Jump to content


Fotografije

TREK drumas


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#1 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 30 April 2016 - 04:44 PM

Kolege do sada sam vozio samo trekera i to duze ture,poceo sam da dobijam zelju za brzinom

Naisao sam u mom gradu na ovaj bajs za 280evra

Nesto Sore,nesto Tiagre NOV

Vila karbonska

Kako vam se cini za taj novac,iskusniji ste po pitanju druma

Jedna samo cudna stvar,na ramu stoji visina 58,ali od srafa do ulaza sticne meri se nekih 55

ja sam 190visok

Svaki savet dobro dosao

Attached Thumbnails

  • IMG_20160430_142110.jpg
  • IMG_20160430_142136.jpg
  • IMG_20160430_142146.jpg
  • IMG_20160430_142201.jpg
  • IMG_20160430_142211.jpg

  • 0

#2 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 30 April 2016 - 05:04 PM

Sasvim dobra kupovina, rekao bih! Deluje kao bas fino ocuvan bajs. U zdravlju da ga vozis! Ne fali nista i ako je malo manji ram. Sve se to da korigovati. Bolje broj manji, nego veci bajs.


  • 0

#3 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 30 April 2016 - 05:11 PM

Pa da,prethodni vlasnik je preokrenuo lulu da se jos spusti na dole

Nije mi samo jasan izvod za paktreger pozadi


  • 0

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 30 April 2016 - 05:27 PM

Izvod za pak treger je normalan jer je to verovatno najniza klasa rama ili tek malo iznad. Tako je i kod drugih proizvodjaca, nije to nista bitno.

 

Nije ram manji, nego je sloping pa je visina na merenju manja nego sto bi bila da je horizontalna sipka stvarno horizontalna :). Na tvoju visinu skoro sigurno ti odgovara tih 58 cm i ako ne mozes da ih izmeris ;).

 

I sto me posebno raduje, najzad jedna bicikla sa normalnom cenom. Muka mi je vise od Al bicikli za 600 evra, gvozdenjaka starih 40 godina za 200 evra, polovnih tockova skupljih nego u radnji... Sve ludak do ludaka na oglasima :)


  • 1
.

#5 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 30 April 2016 - 05:31 PM

Vredi znaci taj novac,nije kupovina promasaj,obzirom da je tu dosta Sora prisutna?

Mada koliko znam,Shimano grupe novije generacije ali slabije,jace su od jacih grupa starije generacije?


  • 0

#6 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 30 April 2016 - 06:30 PM

Bolje broj manji, nego veci bajs.


Za voznju po parku ok. Za drumasa, ne bih se složio.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#7 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 30 April 2016 - 07:43 PM

Grbicu kakvo je tvoje misljenje oko ovog bicikli?

Uzgred,takav model kosta 980$


  • 0

#8 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 30 April 2016 - 08:27 PM

Delim zaretovo misljenje. Sasvim dobar bicikl sa normalnom cenom, uz to i lep. Oko sora/tiagra kombinacije ne bi trebao da brineš, radi lepo. Ako pitas sta bi ja uradio, onda je odgovor kupio bih i kasnije prema potrebama nadogradjivao.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#9 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 30 April 2016 - 09:44 PM

Odličan Trek za te pare, sve su mu komponente original (Bontrager).

Plus, "Zvezda mi je sve..." boja.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#10 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 May 2016 - 12:17 PM

Ako je stanje stvarno dobro kao što izgleda na slici, nema šta da misliš za te pare.


  • 0

#11 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 02 May 2016 - 07:41 PM

Kolege,dobro vece.

Kada sam otisao veceras po drumasa,iskrslo je nesto drugo,sto sam uzeo do sutra,dok se sa vama ovde ne posavetujem i kod servisera.

Cena 300jura bez prednjeg menjaca

Grupa Tiagra 3x9

Ram 58x58

Sticna i prednja lula karbon

Hollowtech Tiagra pogon

Moje pitanje je sledece:Da li je ovo bolja kupovina u odnosu na TREK Alphu,i da li moze(ne razumem se) napred mtb menjac ili mora drum?

U Planet Bike,i na berzi(na brzinu procesljao) ima samo Sora?

Hvala

Attached Thumbnails

  • IMG_20160502_204238.jpg
  • IMG_20160502_204329.jpg
  • IMG_20160502_204351.jpg
  • IMG_20160502_204413.jpg
  • IMG_20160502_204438.jpg
  • IMG_20160502_204452.jpg
  • IMG_20160502_204522.jpg
  • IMG_20160502_202958.jpg

  • 0

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 May 2016 - 08:00 PM

Radiće sa bilo kojim drumskim prednjim menjačem.

 

MTB menjač bi trebalo da ne radi najbolje, ali može da se desi da i sa njim radi prihvatljivo.

 

 

Plavi je tripl napred, i ima više žbica na točkovima, a crveni ima dva zupčanika napred i nosače na ramu za pak treger. Po klasi opreme mi deluje da nema preteranih razlika, pitanje koji se tebi više sviđa, šta ti više odgovara i, ako ih možeš probati, koji ti bolje "legne".


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 02 May 2016 - 08:03 PM

Radiće sa bilo kojim drumskim prednjim menjačem.

 

MTB menjač bi trebalo da ne radi najbolje, ali može da se desi da i sa njim radi prihvatljivo.

 

 

Plavi je tripl napred, i ima više žbica na točkovima, a crveni ima dva zupčanika napred i nosače na ramu za pak treger. Po klasi opreme mi deluje da nema preteranih razlika, pitanje koji se tebi više sviđa, šta ti više odgovara i, ako ih možeš probati, koji ti bolje "legne".

I ovaj ima nosac za paktreger,ali se ne vidi

Mislio sam da je u jacoj klasi zbog ceneovnog ranga pogona i Tiagre kocnica i siftera

To bi trebalo da je ovaj menjac

http://planetbike.rs...-50T-TOP/22407/


  • 0

#14 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 02 May 2016 - 08:05 PM

Po mom misljenju trek je bolja kupovina. Ovo su prakticno dva slicna da ne kazem ista bicikla sem sto je trek noviji i manja mu je cena. Meni je trek lepsi ali to je subjektivno sta je kome lepse. Plus na giantu treba staviti prednji menjac (da li moze mtb mislim da ne ali to bolje da odgovori neki drugi kolega sa foruma koji je vise upucen u te seme kompitabilnosti drum i mtb komponenti). Plus na giantu su pedale uzas. Samo da se proba bajk to za to sluzi pa ces jos imati ulaganje u pedale. Dok na treku imas uljudne pedale koje ce te sluziti ok dok ne odlucis da mozda predjes na spd.
  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 May 2016 - 08:07 PM

Ja bih gledao koji mi bolje leži, i da li hoću tri, ili dva zupčanika napred (obe kombinacije imaju prednosti i mana). Ovo ostalo su minimalne razlike (Tiagra i Sora su "susedne" klase po kvalitetu i obe su OK).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 02 May 2016 - 08:11 PM

Ako u prvom postu kaze da je dobio zelju za brzinom tripl mu ne treba :) (sala)
  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 May 2016 - 08:17 PM

Ako u prvom postu kaze da je dobio zelju za brzinom tripl mu ne treba :) (sala)

 

Ali i jeste tako: ako je čovek u formi i ako planira i da vozi što brže (štoperica, ili trka), duble je puno bolje rešenje.  U principu ne misliš o prednjem menjaču, samo voziš. Ne voli baš kad je skroz ukršten pozadi, ali se i ne buni previše. Kad stigne nešto krvi u mossak posle uspona, onda možeš da gledaš jesi na maloj, ili velikoj šajbi i da li je lanac prav.  :)

 

Tripl je tu nezahvalniji. Mora se malo povesti računa na kom si lančaniku napred. Prednost je što uvek daje dovoljno sporu brzinu za strm uspon kad baš crkneš, dovoljno brzu za nizbrdicu i dovoljno gusto poslagane brzine da na ravnom uvek možeš naći onu idealnu. Dubl, pogotovo compact, tu ume da bude malo nezgodan (nekom legne, nekom ne - taj crveni je sa compact dublom 50-34).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 02 May 2016 - 08:21 PM

Po mom misljenju trek je bolja kupovina. Ovo su prakticno dva slicna da ne kazem ista bicikla sem sto je trek noviji i manja mu je cena. Meni je trek lepsi ali to je subjektivno sta je kome lepse. Plus na giantu treba staviti prednji menjac (da li moze mtb mislim da ne ali to bolje da odgovori neki drugi kolega sa foruma koji je vise upucen u te seme kompitabilnosti drum i mtb komponenti). Plus na giantu su pedale uzas. Samo da se proba bajk to za to sluzi pa ces jos imati ulaganje u pedale. Dok na treku imas uljudne pedale koje ce te sluziti ok dok ne odlucis da mozda predjes na spd.

Imam vec spd sistem,za drumasa naletele skoro coratec pedale,bas plave.TREK ima sloping ram sto rece jedan kolega ovde,pa mi Giant ispadne visi za 3cm,mada svasta tu ima da se dotegne.Giant je malo laksi

Ali i jeste tako: ako je čovek u formi i ako planira i da vozi što brže (štoperica, ili trka), duble je puno bolje rešenje.  U principu ne misliš o prednjem menjaču, samo voziš. Ne voli baš kad je skroz ukršten pozadi, ali se i ne buni previše. Kad stigne nešto krvi u mossak posle uspona, onda možeš da gledaš jesi na maloj, ili velikoj šajbi i da li je lanac prav.   :)

 

Tripl je tu nezahvalniji. Mora se malo povesti računa na kom si lančaniku napred. Prednost je što uvek daje dovoljno sporu brzinu za strm uspon kad baš crkneš, dovoljno brzu za nizbrdicu i dovoljno gusto poslagane brzine da na ravnom uvek možeš naći onu idealnu. Dubl, pogotovo compact, tu ume da bude malo nezgodan (nekom legne, nekom ne - taj crveni je sa compact dublom 50-34).

I smatrao sam da ce 3x9 ici lakse na uzbrdicama da se tako izrazim.

Odluka jos nije pala isprobacu je sutra,moze i bez menjaca prednjeg.TREK sam isprobao ali su potrebna neka dotezanja i stelovanja

U prvom momentu sam mislio da sam naleteo na skuplji bike po ok ceni,ali zato imam vas ovde


  • 0

#19 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 02 May 2016 - 08:52 PM

Jos jedan glas za Trek!


  • 0

#20 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 02 May 2016 - 08:59 PM

Mislim da je trek sa kompakt pogonom bolja kupovina. Sitne su razlike, osim triple na tom plavom, a to sto treku treba stelovanje i dotezanje pa retko kom kupljenom polovnom biciklu ne treba bas nista. Ovde je sad stvar licne odluke koji ti se vise dopada i koji ti bolje "lezi".


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika