Crnogorac treća na prvoj etapi Maheras brda u konkurenciji U23

Petak, 1. mart 2013

U konkurenciji koju su predvodile čak dve olimpijske šampionke, Jovana Crnogorac izborila je fantastičnu 13. poziciju prvog dana etapne brdske trke na Kipru u Maheras brdima. Slavila je Slovenka Blaza Klemencic, pobednica prve runde MTB Sansajn Kupa u Vorokliniju 23. Februara. Najveca zvezda medju damama 37 ucesnica MTB Holandjanka Marian Vos, prvakinja na drumu iz Londona 2012, zatim visestruka svetska sampionka kako na asfaltu tako i u ciklo – krosu bila je druga.

Na 21. rođendan, najbolja srpska biciklistkinja odvezla je hronometar iz snova na klasičnoj stazi za kros - kantri. Selektor MTB reprezentacije Nemanja Vajs imao je samo reči hvale za Jovanu, novu nadu britanske kontinentalne ekipe Oranž Manki sa kojom je nedavno potpisala ugovor.

- Startovala je jako i imala odlično prolazno vreme u prvoj tehničkoj zoni. Pokazala je izuzetno samopouzdanje na spustu. Poslednji kilometar je tek počela da popušta, a kad je napravila grešku, platila je dobrom količinom sekundi. Ovo je, ipak, sjajan početak – objasnio je Vajs.

Među biciklistkinjama u kategoriji mlađih od 23 godine, Jovana je zauzela sjajnu treću poziciju, iza svetske prvakinje Švajcarkinje Jolande Nef i Ukrajinke Jane Belomojne.

Srpska prvakinja na drumu, brdu i u ciklo – krosu, danas vozi MTB Maraton.

- Mnogo su veći izazovi pred njom. Danas je najvažniji dan za generalni plasman trke. Jovana se oseća veoma dobro, najbitnije je da nas vreme posluži – zaključio je selektor MTB reprezentacije.

CCN Kraljevo u Izraelu

Ekipa sastavljena od srpskih biciklista i stranaca CCN Metalca iz Kraljeva vozi etapno nadmetanje u Izraelu. Vladimir Vulićević zauzeo je sjajno 26. mesto na kraju izuzetno zahtevnog prvog dana Trke oko Arada, oko sedam i po minuta kasnije u odnosu na pobednika Joava Beara.

Najbolje plasirani biciklista tima kojem je u Izraelu vođa puta čuveni Rajko Čubrić jeste Holanđanin Vuter de Grot koji je bio deveti uz zaostatak od minut i 16 sekundi.