Jump to content


Fotografije

PREVARANT, treba mi mala pomoc !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
62 odgovora na ovu temu

#21 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 02:17 PM

Posle krace "istrage" ispostavlja se da Dr_Bike_servis vrlo verovatno i jeste Denis Kuga.

 

Korisnik Miki96 u svom postu (#53) u temi Denis Kuga, doticnog opisuje kao "mlad je,visok i mrsav", sto se poklapa sa slikom Dr_Bike_servisa na viberu (slika je uklonjena, ali je broj telefona isti kao u oglasima).

 

Cinjenica da minuseve na kritickim postovima korisnika GPracer o Dr_Bike_servis-u daje i nalog scott15 je jos jedan "dokaz"

 

Ostali moguci nalozi:

 

s_servis Sombor

scott15

Napster (Sombor)

(thedoctor46) Sombor

(simplon46) Beograd

DENIS774 Novi Sad

deni ada

 

Cekamo da se jos neko javi sa dodatnim informacijama, a mozda moze i administracija da pogleda poklapanje ip ili mac adrese sa nekim od navedenih naloga.


  • 9

#22 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 02:30 PM

Nasao sam ga i na fejsbuku, dakle to je taj lik:

https://www.facebook...Napster?fref=ts

 

http://i.imgur.com/Cq2jqPa.png

 

I rest my case n2:party-021


  • 3

#23 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 265 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 03:33 PM

Ovaj mali zvalonja vara ljude godinama? I niko nista?


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#24 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 03:41 PM

Meni je najzanimljivije kako se lik usunjao u zajednicu, a da ga niko nije spazio s obzirom na to da postoji dugometrazna tema o njemu. Secam se kad ga je Miki96 prijavio da je to on, i sve do juce sam mislio da to nije taj lik posto vidim da se sve odvija standardno, kao da nikog nikad nije prevario. Do juce.

 

Lemi je izgleda jedan od onih likova sa kojim treba saradjivati posteno  n2:hahaha


  • 0

#25 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 03:48 PM

Dakle,kuga je konačno dobila i ljudsko obličje. Slutim da bi mu u danima pred nama, život mogao postati mnogo uzbudljiviji.

 

Kolege, dobar istraživački posao  n2:cool2


  • 2

#26 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5453 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 03:50 PM

Meni je najzanimljivije kako se lik usunjao u zajednicu, a da ga niko nije spazio...

kako mislis da nije spazio, pa bilo je prozivki

tako da mu je ocigledno spala popularnost

pa sad ima "sezonski popuste" na usluge

zamena ulja u kocnicama sa 500/800 na 300/500 din


  • 0

#27 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 04:09 PM

Ja nemam šta da dodam ovde, da je prevaren nije. Dobio je sve kao iz oglasa, bez bilo kakvog muftakluka i sličnog, cena je korigovana u odnosu na stanje vile, a vila je ispravna u potpunosti. A nazvan sam "bezobraznim" samo zato što mu se nisam javio u subotu ujutru u 8h... Ako sam još nekog prevario ili slično nek se oglasi. Jedina stvar koja mi se desila je da sam jednom od Slaviše iz Zaječara naručio deo, nisam ga pokupio u određenom vremenu, deo mu se vratio i ja sam mu platio obe poštarine.

a canyon ram napuknut ,sa foxom pokvarenim ,ne secas se da si prodao?ne secas se ni profila simplon,napster i dr.koji su cas beograd,cas novi sad,pa sombor,m?


  • 0

#28 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 04:22 PM

evo da se prisetis,pa kad ti se malo povrati secanje i astre koju vozis na somborske table,nemoj bzvz roditelje da stavljas u neprijatne situacije da od njih potrazujemo pare,bolje istupi kao musko prodaj to sta vredi i vrati prevarenim ljudima njihovo

Attached Thumbnails

  • Canyon dr kuga.jpg

  • -1

#29 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 January 2016 - 04:27 PM

Aj se vi svi lepo potrpajte u neki kombi ili bus ce pre biti pa sa Lemijem u posetu...momak ga je bas zaglibio..
Edit: ima li pravnika na forumu? Zna li neko ima li osnova za neku tuzbu nesto? Kad je vec ovoliko ostecenih...
  • 0

#30 GPracer

GPracer
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 04:29 PM

Ja ostadoh sa minusima, to je najmanje vazno sada. Sta ce da radi covek koji je kupio vilu?

Hvala kolegama na podrsci


  • 18

#31 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 06:33 PM

To nije čovek, to je Lemi, tako da za njega ne treba da se brineš, snaći će se on već.

Kad već o dotičnom, sećam se da sam prvu kupovinu na berzi obavio baš od njega.


  • 3
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#32 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 25 January 2016 - 08:36 PM

Ja sam cak pisao da me je doticni SCOTT15 zvao telefonom i zvao napice :)

Znaci imao sam cast da porazgovaram sa Denisom :)


  • 0

#33 Lemmy

Lemmy
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 09:08 PM

Hvala ljudi na Vasim iskustvima i angažovanju... Nasao sam sve potrebne informacije. u medjuvremenu javio se Doktor i ponudio da mirnim putem resimo problem da ne dolazim za BG već posaljem postom. Vratiće mi novac.  Ipak...  Licno cu mu je odneti,posto ove kurirske sluzbe umeju bahato da se odnose prema transportnoj robi. Bas su bezobrazni. Ne bih voleo da mu izgrebu viljusku,ipak je završna obrada prefinjena do te mere da izgleda kao šerpa iz Metalca sa visokim emajliranim sjajem... (iako Magura svoje viljuske uglavnom završava u MAT-u)  

Hvala Vam jos jednom na podršci u potrazi za Doktorom. 


  • 7

#34 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 27 January 2016 - 10:17 PM

Ima li novosti?


  • 0

#35 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2016 - 02:35 PM

Aj se vi svi lepo potrpajte u neki kombi ili bus ce pre biti pa sa Lemijem u posetu...momak ga je bas zaglibio..
Edit: ima li pravnika na forumu? Zna li neko ima li osnova za neku tuzbu nesto? Kad je vec ovoliko ostecenih...

Ima...:) Ovo se zove odgovornost za materijalne nedostatke.Napisacu zakonsku definiciju i sadrzinu instituta bez pristrasnosti.Dakle ako je nedostatak/mana bila vidljiva kupac mora odmah da ukaze na to bez odlaganja i da po tom osnovu zahteva snizenje cene.Ako je nedostatak bio skirven,da se u momentu zakljucenja ugovora nije mogao culnim opazanjem primetiti,kupac ima pravo da u roku od 8 dana obavesti prodavca i zahteva sledece solucije.Izvrsenje ugovora(popravku stvari ili zamenu onom bez nedostatka),snizenje cene ili da raskine ugovor i trazi naknadu stete.U slucaju raskida vrsi se restitucija,dakle povracaj datog.

 

Ukoliko je prodavac bio nesavestan,dakle znao je za nedostatak koji je bio skriven,ovaj rok od 8 dana otpada te se gore pomenute solucije mogu zahtevati i nakon poroteka roka od 6 meseci bez obzira da li je stvar pregledana culnim opazanjem a nedostaci nisu ukazani prodavcu kao i bez obzira da li je osteceni(kupac) u roku od 8 dana obavestio prodavca o skrivenom nedostatku koji je otkrio nakon prijema stvari.

 

Ovde bi se mogao primeniti i institut prekomernog ostecena buduci da su kupci pod dejstvom zablude ili prevare navedeni da poveruju da dobijaju upravo ono sto placaju a nisu pa se kupac po tom osnovu neosnovano obogatio.U svakom slucaju raskid ugovora kod prvog i njegov ponistaj kod drugog instutita su moguci uz pravo na naknadu stete i natralnu restituciju odnosno povracaj datog.

 

Mogucnost kolektivne tuzbe je iskljucena jer se radi o razlicitim objektima prestacije(obaveze) iako su kauza i pravni osnov isti a to je sticanje prava svojine i ugovor o kupoprodaji.Dakle moguce su pojedinacne tuzbe.Ali ja predlazem da se dogovorite i mirno resite spor,troskovi su veliki i cesto premasuju vrednost spora.A u slucaju gubitka spora,troskove snosi tuzilac zato morate imati relevantne dokaze za sve. Toliko od mene...:)


  • 0

#36 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 January 2016 - 03:13 PM

Sa jednom bitnom stavkom: privatna tužba košta k'o Svetog Petra kajgana i spor se razvlači godinama.

 

Kad se dobije presuda, ako optuženi nema prijavljenih primanja (čitaj državni pos'o), opet možeš da se slikaš. Doduše, za ovo drugo nisam 100% siguran, jesu tu nešto popravili.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#37 saxomofon

saxomofon
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2016 - 03:45 PM

Ovo deluje ohrabrujuce sto je Primoinvictus napisao. Medjutim,postavlja se pitanje da li ovo vazi samo i iskljucivo za transakcije koje su ozvanicene ugovorom (ili racunom)? U tom slucaju cela prica pada u vodu i moracemo, kao i Lemi, da trazimo pravdu na malo grublji, ali podjednako pravican, nacin...
  • 0

#38 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 28 January 2016 - 04:06 PM

Aj se vi svi lepo potrpajte u neki kombi ili bus ce pre biti pa sa Lemijem u posetu...momak ga je bas zaglibio..
Edit: ima li pravnika na forumu? Zna li neko ima li osnova za neku tuzbu nesto? Kad je vec ovoliko ostecenih...

Ima pravnika, tacnije advokat. :)
  • 0

#39 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 28 January 2016 - 04:22 PM

Ne bih se ja upuštao u parnice u ovakvim slučajevima. Sve je tačno napisano, ali su troškovi veliki, a vrednost mala.

Pre bih išao sa krivičnom prijavom svih prevarenih, pa neka se tužilaštvo pati.


  • 0

#40 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 28 January 2016 - 04:29 PM

sve ovo sto je kolega napisao je tacno. Ostaje jedno veliko kako ce sud tumaciti ovo. Ne bih sada da ulazim u objasnjavanje prakse. Njje mi bas da se kuckammpo netu o pravnim stvarima. Ukratko, ovde troskovi samog spora i takse prelaze predmet koji ste kupili. Ako neko bas zeli da istera ovo postoje advokati postoji sud pa ko voli neka izvoli
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika