Jump to content


Fotografije

Odmašćivač


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
148 odgovora na ovu temu

#21 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2010 - 11:44 AM

Axel mislim da je nekih 270 din, ako se dobro secam, razvaljuje kako radi.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#22 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 12 November 2010 - 01:35 PM

Axel mislim da je nekih 270 din, ako se dobro secam, razvaljuje kako radi.

Axel je 220 din sa pumpicom i ne da radi nego ubija. Jos malo pa kao u onim reklamama za tvrdokornu masnocu. Isprskas i prebrises :D :D .
  • 0
.

#23 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 12 November 2010 - 06:53 PM

Ja ne mogu taj Axel da nađem niđe u Kikindi. Umesto njega koristim Famin, Ekolin, K2 ili uljani raređivač (najjeftinije rešenje posle nafte)
  • 0

#24 LepaHelena

LepaHelena
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 282 posts

Postavljeno 12 November 2010 - 08:38 PM

Najjeftinije rešenje je recept koji je Željko da u prvom postu ovog topika. Ti sastojci se već nalaze u našoj kuhinji i dobro očiste. Tako da, čišćenje može biti i za dž. 8)
  • 0
"Život je komedija za one koji misle, a tragedija za one koji osećaju." H. Volpol

#25 Fishing

Fishing
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 13 November 2010 - 06:45 AM

Prazna flasa od Hello-u i jedan-dva deci uljanog razredjivaca(za boje,samo uljani nikako Nitro).Skinem lanac ubacim u flasu,sipam razredjivac i promuckam.Od bakarne zice napravio kuku za izvlacenje-pecanje lanca.
Lanac ko nov,ma sta nov,bolji od novog.
Onda krpicom nanesem ATF ulje(za automatske menjace) ili ulje za hidrauliku(ne za kocnice vec ulje koje koriste rovokopaci za hidrauliku)

Skinem sajbne sa pogona i ocistim kao i kasetu,swe ko new
pozzz
  • 0

#26 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2010 - 06:38 PM

Ja isto tako pecam lanac žicom iz flaše širokog grlića :) vrlo brza i efikasna metoda, samo koristim axel umesto razređivača. Žica je savijena na oba kraja pa je koristim i za lakše skidanje lanca, foru pokupih s nekog videa. Parče lanca gde je spojnica se njome olabavi pa onda komotno otkačiš, meni ne bi palo na pamet, ja se do tada patio na različite načine :).
  • 0

#27 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 14 November 2010 - 03:59 PM

Juče komplet, zapravo skoro komplet sredio bajs i zaključci su:

- moram staviti pover link (ili uzeti onaj ključ za skidanje lanca), pola sata sam se mučio smišljajući kako da skinem i pokušavajući da skinem lanac i na kraju sam odustao...
- neću više kotistiti AJAX KITCHEN, super on čisti i odmaščuje, sad bajs izgleda kao nov, šajbne i kaseta prosto sijaju :D ali ja ne znam umereno da koristim ta sredstva, potrošio sam skoro celu flašu, ostalo je još malo za šporet i rernu :mrgreen: tako da me izašlo maltene ko pranje auta u perionici !!!
- na kraju sve isprskao pumpicom sa vodom i obrisao, teflon naneo na lanac provrteo ga kroz sve brzine, kasetu i pr.pogon nisam ničim mazao/prskao...

Sledeći put ću da probam sa razređenim onim sredstvom za pranje suđa :) ili po Željkovom receptu...
  • 0

profilepic.gif


#28 santjago

santjago
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 November 2010 - 09:39 AM

Eco-clean, ima ga na skoro svako benzinskoj pumpi, odlican za odmascivanje.

Ovim se peru kotlovi u toplanama, od mazuta. Savršeno čisti. Našpricao sam malo na lanac, da probam. Posle 20 minuta isprao vodom, lanac se sija ali mi je nestalo pola nalepnice sa rama, male ispod lanca. Savršeno za čišćenje ali se sve mora skinuti sa bicikle pa prati. Najbolje sve potopiti u eco-clean, posle pola sata izvaditi i oprati, ne treba ni četka ni krpa, sve ko novo. naravno, pošto mene mrzi da skidam Axel završava posao, ali uvek ostane malo prljavštine pa kad nauljim sve pocrni za 5min 8)
  • 0

#29 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 November 2010 - 11:23 AM

Vise ne koristim eco-clean. Sva sreca nemam nalepnice pa ih nisam poskidao njime...Nego, ubija na benzin koliko smrdi. :lol:
  • 0

#30 santjago

santjago
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 November 2010 - 12:10 PM

Jest vala, štipa za oči. Prao sam i motor od moćnog keca, još "ušao" glavom pod haubu da naprskam svuda, umalo da ostanem onako presavijen :mrgreen: . Ali pere zajebao vek.
  • 0

#31 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 17 November 2010 - 03:19 PM

Juče komplet, zapravo skoro komplet sredio bajs i zaključci su:

- moram staviti pover link (ili uzeti onaj ključ za skidanje lanca), pola sata sam se mučio smišljajući kako da skinem i pokušavajući da skinem lanac i na kraju sam odustao...
- neću više kotistiti AJAX KITCHEN, super on čisti i odmaščuje, sad bajs izgleda kao nov, šajbne i kaseta prosto sijaju :D ali ja ne znam umereno da koristim ta sredstva, potrošio sam skoro celu flašu, ostalo je još malo za šporet i rernu :mrgreen: tako da me izašlo maltene ko pranje auta u perionici !!!
- na kraju sve isprskao pumpicom sa vodom i obrisao, teflon naneo na lanac provrteo ga kroz sve brzine, kasetu i pr.pogon nisam ničim mazao/prskao...

Sledeći put ću da probam sa razređenim onim sredstvom za pranje suđa :) ili po Željkovom receptu...


Bolje je montirati quick-link na lanac, jer alatom za izbijanje pinova, koliko god da si pazljiv, ako jedan od pinova izbijes vise od jednom-dvaput velika je verovatnoca da nece bas lezati u lancu kako treba. Pucanje lanca u voznji ti nije neophodno u zivotu :D
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#32 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 17 November 2010 - 04:40 PM

Bolje je montirati quick-link na lanac, jer alatom za izbijanje pinova, koliko god da si pazljiv, ako jedan od pinova izbijes vise od jednom-dvaput velika je verovatnoca da nece bas lezati u lancu kako treba. Pucanje lanca u voznji ti nije neophodno u zivotu :D

U pravu si, ne treba mi :mrgreen: , najgore od svega što ja nemam u blizini niti nekog ko radi servisiranje pa ima taj alatić (pa da skoknem do njega, pozajmim na 10 minuta i odma vraćam) a nema ni neke iole bolje prodavnice tako da za sve što treba moram ići za BG što je smaranje, ili da cimam nekog drugog što isto nije baš neko rešenje, ljudi imaju svoje živote...
Razmišljao sam baš gde da nađem neki kvalitetniji link i ostavio to za proleće pošto za tako malu sitnicu bi morao da izdvojim čitav dan ili da opet cimam nekog da mi to preko neta nabavi... smaranje :/
  • 0

profilepic.gif


#33 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2010 - 05:02 PM

Sto se toga tice,te quicklink karikice,ja sam je kupio,80 dinara,sramova,al sad ne znam kako da je namontiram??Ustvari ne znam kako da izbijem pin sa lanca da bih mogao nju da nakacim...izbijao sam ranije te pinove,nije mi prvi put,ali ovde ne vidim kako bih izbio,tj siroke su glave pina,tako da je ne moguce isterati ga sa bilo koje strane ...
lanac je shimano HG,tako pise na njem 'bem li ga...
  • 0

#34 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 17 November 2010 - 05:07 PM

Kod mene HG 53 mislim,
premotaj lanac polako i gledaj link po link, svi pinovi imaju onako kao tačkicu u sredini, rašireni su spolja, samo jedan je ravan :) e to je G-spot LOL
  • 0

profilepic.gif


#35 vasa93

vasa93
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 17 November 2010 - 07:05 PM

Znam da pitanje nije za ovu temu, ali ne bih da otvaram novu kad smo vec kod spojnica. Zanima me zasto je spojnica koja ima u Planetbajku (na sajtu, nisam pitao u prodavnici) toliko skuplja od ostalih?? Radi se o
http://www.cikloberz...hp?img=7955&t=n

Na sajtu pise da je par 545 dinara sto dodje oko 270 dinara za komad. Zbog cega je cena toliko drasticno veca u odnosu na te sram-ove koje si po 80 dinara?? :roll:
  • 0

#36 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 17 November 2010 - 07:19 PM

Njihova je valjda RE-USABLE, ne mora da se njenja posle svake vožnje hahahahhahaha :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#37 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 17 November 2010 - 08:17 PM

Ja koristim ovaj KMC,i super je.Lako se skida i stavlja.Kad sam kupovao spojnicu nisam uspeo da nadjem SRAM-ovu,pa sam uzeo ovu skuplju varijantu,i kao sto rekoh,super je.Inace imam i alat za rastavljanje lanca u kombinovanom mini alatu,i imajuci u vidu da je u pitanju prirucni alat,super radi.Ja inace skinem kasetu i lanac,poprskam sprejom za hladno pranje motora(kosta oko 300din,a traje za 15-tak pranja)Odnesem kod komsije i operem WAP-om.Svaki put se iznenadim koliko je cisto.Na kraju susenje,teflon i udri...
  • 0

#38 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 18 November 2010 - 12:41 AM

najbolji do sada odmascivac, samo da je bez secera, je definitivno koka kola, kao i za skidanje rdje. soda je toliko jaka da sve razjede
pa ajde sad pijte koka kolu n:anim_49 [-( n:anim_08
  • 0
Posted Image

#39 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 18 November 2010 - 01:32 PM

Gledao sam Mythbusters-e,u epizodi sa Koka kolom,ispostavilo se da je dobra za skidanje rdje sa Hroma,i Krvi sa automobila,za masnocu se nije pokazala efikasnom.
  • 0

#40 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 18 November 2010 - 01:50 PM

Sto se toga tice,te quicklink karikice,ja sam je kupio,80 dinara,sramova,al sad ne znam kako da je namontiram??Ustvari ne znam kako da izbijem pin sa lanca da bih mogao nju da nakacim...izbijao sam ranije te pinove,nije mi prvi put,ali ovde ne vidim kako bih izbio,tj siroke su glave pina,tako da je ne moguce isterati ga sa bilo koje strane ...
lanac je shimano HG,tako pise na njem 'bem li ga...


Na mestu gde je spajan lanac postoji taj valjčić (pin), koji nema "rupicu" ali ti moraš i prvu susednu da izbiješ da bi stavio "brzu spojnicu". Alatom za spajanje lanca slobodno izbiji "parnu"spojnicu koja će se polomiti , ali to i nije opasno znajući da se ona više i ne koristi. Dobićeš dva unutrašnja kraja koje samo spoj spojicom
Ako sam bio malo konfuzan u objašnjenju javi se na PP pa ću ti sve detaljno i objasniti, ako treba i sliketi poslati
POZZZZ
  • 0
easy life, easy ride




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika