Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovni!!!

Prelazim sa mtb na drum

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
106 odgovora na ovu temu

#1 rum403

rum403
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 11 October 2015 - 08:02 PM

Dragi sapatnici biciklisti,

resio sam da predjem sa mtb na drumasa. Ovaj bicikl mi je zapao za oko, s obzirom na moj budzet.(http://www.2bike.rs/...-1#.VhrAHuyqqko) Interesuje me misljenje iskusnih biciklista koji haraju drumovima? Kontam da je kvalitet za pocetnika ok i da li mu je ovo realna cena?


  • 0

#2 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 11 October 2015 - 08:10 PM

Bicikl ne deluje loše, ako se ocenjuje bez podataka o vozaču, tj tebi u smislu odgovarajuće veličine.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#3 rum403

rum403
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 11 October 2015 - 08:25 PM

Velicina je odgovarajuca, to sam proverio.


  • 0

#4 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 11 October 2015 - 08:36 PM

Ako trazis 54 ovo ti je bolja opcija po meni i poznatija marka a razlika u ceni nije velika.
http://www.2bike.rs/...ra#.VhrG1RCFLqA
  • 0

#5 rum403

rum403
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 11 October 2015 - 08:45 PM

Dovoljno je velika razlika da me zena obesi  n2:Dizzy  n2:Heristical


  • 0

#6 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 11 October 2015 - 09:15 PM

U toj kategoriji baš i nije neka ponuda, tako da ja ne bih žurio sa kupovinom, pošto se neka sezona aktivne vožnje polako privodi kraju. Bolje skupi još malo u "crni fond", pa ako se pojavi nešto povoljnije, onda uskači.


  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#7 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 11 October 2015 - 09:17 PM

Uvek se to da spustiti za koju desetinu evra. Ne kazem da je onaj prvi bajs los ali ovaj drugi jednostavno vise privlaci i ima bolju opremu. Naravno sve zavisi i od stanja opreme i rama a to se na slikama obicno ne vidi dobro.
  • 0

#8 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 12 October 2015 - 07:33 PM

Ova Merida jeste 105, ali to je oprema stara bar deset godina - tu bih dao prednost novijoj Tiagri. Ramovi čisto sumnjam da imaju ikakvu smislenu razliku u kvalitetu; ne bi me iznenadilo da dolaze čak iz iste fabrike. Jedino Merida ima karbon vilu, ali tu početnik neće primetiti razliku. Oba bicikla su takva da mogu lepo da se voze, ali da ne vredi ulagati u njih išta preko redovnog održavanja. Ako Genesis odgovara po veličini i ako cena zadovoljava bužet (i ako je stanje kao na slikama), ja mislim da nećeš pogrešiti ako ga uzmeš.


  • 0

#9 rum403

rum403
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 12 October 2015 - 09:38 PM

Slazem se . Pogotovo oko ramova. Znam coveka koji osprica capriolo kao S-works, zalepi nalepnicu  i onda pokida sa cenom....


  • 0

#10 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 12 October 2015 - 09:49 PM

Moj ti je savet da pricekas jos malo, ide zima bice jos ponuda. Ne treba bezati od starijih grupa ako su u odlicnom stanju. Cesto rade i bolje nego nove.
Evo pojavio se i Bulls sa Ultegrom 6600 doduse nema puno slika. http://www.2bike.rs/...ra#.VhworhCFLqA Imam par prijatelja koji voze bas tu Ultegru 6600 nikad nijedan problem sa njom samo redovan servis.
  • 0

#11 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 October 2015 - 10:07 AM

Slazem se . Pogotovo oko ramova. Znam coveka koji osprica capriolo kao S-works, zalepi nalepnicu i onda pokida sa cenom....

koji to caprilo ram moze da osprica i da izgled kao sworks?
  • 0

#12 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 October 2015 - 01:37 PM

Ne treba bežati od starijih grupa, i prva Shimano desetofazna generacija jeste odlična (na primer ta Ultegra 6600), ali 105 5500 jednostavno ne nudi ništa posebno u odnosu na Tiagru 4500 da bi se zbog toga platila veća cena. Čak i ako su u istom stanju, obe su devetofaz, obe imaju isti sistem sa spoljnim kablovima menjača, 105 je nivo iznad, ali je Tiagra novija generacija. Po mom mišljenju, 4500 ima i mnogo udobniji oblik u ruci, ali to je već stvar lične preferencije.

 

Svede se na kraju na pitanje šta je u boljem stanju, a ako uzmeš u obzir da se 5500 proizvodila od 1999. do 2006, a 4500 od 2007. do 2011, velika je verovatnoća da je ta 105-ica ipak prešla mnogo više kilometara nego ta Tiagra. Treba proveriti uživo, naravno, ovo je samo neka procena ovako iza ekrana.


  • 0

#13 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 13 October 2015 - 02:32 PM

Ako trazis 54 ovo ti je bolja opcija po meni i poznatija marka a razlika u ceni nije velika.
http://www.2bike.rs/...ra#.VhrG1RCFLqA

 

A Merida je kao neka poznata marka u drumasima  n2:party-021 . Do pre nekoliko godina nisu ni znali da naprave drumas, Genesis je za njih izmislio drumasa  n2:hahaha .


  • 1
.

#14 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 13 October 2015 - 02:51 PM

Jbg, do pre nekoliko godina bilo tako, sada imaju ekipu u pro turu i svetskog šampiona pre dve godine. 


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#15 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 October 2015 - 03:57 PM

koji to caprilo ram moze da osprica i da izgled kao sworks?

nije rekao da izgleda

 

...Znam coveka koji osprica capriolo kao S-works, zalepi nalepnicu  i onda pokida sa cenom....

samo da ga osprica kao ... :)


  • 0

#16 rum403

rum403
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 13 October 2015 - 04:02 PM

Pa da. Onaj ko se razume u drumase primetice, ko se ne razume, ovaj ga odere kao ovna, a bilo ih je...
  • 0

#17 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 October 2015 - 04:45 PM

Pa capriolo i nema alu drumski ram, nije mi jasno koliko treba taj da bude neupucen :)
  • 0

#18 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 13 October 2015 - 06:19 PM

Merida je ok marka cak i u svetu drumasa. Mozda nije izvikana kao neke druge, ali pravi kvalitetne ramove. U konkretnom slucaju meni se licno vise svidja od Genesisa, ali ukusi su razliciti. Karbon vila na Meridi ipak nekih prednosti. Pre svega nesto laksi bajs koji bolje apsorbuje neravnine na putu. Sve sam zivo probao od celicane do ful karbonca i dobro znam prednosti i mane svakog.
  • 0

#19 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 October 2015 - 03:15 AM

Pa capriolo i nema alu drumski ram, nije mi jasno koliko treba taj da bude neupucen :)

 

 

 

Kako nema? Zar Firebird od prve generacije nije ful alu? Ili me je neko dobro prevesl'o! :)

 

 

 

 

P.S. I moj glas ide Genesisu.... Jeftiniji, a koliko se čini sa fotke, nema nikakav krucijalan nedostatak....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#20 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 14 October 2015 - 02:36 PM

Jbg, do pre nekoliko godina bilo tako, sada imaju ekipu u pro turu i svetskog šampiona pre dve godine. 

 

Veliki je problem imati ekipu u pro turu. Samo das dosta para pa ce da voze i Capriolo i Delta bike  n2:hahaha .


  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika