Jump to content


Fotografije

rhythmking iskustva


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#1 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 August 2015 - 03:34 PM

Kakva su iskustva sa ovim clanom?


  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#2 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 09 August 2015 - 04:46 PM

Sve preporuke od mene :)


  • 0

#3 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 09 August 2015 - 09:56 PM

Nisam nikad trgovao jer sam primetio da su mu neki predmeti skuplji od onih u PlanetBike-u (koji inače važi za skupu prodavnicu). Ovo kažem za predmete koji su mene tada zanimali, što ne isključuje da su možda svi predmeti skuplji od istih takvih u drugim prodavnicama.


  • 1

#4 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 10 August 2015 - 08:11 PM

Rukovati pazljivo !!!

 

Generalno mislim da je covek nefleksibilan ali OK . Ali posle potrosenih 350 Eur nikako da me prodje osecaj da me  namerno ili ne ali prevario.

U poslednjoj turi mi prodao xt 785 kocnice sa sifterim. Stim da je zadnje crevo hidraulike bio oko 128cm pa sam mu napomenuo da mi je to kratko, pa mi je rekao da ima original crevo bas za tu hidrauliku od 170cm koji ce mi zameniti uz doplatu od 15 Eur ali da ce on zadrzati krace crevo. Ja sam to prihvatio... Kada je stiglo sve kod raspakivanj sam odmah primetio da crevo i srafovi nisu original, pa mi je on nepokolebljivo tvrdio da greske nema i da je to 100% to i da brige nema. Odem kod majstora i tamo se ipak ispostavi da brige ipak ima... prodao mi je crevo za neku stariju xt kocnicu po ceni novog. Nazalost ispala je klasicna navlakusa.... Otpakovano crevo vise nisam moga da vratim... itd.

Ono sto sam posle svega od njega ocekivao jeste da mi bez ikakve doplate posalje crevo koje je skinuo tj. sraf sam od creva...

Naravno on je i to naplatio jos 10 Eur, napominjuci da on pogresio nije... Plocice na zadnjim kocnicama su bile potpuno istrosene...

Tako sam na kraju od 170 Eur za siftere i kocnice u stanju -sitni tragovi koriscenja- dosao na 200 Eur...

+ igubljeno vreme majstora + moje izgubljeno vreme + postarine...

Pa procenite sami...


  • 4

#5 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 10 August 2015 - 11:12 PM

Meni samo ovde nije jasno kako posle teksta iznad, prva recenica glasi da je covek ok? Ja sam jednom pokusao da poslujem sa njim kada sam trazio rotor koji je u tom momentu imao samo kod njega (ni u Planetu), i kada sam ga pitao da mi proda disk, on mi odgovara kako on prodaje njih samo u paru i da kupim oba pa da prodam jedan, na sta sam se ja samo nasmejao. Ne znam ko hoce da saradjuje sa njim ako je sa svima takav.


  • 1

#6 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 11 August 2015 - 08:53 PM

@ niipheus

- Prva trgovina je prosla relativno OK. Doduse i tu je nesto bilo dirano oko XT pogona posto su mi se zupcanici posle druge voznje potpuno olabavili... nije bilo one plave tecnosti protiv odvrtanja  na srafovima, a to shimano obavezno stavlja... Zategao sam srafove i vozim i danas bez peoblema... to mu nisam ni javio...

- Covek se uvek odazvao na pozive   /u ovoj zemlji je i to velika stvar.../ 

- Narucenu robu isporucio na vreme    /i to je nazalos za neke clanove misaona imenica.../

- Vizuelno sve je odgovaralo opisu...

Treba imati u vidu da je ovo ipak trgovina na slepo... pa ako zelis sve original uvek imas radnju pa ko voli nek izvoli...

Zbog gore navedenih stvari sam napisao da je OK, ALI TREBA JAKO PAZITI prilikom trgovine snjim, imam utisak da reklamacije nema !!!

 

I onda dolazimo do toga kakav si covek, tj. gde je granica izmedju postenja i trgovine... 

Ja se u zivotu nebi blamirao na nacin koji sam opisao zbog 10 Eur... pogotovo ako je neko kod mene vec potrosio 300

E zbog toga ja nisma trgovac verovatno...


  • 0

#7 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 11 August 2015 - 10:27 PM

Ma sve ja to razumem, ali trgovac nije ok ako se javlja na telefon i salje predmete kako je dogovoreno, to se podrazumeva. Necemo valjda mi kao kupci da mu titramo muda da se smiluje da se javi i posalje na vreme. Jeste sve puno prevaranata i lezileba ali ne treba zbog takvih da se ovi koji postuju rokove oslovljavaju sa dobrim trgovcima. Da nakon potrosenih tolikih para kod nekoga dobijem takvu zajebanciju kao ti i da ga nakon toga pohvalim ja bi se zapitao ko je blesav.

 

Nisam hteo da te uvredim niti je ovo tema za sirenje ovakve price ali vidim da ljudi sve cesce spustaju kriterijume i prihvataju da ih za nesto sto posteno plate, neko jos gratis i zajebava. Pozdrav.


  • 4

#8 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 24 August 2015 - 11:13 PM

Po mom iskustvu,

 

slatkorečiv, ljubazan i predusretljiv pre i tokom prodaje.

Na bilo koju intervenciju/reklamaciju, ljigav, klizav i neuhvatljiv.

Klasičan sitan prevarant.

 

XT disk 180 kupljen kriv (uočeno tek u eksploataciji, pošto to golim okom ne može da se vidi),

a na moju intervenciju/reklamaciju - odgovoreno da nema drugi, da doplatim za neki skuplji, da će pogledati da li ima još neki kod kuće ili kod devojke...itd

 

Nikad se više nije javio.

A nisam ni ja. Niti ću.


  • 6

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#9 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 25 August 2015 - 12:55 PM

Isti problem sa kupovinom i bas sa diskom imao i prijatelj,takodje kriv...Pre mozda pola godine. 
Ovaj prodavac,i prodavac Saska iz oglasa(takodje ima neke xtr,xt stvari) je apsolutno isti covek,provereno 100%,tako da sam ga ja odavno stavio na block :D 


  • 1

#10 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 25 August 2015 - 03:25 PM

Isti problem sa kupovinom i bas sa diskom imao i prijatelj,takodje kriv...Pre mozda pola godine. 
Ovaj prodavac,i prodavac Saska iz oglasa(takodje ima neke xtr,xt stvari) je apsolutno isti covek,provereno 100%,tako da sam ga ja odavno stavio na block :D

n2:thumbsup i ja sam isto skontao da ljudi imaju po nekoliko profila na kojima prodaju svoje delove. U zadnje vreme sve vise ljudi imaju nekoliko profila i vise se ne moze naci ni jedan normalan prodavac :)


  • 0

#11 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 25 August 2015 - 04:41 PM

Po mom iskustvu,

 

slatkorečiv, ljubazan i predusretljiv pre i tokom prodaje.

Na bilo koju intervenciju/reklamaciju, ljigav, klizav i neuhvatljiv.

Klasičan sitan prevarant.

 

 

Da to je rhytmking... nazalos....


  • 0

#12 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 06:10 AM

bas ima dokonih ljudi,ne znam dal da se upustam u raspave i slatkorecivo se perem,gospodinu gaboru santu sam ponudio da vratim novac sto nije napomenuo,ili odem do planet bikea i zahtevam odgovarajuce crevo jer imam racun i od njega kao i kocnica,oni su mi prodali kao odgovarajuce i na sajtu se kao takvo prodaje,pise za koji je tip kocnica i nije tacno da je za stariji model,onda me zove i naklapa kako nije ista plastika pri kraju creva,za to bih se vec shimanu obratio,posalje mi link neodgovarajuceg belog creva pravo/pravo,umesto pravo/banjo koje mu treba i kaze ovo si trebao da mi posaljes,xaxa dokazem mu da gresi on i dalje tera svoju laicku pricu,takodje je xt najnovije kocnice dobio sa tricavih 95e (sa originalnim crevom 105)po proceni da je krace i da ide jeftinije,zbog potrosenih paknova toliko vrede,sa boljim paknovima pre izvesnog vremena prodam za 125-135e itd,,sto se tice saska profila i forenzicara koji su provalili po parketu svaka cast imaju pice od mene u porusenoj zutoj kuci,tamo mozete i videti alx-a i proceniti po stiskanju za pivo kakav je to covek i da li mu baca rotor ili ne ume da stegne kocnice pre stezanja srafova i namesti na ga sredinu,avaj kaze ne bih da doplacujem,i ocekuje xt rotor za 1000 din bez doplate,nazalost nisam crveni krst kao sto se nismo ni dogovorili da ja njega zovem nego je on u guzvi oko deteta pa ce se javiti,za svaki svoj deo odgovaram i garantujem ispravnost i naravno vracam novac,ali nikako likovima poput ovih kukolja u zitu,na saska profilu koji je otvorila uporedo moja devojka i prodavala neku loptu i jos nesto cini mi se,postavljali smo delove sa bicikla koji je kupila pa unapredjivala u visu klasu i sve je bilo iskljucivo zbog njenog broja koji je na postpaidu sa besplatnim minutima i sms porukama da bi isplatljivije obavljali trgovine,dok je moj na pripaidu,i sad posto sam se opario prevarama mogu si priustiti da odgovaram svima po bezbroj puta i izlazim u susret,nosim delove u krugu od 50km ,nudim da montiramo i probamo,saljem autobusom da ne placaju postarinu,pouzecem da ih jeftinije izadje,sta kazete,busted a,opasno varam ljude:D
  • -5

#13 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 07:02 AM

Evo da se i ja pridruzim pohvalama:))),komentar da je nesto skuplje nego u planet bike je isto sto bi bilo da je u idei nesto jeftinije nego u maxiju,nerelevantno kao + ili -,mnostvo je ovde takvih oglasa polovni delovi po ceni novih,pomenuta hidraulika je p biku jeftinija nego sto je pojedini ovde prodaju,njihova stvar,nikad ne bih ukazivala na to i ubijala cenu,postoje dve vrste kupaca,jedni gledaju i slusaju zvake prodavca drugi gledaju i procenjuju robu,nasa je greska sto uopsteno iskreno i otvoreno,bez namazanih prica pristupamo ljudima u zivotu i to nam se cesto obija o glavu,pozdrav svim ljudima dobre volje kao i biciklistima:)))


  • -5

#14 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 01 September 2015 - 12:40 AM

bas ima dokonih ljudi,ne znam dal da se upustam u raspave i slatkorecivo se perem,gospodinu gaboru santu sam ponudio da vratim novac sto nije napomenuo,ili odem do planet bikea i zahtevam odgovarajuce crevo jer imam racun i od njega kao i kocnica,oni su mi prodali kao odgovarajuce i na sajtu se kao takvo prodaje,pise za koji je tip kocnica i nije tacno da je za stariji model,onda me zove i naklapa kako nije ista plastika pri kraju creva,za to bih se vec shimanu obratio,posalje mi link neodgovarajuceg belog creva pravo/pravo,umesto pravo/banjo koje mu treba i kaze ovo si trebao da mi posaljes,xaxa dokazem mu da gresi on i dalje tera svoju laicku pricu,takodje je xt najnovije kocnice dobio sa tricavih 95e (sa originalnim crevom 105)po proceni da je krace i da ide jeftinije,zbog potrosenih paknova toliko vrede,sa boljim paknovima pre izvesnog vremena prodam za 125-135e itd,,sto se tice saska profila i forenzicara koji su provalili po parketu svaka cast imaju pice od mene u porusenoj zutoj kuci,tamo mozete i videti alx-a i proceniti po stiskanju za pivo kakav je to covek i da li mu baca rotor ili ne ume da stegne kocnice pre stezanja srafova i namesti na ga sredinu,avaj kaze ne bih da doplacujem,i ocekuje xt rotor za 1000 din bez doplate,nazalost nisam crveni krst kao sto se nismo ni dogovorili da ja njega zovem nego je on u guzvi oko deteta pa ce se javiti,za svaki svoj deo odgovaram i garantujem ispravnost i naravno vracam novac,ali nikako likovima poput ovih kukolja u zitu,na saska profilu koji je otvorila uporedo moja devojka i prodavala neku loptu i jos nesto cini mi se,postavljali smo delove sa bicikla koji je kupila pa unapredjivala u visu klasu i sve je bilo iskljucivo zbog njenog broja koji je na postpaidu sa besplatnim minutima i sms porukama da bi isplatljivije obavljali trgovine,dok je moj na pripaidu,i sad posto sam se opario prevarama mogu si priustiti da odgovaram svima po bezbroj puta i izlazim u susret,nosim delove u krugu od 50km ,nudim da montiramo i probamo,saljem autobusom da ne placaju postarinu,pouzecem da ih jeftinije izadje,sta kazete,busted a,opasno varam ljude:D

 

Piće ćete, dakle, dobiti samo u "porušenoj Žutoj kući" (mestu koje ne postoji) i to ako niste "kukolj" a jeste stručnjak za bicikle (po proceni sitnog trgovca).

I, da, nikako ne očekujte da dobijete ono što je oglašeno po ceni koja je u oglasu navedena (pa nije realno... mora '' se doplati)

+3 : -2 ... živeli!

 

PS

Mole se svi srećni dobitnici vraćenog novca  i ispravnih delova da se jave i podrže iskrenog i poštenog trgovca pred napadima nezajažljivih ajkula koje samo hoće da ga, jadnog, obrlate.


  • 4

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#15 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 01 September 2015 - 04:09 AM

ne budimo sarkasticni i duhoviti to je pravo oruzje za ovakve prevarante,jaki smo na jeziku samo to nam je ostalo i prazni dzepovi,i dajmo mu negativne bodove posto mu je neomoguceno da deli iste,i postavljac se izjasnio sta zeli uzeti od pomenutog,nije provokator,xixi ziveli daj jos jedno pivo na tudj racun,kad smo vec navikli na robu s istekom roka trajanja,moze cela gajba,xik
  • 0

#16 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 01 September 2015 - 07:34 AM

Drugi post je od Tote koji ga preporucuje a Tota vazi za korektnog prodavca. E sad, mora da je istina negde izmedju kao i uvek. U svakom slucaju pozitivna ocena za prodavca sto se javio jer uvek treba cuti i drugu stranu. Kakav je kao osoba i prodavac to ne znam. Na ocenu mislim ovako napismeno a sa onom strelicama se ne igram.


  • -1

#17 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 01 September 2015 - 09:43 AM

Ja sam imao par sitnih kupovina od "ritama" i to je sve bilo ok, cak smo i cenu malo bili korigovali a neke spejsere mi je slao pismom da bi mi postarina bila sto jeftinija a ja njemu uplatio kredit !?!
Kasnije je trebalo da obavimo jednu veliku kupoprodaju, nalazili smo se, gledao sam delove, sve je bilo kao u opisu, skupo ali kao novo ili novo, medjutim na kraju sam cak ja njega, da kazem, ispalio jer su mi iskrsli neki troskovi pa sam morao da odustanem od kupovine. Sve u svemu sve je s njegove strane bilo ok. Nisam imao nekih "reklamacija" da bih mogao da vidim i tu stranu :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#18 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 01 September 2015 - 05:49 PM

Vidis sajlonac posto sam ja sitni trgovac tebi na 600-700e ispale dajem drugu sansu i hvala za komentar tebi toti i carobnici  :),a meni ovakve velicine od 1000 din ne dadose:(,jer se golim okom ne vidi kriv rotor a posto se vozi v-break i ovo napredno rotovanje je napoznanica,onda samo moze da se naklapa umesto pre kupovine da se raspitase kako da se proveri ispravnost bez montaze,koliko je to samo piva kuku majko,sta sad da radimo gde da se velicamo nema ekipe s gajbica pa ajmo po forumu nek komsiji crkne krava bice neka vajda,valjda


  • 0

#19 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 01 September 2015 - 05:59 PM

bas ima dokonih ljudi,ne znam dal da se upustam u raspave i slatkorecivo se perem,gospodinu gaboru santu sam ponudio da vratim novac sto nije napomenuo,ili odem do planet bikea i zahtevam odgovarajuce crevo jer imam racun i od njega kao i kocnica,oni su mi prodali kao odgovarajuce i na sajtu se kao takvo prodaje,pise za koji je tip kocnica i nije tacno da je za stariji model,onda me zove i naklapa kako nije ista plastika pri kraju creva,za to bih se vec shimanu obratio,posalje mi link neodgovarajuceg belog creva pravo/pravo,umesto pravo/banjo koje mu treba i kaze ovo si trebao da mi posaljes,xaxa dokazem mu da gresi on i dalje tera svoju laicku pricu,takodje je xt najnovije kocnice dobio sa tricavih 95e (sa originalnim crevom 105)po proceni da je krace i da ide jeftinije,zbog potrosenih paknova toliko vrede,sa boljim paknovima pre izvesnog vremena prodam

Dragi rhythmking

Tacno je da si slatkorecivo ponudio da mi vratis novac, medjutim tacno je i to da NISI POSLAO ORIGINAL CREVO ! A tacno je i to da sam kasnije od TEBE kupio krace original crevo, kako bih kocnice upste doveo u upotrebljivo stanje. Dali je tako bilo ? Nemoj takodje  druze moj zaboraviti da si svojim neprofesionalnim odnosom ukrao i moje i vreme majstora, nemoj zaboraviti ni to da postarinu za drugo crevo nisi platio ti nego ja .

I posle svega teras svoju panetbike bajku dalje....

Ipak ja se bajkama ne bavim, te sam na ovu trgovinu davno stavio tacku, a sa tobom kao prodavcem zavrsio.

 


  • 0

#20 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 01 September 2015 - 06:31 PM

Ok dosli smo od slatkorecivosti jednako iskrenosti,nije lose za pocetak,dakle pitao si me sta predlazem i za nizu cenu jer ti je crevo kratko,ja nudim crevo koje prodajem godinu dana kao odgovarajuce jer sam tako dobio,ali nisam slegao ramenima i rekao mene su zajebali nisam ja kriv,jel tako?
nego sam ponudio 2 resenja koja ne bi bila na tvoju stetu,tvoj vrli serviser je vec iseckao novo crevo navodno zuri ti se,ok postujem svacije vreme onda postuj i moje i moje cene,pitao sam te da zadrzim to crevo i izvucem 10e za koje ti spustam kao i novo crevo sto dajem po nizoj ceni nego sto je u p biku za 5e,jel tako?
znaci ne kupujes krace crevo nego si na osnovu njega vec dobio jeftinije jel tako?
ti me zavlacis laicki potom koje crevo si zeleo,a na linku belo crevo pravo/pravo koje ti ne odgovara,koji je to argument,kad ti na sve to prosledim link creva koje si dobio ne kom pise da odgovara za tu hidrauliku,kazes NIJE TO TO,i ponavljas xxx puta da nije to to jer plastika nije ista, kao i drugi kraj creva koji je crn umesto siv,.jel tako?
dakle ti sve vreme tvrdis da sam ja znao kako je crevo to jest sraf neodgovarajuc sto nema trunke istine,za pomenutu hidrauliku DRUGO CREVO U PLANET BIKU NE POSTOJI,to se moze videti pod delovi-kocnice na njihovom sajtu,to jedino znaci da bi se i oni nasli zateceni i vratili bi mi novac bez pogovora,zasto ja isti ne bih tebi?
mislim ok kapiram tesko je priznati da se covek zajebe i u nesto ne razume, i ja sam placao skole i dan danas ih placam ali nisam isao tek tako i blatio nekog laicki bez konkretnih dokaza prevare narocito ako priznajes da sam hteo vratiti novac,ali kao da upakujes da je zvucalo slatkorecivo,na tome hvala, puno puta sam bolje prosao kad sto manje izlazim u susret i odjebem nekog na keca,vrate se ko lesi i postuju

  • -1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika