Jump to content


Fotografije
- - - - -

Zveri na putu!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
224 odgovora na ovu temu

#61 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 10 November 2009 - 03:20 PM

Meni je samo jedna pčela uletela u raskopčan dres, i naravno, ujela me :x

meni se to desilo na trci u Kragujevcu pa sam morao da primim injekciju jer sam poceo da se gusim,nije za podcenjivanje(samo sto nije bila pcela,a ni osa nego izmedju,neki hibrid) [-X
  • 0

#62 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 November 2009 - 04:04 PM

Ej ljudi, pčela bode, ne ujeda, nemojte da vas neko čuje :mrgreen: Inače to ko je alergičan, pogana rabota... nije loše nosati sa sobom komplet za aplikaciju kalcijuma :?

@stefan ako je ostala žaoka onda je pčela, ako ne onda je neka vrsta ose. Ima jedno sr* koje liči na muvu ali je dlakavo i obojeno kao pčela, to me je jednom opržilo (sletelo mi na nogu a ja pomislio neka muva, pa je pritisnuo), mislio sam noga će mi otpasti koliko boli. Sreća nisam alergičan pa me susret treće vrste s pčelama i osama 'samo' boli...
Inače pčelinji otrov = otrov kobre 8)
  • 0

#63 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 10 November 2009 - 04:15 PM

Ima jedno sr* koje liči na muvu ali je dlakavo i obojeno kao pčela, to me je jednom opržilo)


I mene kao klinca jednom bocnulo to s*snje, u uvo...Oteglo mi pola glave, bolelo je djavolski. :evil:
  • 0

#64 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 10 November 2009 - 04:45 PM

e bas to me i ubolo (citaj-5,6 puta)posto se uvuklo pod dres,a tek kad je doktorka pocela da me svlaci( 8) ) ubolo me jos par puta,nisam alergican ali mislim da sam dobro prosao posle toliko uboda [-o<
  • 0

#65 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 November 2009 - 08:30 PM

Meni je proletos

a) nešto uletelo u šlem i počelo izbezumljeno da zuji, po zvuku bih rekao da je imalo žaoku, ne znam kako me nije skenjalo,

B) nešto malecko uletelo u usta i fisnulo za meko nepce, uopšte nisam video šta je (je li), stao sam nasred puta i seo misleći 'ako uletim u anafilaktički šok daj bar da ne padnem, a neko će već da skapira da stvari nisu kako treba kad me vidi ovako'

:mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#66 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 10 November 2009 - 09:16 PM

i mene nesto ovog leta ubode/ujede pored dunava.. jbte. boli u pm, kao da ti je neko proburazio 3 usijane igle i ne vadi ih.. 'odgriz' je bio pa jedno pola milimetra do milimetar... najgore sto nisam uospte video sta je bilo u pitanju
  • 0

#67 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 November 2009 - 09:27 PM

Ako ti je ODGRIZLO parče, to je onaj veliki obad. Meni se obadi po pravilu leti nasiluju keve na čamcu, ajd što boli nego što posle otekne za kilo mesa.
  • 0

#68 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 10 November 2009 - 09:33 PM

U narodu poznatiji kao stocni komarac...Au, on je gadan! I tesko se bre ubija! n:anim_08 Kad ga klepis, on i dalje ziv...al u kombinaciji sa gazenjem, nema mu spasa! :lol:
  • 0

#69 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 November 2009 - 11:08 PM

Nema lepšeg zvuka nego kad ti se neka bubačka zakove u staklo naočara 8)
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#70 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 11 November 2009 - 06:15 AM

Nema lepšeg zvuka nego kad ti se neka bubačka zakove u staklo naočara 8)


Sa druge strane, taj isti zvuk mnogo više boli kad ne poneseš naočare u vožnju :mrgreen:

Od letećih predatora, ove godine sam imao samo nekoliko sudara (2 pojedene bube i jedna u sam ugao oka, uz nos :? )
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#71 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 11 November 2009 - 09:29 AM

Probajte one elektricne kineske rekete (koji su zvanicno za komarce)! Na zalost, nije zgodno na bajku, ali ako ste kod kuce ili pesacite - mozete sve sadisticke i osvetnicke porive da ispraznite na letecim/ujedajucim i ubadajucim objektima... Nazalost, vece insekte ne ubuje vec osamuti, ali tada prelazite na drugu "noznu fazu".

PS: jedan "babski" recept za prvu pomoc oko uboda pcele ili zolje: glavu sibice uvaljati u pljuvacku, i njome namazati mesto uboda. Za to su potrebne "prave" sibice, ne one cija glava deluje kao da je plastificairana. I Ako se radi o ubodu pcele, naravno prvo izvuci zaoku... Isprobano na mojoj cerci , kada je imala 2-3 godine (zolja)... Prestala je da se dere posle 15-20 sekundi, nista nije oteklo, samo se naziralo mesto uboda...
  • 0

#72 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 11 November 2009 - 07:31 PM

Zgazio jadnu zmijetinu jedno metar dugacku na fruskogorskom maratonu na nekom spustu...popreko, 40 na sat nisam mogo da je izbegnem u shumi...jadna...bilo mi zao strasno...jadna guja :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!

#73 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2009 - 12:47 PM

Meni je letos negde kod Progara uletela osa u otvor kacige pri brzini od oko 40km/h.Bilo je jako veselo dok sam uspeo da zakocim i skinem kacigu.Tacno me je ubola u slepocnicu, ala je peklo.....jaooooooo #-o
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#74 LakiS

LakiS
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 04 October 2015 - 05:17 PM

Stara tema al za mene aktuelna. Danas mi je na voznji uletela pretpostavljam osa kroz lufter kacige i ubola me za glavudzu. U trenutku ko da mi je neko ekser zabio u lobanju. Oko mene kola zuje ( Rakovac-Novi Sad), ja momentalno levom skidam kacigu a desnom kocim, i nadam se da me neko nece opizditi od pozadi. Par minuta sam mesto uboda polivao vodom, seo na bajs i vratio se kuci. Imam blagi otok, malo je bolno na dodir, i od danas vozim bajs sa  onom pcelarskom mrezom :)

BTW a u julu me je ubola pcela u kaziprst i to kad sam bio na spustu prema Trebinju iz pravca H. Novog. Pri brzini od nekih 50 km na sat imam sudar sa doticnom malopre pomenutom pcelom, koja me ubada i ostavlja zaoku. Bogami bolelo je, al jako. :)


  • 0

#75 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14649 posts

Postavljeno 04 October 2015 - 05:20 PM

Izgleda da nisi Lucky


  • 0

#76 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 04 October 2015 - 05:31 PM

Nista neobicno :). Mene je ove godine ujedala osica na istom potezu od 300 m 2 puta u 4 voznje. I to uvek na isto mesto ispod kacige. Ne pomaze mreza kada uleti sa strane izmedju kacige i glave. 

 

Pre nekoliko godina u 4 voznje ujedale su me 3 puta :)


  • 0
.

#77 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 October 2015 - 05:38 PM

Samo problemi s tim kacigama.  Khm.   n2:Heristical

 

n2:redbull


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#78 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 04 October 2015 - 05:39 PM

Čim se pojavim u šumi, nekim čudom, uvek me pronađu obadi i redovno se vraćam sa crvenim tufnama na guz*** :D


  • 0

#79 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 October 2015 - 06:08 PM

Meni se desilo da mi pčela uletela u dres, ujela me za grlo i ostavila žaoku. Sreća bilo pred selom pa sam sreo odmah jednog čoveka koji je izvadio žaoku, inače ja ne bi imao šanse da napipam i nabodem bez ogledala. Od onda čim spazim košnice zakopčam se do grla. I usporim malo, kad je paša suncoktreta koji su odmah uz put zna da bude jako mnogo pčela u vazduhu. Ali nisu tako nespretne imaju dobre senzore :) kad se vozi umerenom brzinom uopšte se ne sudaramo.


  • 0

#80 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 October 2015 - 08:15 PM

Mene ujedi pčela i osa ne bole jako i ne natekne mi koža posle. Sreća, šta li.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika