Jump to content


Fotografije

TREK drumas


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#21 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 02 May 2016 - 09:19 PM

Trek je mozda lepsi, lepsi je sigurno. Ali Giant ima kompletnu Tiagru i u toj klasi skoro sigurno "bolji" ram nego Trek i dublje i aerodinamicnije tockove od Treka. 

Treba probati oba ali Giant deluje ogromno posebno u visinu pa bih bio oprezan ako ne moze da se proba. 


  • 0
.

#22 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 02 May 2016 - 09:23 PM

Trek je mozda lepsi, lepsi je sigurno. Ali Giant ima kompletnu Tiagru i u toj klasi skoro sigurno "bolji" ram nego Trek i dublje i aerodinamicnije tockove od Treka. 

Treba probati oba ali Giant deluje ogromno posebno u visinu pa bih bio oprezan ako ne moze da se proba. 

Kod mene je,do sutra uvece,cekam da mu stavim spd pedale ujutru,podesim sve i da isprobam.

Na  Treku je sediste tvrdje,lula naopacke okrenuta pa mi je bio korman nize,to bih trebao sve da doteram..

visi je onako Giant kad se pogleda.

Opet kazem,ucinilo mi se da sam ubo bolju opciju,smao je ostao taj menjac da se iskopa.


  • 0

#23 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 02 May 2016 - 10:14 PM

Ako bi ti prodavac (koliko sam razumeo, oba bicikla prodaje isti čovek ili ne?) spustio cenu Gianta za tih 20-ak evra, koliko ti treba za prednji menjač, ja bih pre Gianta uzeo. Nezahvalno je ovako izdaleka savetovati, oba bicikla su tačno usklađena odnosom cena/kvalitet, vidi se da taj (ili ti) koji prodaje ima iskustva u tome, tako da bi trebalo oba bicikla dobro pregledati da se da konačan sud, ali u ovoj situaciji, kada bi mogao Giant za 280, ja bih to. Ako čak imaš i MTB prednji menjač, moguće da bi i on radio za prve ruke, dok ne iskrsne nešto povoljno na berzi.


  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#24 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 02 May 2016 - 10:31 PM

Ako bi ti prodavac (koliko sam razumeo, oba bicikla prodaje isti čovek ili ne?) spustio cenu Gianta za tih 20-ak evra, koliko ti treba za prednji menjač, ja bih pre Gianta uzeo. Nezahvalno je ovako izdaleka savetovati, oba bicikla su tačno usklađena odnosom cena/kvalitet, vidi se da taj (ili ti) koji prodaje ima iskustva u tome, tako da bi trebalo oba bicikla dobro pregledati da se da konačan sud, ali u ovoj situaciji, kada bi mogao Giant za 280, ja bih to. Ako čak imaš i MTB prednji menjač, moguće da bi i on radio za prve ruke, dok ne iskrsne nešto povoljno na berzi.

Uzimam ga na rate pa me tu "sacekao" sa cenom.

Oteracu ga sutra kod servisera da izmeri istegnutost lanca,opste ga sagleda,i isprobacu ga pa cu da prelomim.

Nekoliko ljudi je probalo Trek,nesto me zezao levi sifter.

Trek je lepsi giant je nakako veci i masivniji a laksi

Nemam mtb menjac sad pri ruci,jel prednji mora biti 3x9?Verujem da da

Na berzi samo Shimano 600 mahom


  • 0

#25 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 May 2016 - 10:36 PM

Menjač treba da bude 3x9, da bi odgovarao širini lanca. Ona Sora sa PlanetBike je sasvim odgovarajuća. Privremeno može da se vozi i bez tog prednjeg menjača, srednja šajbna pokriva 90% terena, a za ostalo ako baš zatreba može da se stane i prebaci ručno štapom ili nečim sličnim. Mislim da treba obavezno probati oba i izabrati onaj koji bolje leži, dovoljno su blizu po svemu ostalom.


  • 0

#26 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 May 2016 - 10:41 PM

Može bilo koji prednji menjač, samo da je za tripl i drumski. Dakle 3x6, 3x7, 8, 9, 10, 11. Zbog širine kaveza idealno je da ne bude uži (dakle bolje ne 3x10 i 11), a ovi ostali bi trebalo da budu svi sasvim OK.

 

MTB tripl menjač može da posluži za nuždu, ali ručica menjača za drum i za MTB ne vuče istu količinu sajle, pa će biti malo teže udesiti hod menjača da radi kako treba na sva tri prednja lančanika. To dok ne probaš teško možeš biti siguran hoće raditi, ili ne.

 

Nov, Sora, za 3000 dinara:

 

http://planetbike.rs...-50T-TOP/22407/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#27 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 02 May 2016 - 10:46 PM

Apsolutno sam siguran da bi ti se na prvu vožnju, Giant sigurno više dopao, pošto je to jedna zaista relaksirajuća, a ujedno i jako efikasna geometrija, pogotovo za uspone. Što se tripl drumskog menjača na kuku tiče, nešto ih baš i nisam često viđao na berzi, tako da ti ona Sora ostaje kao krajnja solucija, ako ne nađeš nešto povoljnije. U krajnjoj liniji, možeš i u rubrici "Trgovina među kolegama" da potražiš deo, siguran sam da bi moglo da se nađe povoljno.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#28 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 03 May 2016 - 03:46 PM

Evo ovako,posle visesatnog vecanja sa serviserima i malo strucnijim prijateljima od mene,odradjen je uporedni test i utvrdjeno sledece  n2:cool2

Giant ima vece gume,nekako mi bolje prijanja ima me 110kg

Cak ima mesta i 32-622 da se stavi ako slucajno odlucim da je angazujem za laganiji touring

Trek ima bolje tockove,Giant ocuvanije

Pogon na Treku vise vozen

Kaseta ocuvanija kod Gainta,na oba lanac NEistegnut

Ustanovio sam da mi Gaint vise odgovara,i geometrijski i u voznji,znacice i ta mala sajbna dosta uz brdo.

Sa onim gornjim izvodom za paktreger,i opstim izgledom,Trek je nekako fancy vise :) za laganiju voznju

KUPLJEN GIANT

HVALA svim kolegama forumasima,koji su se ukljucili u temu,i pomogli pri odluci.  n2:redbull  n2:party-021

P.S.Na Treku stoji made in USA  n2:cool2 ako se nekome svidja,ili mu treba za nekog drugara,mogu da ga sacuvam par dana kod coveka


  • 1

#29 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 03 May 2016 - 04:14 PM

Cestitam na kupovini.
  • 0

#30 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 03 May 2016 - 04:22 PM

Neka je sa srecom i lepo da se izvozas. 


  • 0
.

#31 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 03 May 2016 - 06:29 PM

Hvala puno :-D
  • 0

#32 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 03 May 2016 - 06:34 PM

Moras da menjas naziv teme ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#33 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 May 2016 - 07:37 PM

Uzimam ga na rate pa me tu "sacekao" sa cenom.
Oteracu ga sutra kod servisera da izmeri istegnutost lanca,opste ga sagleda,i isprobacu ga pa cu da prelomim.
Nekoliko ljudi je probalo Trek,nesto me zezao levi sifter.
Trek je lepsi giant je nakako veci i masivniji a laksi
Nemam mtb menjac sad pri ruci,jel prednji mora biti 3x9?Verujem da da
Na berzi samo Shimano 600 mahom

http://www.2bike.rs/...ov#.Vyj37OmxU0M

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#34 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 24 May 2016 - 08:40 PM

Sta bi sa TREK-om jel prodat meni je za oko zapao!!!


  • 0

#35 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 25 May 2016 - 02:28 PM

Sta bi sa TREK-om jel prodat meni je za oko zapao!!!


Mislim da nije,moralo bi se proveriti
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika