Jump to content


Fotografije

Drumaš za putovanja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
40 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 January 2016 - 11:43 AM

Nisam iz drumskih voda, ali bih voleo da neko ko je voljan napise cene komponenti ovog bajsa bez cene rama.

Ovde su (pri dnu strane) specifikacije:

 

http://www.trekbikes.../p/1432999-2016

 

Onda se može guglati cena za svaku pojedinačnu komponentu. Amazon.com, ili radnje bici opreme. Za neku orijentaciju.

 

Zanimljivo pismo jednog od korisnika (sa iste strane):

 

An open letter to Trek. YOU CAME SOOOO SO SO CLOSE to having the best touring bike in the world you AND SCREWED UP THE DETAILS. You nearly smashed your competition (can't name them here I think) but just when it came to the best details, you stopped short. Three questions before I tell you what you did wrong. First: You designed the super strong racks to hold a lot of weight correct? So this WAS designed for touring correct? So what touring? Super light day touring? Or by looking at it one could assume it's built to look and act like a serious touring bike to carry a summer load of gear. Soooo.......
If this is a touring bike built to be strong (as all indicators point to) why on earth would you put a 160 disc on the front? Why not a 180? I have had this bike fully loaded with 85kg of weight, and I am 85kg, and when going down hill, the 160 disc changed colors due to heat and nearly burned up my pads. When it was raining and I went down hill with a full load the 160 disc had me in FEAR that it would not stop when I needed it. I was SCARED and I don't scare easily. So I put the 180 disc on the front of the bike, and now it made a very big difference. What would putting a 180 disc on the bike have hurt you? It's better to have the braking power and not need it then to need it and not have it! 

Next. Why why why would you put a 28 spoke wheel on a bike designed for heavy touring? If it's to save weight, that's a BAD way to look at this bike. 4 or 6 spokes in relation to a fully loaded bike is something no real touring biker would ever care about! I have talked to over a dozen friends and they all say, the 28 spoke wheel on this bike IS a BIG mistake. They can't believe Bontrager didn't put a 32 or 36 spoke wheel on this bike to show that the RIDER is more important than marketing insignificant weight savings from spokes. Trek/Bontrager has 32 spoke wheels on some of their Ebikes, so why not use those? 

Lastly, the saddle is a joke. Why on earth would you have such a horrible saddle on this bike? It's built for LONG DAYS in the saddle and that typically means 8 hours or more. Well, I rode a 13 hour day in biking shorts with a pad and it took days to get rid of the soreness from the stock saddle. Please put a NEW softer saddle on this bike. 

In closing I want to say I love the bike. It's great. It gets a lot of looks and there are many things I love about it, but I shouldn't have to replace major items to make it as strong as it already looks. So far I had to spend 700 Euro to get the items I mentioned up to the best quality and strength. So for now, there are SUReLY bikes that are better, that covered EVERY detail, and maybe next year if you fix these few issues, you will pass the others and have the king of the touring bikes finally. I wish you the best and can't wait to see if you listen to the voice of reason. 

You were soooo close.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 24 January 2016 - 11:46 AM

Komponente da se ovde pilicari i trazi mesecima po cb polovno ili da odes kao covek u radnju i kupis novu mehaniku itd kao sa ovog bajka?
  • 0

#23 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 12:47 PM

Iz pisma dotičnog korisnika fabrici Trek mogao sam samo da zaključim da ovaj bajs definitivno nije namenjen za to što dotični traži, a to je vožnja pretovarenog bajsa (85kg) + vozač od isto toliko kila, na nekoj dugačkoj nizbrdici od min. 7%. Normalno da diskovi od 160mm neće raditi posao.

 

Da su mogli da stave veće diskove mogli su, takodje i točkove sa više žbica, ali onda bi verovatno bila i druga cena. Osim toga kao što FalloutBoy kaže mogli su da ostave močućnost za montažu v-brake kočnica. Ali onda bi to već bio ozbiljan bicikl namenjen za jako daleka putovanja.

 

Mislim da namena ovog bicikla nije ta, već je više za ljude koji su navikli na drumaša, a koji bi hteli da se otisnu maljo dalje i usput da skrenu malo van asfalta.

A sa svojim postojećim drumašem se nikad ne bi smeli usuditi na tako nešto. To je neka moja definicija.


  • 0

#24 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 January 2016 - 04:21 PM

Iz pisma dotičnog korisnika fabrici Trek mogao sam samo da zaključim da ovaj bajs definitivno nije namenjen za to što dotični traži, a to je vožnja pretovarenog bajsa (85kg) + vozač od isto toliko kila, na nekoj dugačkoj nizbrdici od min. 7%. Normalno da diskovi od 160mm neće raditi posao.

 

Da su mogli da stave veće diskove mogli su, takodje i točkove sa više žbica, ali onda bi verovatno bila i druga cena. Osim toga kao što FalloutBoy kaže mogli su da ostave močućnost za montažu v-brake kočnica. Ali onda bi to već bio ozbiljan bicikl namenjen za jako daleka putovanja.

 

Mislim da namena ovog bicikla nije ta, već je više za ljude koji su navikli na drumaša, a koji bi hteli da se otisnu maljo dalje i usput da skrenu malo van asfalta.

A sa svojim postojećim drumašem se nikad ne bi smeli usuditi na tako nešto. To je neka moja definicija.

Opet ne vidim razlog da ne bude po 36 žbica na točkovima. Po meni je to propust za bajs koji ima i prednje i zadnje nosače bisaga.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#25 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 04:29 PM

Dakle, činilo mi se odpočetka, a pogotovo čitajući ovaj post sa stranog foruma, da je pomenuti bajk ipak više fensi zezalica, nego korisna sprava, normalno za sasvim lepe parice, pošto se radi o brendiranom proizvodu.

A iz ličnog iskustva, govoreći o veličini ramova, mislim da je u ponudi na berzi veličina L najuniverzalnija za prosečnog korisnika i samim tim i najrealnija za realnu cenu, sve ostalo, pogotovo ekstremno mali i veliki bicikli bi trebalo da idu po nižoj ceni. Upravo obrnuto tome ( i sasvim logično) cena u nabavci novog bicikla bi trebala da bude veća za izvanstandardne veličine (nešto kao custom varijanta, manja serija-skuplji artikal).


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#26 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 04:49 PM

Komponente da se ovde pilicari i trazi mesecima po cb polovno ili da odes kao covek u radnju i kupis novu mehaniku itd kao sa ovog bajka?

Moja greska. Nisam napisao da mislim na polovne delove. Da, polovni delovi kao sto je i sam bajs polovan.


  • 0

#27 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 08:04 PM

...In closing I want to say I love the bike. It's great. It gets a lot of looks...

šminTeraj


  • 1

#28 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 09:13 PM

Hajde kad već postoji tema prokomentarišite ovaj http://www.bike-disc...475674/wg_id-40

 

Celu zimu gledam online prodavnice i uvek se vratim na ovaj Cube kao najjeftiniji sa hidraulikom i pristojnom mehanikom.

Najveća mana, koju ja vidim su točkovi sa po 21 žbicom. To mi deluje suviše retko, naročito za bicikl predviđen i za prednje i za zadnje bisage.

Pored točkova, čudna mi je geometrija. Deluje mi da je top tube suviše kratak u odnosu na visinu.

Capture.jpg

 

Upotreba bi mu bila bicikl za rekreaciju i vožnju iz čistog zadovoljstva uz povremena sezonska putovanja od par dana.


  • 0

#29 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 10:27 PM

To je trkački ciklokros bicikl sa odgovarajućom geometrijom za tu svrhu. Uzgred mogu da mu se nakače blatobrani za trening vožnje po lošem vremenu. Mogli bi da se nabudže neki lagani paktregeri, ali daleko mu je to od primarne namene. Zato ima takve točkove - ciklokros trke su kratke i intenzivne, sa mnogo kratkih, strmih uspona i prepreka preko kojih se bicikl nosi u rukama ili na ramenu. Težina je dosta bitna.


  • 2

#30 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 24 January 2016 - 10:55 PM

Sve se slažem, ali i sada vozim CX ram pa je top tube duži.

U suštini sve shvbatam, osim kako će se kratak top tube odraziti na vožnju. Uvek mogu da ga kompenzujem dužom lulom, ali je pitanje da li to raditi.


  • 0

#31 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 January 2016 - 05:33 AM

Sve se slažem, ali i sada vozim CX ram pa je top tube duži.
U suštini sve shvbatam, osim kako će se kratak top tube odraziti na vožnju. Uvek mogu da ga kompenzujem dužom lulom, ali je pitanje da li to raditi.


Effective top tube dužine 565 mm bi trebalo da odgovara za vozače do 185 cm visine. To što većina proizvođača pravi kraću šipku sedla za tu veličinu rama je druga priča, ali nemoj gledati dužinu šipke sedla od 59 cm kao merilo veličine rama - jer ona jako malo znači već decenijama u nazad.

http://www.bikegreml...-velicina-rama/
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#32 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 10:10 AM

Sve se slažem, ali i sada vozim CX ram pa je top tube duži.

U suštini sve shvbatam, osim kako će se kratak top tube odraziti na vožnju. Uvek mogu da ga kompenzujem dužom lulom, ali je pitanje da li to raditi.

 

Koliko vidim, kraći je oko 10-15 mm nego što bi prosečan drumaš bio u istoj veličini, a to je standard za CX. Kraći ram znači uspravniji položaj u vožnji; kad je CX u pitanju, to znači bolju preglednost i malo bolji balans. Ako produžiš dohvat lulom, to će da prebaci deo težine na prednji točak. Ovo je na drumu sasvim OK, čak i pozitivno, ali za zahtevniji teren nije idealno. Dodatni faktor je teret na bisagama, ako rešiš da budžiš tako nešto. Moraćeš da povedeš računa o tome šta nosiš napred, a šta pozadi da bi zadržao adekvatno opterećenje na točkovima. Moram da primetim da je poređenju sa Focus Mares, ovaj Cube iste dužine u svim veličinama, samo je prednji kraj viši. Ako se dobro sećam, ti imaš 20-30 mm spejsera na Focusu (računajući i konusni spejser), tako da ne bi imao problema da namestiš identičan položaj.


  • 1

#33 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 11:47 AM

TT je u odnosu na Focus kraći 6mm, ali je Fokus 58 a Cube 59cm, pa mi bilo lgično da Cube ima duži TT..

Dobro se sećaš za distancere. Ima ih oko 30mm.

 

Ako se odlučim za kupovinu, a sva je prilika da ove sezone neću, jer mi Focus i dalje odgovara, konačno sam ga sredio kako želim, a i ne volim da se paetljam sa prodajama bilo čega, onda me bisage najmanje brinu. Ne bih ja nikada nosio mnogo tereta. Stvari za dva, tri dana i to je to.


  • 0

#34 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 12:48 PM

Cube ima čudne nazive veličina - na tom što se zove "59" ne postoji ni jedna mera dužine 59 cm :smile: Ekvivalent mu je Focus veličine L. Na oba je TT 56,5 cm ali u pravu si da je na Focusu efektivni dohvat duži zbog strmijeg ugla sedalne cevi. Kad se sve sabere, razlika je između 5 i 10 mm, znači na granici da ti treba duža lula. Kolika lula je trenutno na Focusu?


  • 0

#35 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 January 2016 - 01:59 PM


Ako se odlučim za kupovinu

A licno i iskreno se nadam da je zaista

sva je prilika da ove sezone neću

jer

Focus i dalje odgovara

a takodje

konačno sam ga sredio kako želim

;)

Nesto vezano za duzinu LULE
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#36 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 02:50 PM

Grbiću znaš da kod mene nije ništa konačno. Čeka par delova da ti prođe kroz ruke, a par njih je u putu. 

Jedino odlažem kupovinu menjača za dužim kavezom dok ne vidim koliko ću voziti. Za lokal mi je kratki ok, al ako krenem ka CG mislim da će 32T pozati biti neophodno. Otom potom.

 

Neću za sada menjati bicikl. Imam iracionalnu želju da probam hidrauliku, a realno mi ne treba. Grbić bolje od mene zna u koliko je dobrom stanju Focus i greota ga je prodavati  Pitanje je bilo više u smislu ima li nešto na tom Cube-u nešto što ja ne vidim kad je tako jeftin?

 

Činjenica je da je cena ostno niža od velike većine konkurenata i to mi pali crvenu lampicu da nešto ne valja. Geometriju smo u velikoj meri rešili. Ako odlučim da menjam bicikl otvoriću temu pa ćemo komentarisati svaki pojedinačno i tražiti najbolje za pare koje budem imao.


  • 0

#37 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 January 2016 - 05:30 PM

Baš je džabe, biju ko neće...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#38 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 06:09 PM

Baš je džabe, biju ko neće...

 

...So far I had to spend 700 Euro to get the items I mentioned up to the best quality and strength...

 


  • 0

#39 mdragoslavm

mdragoslavm
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 25 January 2016 - 06:20 PM

Meni je Trek 920 , velicine 61cm ispred nosa prodan pre 6,7 meseci u centru Beograda . cena je bila 700e . Lici na ovaj .


  • 0

#40 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 January 2016 - 06:58 PM

Bre imas super focusa i ne treba ti bolji bajs po meni, uzmi nekog trekera ili low cost drumskog turasa i deri ga sa bisagama i paktregerom, jer kad nosis te andrake dosta se i bicikl guli i ostecuje.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika