Jump to content


Fotografije

kako sklopiti MTB po svojoj želji i meri


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
151 odgovora na ovu temu

#81 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 May 2015 - 12:12 PM

Baci pogled na link pa ce ti buti jasno kakva mi treba kaseta
  • 0
puno znoja,malo krvi

#82 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 May 2015 - 04:07 PM

Neko ko kaze da je udobniji i bolji Hardital 29 u odnosu na full sus 26 verovatno nije seo na full sus...

Ja nisam primetio da je to neko rekao...
  • 0

#83 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 22 May 2015 - 03:30 PM

^ Ni ja, očiju mi.
  • 0

Live before you die!


#84 acafaca

acafaca
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 08:14 PM

Pozdrav svima!!!
Samo da se javim posle nekoliko godina. Imao sam i Triumph city bike, pa prodao i sad imam Gazelle takođe city bike, a u međuvremenu sam sinu kupio mtb Specialized 26" točkovi, alu ram, full XT,.. Kad sam ga provozao bio sam oduševljen sa kakvom lakoćom i preciznošću prebacuje brzine. Iako ima V-brake one koče u mestu sa lakoćom. Verovatno jer su i one xt, tako da sam tek sad realno osetio razliku u nivou Shimano opreme. Ipak ću u dogledno vreme uzeti sebi neki mtb, pa ga možda upgrade na full XT, jer sam se uverio da ta oprema vredi za sve pare. Jedino što posle svih sakupljenih iskustava i saveta, možda ipak to bude 27.5",a ne 29" kako sam prvobitno želeo. Imao sam pre svih pomenutih i 29",ali posle celodnevne vožnje, doduše po gradu, sam se smorio, pa sam ga istog dana vratio i uzeo novac nazad. Bio je povoljan, jer je bio u lošem stanju, pa kad sam proverio koliko bi me izašlo kad bi ga komplet sredio sa xt opremom i kada sam to stavio na papir, vidim ja da bi me to podosta izašlo, ali ono što je presudilo i što me je odbilo od tog poduhvata je ustvari činjenica, koju sam uočio posle razgovora sa nekoliko majstora, a to je da su svi oni hteli da me klepe po ušima u fazonu "evo ga indijanac, sad ću ga klepim po džepu"!!! Znači kad su počeli da nabrajaju da ništa tu kao ne valja, da sve to treba izmeniti, pa kad su počeli da lupetaju cene... Ja sam samo ćutao i puštao ih da pričaju svoju priču i onda im samo postavim na kraju pitanje"aj ti sad sam kaži da li je normalno da za bicikli, koji sam platio 350 evra, uložim još xxx evra"??? Onda i oni vide da su preterali i sami kažu da ipak nije najbolje rešenje.
Sve u svemu, kad počne sezona bicikala, serviseri se ubijaju od posla i onda cene svoj rad i delove, kao da sam došao Ferrari da servisiram.
Posle tog saznanja sam privremeno odustao od projekta, ali bar sam sinu kupio solidan mtb.
Ne dam da me demorališu pojedini prevaranti, tako da želju još uvek imam, jedino ću morati da potražim nekog malo "realnijeg" majstora da mi pomogne u sklapanju mtb konfiguracije, koja će objediniti želje i mogućnosti. Poznajem neke, ali nisam još sa njima razgovarao na tu temu, jer znam kad počne sezona da ne znaju gde se nalaze od posla.
Sad barem imam stečeno iskustvo sa full XT, tako da sam lično osetio i uvideo da vredi svaku uloženu paru, jer stvarno omogućava glatku vožnju pri svim mogućim manevrima po opremi.
Voleo bih da opremim budući mtb sa full XT, ako mi finansije omoguće, a ako ne, onda barem nešto približno, jer mi vožnja sa takvom opremom pruža više komfora i uživancije.
Razmišljam koji mtb 27.5 " bi mi bio dobar osnov za nekih 250-350 evra, pa da ga polako upgrade???
  • 0

#85 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1371 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2020 - 09:10 PM

Zar nije jeftinije naći bicikl sa opremom koju tražiš? U suprotnom, bolje je naći ram odgovarajućih dimenzija pa sklopiti po volji, nego se drndati sa polovičnim rešenjima... Koji je ukupni budžet u pitanju i da li ti treba ful suspenzija?
  • 0
The sea, the sea

#86 acafaca

acafaca
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 09:13 PM

Ne bih full suspenziju, 27.5 "" Budžet oko 250-350 evra u startu za što bolji sa što boljom opremom, pa da ga polako upgrade sa boljom opremom.
  • 0

#87 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14628 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 10:09 PM

Drumas ne dolazi u obzir, samo MTB?

 

evilkid.jpg


  • 2

#88 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 10:33 PM

Vidim da gospodin čovek već ima city bajk, tako da je ovde moj posao završen :D.


  • 2
Pozdrav

#89 acafaca

acafaca
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 03:40 AM

Ne drumaš, samo mtb.
  • 0

#90 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 14 August 2020 - 05:56 AM

Недавно саставих мтб по својој жељи и мери, и могу ти рећи да то што ти хоћеш, са буџетом који планираш да намениш у ту сврху, неће да може ... Рачунај да ће те на крају изаћи макар два пута више ...

 

Још сам ја састављао са точковима од 26". https://www.2bike.rs...15#.XzYmtyj7REY

 

За 27,5 или 29 мораћеш да се "отвориш" још за минимум триста еура, или да пазариш неки изломљен (изморен), правиш компромисе и купујеш старије и полу-потрошене компоненте... Једино да налетиш на неки набављен "врло повољно" "од преко" ...  n2:party-021  

Искрено, ја се никад не бих упуштао у ту авантуру да нисам већ имао скоро трећину делова код себе, а који су ми остали са другог пројекта, који такође није имао никакве финансијске логике ...  :mrgreen:


  • 0

#91 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 August 2020 - 10:18 AM

Ne bih full suspenziju, 27.5 "" Budžet oko 250-350 evra u startu za što bolji sa što boljom opremom, pa da ga polako upgrade sa boljom opremom.

 

Baci na papir prioritete koje diktira tvoj stil vožnje pa onda gledaj „što bolje“ komponente koje rešavaju te prioritete.

 

Za taj budžet nemaš baš mnogo prostora za prenemaganje birkanje manevrisanje; ako ti nije bitno da ODMAH imaš bicikl, bolje štekni još 200 pa onda kreni u lov.


  • 0

#92 acafaca

acafaca
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 11:09 AM

Znači da bih trebao da imam bar 500 evra pa da krenem u potragu, ako sam dobro razumeo???
  • 0

#93 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 August 2020 - 11:45 AM

Opet, kažem, zavisi od toga šta su ti prioriteti. Bolesne kočnice, amort koji samo klizi preko terena, menjač koji šalta ukoso kroz muljavu baru... boja rama :D Možeš ti da uzmeš i bajs od 150 evra, al' ćeš onda na njemu zameniti sve osim nalepnica. Zavisi od toga koliko para ti je ok da potrošiš na duži rok.

 

Pravci razmišljanja

 

1. Hoćeš dobru opremu – kupi odmah skuplji i pristojniji bajk i zameni 1-2 stvari koje škripe

2. Hoćeš neku egzotiku – kupi sad šta možeš pa lagano juri delove i budži

3. Hoćeš da se zajebavaš – nebo je granica, sve je u igri


  • 2

#94 acafaca

acafaca
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 12:32 PM

Pametan savet. Moram dobro razmisliti, pa da uklopim želje, potrebe i mogućnosti. Vidim ja da će to biti neprestalna borba sa raznim kompromisima.
  • 0

#95 acafaca

acafaca
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 02:08 PM

Razmišljam da prodam moj Gazelle city bike i mtb Specialized, pa da uzmem neki mtb 29.
  • 0

#96 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 14 August 2020 - 03:58 PM

Ovako sklopiti po meri i želji. JPEG_20200814_175729_3602641592100541428.jpg


Jako malo stvari je na ovom bajsu kupljeno polovno. Kao što reče Mixitron, nebo je... mislim novčanik je granica.
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#97 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 04:48 PM

Плус што сад није време за куповину јер оно што је у фебруару, па и марту било 500, сад је 800. А и даље смо склони да размишљамо у старим ценама, то јест реалним вредностима. Сада се за градски бицикл од пре петнаест година са аливиом тражи 300е најмање. Прошле године се озбиљан бицикл могао купити/склопити за 500е, сада је то тешка мисија.
  • 0

#98 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 16 August 2020 - 09:47 AM

Nek dizu cenu ko je lud nek kupuje ,to prosto ne vredi te pare
  • 0

#99 acafaca

acafaca
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 16 August 2020 - 11:02 AM

Da, da. Prošle godine sam mogao odličan bike da kupim za 500 evra, sad može, ali sa lošijom opremom i u lošijem stanju.
  • 0

#100 acafaca

acafaca
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 17 August 2020 - 04:28 AM

Sin ima full XT v-brake kočnice, koje zakopavaju u mestu. Vidim da su to oni izmenjivi ulošci pakni što ulaze u metalni nosač, kako da ga već nazovem i da su zelene boje. Dosta su potrošeni ti ulošci, pa bih da mu kupim nove, ali kvalitetne, koje će takođe tako dobro kočiti, kao sadašnji. Točkovi su aluminijumski. Koje da kupim dobre uloške pakni???
IMG-20200811-080203.jpg
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika