Jump to content


Fotografije

Pomoc oko kupovine tockova

tockovi

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 Jovan90

Jovan90
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 11:48 AM

Pozdrav svima,

Trazim vec neko vreme tockove da predjem na disk kocnice, trenutno imam v-brake na mom bajsu, pa rekoh da se konsultujem sa iskusnijim od mene. Zadrzao bih ja i moje sadasnje, nista njima ne fali, ali na njihove nable ne mogu da upakujem rotore. Sta mislite o ovim tockovima? Da li vrede ovaj novac ili mogu naci nesto bolje? Uklapaju mi se u budzet, a i mislim da nisu u losem stanju. Nisam uspeo da nadjem nista na internetu o njima, koliko kostaju itd., uvek mi izadju neki slicni modeli. Hvala unapred

 

http://www.2bike.rs/...me#.VqIQ3Fk2HIw


  • 0

#2 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 January 2016 - 12:31 PM

Deluju ocuvano, gume su takodje fine, mislim da definitivno vrede tih para. Ja sam pre 2 god prodao svoje tockove, mavic 317 obruci sa LX nablama, bez guma, za oko 45e cini mi se, tako da je ovo skroz fina cena. Naravno pod uslovom da su konusi/soljice nepojedeni sto ne mozes da znas dok ne pogledas :)


  • 0

#3 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 01:11 PM

Tockovi su solidni ovako na prvi pogled, deluju ocuvano kao sto kaze i sajlonac iznad, samo sto se ne bih slozio za gume da su fine. Ove gume su iz sezone 2011 ja mislim, a i poprilicno su istrosene za tu cenu. Po mom misljenju bolje uzeti tockove bez guma (ako valjaju), a gume potraziti na drugom mestu, ili kod istog prodavca kad izbaci nesto bolje u ponudi.

 

(Upravo sam pogledao njegove oglase i imao je mnogo novije i ocuvanije RoRo gume za manje pare u ponudi, tako da bih ove definitivno preskocio)


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2016 - 01:20 PM

Ako su šoljice oštećene, onda točkovi ne vrede ni pet para (treba preplitati, stavljati nove nable).

 

Ako su konusi oštećeni, onda treba videti ima li zamenskih ispravnih.

 

Ako su kuglice oštećene, to se lako zameni.

 

Ako je sve ispravno, ta cena je sitnica.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 January 2016 - 01:28 PM

niipheus, bah.. mislio sam da gume idu SA tockovima za onih 55e :D Sad sam procitao opet oglas i da, kao zasebna kupovina ne vrede naravno :)


  • 0

#6 Jovan90

Jovan90
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 01:33 PM

Hvala svima na brzim odgovorima.

Nisam ni mislio da uzmem i gume. Koliko sam shvatio 55evra je samo za tockove, gume su posebno jos dodatnih 3500din.

Kako mogu da znam da li su konusi, soljice, kuglice ostecenji? Jedino da verujem prodavcu na rec?

Mislio sam da ce ovo biti mnogo jednostavnije, tipa vidim ocuvane nable i tockove, i gotova kupovina. :smile:


  • 0

#7 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 January 2016 - 01:36 PM

Ako ne mozes da pogledas licno, sta drugo osim na rec :)


  • 0

#8 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 January 2016 - 02:29 PM

Ma ni prodavac nema pojma kakve su nable i konusi, on rasklapa bicikle i prodaje tako kako je... nema on vremena da svaki tocak rastura i pregleda, tako da ako imas srece bice dobri ako nemas nece... dok se ne otvori ne znas na cemu si.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#9 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 02:41 PM

'Oće Tota da ti vrati pare ukoliko nije kao što ti je rekao i napisao ako ga poćeraš preko foruma, samo mož' da se desi kad pozoveš da ih je baš tada prodao (šema: ih, što se ne javi pre pet minuta), da misli da ih ima, a ustvari mu je otac prodao točkove dok je on spavao (šema: neobavešten), da je otišao na put , pa nikako da se javi (šema: odsutan) ili šta već (koja šema)...

A mož' da se desi i da ne bude ništa od navedenog i da ih kupiš, a oni u super stanju. To ti se kog njega nikad ne zna.

Inače, meni točkovi deluju relativno dobro, jedan od repera kod polovnih točkova mi je stanje frivila, ako nema (mnogo) tragova kasete i šajbni na njemu, pretpostavka je da nisu mnogo voženi, mada to zaista ne mora da bude tako, ovde ima nekih tragova. 


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"





Also tagged with one or more of these keywords: tockovi

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika