Jump to content


Fotografije

Bol u kolenu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
148 odgovora na ovu temu

#21 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 02 February 2015 - 10:06 AM


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#22 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 July 2015 - 09:44 PM

11402678_847340095359153_739684146068283


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#23 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2015 - 10:24 PM

Jel ovo znači da ako nosiš specialized opremu onda si automatski pro, pedaliraš pravilno i nemaš problema s kolenima? :) Kao one reklame za deterdžent onaj bez natpisa ništa ne pere kako treba n2:Heristical


  • 2

#24 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 December 2015 - 03:18 PM

Pre desetak dana mi je umereni bol i problem s kolenom eskalirao, tj dokusurio sam ga i nažalost završio sezonu.

Da li neko ima iskustva s ovim, i gde ima da se kupi?

 

http://www.knee-pain.../knee-band.html


  • 0

#25 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 03 December 2015 - 03:25 PM

http://apotekaonline...patelarna-traka


  • 1

#26 du3s

du3s
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 03 December 2015 - 06:25 PM

Je l se ne dobija isti efekat steznikom za koleno sto se kupuje kod Kineza za 300 dinara?


  • 0

#27 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 03 December 2015 - 07:08 PM

Pre desetak dana mi je umereni bol i problem s kolenom eskalirao, tj dokusurio sam ga i nažalost završio sezonu.

Da li neko ima iskustva s ovim, i gde ima da se kupi?

 

http://www.knee-pain.../knee-band.html

 

Gde boli?


  • 0

#28 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 December 2015 - 07:44 PM

Boli sa prednje strane, ispod čašice, oštro. Kad pregibam koleno, čak i bez ikakvog opterećenja. Kad vozim bicikl čak i lagano, ili silazim niz stepenice. A recimo trčanje skakanje ništa nije bolelo, čučnjevi, iskorak sa 50-100 kg sve ok. A od bicikla se u zadnje vreme pogoršavalo dok ga nisam dokusurio da sad boli svakako i ne mogu nikako da vozim. U zadnje vreme je bolelo samo od bicikla i to nakon 50ak km, u početku vožnje ništa čak ni kad ga cepam jako. Onda nekako završim vožnju za dva dana prestane skroz pa se čini da je prošlo ali posle svake vožnje bilo sve gore i gore. Sad ne prestaje već 10 dana. E da, i oseti se vibracija/škripanje kad pomeram čašicu. Snimio sam pa ću videti kod ortopeda šta kaže.

http://www.knee-pain...-knee-pain.html

Ovde ima baš detaljno, i meni izgleda da može biti samo nešto od prva dva pošto su simptomi upravo takvi sve se poklapa.

http://www.knee-pain...nners-knee.html

http://www.knee-pain...ciapatella.html

Nažalost ne vidim neku terapiju/medikament koji mi može brzo pomoći. U led, istezanja i slično nikad nisam verovao. Slabost mišića ili disbalans sigurno nije jer je sve to u treningu godinama (squat, deadlift, lunges, glute ham raise...).

 

Je l se ne dobija isti efekat steznikom za koleno sto se kupuje kod Kineza za 300 dinara?

Nisam znao da imaju to i da je tako jeftino. Gde tačno ima, odmah ću da probam? Ništa ne košta. Na onom linku vidim kažu da u ovakvim slučajvima takva traka ume da napravi drastičnu razliku iako na prvi pogled ne izgleda tako.


  • 0

#29 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 03 December 2015 - 09:00 PM

Može potencijalno da pomogne kine traka ili steznik koji ide ispod čašice kolena (baš kao na linku), a ne može da škodi ni da piješ glukozamin. Naravno, pre i posle svega je da daš dovoljno vremena da se koleno oporavi.

 

Veće pitanje je šta je tačno izazvalo povredu. Ako bola nije vilo pri trčanju, nego je nastao na biciklu, to zvuči kao loše podešeno sedlo ili pločice, a može da bude i loša tehnika. Meni prvensteno zvuči kao sedlo koje je previše nisko i/ili previše pomereno unapred.


  • 0

#30 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 December 2015 - 09:17 PM

Pločice nisu, već par godina vozim to na mtb-u, iste patike i pedale nikad problem sad sam samo preselio na drumaša. Sedlo nije prenisko sigurno, može biti samo previsoko ali tako više volim teže mi je kad je malo niže.

Za napred nazad, 'ebem li ga slikao sam puštao visak videću još ali ne verujem ni da je to. Ali jes nekako problem odjednom od kako sam se prešaltao letos na drumaša.

Nisam puno prešao, nekih 1200 km za septembar i oktobar, uglavnom vozio rute od ~100 km. E sad ne sećam se od kad je počeo bol da se javlja ali siguran sam samo za poslednjih nekoliko vožnji u oktobru i novembru.

E sad ne razumem se da li može i neki pokret ili preopterećenje to da izazove pa posle da se pogoršava vožnjom i trenjem... videću još s lekarom.

Ali to nije isključeno jer sam umeo da divljam, često jurim šlepere (pa i noću i bez kacige :mrgreen: ) a umem i da preteram sa težinama i teretanom jer me smara velik broj ponavljanja. Mada da sam se povredio u nekoj određenoj situaciji kontam da bih odmah to primetio.


  • 0

#31 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 03 December 2015 - 11:22 PM

Drumaš verovatno ima uže rastojanje između pedala (Q factor na engleskom), to može da bude problem ako nisi kompenzovao podloškama ili poneranjem pločica ka unutra.


  • 0

#32 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 December 2015 - 09:32 AM

Taj Q faktor mi stoji na spisku da premerim i uporedim na oba bicikla ali ne znam kako to da izvedem...

Izguglao sam za to pre neko vreme ali se nisam bakćao s tim, računao sam da "znaju oni šta rade" i ako je patrona odgovarajuća da je to uvek isto otkud znam. A imam neki osećaj, ili trip da je manji razmak.

Radapciger imam pa bih na mtb-u mogao da skinem kurblu i postavim je paralelno sa desnom. Ali mi se na drumašu baš i ne rasklapa ht2 jer nisam to radio. Ja sam maler od čoveka i samo ima da dobijem neko novo pucketanje ako petljam bez potrebe. If it's not broken, don't fix it.


  • 0

#33 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 December 2015 - 10:16 AM

Q faktor uglavnom smeta ako je velik razmak - kod tripla na primer. Kad je manji, ne znam da iko ima problem.

 

HT2 se rasklapa lako, ali ne znam zašto bi to radio? Može se meriti do cevi sedišta s obe strane, pa dodati širina cevi?

 

 

Pre lekara i operacija bih ti savetovao da odeš kod nekog ko će te stvarno pregledati. Krva kičma na vratu, ili leđima može da pravi disbalans koji opterećuje više koleno... i tako dalje. To navodim samo kao primer.

 

Lekari u najboljem slučaju pogledaju samo to što kažeš da te boli. Takvo je barem moje i iskustvo mnogih prijatelja & njihove dece sa lekarima u Srbiji.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#34 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 04 December 2015 - 10:41 AM

Da uzak Q factor ne može da smeta, ne bi se pravilo ovo: http://www.kneesaver.net/  :smile: Ja imam podloške ispod ove pedale i pločice pomerene maksimalno ka unutra. Imao sam problema svaki put kad sam pokušavao da vozim uže od toga.

 

Gadjane, Hollowtech je prostiji za rasklapanje od octalinka i pogona na četvrtku, samo ti treba alat za onaj plastični šraf. Druga opcija je da izmeriš od centra donje cevi do spoljne površine kurble s jedne i druge strane, pa sabereš. Neće bii u milimetar, ali videćeš ako ima veće razlike između dva bicikla. Ne mora da znači da je to problem, ali vredi proveriti. Naravno, prvo oporavak kolena pre nego što bilo šta pokušaš s biciklom.


  • 0

#35 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 04 December 2015 - 12:02 PM

Nije ti to nista, obicna mikro-trauma, tj. popucale misicne veze.

Moras da mirujes, preforsirao si.
  • 0

#36 ciklostar

ciklostar
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 04 December 2015 - 07:44 PM

Postoji cak i razlika izmedju drumskog i maunti triple pogona, za mtb je siri razmak pedala tzv. stav u cilju stabilnosti, a kod drumasa je uzi, sto zbog aerodinamike, sto zbog toga sto je tako prirodnije :)

Razmak pedala, odnosno plocica je ipak individualna mera i treba ih prilagoditi.

 

Bol u kolenu verovatno predstavlja povredu tetiva i/ili ligamenata, moze biti i samo posledica suvise velike zelje a ne nepravilnog polozaja na biciklu, cisto da ne pocnes da ides iz krajnosti u krajnost po pitanju setovanja.

Naravno najbolje, kad se oporavis, da neko vozi iza tebe i posmatra da li ti koleno pravi nepravilnu putanju tokom pedalanja

Upoznali smo se ove godine pa znam da si uporan i da ides preko granice bola, nov bajs pa jos drumas sigurno si hteo da razvijes bar 80km/h :D

Kucam iz licnog iskustva posto sam pre godinu i po takodje povredio koleno tako sto sam preterivao. Terapija posle silnih snimanja i cak fizikalne se svela na izbegavanje aktivnosti u toku koje je doslo do povrede. Ustanovili su mi disbalans misicnih grupa, prepisali vezbe i istezanja. Par meseci sam pio kondroin i glukozamid ali posto je pretilo da prevazidje cenu bicikla presao sam na zelatin, deluje makar u mojoj glavi.

 

Mozda najbolje sta god da je uzrok da odmoris od bajsa neki duzi period, mislim na mesec i vise da bi koleno mooglo da se oporavi i isprati sta kazu snimci narocito MR.


  • 0

#37 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 December 2015 - 09:29 PM

Ma odmoriću ja i više nije problem ni do proleća, samo da bude koleno opet upotrebljivo, makar za basket trčanje i skakanje. Bicikl i tako imam nameru da smanjim, nemam više toliku volju (za dugotrajnim mučenjima) a ni izbor kuda da vozim. Biću zadovoljan sa kraćim zanimljivijim bržim vožnjama, oko 3000 km godišnje dosta.

Ove sam prešao rekordnih 7 a nikad ranije nisam više od 4-5.


  • 0

#38 mdragoslavm

mdragoslavm
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 12 December 2015 - 02:55 PM

Mozda je Gavez resenje , proguglaj , raspitaj se. 


  • 0

#39 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 December 2015 - 06:18 PM

Kad smo već kod steznika.. ja imam ovo.. 100dinkića kod kineza.

koleno.jpg

 

Zbog hladnoće bi mi dobro došlo pa me zanima da li smeta nešto ako ga zimi nosim ispod farmerca na poslu.. ili se koristi samo ako postoji problem sa kolenom.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#40 mdragoslavm

mdragoslavm
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 12 December 2015 - 08:07 PM

Ne valja da se nosi tek tako , bez razloga , navikne se covek na steznik pa posle ne moze bez njega . Steznik preuzme ulogu nekih misica koji atrofiraju ako se nosi nonstop . Nista strasno ali ga nosi sto manje mozes .


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika