Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
74 odgovora na ovu temu

#1 bgbiker

bgbiker
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 27 January 2016 - 06:34 PM

Poštovani forumaši,

 

Odlučio sam da kupim novi bicil,i prema mojim potrebama,dosao sam do zakljucka da mi je potreban neki hibridni bicikl(trekking),jer obicno vozim 20-35km dnevno po dobrom putu,kada vozim.

Visok sam 185cm i imam oko 83kg.

 

Nasao sam ovaj bicikl:http://www.2bike.rs/...-1#.VqkL8_nhDIU

i deluje mi dobro.

Ukoliko neko ima iskustva sa ovim prodavcem ili neki predlog za neki drugi bicikl,koji bi mi bolje koristio,molim,neka javi.

 

Unapred hvala.


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 27 January 2016 - 06:57 PM

(link)


  • 1

#3 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 04:21 AM

@bgbiker
Nije los taj scott (ali za nekih ne vise od 320e :D), samo mislim da ti je XL prevelik ram, ne treba ti veci ram od L velicine.  Ako ga ipak budes gledao, obrati paznju na zadnji menjac, mozda je kuka kriva jer vidim da ima ogrebotine na menjacu i obavezno dobro proveri vilu (ako ne radi lock i ako ne drzi vazduh, batali).

Da li bajs mora da ima prednji amort ili moze i kruta vila?


  • 0

#4 bgbiker

bgbiker
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 07:21 AM

@bataSale bilo bi pozeljno da ima neki blazi prednji amort.Jos jedno pitanje:da li bi odgovarao ram 45-46 cm
  • 0

#5 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 January 2016 - 10:47 AM

Mislim da je dobar ovaj scott za tvoju visinu... cak idealan!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#6 bgbiker

bgbiker
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 11:26 AM

Hvala na odgovorima,ako neko ima bolji predlog,zna prodavca ili neku ideju,neka javi ☺
  • 0

#7 saxomofon

saxomofon
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2016 - 02:57 PM

Ja bih se u potpunosti slozio sa bataSaletom.Prva stvar koja mi je pala na pamet-da nije malo veci ram za tvoju visinu. :)
  • 0

#8 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 02:59 PM

Meni generalno nikad nije bila jasna svrha ovih krs amortizera koji se stavljaju na treking bajseve. Sta to oni nude osim sto masu bajsa povecavaju za 2 i vise kg. Ako kazes da bajs vozis mahom po dobrom putu, ne vidim cemu amortizer. Varas se ako mislis da se bajs sa krutom vilom ne moze voziti po makadamu. Ako ipak planiras voznje po sumskim stazama, onda brate kupi MTB sa krstenom vilom, a ne bajs sa ovim smecem. E da, ram velicine 45-46 cm bi ti sasvim sigurno bio mali. Kao sto ti je bataSale napisao 49-50 bi verovatno bila prava velicina.


  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 January 2016 - 03:11 PM

Meni generalno nikad nije bila jasna svrha ovih krs amortizera koji se stavljaju na treking bajseve. 

Marketing. Ljudima je teže uterati u glavu, nego im uzeti pare - uvek bilo.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 bgbiker

bgbiker
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 04:06 PM

@saxomofon A ukoliko bih se odlucio za onaj bajs da li bi malo veci ram predstavljao problem?

@Peloponez Ako imas neku ideju za neki trekking bajs bez amortizera reci.Inace ovaj bajs koji sam naso ima i lockout, pa sam zato mislio da nista ne smeta.
  • 0

#11 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 04:08 PM

Moje misljenje je da je ova velicina rama Scotta prava za tebe...ipak je to treking. Ako bi trazio Mtb onda bi ti trebala velicina 49-50
  • 0

#12 bgbiker

bgbiker
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 04:14 PM

@tomtrag time sam se i ja vodio
  • 0

#13 saxomofon

saxomofon
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2016 - 04:29 PM

Verujem da ne bi predstavljalo veliki problem. Nisam bio najprecizniji u inicijalnom postu, izvinjavam se-u potpunosti sam se slozio sa bataSaletom u vezi sa zadnjim menjacem i vilom. Obrati paznju kad ih budes proveravao. A za ram-svakako ces moci da kompenzujes tih par cm visine sticnom ;)
  • 0

#14 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 04:44 PM

Vozio sam treking od 22" i na mojih 187 je bio taman, tako da verujem da bi i tebi odgovarao taj Scott.

Drugo je pitanje da li ti treba amortizovana vila. Ako voziš po asfaltu, po meni ti ne treba. Nema neku funkciju, samo je tegliš sa sobom i imaš deo više koji treba servisirati.

 

Protrči malo kroz oglase pa linkuj ono što ti se čini interesantnim.


  • 1

#15 bgbiker

bgbiker
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 06:33 PM

Hocu,hvala.
  • 0

#16 bgbiker

bgbiker
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 06:38 PM

@pavaobg Mislim da ne bi bilo lose imati neke blaze prednje amortizere zbog neravnina na putu,zato sam gledao taj tip trekkinga.
  • 0

#17 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2016 - 06:49 PM

Sta znaci blaze? Sa manjim hodom? Niko ti ne kaze da stavis amort sa duplom krunom nego ako bas insistiras da kupujes bajs sa amortizerom gledaj neki kvalitetniji da bude... Inace da ponovim vec receno : za neravnine na putu i makadam,posljuncane staze i zemljane puteve i kruta vila je odlican izbor,stavis neke polu kramponke do 1.75 i dobro ti i na asfaltu i van njega.. Ako hoces u sumu,kupi neki mtb sa dobrim amortizerom neki rs ili fox i cepaj kvalitetan off road.. Veruj mi,vise ces stete nego koristi(ako je i bude bilo) imati sa tim "blazim" amortizerom na trekingu..
  • 0

#18 bgbiker

bgbiker
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 06:56 PM

@Allex Ne planiram off-road voznju,a pod blazi amortizer sam podrazumevao amortizer sa manjim hodom,da.Ovaj je Sr Suntour NCX sa lockoutom,pa sam zbog lock outa mislio da ne bi stetio da se nadje ako malko skrenem sa puta.Ali generalno planiram voznju po dobrom putu,pa cu pogledati i bajseve bez amorta.
  • 0

#19 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2016 - 07:03 PM

Kao sto rekoh,sve to moze da se ublazi dobrim gumama i da se lepo vozi i van asfalta obzirom da ne planiras zestok off road,a sa ovim amortom bajs ce em biti tezi,em ce biti da kazem ruzniji (mislim da bi mu kruta vila mnogo lepse stajala),a amortizer nije kvalitetan,sto samim tim znaci da ce ti kad tad poceti predstavljati vise glavobolju nego sto ces osetiti korist pri voznji,a lock po meni ne igra neku bitnu ulogu kod ovih amortizera..
  • 0

#20 bgbiker

bgbiker
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 07:12 PM

@Allex Hvala na sugestiji,pogledacu i varijantu sa krutom vilom
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika