Jump to content


Fotografije

Nabla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
288 odgovora na ovu temu

#81 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 19 September 2020 - 04:45 PM

Uzmi kuckaj onda sa strane diska, jer ti je sa kontra strane navoj
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Да, навој је на страни фрихаба и ту дође матица/чеп који га држи. Да обележим на осовини некако докле да вратим ако успем да искуцкам?
  • 0

#82 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 19 September 2020 - 04:46 PM

Obavezno, za svaki slucaj.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#83 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 19 September 2020 - 04:50 PM

Ух. То ћу морати по дану, сад сам већ као кокошка :)
Зсхваљујем колега на много стрпљења и на потрошеном времену
  • 1

#84 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 19 September 2020 - 09:55 PM

Prvo kupi ležajeve pre nego što ih izbiješ, i kupi kvalitetne ležajeve bar 300din po komadu. Sa izbijanjem ležaja skoro je 100% šansa da ih oštetiš još više. Realno nećeš dobiti glatkoću sa čišćenjem treba da se menjaju. To su zatvoreni ležajevi i teško da se u njih prašina uvukla. Ono što se najverovatnije desilo je da su oštećeni. Način vraćanja ležaja je isto bitan, ne možeš da udaraš po unutrašnjem krugu i po zaptivnom delu. Nemoj to raditi sam ako ne znaš i bez alata.

P. S. Sa čime misliš da vratiš ležaj koji budeš izbacio napolje?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#85 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 20 September 2020 - 05:16 AM

Prvo kupi ležajeve pre nego što ih izbiješ, i kupi kvalitetne ležajeve bar 300din po komadu. Sa izbijanjem ležaja skoro je 100% šansa da ih oštetiš još više. Realno nećeš dobiti glatkoću sa čišćenjem treba da se menjaju. To su zatvoreni ležajevi i teško da se u njih prašina uvukla. Ono što se najverovatnije desilo je da su oštećeni. Način vraćanja ležaja je isto bitan, ne možeš da udaraš po unutrašnjem krugu i po zaptivnom delu. Nemoj to raditi sam ako ne znaš i bez alata.
P. S. Sa čime misliš da vratiš ležaj koji budeš izbacio napolje?
Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Слажем се. Мислим да ћу тај део препустити сервисеру (каквог код мене нажалост нема). Претпостављам да само извлачење осовине и евентуално подмазивање њене површине не може да буде довољно. Ствар је дефинитивно у лошим лежајима, што сам ја описао као „претегнутост".
  • 0

#86 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 20 September 2020 - 06:44 AM

Da vas naucim kako se ispituju lezajevi i koliko su dobri,znaci lezaj ako je star kuglice grebu. Ima dva nacina. Zavrti se rucno tocak,i prisloni se srafciger,malo veci, uz usovinu,znaci deo koji se ne vrti, i prisloni se vrh drske od srafcigera na uvo,sve se cuje, ako grebe jako lezajevi su otisli,. Jos efektnije je ako se drska srafcigera zagrize zubima, u zapuse oba dva uveta kaziprstima. Kao stetoskop, sve se cuje i najslabije grebanje. To Vam je stari svapski i majstorski sistem,kada su stvarno postojali majstori a ne kao sada, sve sam lipov .k... a ne majstori.

 

Inace po slici ja bih rekao da oni lezajevi mogu jos dosta da vrte i da su kao novi,eventualno ocistiti,skinuti zastitu od kuglica ,cini mi se da je plasticna ona se lako skida i vraca,i videti u kakvom su stanju,koliko imaji masti.

 

Inace  kvalitetni lezajevi se teze vrte kada su hladni zbog masti, mislim ovako kada se uzmu u ruku  i zavrti spoljni deo,ali na bici tocku to ne bi trebalo da se primeti,zbog mase.


  • 0

#87 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 20 September 2020 - 07:51 AM

Da vas naucim kako se ispituju lezajevi i koliko su dobri,znaci lezaj ako je star kuglice grebu. Ima dva nacina. Zavrti se rucno tocak,i prisloni se srafciger,malo veci, uz usovinu,znaci deo koji se ne vrti, i prisloni se vrh drske od srafcigera na uvo,sve se cuje, ako grebe jako lezajevi su otisli,. Jos efektnije je ako se drska srafcigera zagrize zubima, u zapuse oba dva uveta kaziprstima. Kao stetoskop, sve se cuje i najslabije grebanje. To Vam je stari svapski i majstorski sistem,kada su stvarno postojali majstori a ne kao sada, sve sam lipov .k... a ne majstori.
 
Inace po slici ja bih rekao da oni lezajevi mogu jos dosta da vrte i da su kao novi,eventualno ocistiti,skinuti zastitu od kuglica ,cini mi se da je plasticna ona se lako skida i vraca,i videti u kakvom su stanju,koliko imaji masti.
 
Inace  kvalitetni lezajevi se teze vrte kada su hladni zbog masti, mislim ovako kada se uzmu u ruku  i zavrti spoljni deo,ali na bici tocku to ne bi trebalo da se primeti,zbog mase.

Точак је овогодишњи, ништа посебно није прешао, тако да лежајеви и јесу практично нови. Питањеје само да ли је фабрички урађено тако лоше. Точак истог годишта са истом осовином (ТА 12х142) и истом минималном километражом се под прстима окреће као ,,путер”, а на точкукад га завртим се окреће дуго. Овај стане после 3-4 окретаја.
  • 0

#88 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 20 September 2020 - 10:36 AM

Ne znam mozda malo ukoseni ,ili negde pretegnuti lezajevi, pa skini ih i probaj svaki ponaosob,  mislim da to ne bi trebalo da bude problem.


  • 0

#89 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 20 September 2020 - 11:53 AM

Ako je osovina izvađena pod prstima treba da se oseti koja strana ne ide glatko

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#90 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 20 September 2020 - 12:35 PM

Može da ih izbije, možda, kako će da ih vrati bez alata? Plus će ih sigurno s**be ako ih bude isčukavao preko osovine.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#91 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 20 September 2020 - 12:58 PM

Može da ih izbije, možda, kako će da ih vrati bez alata? Plus će ih sigurno s**be ako ih bude isčukavao preko osovine.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Мислим да има смисла то што говориш. Видећу да некако доставим неком сервисеру. Осовина неће напоље без веће силе, што значи да бих и њу морао да избијем некако. Постоји шанса да зезнем пошто немам никакав алат за то. Какав алат уопште иде?
  • 0

#92 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 20 September 2020 - 07:04 PM

Tipican srpski alat i neko tvrdo drvo,ako nemas neki bakarni ili mesingani podmetac.


  • 0

#93 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 20 September 2020 - 07:30 PM

Ovo mi lici na sunringle nabu, pokušaj naci na yutube kako se mjenjaju ležajevi. Mislim da ces odustati jer ce ti trebati specijali alat za odvajanje djela do freehuba tog nazubljenog djela.


Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
  • 0

#94 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 September 2020 - 10:20 PM

Мислим да има смисла то што говориш. Видећу да некако доставим неком сервисеру. Осовина неће напоље без веће силе, што значи да бих и њу морао да избијем некако. Постоји шанса да зезнем пошто немам никакав алат за то. Какав алат уопште иде?

I ja mislim da je sunringle, liči dosta, probaj da izguglaš koja je nabla, a ako budeš imao sreće znam ko ima alat za jednu od sunringle nabli, jer sam slučajno imao isti problem i uspešno zamenio ležajeve.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#95 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 22 September 2020 - 08:42 AM

I ja mislim da je sunringle, liči dosta, probaj da izguglaš koja je nabla, a ako budeš imao sreće znam ko ima alat za jednu od sunringle nabli, jer sam slučajno imao isti problem i uspešno zamenio ležajeve.
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Најближе што сам успео да пронађем према чеповима је да може бити sunringle SRD, blackflag pro, charger pro
  • 0

#96 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 September 2020 - 08:44 AM

Prebroji koliko ima zubića u tom nazubljenom prstenu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#97 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 22 September 2020 - 09:33 AM

30
  • 0

#98 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 22 September 2020 - 04:24 PM

Gde ima da se kupi nova dt swiss 240s, zadnja nabla.

Ovo sto sam znao od prodavnica sve sam zvao i niko nema nista.
  • 0

#99 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 September 2020 - 07:01 PM

Teško ćeš naći novu 240s da nije boost u prodavnici.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#100 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 22 September 2020 - 07:44 PM

Pa kad smo seljani, namamo nista.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika