Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovni!!!

Prelazim sa mtb na drum

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
106 odgovora na ovu temu

#41 Ipo

Ipo
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 11 March 2016 - 10:26 AM

Hvala vam. Da li to znači da za tridesetak hiljada taj kapriolo bi bio prihvatljiv? Visok sam 185cm i oko 100kg,pretpostavljam da bi odgovarao bicikli od 21'?
  • 0

#42 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 March 2016 - 10:39 AM

Nista specijalno. Pristojan ram i cvrsti krypton tockovi, mogu dobiti prelaznu ocenu. Sve ostalo veoma tanko. Najniza klasa shimano mehanike (tourney) niti radi precizno nit je posebno pouzdana. Vila teska kao tuc koja nesluzi bas nicemu osim da ti oteza bajs. Kocnice logan-ove, apsolutni plac majke bozije. Generalno gledano "koliko para, toliko muzike".

Ovo sve što si napisao možemo ti odbiti na neiskustvo ili lupanje gluposti.


  • 0

#43 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 11 March 2016 - 10:51 AM

Hvala vam. Da li to znači da za tridesetak hiljada taj kapriolo bi bio prihvatljiv? Visok sam 185cm i oko 100kg,pretpostavljam da bi odgovarao bicikli od 21'?


Sto se tice velicine bicikla tu ti ne mogu pomoci. Najbolje je ds ga probas u rsdnji i prodavci ce ti reci koja je velicina za tebe, oni se vise razumeju u geometriju istoga, ipak ih oni prodaju. Sto se tice ostalih parametra odgovsra sve na biciklu. Iskreno te logan kocnice nisam nikada vozio. Vozio sam slicne promax misim da je to ista klasa kocnica i da ce ti zavrsavati posao. Cena je prihvatljiva. Novi bicikl za 200tinak evra je ok.
  • 0

#44 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 March 2016 - 11:16 AM

Ja sam se lomio između Capriola Roadster ili Polar Forestera dva identična bajsa sa sličnom cenom i opremom jedino šta me je odbilo od Capriola su njegove vesele boje koje ne volim. Uzeo sam Polar Forester sa sličnom opremom i mogu da kažem da sam se sit navozao sa njim bez ikakvih problema sa tourney mehanikom koja radi i dan danas i dobro i precizno, ako se uzme u obzir kojoj ciljnoj grupi je namenjena takva oprema. Iz dobro održavanje radiće odlično. Prešao sam sa njim lepe kilometre i sit se navozao, sada sam bajs poklonio ocu i on sada uživa u njemu. Ako ćeš bajs da koristiš po drumu, nasipu i po laganim šumskim putevima sit ćeš se navozati sa njim i trajaće ti dugo, a ako hoćeš da se iživljavaš sa njim onda si omašio tip bicikla.


  • 0

#45 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 11 March 2016 - 11:22 AM

Koji deo mog posta nije ispravan? Po cemu sam ja to neiskusan? Po tome sto nemam xy postova na forumu? Hoces da kazes da je ovaj tourney odlicna oprema? Hoces da kazes da je ovaj logan dovoljan coveku od 100kg? Mislis da ova vila ima pravu srhu? Napisi mu ti tvoje misljenje, pa tek onda komentarisi moje. Ja stojim iza svega sto sam rekao.
  • 2

#46 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 March 2016 - 11:29 AM

Neiskusan si po tome što si do skoro tražio savet za bicikl, kako sam dobro pročitao vozio si raspat MTB pa si posle jurio MTB do 300€ tako se bar može pročitati po tvojim postovima. Neko sa takvim ličnim iskustvom nije merodavan da daje sud, a kamoli savet drugima o opremi koju je video samo na internetu ili pročitao takođe negde na netu. Kako neko može da sudi o nečemu što nije posedovao? Uzgred i ja sam čovek od 95kg.
A moje lično iskustvo je već napisano iznad, a ne nagađano.
  • -1

#47 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 11 March 2016 - 01:19 PM

Koji deo mog posta nije ispravan? Po cemu sam ja to neiskusan? Po tome sto nemam xy postova na forumu? Hoces da kazes da je ovaj tourney odlicna oprema? Hoces da kazes da je ovaj logan dovoljan coveku od 100kg? Mislis da ova vila ima pravu srhu? Napisi mu ti tvoje misljenje, pa tek onda komentarisi moje. Ja stojim iza svega sto sam rekao.


Turney za voznju po drumu i lagani off je odlicna oprema. Logan kocnice opet kazem nisam posedovao. posedovao sam slicnu promax i kocila je odlicno. Opet pricam za voznju po drumu, za sta ovaj bicikl i jeste i za to je covek i trazio misljenje. Vila da li ima svrhu ima. Da li je bolje bez nje jeste. Ali nije bas ni da stoji tu a da ne mize da se koristi. Sto se tice isto tockova da ovi imaju prelaznu jedva ocenu isto lupas gluposti. Ne znam koje ti vozis trenutno tockove i koji bicikl da ti je ovo los bicikl i da su tockovi na jedva prolaznoj oceni. Nisi neiskusan po xy postovima vec po informacijama koje dajes.
  • 0

#48 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 11 March 2016 - 02:12 PM

Auu al' me nagrdise ljudi. Sve sto sam izneo je moje misljenje o opremi koju sam itekako probao. Da li vi smatrare da ja nemam pravo na svoje misljenje? Gde sam napisao "jedva" kad sam rekao da krypton moze dobiti prelaznu ocenu (vozim tockove prilicno bolje od tih). Logan kocnicu sam probao i za mene od 100+ kg je to veoma lose. Promax jos i ima solidnih kocnica, logan tesko da ima zadovoljnih korisnika. Za tourney sam rekao da je najniza klasa shimano opreme. Nisam rekao da je to lose, ali daleko od toga da je odlicno. Koje ocene onda dajete visim klasama shimana. Ajde svi onda da vozimo tourney kad su tako "odlicne". Meni nije bio dovoljno precizan i pouzdan. Alu ram smatram da je sasvim, sasvim dobar. Za vilu i dalje tvrdim da nema nikakvu svrhu osim sto ce coveku otezati bajs, obzirom da planira da vozi uglavnom drum. Kruta viljuska je po meni puno bolji izbor ( moje misljenje). Sve je ovo MOJE MISLJENJE o opremi na bajsu. Da li da covek kupi bajs? Da! Sto da ne? Ako se njemu svidja i ako mu je dovoljno dobro, neka uzme. Dobro sam rekao u prvom postu "koliko para, toliko muzike". Ipak se kupuje nov bajs, pa se ne moze ni ocekivati Bog zna sta za 200 i neki evro.

 

@ Sharance

 

Drago mi je da te interesovala moja istorija na ovom forumu i da si citao moje predhodne postove. Ja tvoje nisam i necu. Mrzi me pravo da ti kazem. Ali to ne znaci da mislim da nemas konstruktivnih stavova. Probaj naci razumevanja za tudje misljenje. Ono sto je za tebe "do skoro" za mene je dovoljno dug period da naucim o biciklizmu i probam razlicite vrste mehanike i opreme za bicikle, obzirom da veoma cesto vozim i bajseve svojih drugara.


  • 5

#49 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 11 March 2016 - 02:22 PM

Ja garntujem da ti stavim turney nazad i da se vozis po putu da neces osetiti razgliku izmedju njega i xtr-a. Voze ljudi i turney i deore i microshif mejace pa nemaju nista protiv. Samo ovde ljudi imaju neke teske komplekse i umesto da voze oni se opterecuju opremom.
Sto se tice tvog "do skoro" je sarance u pravu. To sto provozas par krugova neki bajk ne znaci da znas da li ti odgovara ili ne. Po tvom misljenju zasto su tvoji tockovi bolji od ovih kripton? Sta ti nije pouzdano kod ove turney opreme? Da li se to raspada posle 500km? Ne razumem tvoju recenicu niti je previse precizna niti je previse pouzdana. Covek vozi bicikl po putu i hoce treking, sta tu ne moze biti precizno
  • 0

#50 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 11 March 2016 - 02:32 PM

U Banatu savim sigurno nema razlike. Ali dodji ti kod mene na Debelo brdo i Divcibare, pa da vidimo onda da li ima razlike izmedju Tourney-a i XTR-a. To sto sam tad znao manje ne znaci da nisam znao bas nista. Sta je lose? Sto sam pitao iskusnije za misljenje? A i period od 2 godine za mene nije skoro. Vozio sam bajs i ranije, ali manje nego danas. Meni je dovoljno sto se osecam sigurnije na njima. I opet kazem krypton( uz ram) je na ovom bajsu najmanji problem. bar sto se mene tice.


  • 3

#51 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 11 March 2016 - 02:35 PM

Covek je trazio bicikl da se vozi po putu, ovo i nije bicikl za sumu. Vozio po divcibarama banatu himalajima, dok je asfalt gore razliku ces tesko primetiti
  • 0

#52 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 11 March 2016 - 02:44 PM

Bogami tesko. Vozio ja ortakov tourney na 10% uz Debelo brdo(asfalt), krci i mesa ko zmaj. Na ravnom je veoma precizan, ali meni za ravno ni ne treba menjac.


  • 1

#53 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 March 2016 - 02:48 PM

Peloponez druže ja sam isto tako izneo svoje mišljenje o tvojim postovima. Možeš da imaš na forumu i 10000 postova ako neko ostane na nivou da ne zna ni unutrašnju gumu zameni, neće ga postovi sigurno svrstati u iskusnog poznavaoca. To što probaš tuđi bajs ti nije nikakav reper o tvom biciklističkom znanju, a ostao si na nivou jednog raspalog MTB i jednog polovnjaka MTB niže klase. Ovde se ne tražei ni tvoje ni moje mišljenje, nego mišljenje (savet) iskusnih ljudi kome su gomila bicikala i delova prošle kroz ruke, a ne mišljenja početnika, ma kako god ti smatrao sebe, a opremom koja ti je prošla kroz ruke si debeo početnik. Unosiš zabunu na forumu misliće neko da stvarno imaš nekakva iskustva, a koga briga za mišljenja? Misliti i brati cveće nije isto. Treba biti realan, a ne mudrovati napamet. Ni ja nemam neka preterana iskustva, ali sam tehničkim internet znanjem debelo potkovan pa se suzdržavam od palmuđenja za ono što nisam posedovao.

Na kojem si biciklu imao tourney mehaniku na onom raspalom ili ovom drugom?

Ovaj Capriolo je namenjen za laganu rekreativnu vožnju, a ne da se aka po brdima i ako se koristi zašta je i namenjen služiće odlično, ja sam moj Polar Forester koji identičan ovom biciklu vozio po ovakvim putevima

WP_20150602_09_48_21_Pro.jpg

WP_20150610_11_26_25_Pro.jpgP_20150918_135611.jpg
Tu se ubraja i asfalt i nasipi i i dan danas je uodličnom stanju rekreacija do 50km dnevno. Vremenom su mi apetiti porasli pa sam zato i tip bicikla promenio.
Ako se pokretač teme bude držao asfalta i laganih šumskih puteva sit će da se navoza sa njim.

  • 0

#54 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 11 March 2016 - 02:59 PM

Naravno da svi mozemo izneti nasa misljenja. Pa zaboga tome ovaj forum i sluzi. Ali je jako ruzno, ovako javno, nekome koga ne poznajes reci da "lupa gluposti". Meni licno takvo ophodjenje smeta... Slazem se sa tobom, ali mu nisam mogao reci da je nesto odlicno kad nije. Mo's misliti logan i feder vila odlicni...


  • 2

#55 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 11 March 2016 - 03:00 PM


WP_20150610_11_26_25_Pro.jpg

Gde je ovo?
  • 0

#56 Ipo

Ipo
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 11 March 2016 - 03:08 PM

Ljudi hvala vam na savetima,bicikli će biti viđen isključivi po asfaltu,van asfalta samo nešto ne planirano ali šumskih vožnji neće biti sigurno,90% vožnje će ići po sremu a najveći uspon i ce biti Fruška gora. Vozio sam unisovog desetobrzinca do sad i najduže ture su bile oko 60km dnevno,tako cu i sa novim biciklom voziti,možda nekad neki duži izlet od nekoliko dana ali ništa preterano. Puno ste mi pomogli u izboru i bez vas sigurno bi se još dvoumio slušajući savete prijatelja koji pojma nemaju kao i ja. Još jednom hvala i svako dobro a uskoro vam šaljem slike i iskustva sa roadsterom.
  • 0

#57 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 11 March 2016 - 03:11 PM

[quote name="Peloponez" post="196878" timestamp="1457708368"]Naravno da svi mozemo izneti nasa misljenja. Pa zaboga tome ovaj forum i sluzi. Ali je jako ruzno, ovako javno, nekome koga ne poznajes reci da "lupa gluposti".
Slažem se.
  • 2

#58 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 11 March 2016 - 03:26 PM

@ Ipo

 

Izvini druze sto smo ti malo uzurpirali temu. Verovatno ti tek sad nista nije jasno. Licno volim da polemisem sa kolegama biciklistima. Ti svakako kupi ono sto se tebi najvise svidja, pa ako se Boze zdravlja navuces na "ovu ludost" svakako ces menjati delove i stavljati sta ti bude odgovaralo. Hteo-nehteo, ako te bicikla uzme pod svoje novcanik ce hronicno biti prazan, a oprema nikad dovoljno dobra...


  • 0

#59 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 March 2016 - 03:37 PM

Ovde se ne tražei ni tvoje ni moje mišljenje, nego mišljenje (savet) iskusnih ljudi kome su gomila bicikala i delova prošle kroz ruke

Na osnovu cega odredjujes koliko je kome bicikala proslo kroz ruke?

Zasto mu vredjas bajs i nazivas ga "raspalim"? Za mene su mozda i tvoj polar i tvoj kenondejl "raspali" pa opet ne pisem to ;)
Covek napisao sta misli a vi ga razapinjete kao blasfemicara, a pritom nije rekao nista lose!
Iskulirajte malo... Forum se sveo na to da je par ljudi "legitimno" da napise nesto (stagod to bilo), armiju ostalih koji postavljaju pitanje "koj bajs da kupim?" i kacenje klipova i slika.

EDIT : Sto bi jedan moj drug reko, "Nemoj da pravimo benchmark forum od ovog foruma!" :)
  • 7

#60 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 March 2016 - 04:09 PM

On je sam napisao to "raspali" a ne ja,ja sam samo citirao njegove reči a ostalo se sve može pročitati na osnovu postova od svakog pojedinca ponaosob. Koristiš tapatalk pa ti je to prosto pročitati i ne znam što ulaziš u raspravu bespotrebno, to raspali MTB je njegova rečenica u njegovom postu za svoj bicikl, a ne moj. Ako je normalno da ja delim savete na osnovu mojih internet saznanja i da komentarišem komponente na osnovu svog mišljenja bez da sam ih ikada koristio nije nikakav problem. A to dali je tebi moj bicik raspao ili nije veruj da me tvoje mišljenje ne zanima ;) Mozda je i meni tvoj bajs raspao pa ćutim ;)


  • -1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika