Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
74 odgovora na ovu temu

#61 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 February 2016 - 01:11 PM

Za tu visinu možda bolje planinski (bez amortizera, da se stave tanje gume). Da budu točkovi manji, 26".

 

Veličina rama, to isto treba imati u vidu. Neke okvirne veličine su 19" za taj veći bajs sa točkovima od 28", dok za planinski bolje manji, 16". Grubo govoreći. Detaljno ima ovde objašnjeno:

 

http://www.bikegreml...-velicina-rama/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#62 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 February 2016 - 01:14 PM

Sasvim dobar bicikl za te novce. Mehanika sarenolika, z.menjac, p. menjac i sifteri iz gornje klase, kocnice avid, viljuska sa zakljucavanjem kad vozis po ravnom. 

Bio bi vise nego prijatna promena, ali da bi bio bas promena trebala bi pored visine da znas i unutrasnju duzinu noge zbog odredjivanja prave velicine. Svakako ne bi bilo lose da odes sa nekim ko se razume i naravno da probas bicikl.

 

SIZE CHART


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#63 saxomofon

saxomofon
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2016 - 01:59 PM

offtopic:

 

SIZE CHART

 

Grbicu, legendo! Koristio sam njihov online kalkulator, ali nisam nasao ovu tabelu. Po njoj ispade da mi je bicikl saliven po meri - 196cm, 91cm ''unutrasnja'' noga, 21'' u sred srede. Samo mi je kurbla 175mm, cini mi se, ali tu je sticna. Cak i lula je super duzine. Iako mi je ok u voznji, sve vreme mi je bio crv u glavi ''uzeo si manji ram, treba ti 22'', ali sad mogu mirno da spavam :D


  • 0

#64 lavender

lavender
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 01:22 PM

Da li je moguce montirati blatobrane i paktreger na ovakav bicikl?


  • 0

#65 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 February 2016 - 02:50 PM

Ako se pitanje odnosi na meridu iz posta #60 odgovor glasi: Da, mogu da se montiraju blatobrani i zadnji pak treger.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#66 lavender

lavender
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 12 February 2016 - 12:52 PM

http://www.2bike.rs/...ov#.Vr3cfk9jNec

 

Izvinjavam se, mislila sam na ovaj, kao da mi mozete citati misli... Malo mi tocak izgleda previsoko. Ona Merida je otisla, skoro sam se rasplakala  n:cray 


  • 0

#67 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 12 February 2016 - 01:31 PM

Može 


  • 0

#68 lavender

lavender
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 12 February 2016 - 01:48 PM

Hvala na brzom odgovoru!


  • 0

#69 Kuplung

Kuplung
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 09 March 2016 - 03:20 PM

Evo, da ne otvaram ni ja novu temu. Otkako sam sebi kupio bicikl pre tri godine, zaboravio sam i nazive opreme i adekvatne veličine ramova, pa ne znam šta da kažem drugaru koji gleda da kupi bicikl. Treba mu neki trekking/hibrid/gradski bicikl, on je visok 190 i ima relativno duge noge. Ubacio sam u pretragu dimenzije XL, XXL, 20", 21", 22", 50-62cm.

 

Suzio sam pretragu na nekih tridesetak sprava u okolini Beograda do trista evra(320 u pretrazi, kapiram da ima lufta da pređe cenu, a i da se cenjka), pa ako je neko dokon da baci pogled i suzi izbor, bio bih jako zahvalan.

 

http://www.2bike.rs/...fr=218&prto=322


  • 0

#70 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 09 March 2016 - 03:51 PM

Pogledajte ovaj bicikl (link) posto su ostali imali dobra iskustva sa prodavcem (link)


  • 1

#71 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 09 March 2016 - 04:58 PM

Jesu kao novi, ali su po mom misljenju preskupi. U vise navrata sam vidjao da ljudi nabave slicne bajseve za ~400e, dakle bajs kao nov sa XT grupom.


Aj ne zajebavaj da je ovo skupo.... 300e za ovaj scott je bagatela. Koji vam je ovim xt i drugim glupostima. Da vas vidim kada biste kupovali novo da li bi gledali taj xt. Zadnji menjac je isto potrosna roba kao i lanac i kaseta. Polomio sam ne znam ni ja koliko menjaca do sada u sumi. A kada treba da se menja kaseta i lnaca da ne kazem koliko to kosta u odnosu na neki deore ili slx. Ovaj bicikl ne moze biti skup za 300e. To sto neko full xt prodaje za te pare a taj xt je uglavnom m771 koji nije nista bolji od novog slx-a.
  • 1

#72 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 10 March 2016 - 01:48 AM

Aj ne zajebavaj da je ovo skupo.... 300e za ovaj scott je bagatela. Koji vam je ovim xt i drugim glupostima. Da vas vidim kada biste kupovali novo da li bi gledali taj xt. Zadnji menjac je isto potrosna roba kao i lanac i kaseta. Polomio sam ne znam ni ja koliko menjaca do sada u sumi. A kada treba da se menja kaseta i lnaca da ne kazem koliko to kosta u odnosu na neki deore ili slx. Ovaj bicikl ne moze biti skup za 300e. To sto neko full xt prodaje za te pare a taj xt je uglavnom m771 koji nije nista bolji od novog slx-a.

Koji scott za 300e? Da nisi pogresan post citirao?


  • 0

#73 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 20 March 2016 - 10:33 PM

Pozz ljudi pocetnik sam u drumkom biciklizmu zanima me misljenja o ovom biku unapred zahvalan za odgovore   http://www.2bike.rs/...05#.Vu8kj-IrJUQ


  • 0

#74 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 20 March 2016 - 10:40 PM

Bajs je odlican. Cena korektna. S obzirom da ce dati sigurno za neki evro manje. Jedini je moguci problem sto su neki clanovi sa foruma imali problema sa doticnim prodavcem. Sa druge strane neki su imali odlicna iskustva. Tako da ti je moj savet ako kupujes bicikl da odes licno po njega i povedes nekoga sa sobom ko se razume. Ako je stanje kao na slici i kao u opisu bicikl je odlican i cena je korektna.
  • 0

#75 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 21 March 2016 - 12:15 AM

Tnx mislio sam da odem licno naravno sednem provozam vidim na cemu sam.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika