Belgijsko slavlje na Rtanjskom maratonu

Ponedeljak, 16. april 2012

Belgijanac Vouter Klepe (RAM bajks, Sofija) pobedio je u velikom Rtanjskom maratonu na planinskim biciklima koji je organizovao BSS, klub Gorski iz Sokobanje i Mesna zajednica Vrmdža.

Stazu od 45 km na Vrmdži na Rtnju, prešao je 2:07,49 časova (prosek 21,14 km na čas) i ubedljivo slavio ispred Crnogorca Lazara Tomića iz Nik bajka (Nikšić) koji je zabeležio vreme 2:27,09 i Bugarina Bojka Tančeva (Mamut, Sofija) koji je ciljem prošao u vremenu 32:32,03. Petoplasirani Milan Nešić (Orlovac, Sistem FPS) završio je drugi trku u vremenu 3:01,30 i osvojio 35 bodova za ligu dok je šestoplasirani Srećko Žolić (Bela Stena, Kruševac) imao vreme 3:02,25 časova i osvojio 30 bodova. Ujedno, to su i jedina dva srpska takmičarka koja su završila trku.

Najbolja takmičarka bila je Ivana Kostić iz Orlovca Sistem FPS koja je statut od 30 km prošla za 3:08,13 časova i osvojila 35 bodova za ligu.

Juniorsku trku na 30 km dobio je Miloš Nikčević (Nik bajk, Crna Gora) u vremenu 1:37,08 časova. Bodove za Ligu Srbije osvojili su drugoplasirani Ognjen Stanković (Orlovac Sistem FPS) u vremenu 1:56,00 i trećeplasirani Dejan Dolić (Bela Stena) u vremenu 2:21,23.

Juniorka iz Crne Gore Nikolina Despotović završila je trku u vremenu 1:13,25 časova (15 km) i osvojila prvo mesto.

Bugarin Venceslav Bakov (Mamut Sofija) pobedio je u trci mastersa prešavši stazu od 30 km za 1:38,46 časova. Bodove za ligu osvojili su srpski takmičari, drugoplasirani Aleksandar Marić (Radnički, Kragujevac) i vremenu 1:56,35 i Branislav Golubović (Bela Stena) u vremenu 3:11,08 časova.

Kadetska trka održana je na 15 km i pobedio je Crnogorac Boban Despotović (Nik bajk, Nikšić) sa 50,27 minuta.Član Gorskog Stefan Miletić bio je drugi sa 56,54 a Mile Ivošev (Radnički Kragujevac) treći u vremenu 1:17,42 časova. Četvrti je bio Vladimir Milanov (Radnički) sa 1:18,53 i takođe osvojio bodove za ligu.

Mlađi kadeti vozili su 15 km i redosled je bio Spasoje Perović (Crna Gora, Nik bajk) 1:15,34 časova, Marko Nešić 1:23,41, Nikola Grozdanović 1:24,26, Andrea Marković (svi Radnički, Kragujevac) 1:49,14.

Najbolji u hobi fan klasi bio je Mladen Veljković (Gorski) koji je 30 km prevezao za 2:29,07 časova.