Jump to content


Fotografije
- - - - -

Zveri na putu!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
224 odgovora na ovu temu

#181 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 November 2017 - 08:11 PM

Pročitaj i članove 25 i 26 o nošenju. Da ne zaglaviš zbog gladijusa.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#182 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 16 November 2017 - 01:43 AM

Jel vi stvarno mislite da imate bolje reflekse od psa, i da bi ga omamili pre nego vas scepa za ruku? :-D

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока
  • 0

#183 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 November 2017 - 06:36 AM

Усвојена правна мишљења на Другој седници свих судија Вишег прекршајног суда,
Београд, 07.07.2011. године

1. Правно мишљење:

Дрвена палица (где спада и бејзбол палица) и нож (где спада и кухињски нож) могу бити хладно оружје у смислу члана 2. став 2. тачка 7. Закона о оружју и муницији, као и остали предмети, уколико се у првостепеном поступку утврди да су били намењени за напад.

 

Shvatam tvoj savet za koji ti mislis da je dobronameran,ali ocigledno nisi se udubio u temu  .Da ne kopiram sad clan 25 i 26 gde se uglavnom odnosi na VATRENO ORUZJE

 

Svaki predmet moze da bude hladno oruzje,i srafciger i stanga, i svajcarski noz i noz od 3 cm duzine ukoliko se utvrdi da je koriscen za NAPAD i moze da bude smrtonosno, nije vazna duzina seciva,i to je logicno, Al-Kaida  je sa obicnim malim skalperima promenila svet 1109.Ako se koristi za odbranu -ONDA TO NIJE ORUZJE. I ruke mogu da budu smrtonosno oruzje ako se koriste za napad,i sa namerom povredjivanja drugih lica.

 

Bolje da si pitao kako sam kalio celik i kojeg je kvaliteta ,kakav obik ima,ili odakle mi matrijal,kako sam rukohvat napravio ,od kojeg matrijala, kako sam ostrio, malo kreativnosti molim,a ne da se sekiras za mene,ne brini mislim ja o sebi.


  • 0

#184 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 November 2017 - 07:51 AM

Plus toga ,oruzjem se smatra sve navedeno sto se nosi  vidljivo i na JAVNOM MESTU. Tesko da biciklista vozi bicikli na javnom mestu,pogotovo nocu u nekoj zabiti,kada dodje do necega nema prizivanja BOZE MOLIM TE POMOZI nego uzdaj se u se i u svoje kljuse.


  • 0

#185 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 November 2017 - 08:28 AM

Samo elektrošoker i sprej smeš da nosiš i da upotrebiš u samoodbrani, bez posebne dozvole. Sve ostalo se može tumačiti kao nedozvoljeno nošenje. U praksi od novog zakona, koliko znam, nošenje noža se toleriše i ne pišu se prijave za to, ali kad ga upotrebiš za išta osim slanine - onda si u problemu.

 

To sam pratio i raspitivao se zbog sebe na prvom mestu, pošto stalno vuglim neki alat - a tu mi spadaju i noževi, otklanjači reklamacija (tj. čekić) i sl.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#186 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 16 November 2017 - 09:14 AM

Jel vi stvarno mislite da imate bolje reflekse od psa, i da bi ga omamili pre nego vas scepa za ruku? :-D

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока

Psi uglavnom prvo laju na nekoj razdaljini, pa posle napadaju i to retko. Uglavnom samo laju, ali otkud mi znamo šta je u njihovim glavama... Tako da se ima I više nego dovoljno vremena da se izvadi "oružje"... Malo loše razmišljaš, i sigurno ne voziš bicikl nešto ozbiljno jer dok si na njemu pre će te uhvatiti za nogu nego ruku... Bolje da ništa nisi napisao nego što se podsmevaš

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#187 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 16 November 2017 - 09:42 AM

Psi uglavnom prvo laju na nekoj razdaljini, pa posle napadaju i to retko. Uglavnom samo laju, ali otkud mi znamo šta je u njihovim glavama... Tako da se ima I više nego dovoljno vremena da se izvadi "oružje"... Malo loše razmišljaš, i sigurno ne voziš bicikl nešto ozbiljno jer dok si na njemu pre će te uhvatiti za nogu nego ruku... Bolje da ništa nisi napisao nego što se podsmevaš

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Pa da, ja vozim bicikl, nisam krotitelj divljih zveri.
A vadjenje na vreme nije bila prica ovde, vec tejzovanje psa, sto je samo po sebi za dovoljnu osudu, prilikim cega ce ti veci pas napraviti mnogo veci problem sa sakom od eventualnog ujeda za nogu.


Послато са E6633 уз помоћ Тапатока
  • 0

#188 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 November 2017 - 11:15 AM

TI si rekao,ZA RUKU i normalno je da svaki biciklista pomisli ovaj nikada nije vozio bicikl. S tim sto ja mislim ukliko bi doslo do napada psa,tejzer itekako moze pomoci.

 U praksi od novog zakona, koliko znam, nošenje noža se toleriše i ne pišu se prijave za to, ali kad ga upotrebiš za išta osim slanine - onda si u problemu.

 

 

 

A sto uopste i pada ti na pamet da se noz uporebljava za nesto drugo osim slanine,ti si napisao da pazim da ne zaglavim,zna se sta se pod tim misli,*zatvor) Glupost,ja sam napisao sta imam i sta bih koristio u slucaju ozbiljnog napada pasa na mene. Znam ja da su ozbiljni napadi vrlo retki ali nikada se ne zna. Mene su do sada dva puta napali psi,dva puta ujeli za nogu,jedan put ozbiljnije.Usput,pri ozbiljnom napadu pasa,noz i nije nekakva zastita nego nesto mnogo duze.Niko na svetu ne moze mene kao biciklistu da osudi za to sto hocu da se branim od pasa lutalica,jer zna se da su psi posebno skloni napadu na biciklistu.

 


  • 0

#189 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 November 2017 - 11:24 AM

Psi uglavnom prvo laju na nekoj razdaljini, pa posle napadaju i to retko. 

Bogami umeju i da te tobože potpuno nezainteresovano puste da prođeš, a onda se ustreme.

 

Zato ja uvek usporim čim ih vidim, pa im se obratim dok pristižem. Nekad nežno, nekad vrlo oštro, u zavisnosti od procene veličine, snage i karaktera :)

 

Obično ih to zbuni, pa me samo belo gledaju :)

 

Imao sam skoro, na praznom putu Šabac-Mitrovica, susret sa ogromnim kavkaskim ovčarom. Stajao je na sred puta i gledao me, nakrivljene glave. Naravno da sam mu (naježen :) ) srdačno rekao "Pa gde si, lepi kuco...", što je imalo za posledicu da je počeo, potpuno razigran i veseo, da me prati, pa posle nekoliko km odustao.


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#190 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 November 2017 - 11:32 AM

 

TI si rekao,ZA RUKU i normalno je da svaki biciklista pomisli ovaj nikada nije vozio bicikl. S tim sto ja mislim ukliko bi doslo do napada psa,tejzer itekako moze pomoci.

 U praksi od novog zakona, koliko znam, nošenje noža se toleriše i ne pišu se prijave za to, ali kad ga upotrebiš za išta osim slanine - onda si u problemu.

 

 

 

A sto uopste i pada ti na pamet da se noz uporebljava za nesto drugo osim slanine,ti si napisao da pazim da ne zaglavim,zna se sta se pod tim misli,*zatvor) Glupost,ja sam napisao sta imam i sta bih koristio u slucaju ozbiljnog napada pasa na mene. Znam ja da su ozbiljni napadi vrlo retki ali nikada se ne zna. Mene su do sada dva puta napali psi,dva puta ujeli za nogu,jedan put ozbiljnije.Usput,pri ozbiljnom napadu pasa,noz i nije nekakva zastita nego nesto mnogo duze.Niko na svetu ne moze mene kao biciklistu da osudi za to sto hocu da se branim od pasa lutalica,jer zna se da su psi posebno skloni napadu na biciklistu.

 

 

 

Pišeš u kontekstu (i temi) odbrane od pasa. Otud zaključujem da je tome namenjen alat. Biber sprej je efikasniji za tu namenu jer deluje ipak na nekoj daljini, a nemaš nikakvih pravnih zavrzlama oko upotrebe.

 

To da niko na svetu ne može da te osudi se ne bih složio. U moralnom smislu možemo da diskutujemo, ali ono što može biti veći problem je ako priča završi kod sudije. Ako se desi negde u šumi i niko ne vidi - nikom ništa. Ako neko snimi telefonom, pa prava životinja - pa ti posle objašnjavaj. Mnogo toga što ljudi podrazumevaju pod opravdanom i primerenom samoodbranom ne drži vodu na sudu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#191 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 November 2017 - 12:15 PM

 

 

Mnogo toga što ljudi podrazumevaju pod opravdanom i primerenom samoodbranom ne drži vodu na sudu.

 Za biber sprej da ga imam cesto bi ga morao upotrebljavati (za svaki slucaj). A Ozbiljni napad moze najverovatnije da se desi bas van naseljenog mesta,gde mogu kerovi da podivljaju. Pa zar stvarno mislis da normalan covek moze da ubije nekog avlijanera sto ga vija i malo ugrize za nogavicu,ili neki maltezer sto kevce za tobom. Ja govorim o ozbiljnim napadima,cesto vidim pse kako jedu mrcine na putu(vise pored puta),i njih zaobilazim u sirokom luku,vidi im se iz ociju taj divlji pogled,dalje svedoci smo da mnogi koji imaju velike rasne kerove ne mogu vise da ih hrane,pa ih ostavljaju na putu,tu mislim na pit bulove, Njih kada udari auto pa kad podnaduju leti na putu izgledaju kao crknute svinje itd.


  • 1

#192 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 16 November 2017 - 12:22 PM

U kojim krajevima ti to vidjas?


  • 0

#193 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 November 2017 - 12:30 PM

 Za biber sprej da ga imam cesto bi ga morao upotrebljavati (za svaki slucaj). A Ozbiljni napad moze najverovatnije da se desi bas van naseljenog mesta,gde mogu kerovi da podivljaju. Pa zar stvarno mislis da normalan covek moze da ubije nekog avlijanera sto ga vija i malo ugrize za nogavicu,ili neki maltezer sto kevce za tobom. Ja govorim o ozbiljnim napadima,cesto vidim pse kako jedu mrcine na putu(vise pored puta),i njih zaobilazim u sirokom luku,vidi im se iz ociju taj divlji pogled,dalje svedoci smo da mnogi koji imaju velike rasne kerove ne mogu vise da ih hrane,pa ih ostavljaju na putu,tu mislim na pit bulove, Njih kada udari auto pa kad podnaduju leti na putu izgledaju kao crknute svinje itd.

 

Jesi video nekad ozbiljan napad - desio se nekome u komšiluku?

Plašim se da baš u tom slučaju bez nekog alata koji drži psa na rastojanju (velik štap, biber sprej i sl.) možeš dosta gadno da prođeš.

 

Kakve to kerove gaje tu kod vas - mislio sam do sada da je kerber mitsko biće i niška rok grupa... :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#194 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 November 2017 - 01:11 PM

Evo. napr. ja sam imao sarplaninca  i vrlo dobro znam kakav im je mentalitet i sta mogu da urade moj je i uradio i to 3 puta i sreca sto je tada bio na lancu. Da ne razvodnjavamo i ne pisemo romane. Sta je nikada niste videli mrtvog pit bula na putu ili zivog,ili bolesnog sa crvenim ocima ali itekako pokretnog ,ili nekog koji jede mrcinu ili vas nije ganjao pas pogotovo nocu kada se odjednom stvori.. Mislim kome ja da se sad kao tu pravdam da bi neko spomenuo i kerbere,dobro ne spominje gorgonu meduzu kao u sali. Ko hoce neka se zastiti sa bilo cime ko nece ne mora, pocinjete me smarati. Do vidjenja.


  • 0

#195 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 November 2017 - 02:23 PM

Ljudi, imam utisak da su kiša i nagoveštaj zime itekako istanjili živce mnogih kolega, u ovoj i još nekim temama. Ajd ono, budemo kul, strpljiviji i tolerantniji. Doći će proleće brzo :)


  • 4
Homesick for a place you've never been...

#196 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 16 November 2017 - 02:26 PM

Pada kiša, ubija i smara, ja dokon. Moje iskustvo sa psima da podelim sa vama. Kad vozim i kad izlete, laju, trče pored mene, a obično to bude na uzbrdici, do sada sam prolazio samo sa psovkom, *Idi u p. materinu, dosta mi je moje muke, šta ćeš mi i ti da me zajebavaš* i odustajali su. Jednom mi nije bilo svejedno, idem po ravnom i iza zaprege iskače neka mešavina, malo liči i na vučjaka. Jurnuo prema meni, stigoh da skočim sa bicikle i stavim je u blok, malo ja galamio, malo njegov gazda i završi se dobro.

Mene interesuje gde vi držite sprejove, šokere, motke i ostale rekvizite kad vozite. U ruci vam sigurno nije. 

Dalje, vidite psa (pse) ispred sebe na putu kako reagujete, kočite, vadite  sredstva za napad, jer tog momenta nisu odbrambena, jbg niste još napadnuti i krećete. 

To kad ga vidite ispred sebe na putu, mada je i pitanje na kojoj daljini pas treba biti viđen da bi se sve to uradilo. 

Kako reagujete kad iskoči iz zasede iz nekog dvorišta, nenadano i krene na vas. 

Da mi odgovore oni koji nose ove spravke i koji su imali navedena iskustva, teoretičari stop.

Imam i iskustvo od neki dan, al to ću kad čujem mišljenja na ovo gore napisano.

Sprej, šoker, motka, to je logično da nosi pešak, al na bicikli manje, više teško da ima koristi.


  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#197 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 November 2017 - 02:57 PM

Ja se ne plašim niti uglavnom tangiram oko džukaca, jer mogu da se obračunam s njima kako god želim, da ih osprintam i za dve sekunde ostavim u prašini, polijem vodom pa se useru ko p kad shvate da nisu nedodirljivi ili da siđem pa ih prebijem ili gađam nečim ako mi padne klapna. Najčešće ih ignorišem ali u retkim situacijama kad uspeju da me iznerviraju tu je često snažna praćka u rancu. Oni se samo tako ponašaju jer im se može i jer im se dopušta (isto kao i bahati vozači), nisu prevaspitani na vreme da znaju ko je gazda na ovoj planeti i treba da nauče da ne ulaze u frku kad su slabiji. Kako domaće životinje mogu da nauče recimo mačka da ne skače na sto a pogotovo psi mogu svašta da nauče i zapamte. Kad se podvikne i dobiju ćušku koji put jako dobro nauče šta se sme a šta se ne sme.

Mene baš često lutalice jure jer ih je ulica kojom stalno prolazim prepuna. Ali retko kad imam vremena da se bakćem sa njima. A smatram da je bolje na agresiju uzvratiti agresijom da zapamte, a ne davati im za pravo da je to njihova teritorija (jer nije) tepati im, silaziti s bicikla pa sve lepo fino... posle kad tako razulareni i puni samopouzdanja napadnu nekog nemoćnog, plašljivog ili nesnalažljivog, dete ili devojku onda su nam svi drugi krivi, po novinskim člancima i komentarima prepucavanje i prebacivanje krivice.

Poslednji put sam se vraćao iz Uradi sam noseći neke lajsne ili kanalice šta li, tako da sam imao domet tri metra. Napade me lokalni dežurni džukac. Kako sam ga slatko klepio s onim po sred tintare hahah jako se iznenadio što je dobio kontru, odmah je podvijenog repa klisnuo u svoj ćumez.


  • 0

#198 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 November 2017 - 03:19 PM

treba da nauče da ne ulaze u frku kad su slabiji

 

 a ne davati im za pravo da je to njihova teritorija (jer nije) tepati im, silaziti s bicikla pa sve lepo fino... 

Pa sad, ako ti razjareni šarplaninac, kuvas ili kavkazac uleti, teško da će ti priznati da je slabiji, i iskidaće te dok kažeš keks. Ja bih ipak prvo tepao :)


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#199 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 16 November 2017 - 03:37 PM

 

Kako reagujete kad iskoči iz zasede iz nekog dvorišta, nenadano i krene na vas. 

 

 

Ja se ne plašim niti uglavnom tangiram oko džukaca, jer mogu da se obračunam s njima kako god želim, da ih osprintam i za dve sekunde ostavim u prašini, polijem vodom pa se useru ko p kad shvate da nisu nedodirljivi ili da siđem pa ih prebijem ili gađam nečim ako mi padne klapna. Najčešće ih ignorišem ali u retkim situacijama kad uspeju da me iznerviraju tu je često snažna praćka u rancu.

 

Ima ovde dosta ironije i zezanja i treba se zezati, al što kaže srdjoni, ipak je bolje prijateljski, mada može tu i koristi da bude. Ko zna šta ko voli i želi.

 


  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#200 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 November 2017 - 03:40 PM

od pasa uglavnom znas sta da ocekujes. i velika vecina na dobro odgovori jos boljim.
kod nas se vise treba cuvati nekih ljudi, nego pasa. :)


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika