Jump to content


Fotografije
- - - - -

Zveri na putu!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
224 odgovora na ovu temu

#161 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 12:56 PM

Ja sam preko fejsbuka uneo u pretraživač elektrošokeri i na prvi naručio. Platio 1800 dinara. Ima vrlo jaku i dobru lampu da se snop svetlosti vidi sigurno preko 100m kao i crveni laser. Takođe el. šoker je glasan kao što rekoh, cela je metalna. Ne znam da li te kineske ovako dobro rade i izgledaju, ne znam ne kažem da ne rade.
  • 0

#162 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 01:00 PM

Stani da razjasnimo sta je elektrosoker?Da li je to onaj tejzer,ili kako se vec kaze,pod visokim naponom,sto je za mene oruzje i zabranio bih ga ili je to neki zvucni rasterivac pasa?
  • 0

#163 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 01:09 PM

To je obična metalna lampa slična policijskim, crna kvalitetna koja po obimu sijalice tj na vrhu lampe ima takođe metalne bodlje imeđu kojih se stvaraju varnice koje daju taj zvuk kad se uključe. Inače nije zabranjena ali za nas je praktična zbog zvuka jer plaši pse a ne znam možda u ekstremnim situacijama može i da se upotrebi. Uglavnom ne može da naškodi nikome, izaziva trnjenje ako se upotrebi kako sam čitao i trenutnu reakciju dok ne pobegneš toliko znam. Dobri su i start pištolji za zvučno rasterivanje pasa ali ovo je praktičnije i još je izvanredna lampa. Toliko znam mada ima na netu o tome dosta reči.
  • 0

#164 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 01:12 PM

Ja najgore iskustvo nisam imao od strane ovih uličnih pasa, već od strane jednog rotvajlera kog je neodgovorna vlasnica šetala zimus po šumskoj trim stazi kroz Košutnjak. Rot je odjednom istrčao ispred mene i krenuo da grize prednju gumu na CX biciklu. Na kraju sam morao bukvalno da mu stegnem kragnu oko vrata i da ga uz tešku muku odvojim od bicikla. Vezao sam ga za drvo i vlasnici rekao da ga odveže kad odem. Nažalost guma je bila već oštećena i na kraju sam morao da je zamenim. Komentar vlasnice je bio "jao izvinite moj pas jeste nekad agresivan, ali ja nisam očekivala da neko vozi bicikl zimi". Došlo mi je da i nju vežem za to isto drvo pored njenog "umiljatog" kera.

Možda bi u toj situaciji neki biber sprej brže pomogao i guma bi možda bila spasena.
  • 0

#165 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 01:16 PM

E upravo tako, to su te situacije pogotovu ako si mu zanimljivi ti od gume, onda ova sprava ili taj sprej. Treba paziti sa tim sprejevima, mnogi ne deluju kako sam čuo ali jesu bolji u tim situacijama, ako deluju. Lutalice ne bi trebalo da naprave veći problem, ja mislim.
  • 0

#166 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 01:22 PM

Takvim neodgovornim osobama treba psa oduzeti i debelo ih kazniti.Ti veliki psi koji su jaci od gazde,bio on musko ili zensko,treba stalno da budu na povodcu i obavezno korpa na ustima.Trebao si insistirati da ti nadoknadi stetu,da se opameti.Pa mozda i zvati policiju da bi se sprijecilo ono sto bi taj pas mogao da uradi pored takvog vlasnika.Cuj jeste on ponekad agresivan.
  • 1

#167 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 01:26 PM

Ono što se može čuti od vlasnika takvih pasa je prosto da ne poveruješ. Tu ostajem bez teksta, u šoku.
  • 1

#168 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 01:31 PM

Ma kretenka, svašta sam joj rekao, i ona se uplašila. Opet razmišljam sa druge strane da sam povredio psa verovatno bi ja bio kriv i mogla bi da me tuži. Jer pas nije ugrozio mene lićno već gumu koja vredi možda max 2000 dinara. Ni sam nisam pametan.


  • 0

#169 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 August 2017 - 01:54 PM

Hm, da si povredio psa... Golim rukama to tele?

A ona bi morala da dokaže da ti nisi poturio bicikl pred sebe da se odbraniš. Ne znam ko bi poverovao da pas nije napao tebe, nego točak :D

U svakom slučaju uzaludna posla. A na to što je rekla nemam komentar.

 

@pješak a ti ne veruješ u oružje? A ja sam ti čvrst pobornik 2. amandmana SAD :)


  • 0

#170 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 02:09 PM

Bila je ovde tema o oruzju prije 2-ije godine.Ja bih sve dozvole civilnim licima ukinuo i otkupio njihovo oruzje.Rijetko kada to oruzje nekoga zastiti,vecinom izazove tragediju.Namjernu ili slucajnu.
  • 2

#171 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 August 2017 - 02:14 PM

Bila je ovde tema o oruzju prije 2-ije godine.Ja bih sve dozvole civilnim licima ukinuo i otkupio njihovo oruzje.Rijetko kada to oruzje nekoga zastiti,vecinom izazove tragediju.Namjernu ili slucajnu.

 

Ovde je tema:

http://www.2bike.rs/...6-oružje/page-3

 

Inače se slažem.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#172 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 02:50 PM

Niko nas ne pita šta bi mi uradili, već moramo da se prilagodimo situaciji kakva stvarno jeste. Daleko smo od bajkovitog sveta gde je sve lepo i dobro, na žalost biće sve lošije i gore bar ovde pa otuda i ove ideje oko zaštite nas sportista a da to budu što manje radikalne metode odbrane, ipak oružje ne treba biciklisti po meni ako ne vozi po nekoj šumi i tom prilikom je pošao u lov 😊
  • 0

#173 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 05:05 PM

Efikasno sredstvo je sirce obicno. Moze da se i razblazi sa vodom pola-pola. Cim pridju dobiju dozu.

2 boce na bajsu nosim, 1 za vodu, druga za pse koji napadaju.


  • 0

#174 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 05:55 PM

Ja sam preko fejsbuka uneo u pretraživač elektrošokeri i na prvi naručio. Platio 1800 dinara. Ima vrlo jaku i dobru lampu da se snop svetlosti vidi sigurno preko 100m kao i crveni laser. Takođe el. šoker je glasan kao što rekoh, cela je metalna. Ne znam da li te kineske ovako dobro rade i izgledaju, ne znam ne kažem da ne rade.

Taj koji si kupio i jeste kineskih... Tj. Drugi ne možeš ni kupiti, tj može ali za 200e... Sve što se prodaje na fejsu je kinesko...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#175 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 08 August 2017 - 06:22 PM

Pretpostavljao sam, da ne kažem znao.
  • 0

#176 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 17 August 2017 - 05:53 PM

Sad već dugo vremena niko ništa, kao da znaju šta sam nabavio a prošao sam ih toliko. Nisu bili u čoporu ili čitaju forum nema treće 😊
  • 4

#177 Stojke82

Stojke82
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 15 November 2017 - 04:35 PM

https://youtu.be/o9uci6ClMYI
  • 0

#178 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 November 2017 - 04:41 PM

Čekaj, čovek je napravio krčalicu koja plaši pse koji ga ni ne napadaju?

 

zlol, vrlo korisno

 

To će mnogo nekom da pomogne kad mu uveče sune 5 džukela iz zasede na 4 metra.


  • 0

#179 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 15 November 2017 - 05:57 PM

Ovo je elektrošoker iliti tejzer... Samo mu je dodao "usmerivac" zvuka... Dobra je to stvar, jer imam baterijsku lampu sa tim, pa znam da moj pas beži od tog zvuka koji proizvodi... Nisam priblizavao na njega, jer sve I da sam hteo, ne bih mogao jer beži čim čuje taj zvuk pucketanja...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#180 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 15 November 2017 - 07:57 PM

Taj tejzer je najbolje upotrebiti za svrhu za sta je namenjen a to je samoodbrana. Normalno kod biciklista od pasa lutalica,iako bih ja vise imao poverenja u suzavac. Za sada moj rucni rad ostar kao britva, da ga nazovem Srpski gladius, cini da imam odbranu od pasa ako ne daj noze stvarno zatreba a uklopljen je tako na biciklu i gledas u njega i ne vidis ga.I kad vozim nocu sam po nekoj vukojebini cini me sigurnijim,od ZVERI NA PUTU.

 

 

Srećom po sve koji se osećaju ugroženo i nebezbedno na gradskim ulicama, član 4 Zakona o oružju i municiji, svrstava elektrošokere i gasne sprejeve, zajedno sa hladnim oružjem i vazdušnim oružjem čija kinetička energija je manja od 10,5 J ili je brzina projektila manja od 200 m/s i kalibra 4,5 mm ili manjeg, kao i oružje sa tetivom ili oprugom čija je sila zatezanja tetive do 450 N, odnosno čija je natezna težina do 101 libre (da, ni ja ne znam šta sam sada napisao) u kategoriju D. A po članu 5 istog zakona, oružje iz kategorije D može se nabavljati i držati bez isprave i prijave nadležnom organu.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika