Jump to content


Fotografije

PREVARANT, treba mi mala pomoc !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
62 odgovora na ovu temu

#1 Lemmy

Lemmy
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 09:16 PM

Pozdrav ljudi, nikada ovo nisam radio ali za sve postoji prvi put.

Naime kupio sam jednu Viljusku sa oglasa,naloga pod imenom Dr.Bike.

Momak koji to prodaje okacio je oglas sa slikama,ja sam pogledao odglas,odgovara cena,odgovara viljuska.

Medjutim primetim par promena na viljusci u odnosu na originalnu boju.

Pozovem lika,pitam lepo, da li su done noge od vile ofarbane deluju sa previse sjaja,na slikama.

Kaze momak ma ne covece originalna je boja samo sam nove nalepnise uradio i nalepio jes su originalne bile izguljene.

Kazem sebi ok to mi ne smeta nije farbana nije butano po njoj,moze.

Kupim vilu,kad je stigla otvorim  imam sta da vidim. Boja crna sa puno laka,na dropoutovima nema otisak zatvaraca tockova.

Vidim nije originalna boja. Uz to ima jedan malo dublji ris na desnom stapu ,deo koji prolazi dust viper i ulazi u vilu (znaci steti tadu viljuske)... Javim momku da necu tu vilu,da hocu novac nazad,medjutim nasom konverzacijom dodjem do zakljucka da je lik bezobrazan i nece mi vratiti novac.

Kontam necu niko da me zajebe idem za BG da uzmem svoju lovu i naplatim putne troskove.

Ako neko poznaje momka sa tog naloga bio bih mu veoma zahvalan.

Inace ja sam na berzi od 2007 godine i od tada trgujem,nisam do sada imao problema inace svojim kupcima uvek ponudim soluciju vracanja novca ako nisu zadovoljni robom. Do sada nisam imao takvih problema. Dok momak koji trguje sa tom viljuskom na berzi je od Septembra 2015...   Bez obzira na sve mora se posteno raditi...

Evo linka ka oglasu te viljuske koju sam kupio.

Unapred hvala na informacijama.

 

http://www.2bike.rs/...-1#.VqU2rPkrLIX


  • 0

#2 N_Zaric

N_Zaric
  • Members No Voting
  • 1 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 09:45 PM

Uglavnom se ne mesam u teme i razgovore ali ovde se moram umesati jer ja ovde licno ne vidim nikakvu prevaru ako si dobio vilu kao sa slika i uz takav opis. Opis oglasa je detaljan isto kao i slike, vidi se taj ris na stapu sto si naveo. Jednom sam saradjivao sa covekom, ne licno nego preko kurira i malo je reci da me je ispostovao. 


  • 0

#3 dr_bike_servis

dr_bike_servis
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 51 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 10:02 PM

Ja nemam šta da dodam ovde, da je prevaren nije. Dobio je sve kao iz oglasa, bez bilo kakvog muftakluka i sličnog, cena je korigovana u odnosu na stanje vile, a vila je ispravna u potpunosti. A nazvan sam "bezobraznim" samo zato što mu se nisam javio u subotu ujutru u 8h... Ako sam još nekog prevario ili slično nek se oglasi. Jedina stvar koja mi se desila je da sam jednom od Slaviše iz Zaječara naručio deo, nisam ga pokupio u određenom vremenu, deo mu se vratio i ja sam mu platio obe poštarine.


  • -2

#4 Lemmy

Lemmy
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 10:18 PM

Pozvao sam. Pitao sam da li je viljuska ofarbana ili mi se cini na slikama ? Rekao si nije ofarbana. Stigla mi je sveze ofarbana vila. Bez puno filozofiranja. Da li sam ja prevaren ?

Moguce da sam nesto propustio u kodeksima postene trgovine i varanja ljudi. Te stvari  koliko se ja razumem navode u oglasima.  Uopste nije pitanje tehnicke ispravnosti. Vec je pitanje da si me slagao kada smo se culi telefonom pre nego sa porucio vilu.    Momak dolazim po novac,nemoj da se razbacujes sa mojim parama.


  • 7

#5 markodobros

markodobros
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 10:46 PM

...po meni, prodavac je slagao i nije ispao posten a ja bih te zvao u 5 ujutru da si mene tako nesto slagao a pitao te unapred...sad ispadni covek kao sto tvrdis da jesi i vrati pare...


  • 5

#6 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 10:50 PM

Ljudi zar ovaj lik nije Denis?  n2:Dizzy


  • 2

#7 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 January 2016 - 10:56 PM

...po meni, prodavac je slagao i nije ispao posten a ja bih te zvao u 5 ujutru da si mene tako nesto slagao a pitao te unapred...sad ispadni covek kao sto tvrdis da jesi i vrati pare...

Baš tako, ne morate ni da se sretnete zbog vraćanja para.

Lemi ti pošalje vilu nazad sa otkupom onolikim koliko je platio vilu, ti platiš otkup, preuzmeš vilu nazad i sve rešeno.

Posle oglasiš vilu onako kako bi trebalo, naglasiš da su noge farbane i da ima mali ris na štapu i ko bude hteo da kupi takvu vilu nema razloga da se žali jer sve lepo stoji u oglasu, ovako ispada da si nešto hteo da prećutiš i da ne želiš da vratiš novac.

A ja verujem da si imao dobre namere i da nisi hteo nikoga da prevariš.


  • 1

#8 dr_bike_servis

dr_bike_servis
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 51 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 11:00 PM

Meni naravno nije problem da vratim novac uopste, ali sa moje tacke gledista je ovako "s obzirom da je dobio kao u oglasu, ne vidim razlog za vracanje, da li mozda isti zeli da me prevari". Zbog toga ne volim vracanje iste robe preko kurira.
  • -3

#9 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 11:03 PM

Pa Lemi je voljan da dođe u Bg, tako da je taj problem rešen.

Dogovorite se kad vam obojci odgovara, sedite na kafu i okačite nam fotku.


  • 1

#10 ciklostar

ciklostar
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 11:16 PM

doktore recite nam, da bi ustanovili cinjenice, da li ste kupcu rekli da vila nije farbana ?


  • 0

#11 dr_bike_servis

dr_bike_servis
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 51 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 11:18 PM

Jesam, rekao sam da nije farbana i stojim iza toga. Nek kupac uzme nitro i nek proba da skine farbu... vilu ce mi svakako vratiti samo pitanje je kako.
  • -1

#12 markodobros

markodobros
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 11:18 PM

....


  • 0

#13 ciklostar

ciklostar
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 11:41 PM

Mozda je kupac iznenadjen savrsenim stanjem donjih nogu kao i nedostatkom tragova koriscenja na dropovima, sto i mene cudi, a zabrinut zbog ostecenja na stapu, sto bi i mene zabrinulo i stavilo vilu samo u kategoriju korisceno !

Mozda je farbano a dr to i ne zna.

Mislim da je najbolje da se kupcu vrati novac, na koj nacin najbolje da se dogovorite telefonom bez strasti. :)


  • 0

#14 GPracer

GPracer
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 10:10 AM

Ljudi zar ovaj lik nije Denis?  n2:Dizzy

Ko je pratio oglase , nedavno je video ovaj ram u oglasima kod DR bike-a.  Mislim da ovo DR nije bezveze. DR, verovatno slucajnost?

Attached Thumbnails

  • 12633152_10206258980933307_581904878_o.jpg

  • 2

#15 GPracer

GPracer
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 10:17 AM

Tockovi XT nable, osteceni beli dt obruci, elixir kocnice slucajnost?


  • 2

#16 dr_bike_servis

dr_bike_servis
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 51 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 10:29 AM

Samo ako ne vidis ja prodajem crni elixir..
  • 0

#17 GPracer

GPracer
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 10:30 AM

A tockovi nisu bili nedavno u tvojim oglasima? 


  • 1

#18 dr_bike_servis

dr_bike_servis
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 51 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 10:31 AM

Takvi kakve si ti naveo ne, nisu.
  • 0

#19 GPracer

GPracer
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 10:33 AM

Verovatno indenticni, samo nisu bili osteceni


  • 0

#20 GPracer

GPracer
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 10:34 AM

Prate ljudi oglase pa nek oni kazu ako ja lazem. Pljuste minusi, a tvog odgovora nigde....  n2:hahaha Ode ti sa 5 pozitivnih na 12....


  • 1




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika