Jump to content


Fotografije

Draka - Last FastForward A.K.A. Zelenko [AM/Trail/29er]

All-mountain MTB 29er Hardtail CrMo Trail

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
97 odgovora na ovu temu

#41 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 03 June 2016 - 03:33 PM

Kako si zadovoljan kasetom?

Prezadovoljan. Nesto i ne koristim ovaj 42, samo u onim najgorim situacijama ali lepo je imati ga.

 

Sa goatlink-om i SLX menjacem na Saint rucici radi savrseno. Lepse i glatkije nego moja stara XTR/XT rucica kombinacija.

 

Nikakvih cudnih ostecenja ili habanja a vec je premotalo nekih 500ak kilometara.

 

Tako da, topla preporuka za SunRace kasete ako se neko dovoumi. Po kvalitetu i glatkoci menjanja brzina u rangu XT-a je.


  • 0

ಠ_ಠ


#42 Arabian_Prince

Arabian_Prince
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationPančevo

Postavljeno 03 June 2016 - 04:45 PM

Kakav je na usponima sa tim uglom vile? Planiram da sklopim nesto slicno, samo u 650b varijanti.


  • 0

#43 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 04 June 2016 - 10:29 AM

Kakav je na usponima sa tim uglom vile? Planiram da sklopim nesto slicno, samo u 650b varijanti.

Zacudjujuce stabilan.

Brinulo me je u pocektu kako ce da se penje s tolikim uglom i tolikim medjuosovinskim rastonjanjem.

Ali zato sto je pozicija centralna kada se sedi i ide uzbrdo, jako malo je potrebno da se pomeris napred da bi prednji tocsk bio zakovan za zemlju i to sa 35mm lulicom.

Vozio sam pre bajseve koji omaju 67-66-65 ugao i mnogo su nestabilniji bili.

Na ovom, zbog niske pozicije pogona, centre pozicije sedenja i dovoljno prostora za kretanje kao da je zalepljen za zemlju.

Probao sam ga na bas teskim tehnickim usponima (Freeride staza na kosutnjaku u suprotnom smeru i pesacka staza od podnozja do vrha avale) i ovaj bajs moze da se popne uz masnu banderu. Prosto veliki tockovi samo se kotrljaju.

A na dugim dosadnim usponima gde je samo penjanje je preudoban (tipa drajzerova, kumodraz, itd.) U otpunosti sam se primio na koncept agresivnih 29era kao univerzalnih bajseva.

Sent from my m2 note using Tapatalk
  • 0

ಠ_ಠ


#44 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 June 2016 - 10:38 AM

Samo se lozim ko kreten kad citam kako ga opisujes i jedva cekam da se dogovorimo za neku voznjicu da vidim to cudo uzivo :)
  • 0

#45 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 04 June 2016 - 10:48 AM

Samo se lozim ko kreten kad citam kako ga opisujes i jedva cekam da se dogovorimo za neku voznjicu da vidim to cudo uzivo :)

A jbg.
Tako sam se i ja lozio dok sam planirao i jurio sve, uvek sa dozom straha da cu da se razocaram kada sednem prvi put na njega.

Al ono cvrc.

Samo zalim sto nemam vise vremena da vozim.

Nakon dugo godina nisam se ovoliko radovao nekom bajsu, ili da me neki bajs ovoliko terao da guram svoje granice.

Uvek je bilo, te smaraju me uzbrdice, te mrzi me da guram. Te odem da se provozam cisto redaradi.

Al sad, samo bih mtao negde.
Gledam svaki trenutak da ugrabim da idem negde bajsm.

Sent from my m2 note using Tapatalk
  • 0

ಠ_ಠ


#46 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 June 2016 - 10:52 AM

Hehe xtra :D
A koliko je tezak, ne secam se da si pisao?
Ram si kupio sa njihovog zvanicnog sajta i ni malo nije jeftin, tipa 400-500? Ili gresim?
  • 0

#47 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 04 June 2016 - 10:59 AM

Hehe xtra :D
A koliko je tezak, ne secam se da si pisao?
Ram si kupio sa njihovog zvanicnog sajta i ni malo nije jeftin, tipa 400-500? Ili gresim?

Nikad ga nisam izmerio.

Mogu na brzaka da pogledam.

Sa njihovog zvanicnog. Mislim da je sada 550€, ali ja sam ga pre-orderovao za 350€ sa Cane Creek 40 headsetom pre nekih 6 i jace meseci jer su tada imali akciju na kickstarteru, pa su i paralelno pustili na njihovom sajtu preorder za ljude kojinsu izvan EU bez poreza da ne bih morao da se jebavam sa povracajem poreza.

Mislim da sam bio tipa prvi koji je pitao za to, pa su mi rekli da ako prodje kickstarter pustice ga kao preorder na njihovom sajtu.

Sent from my m2 note using Tapatalk
  • 0

ಠ_ಠ


#48 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 June 2016 - 11:06 AM

Fenomenalno! Da, sad su skupi jbg kad sam bacio bio pogled... Kad te ne bude mrzelo izmeri ga, bas me zanima koliko je tezak. Nable? Kako ti se cine za sad a obzirom da su kinezi? Ja sto sam citao generalno hvale te kopije (novatec mahom) mada je tu najbitniji lezaj, ako je kvalitetan to je supe a i ako nije uvek moze da se stavi neki, samo ako su standardne dimenzije...
  • 0

#49 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 04 June 2016 - 11:09 AM

Evo grubo izmeren na kucnoj vazi po principu ja se izmerio, pa onda uzo bajs i stao. Cirke 14kg ravno. Muska tezina, ocekivao sam da je manje s obzirom da se krece poprilicno lagano.

Mada, imam tu i tamo bizgovske komponente.

Vila je 2kg, kaseta skoro pola kg, tockovi bez guma kasete i rotora 2kg, ram je oko 3 i nesto, kocnice su skoro kg. Pogon 600g ez patrone. Nakupi se sve po malo.

Bice da ima dobru raspodelu tezine.

Sent from my m2 note using Tapatalk
  • 0

ಠ_ಠ


#50 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 04 June 2016 - 11:12 AM

Sto se tice nabli. Prezadovoljan sam. Citao sam da je dosta ljudi imalo.losa iskustva, al ja nekako dosta pazim da ne precenim komponente.

Jbg, ljudi kenjaju o shimano nablama al ja ih nikad nisam sjebao.

Za sad nisam.otvarao, ide fino, lezajevi su legli tako da ima jos manje otpora.

Mada definitivno cu nekad i buducnosti uzeo neke izdrzljivije. Tipa Dt swiss 350 ili hope.

Samo ce mi biti tesko da predjem sa cegrtaljke od 72 kontakta na 18/36 na dt swissu ili 44 na hope-u.

Lezajevi su standardni i definitivno vu ih zameniti nekim skf kada ih budem servisirao.

Sent from my m2 note using Tapatalk
  • 0

ಠ_ಠ


#51 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 June 2016 - 11:45 AM

Da definitivno "izgleda lakse" ali s obzirom za kakvo je akanje namenjen nije strasno :) Uostalom imas tu prostora za smanjenje tezine vremenom...
Tih 72 poe je brutalno :D kakav im je sistem? Pretpostavljam da nije ratchet kao kod dt-a, meni je on genijalan. Imao sam 240s i ne mogu da ih prezalim, jos da sam zamenio ratchet na 36 eh.. :D
Te dt felne su klasika ali trebalo bi da su bar solidno jake. Ja sam skoro polomio felnu, neki fulcrum red66 oem za cube pa sad nabavljam druge.. Inace nisam ljubitelj shimano nabli, em su teze od konkurencije em kad se malo osteti konus na nabli tolko bese, jedino sto se relativno lako odrzavaju, kog ne mrzi da se smara s natezanjem konusa :)
  • 0

#52 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 04 June 2016 - 12:02 PM

Ma klasican sistem. Sa jezicima.


Dt 350 su malo teze ali su neunistive.

Isto kao i hope.

Sent from my m2 note using Tapatalk
  • 0

ಠ_ಠ


#53 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 05 June 2016 - 11:26 AM

03d7cc799ccc50626190fe5204938f97.jpg

Mala voznjica po kosutnjaku.

Gde ti nadjes zgodno mesto tu bajs posadi.

Sent from my m2 note using Tapatalk
  • 1

ಠ_ಠ


#54 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 24 June 2016 - 11:06 AM

faa670b895249299c41189045a1418ae.jpg

Stigle nove pedalice.

I mogu reci da sam srecan sto sam provalio da kurble nisu iskrivljene kao sto sam mislio vec da se samo pedala bila iskrivljena.


Taman pre Frusku goru ovaj vikend da se propisno oprobaju

Sent from my m2 note using Tapatalk
  • 0

ಠ_ಠ


#55 LakiS

LakiS
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 24 June 2016 - 02:18 PM

Taman pre Frusku goru ovaj vikend da se propisno oprobaju

 

 

Di cete,  mozda se i sretnemo! :)

Lagano pri spustu, ima oborenih stabala preko staza, Isekose pola FG al sa staza stabla ne sklanjaju!


  • 0

#56 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 24 June 2016 - 03:06 PM

Di cete,  mozda se i sretnemo! :)

Lagano pri spustu, ima oborenih stabala preko staza, Isekose pola FG al sa staza stabla ne sklanjaju!

 

Fruskogorski meni vol4. je sada za vikend.

 

momci iz indjije organizuju


  • 0

ಠ_ಠ


#57 LakiS

LakiS
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 24 June 2016 - 03:35 PM

Fruskogorski meni vol4. je sada za vikend.

 

momci iz indjije organizuju

Deo maratona u kontra smeru, lepa ruta. Uzivaj!!!!

 PS. spremi se za guranje :)


  • 0

#58 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 27 June 2016 - 07:14 PM

Deo maratona u kontra smeru, lepa ruta. Uzivaj!!!!
PS. spremi se za guranje :)

Nagurali se i naspustali ko ljudi.
Ako mi nisu oci ispadale od verglanja uzbrdo po onoj vrucincini onda su glasne zice odlazile od urlikanja niz spusteve.

Bilo je odlicno u svakom slucaju.

Sent from my m2 note using Tapatalk
  • 0

ಠ_ಠ


#59 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 27 June 2016 - 08:22 PM

Sreli smo jednog zaostalog člana družine, uletela mu grana u menjač i napravila haos. Srećom je prošao bez povreda.


  • 0

#60 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 27 June 2016 - 09:11 PM

Sreli smo jednog zaostalog člana družine, uletela mu grana u menjač i napravila haos. Srećom je prošao bez povreda.

 

 

Da, njemu se oktinula kuka.

Ja sam kolko tolko bio srecne ruke.

 

Iako sam prvi dan se zamalo nisam naboo na drvo, sve je proslo uredu. Samo modrice i poderotine.

 

Drugi dan, uletela mi je grana u tocak i zaglavila mi frajlauf, malo brzog razmisljanja i opravilo se to tako da je moglo da se sve nastavi.

I ko za maler/srecu pukne mi selna pred kraj, pa nisam mogao normalno da zategnem sticnu, pa mi je zadnjih 10ak km po asfaltu spadalo sediste stalno.

 

Sve u svemu, zabavan vikend :D


  • 0

ಠ_ಠ






Also tagged with one or more of these keywords: All-mountain, MTB, 29er, Hardtail, CrMo, Trail

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika