Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini novog bajsa (oko 30 000ak din)

Pomoc

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 Yurkeh

Yurkeh
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 24 April 2016 - 11:18 AM

Pre svega da pozdravim sve na forumu i da se izvinim sto verovatno postavljam 100k puta prezvakano pitanje, na koje sam trazio odgovor koji nazalost nisam nasao. Dakle, kucnuo je cas za mene da pazarim bajs. Budzet mi je 30.000 dinara, s tim da verovatno mogu da odem hiljadu - dve gore. Visok sam 190 sa tezinom 105 kg (cenim da mi treba ram koji je veci od 21''), i uglavnom cu voziti 4-5 puta nedeljno po beogradskom asfaltu, offroad za sada nije u planu. Gledajuci bajseve u cenovnom rangu, dosao sam do sledecih modela:

 

http://www.bikeland..../romero-26/1328 - kupio ga drugar pre neki dan slicne smo konstitucije, ne mogu reci da mi bajs ne odgovara, ali mi je ram ruzan :/

 

http://www.bikeland....avito-s-24/1026

 

http://www.bikeland....sivo-oranz/1258 - svidja mi se ovaj volan sa ovim "rogovima"

 

http://www.bikeland....eon-zeleno/1296

 

Dakle, buduci da sam POTPUNI laik ovde, zanima me sta struka ima da predlozi na temu kupovine. Jasno mi je da za ove pare necu dobiti zver od bajsa, ali za pocetak i za voznju po asfaltu ce valjda biti dovoljno. Kakav je odnos cena - kvalitet kod ovih modela? Takodje, budite slobodni predloziti neke druge modele (takodje nove) u ovom cenovnom rangu, koje ja nisam uzeo u obzir ovde. Hvala!


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 April 2016 - 11:26 AM

Ovde ima sve:

 

http://www.bikegreml...lovnog-bicikla/

 

Par linkova na početku teksta daju pomoć pri izboru vrste bicikla, preko tabela za izbor veličine, do objašnjenja koje delove uzeti i na šta obratiti pažnju.

Na kraju je u samom tekstu objašnjeno kako sam (početnik) biciklista može pregledati polovan bajs pre kupovine i utvrditi u kakvom je stanju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 Yurkeh

Yurkeh
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 24 April 2016 - 11:37 AM

Ovde ima sve:

 

http://www.bikegreml...lovnog-bicikla/

 

Par linkova na početku teksta daju pomoć pri izboru vrste bicikla, preko tabela za izbor veličine, do objašnjenja koje delove uzeti i na šta obratiti pažnju.

Na kraju je u samom tekstu objašnjeno kako sam (početnik) biciklista može pregledati polovan bajs pre kupovine i utvrditi u kakvom je stanju.

Uz duzno postovanje, nisam zainteresovan za kupovinu polovnog bicikla nego novog, (iako je sadrzaj na linku svakako vrlo koristan). Mozda nisam bio dovoljno jasan u svom postu... Elem, zanima me novi bajs, dvoumim se izmedju 4 modela koja sam naveo, s tim da sam otvoren za predloge novih bicikala u istom cenovnom rangu, a sve uzimajuci u obzir moju knostituciju.


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 April 2016 - 11:57 AM

Nisam dovoljno pažljivo čitao i skontao da mora novi (a i verujem da će kolege za taj budžet savetovati odličan polovan, pre nego lošiji nov).

 

Na linkovima iz početka tog teksta imaš objašnjeno sve ostalo što te verovatno zanima (pa nemoj ni gledati taj deo o polovnim bajsevima), sa sve ilustracijama. Kakvu klasu opreme da gledaš, koja vrsta bajsa odgovara za vožnju po asfaltu i slično, pa da onda sam za sebe odabereš bajs kakav želiš.

 

Mene da pitaš ne bih gledao ni jedan od bajseva koje si stavio u linkovima za asfalt. Sa druge strane, kad znaš sam prednosti  i mane, onda najbolje izvagaš šta je tebi prioritet - to teško mogu drugi uraditi za tebe. 

 

Uz to već na forumu ima dosta tema sa sličnom tematikom. "Nov bicikl do xxx evra". "Bicikl za asfalt". "Veličina bicikla". I tako dalje. Ne znam jesi li koristio pretragu, pošto ima puno veoma sličnih tema sa veoma sličnim pitanjima na koje uvek dajemo iste odgovore.   :)

 

Pogledao sam na brzinu šta se nudi, nisam siguran ni šta da preporučim. Ili su skuplji od 30.000, ili su relativno loši bicikli, a onda bih radije uzeo neki polovan za 100 evra, pa kad skontam iz iskustva šta tačno hoću (i skupim novac) kupio neki kvalitetniji (polovan, ili nov, zavisi od budžeta). 


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 24 April 2016 - 12:14 PM

Ovaj
http://www.bikeland....sivo-oranz/1258

Obzirom da si iz Bg-a prošetaš do Capriola u J.Gagarina pa nastavis do Cross-a nedaleko preko puta piramide i vidis sta se nudi.
  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 24 April 2016 - 12:43 PM

Nece uskoro biti guma za 26". (link)


  • 1

#7 Yurkeh

Yurkeh
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 24 April 2016 - 02:01 PM

Hvala svima na odgovorima!

U medjuvremenu sam poslusao savet i  jos se malo edukovao u vezi kupovine, i ono sto mogu da zakljucim je da se dodatnim ulaganjem od 50-60 evra moze naci bicikl sa opremom znatno blizom nekom proseku po kvalitetu od onoga sto sam postavio u prvom postu. Za sada sam na dva modela

 

http://www.bikeland....eleno-crna/1802 - hvala Dusan011

 

http://www.bikeland....rno-crveno/1287

 

Mada vise naginjem ka ovom drugom zbog v kocnica, koje su, ukoliko dobro razumem ono sto citam, bolja opcija nego neke disk kocnice na donjem delu skale kvaliteta. Dakle, kao sto rekoh, trenutno sam negde na ovom gila modelu sa drugog linka...


  • 0

#8 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 24 April 2016 - 02:51 PM

Ja imam jedno pitanje, jer dugo koristim MTB, a odnedavno se okrecem drumasima. Zasto ne bi uzeo za te pare neki drumas ili hibrid?

Ne savetujem. Samo pitam cemu deblje gume i tezi ramovi za asfalt. Nije meni jasno. Ja sam vozao bajsove mtb po NS i BG i mogu reci da su vam putevi - fantasticni (naspram tuzne Vojvodine).

Ako sam razumeo, ne znam cemu MTB po gradu. Ja bih pre uzeo hibrid. Ravan volan/tanke gume, nego sve gore. Cisto moje misljenje.
  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 April 2016 - 02:58 PM

MTB ima prednost što, za istu visinu vozača, ceo bajs bude kraći - manji. Lakše staje u liftove, lakše se nosi uz uska stepeništa i slično (ako ima manje, 26" točkove).

 

Hibrid ima prednost što je najuniverzalniji od svih bajseva (ako prihvata šire gume, blatobrane i pak treger).

 

Drumaš je najbolji bajs za asfalt, ali i najspecifičniji, mnogima "ne legne". Uz to, zbog tanjih guma je osetljiviji na udarne rupe kakvih ima po svim našim putevima. Treba više koncentracije, pogotovo po kiši/barama.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 24 April 2016 - 03:32 PM

pjesak1972 ima Capriolo Level 9.3 i tu ste negde po tezini koliko sam shvatio, tako da je ovaj bicikl "proveren". Izgledaces smesno na biciklu sa malim 26" tockovima, danas prave tockove od 29" koji vise pristaju tvojoj visini i bolje se kotrljaju po ravnom.


  • 0

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 April 2016 - 03:36 PM

pjesak1972 ima Capriolo Level 9.3 i tu ste negde po tezini koliko sam shvatio, tako da je ovaj bicikl "proveren". Izgledaces smesno na biciklu sa malim 26" tockovima, danas prave tockove od 29" koji vise pristaju tvojoj visini i bolje se kotrljaju po ravnom.

Ima smisla. Mada bih za asfalt pre preporučio neki treking/hibrid.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 24 April 2016 - 03:47 PM

Sa MTB moze na Fruskogorski i Ciker maraton :)


  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 April 2016 - 04:00 PM

Može i sa trekingom. Samo skine blatobrane & stavi kramponke.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 Yurkeh

Yurkeh
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 24 April 2016 - 06:26 PM

Ja imam jedno pitanje, jer dugo koristim MTB, a odnedavno se okrecem drumasima. Zasto ne bi uzeo za te pare neki drumas ili hibrid?

Ne savetujem. Samo pitam cemu deblje gume i tezi ramovi za asfalt. Nije meni jasno. Ja sam vozao bajsove mtb po NS i BG i mogu reci da su vam putevi - fantasticni (naspram tuzne Vojvodine).

Ako sam razumeo, ne znam cemu MTB po gradu. Ja bih pre uzeo hibrid. Ravan volan/tanke gume, nego sve gore. Cisto moje misljenje.

Pa drumas sam vozio jedno vreme pre godinu dve, i ... pa, ne osecam se lepo na njemu (that's what she said). Uglavnom cu voziti po mirijevu i zvezdari, a taj deo grada nije bas poznat po savrseno asfaltiranuim putevima i stazama za voznju bicikla... Uz to, mozda mi i padne na pamet da oteram bajs na vikendicu nekad kad se dobro ispraksam, tako da mislim da je MTB najbolje resenje...


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Pomoc

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika