Jump to content


Fotografije
- - - - -

Dunavska biciklistička ruta kroz Srbiju (Eurovelo 6)

Dunavska biciklistička ruta Donauradweg Serbia Danube Route Eurovelo 6 Serbia

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
88 odgovora na ovu temu

#41 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 11 February 2015 - 12:28 PM

Пошто је већ предложено све што је мени познато, а тиче се ове руте, размислите о обиласку Мајданпека, тачније Рајкове пећине поред Мајданпека. Прелепа је, мало позната широј јавности. Једини проблем је што се у Мајданпек стиже из Доњег Милановца, а то значи јак успон преко Омана. Док се иде ка врху, на неколико места је прелеп поглед на Дунав и клисуру. Ко није био, сам Мајданпек је јако чудан град због свог положаја, Може се поредити са Ужицем што се тиче брдовитости, само је још горе :)

Ово није нека удаљена планета, у питању је поглед на рудник у Мајданпеку :)

 

http://www.panoramio.../photo/83982266

 

http://www.panoramio.../photo/28580380

 

Рајкова пећина

 

http://www.panoramio.com/photo/8406360

 

http://www.panacomp....=pecina_rajkova


  • 0

#42 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 11 February 2015 - 02:18 PM

Ono sto bih vam preporucio po obilasku NS i PV Tvrdjave, recimo po prelasku mosta Duga i obilaska Tvrdjave, da se vratite istim mostom pa nastavite ispod setalistem i bici-stazom kejom, obidjete usput Strand (moze kafica u basti na pjesku) pa opciono nastavite stazom put Ribarskog ostrva i obidjete ga pa se vratite na most Slobode, ili pravo ovim mostom pa sidjete s njega kruznom spustajucom stazom s bajsom i prodjete kroz Kamenicki park i setalistem uz Dunav i onda se ukljucite na put za Rumu tj. u pravcu Venca, gdje posle nesto uspona skrenete lijevo kao na mapi, obidjete lijep spomen park NOB-a na Vencu i usput takodje Toranj, vozeci putem po vrhu Venca, (a imate u blizini i restoran Norac) pa nastavite lijepim putem kroz sumu i kasnije spustite kroz sela na magistralni i nastavite do prelijepih Sremskih Karlovaca gdje imate mnogo toga vidjeti i ujedno proci kroz obliznji park pa se vratiti i sjesti u lijepe baste na kaficu, a potom nastaviti u pravcu za BG.

Ovo sam cesto prolazio autom, pa i pjeske, i najjljepse je sto se moze obici u NS i siroj okolini, ipak je prolazak asfaltnim putem i vrhovima jedine Planine , Fruske Gore poseban dozivljaj.

(najvisi vrh premasuje 500m pa je stoga i planina, a bilo je zanimljivo na jednom usponu kroz selo Rakovac, dok je kisilo, idem odozdo autom a ovaj odozgo na asf. putu za jedan auto i ja mu blendam da se se skloni sa strane a on pravo na mene i ja se sklonim desno u blato i otvorim prozor pitajuci vozaca sto mi nije dao prednost, a on vidio CG tablice i osiljeno mi kaze "nije ti ovo planina", ja mu smireno kazem da jeste planina, on me i dalje osiljeno gleda, kapira al' dodaje "pa nije ovo veliki uspon" a ja mu kazem skini nogu s kocnice ili spusti rucnu pa da osjetis uspon, on cuti i bijesno me gleda, a ja ga pitam "kako cu sada po ovome blatu da se izvucem na asfalt i jel ti bilo lakse da si stao prije na prosirenju i dao mi prednost pri usponu na ovu Planinu" i on cutke, sav crven od bjesa nastavi spust a ja jedva iz blata izvukoh karavana i smijem se budalastini koja ne zna da zivi na obroncima planine) 

Dakle, moja preporuka da svakako obidjete ovaj prelijepi dio Planine i okoline, bas ovom trasom:

https://maps.google....&via=1&t=m&z=13


  • 0

#43 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 11 February 2015 - 02:34 PM

Od pećina ti je sve sa druge strane brda i nijedna ti nije usput, dakle moj ti je savet zaboravi, pošto bi to u mnogome promenilo i težinu i trajanje ove rute. Ako ti je neka uteha,mada ne verujem, čim otopli krećem u obilazak ovih krajeva i posetiću, između ostalog, i neke pećine : Ceremošnju,Ravništarku, Dubočku i Rajkovu pećinu. Za neku drugu, vikend turu, posetiću Lazarevu pećinu, i ako vodostaj dozvoli kanjon zlotske i mikuljske reke, mada je ovo bolje izvesti leti ili u ranu jesen.Biće sve na ovom sajtu


  • 0

#44 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 11 February 2015 - 02:57 PM

Pošto sam iz tog kraja, tačnije rodjen sam u Majdanpeku, a roditelji su mi kod Kučeva, vrlo rado bih učestvovao u vožnji (čak i organizovao vožnju) i rado bih ugostio kolege bicikliste u svom zavičaju.

 

Evo i predloga rute:

 

http:ridewithgps.com/routes/6605208

 

Ruta prolazi blizu pećina: Rajkove, Ravništarke i Ceremošnje, pa je moguć obilazak i njih.


  • 0

#45 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 11 February 2015 - 03:18 PM

Najbolje bi bilo da staviš u last minute, ili otvoriš posebnu temu, da ne upropašćavamo čoveku ovu temu.Ja na proleće sigurno ovo obilazim.


  • 0

#46 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 February 2015 - 05:07 PM

Majdanpek obavezno da se prodje ako bude mogucnosti,prelep  je. :)


  • 0

#47 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 11 February 2015 - 06:24 PM

Majdanpek je zapravo razlog što je 7. dana ruta samo 60km. Imam tamo neke rodbine pa sam razmišljao da li da ih obiđem, a sad zbog Rajkove pećine i jezera (i rodbine) mogu uvrstiti Majdanpek kao tačku koju treba obići  :) 

@damin78 - Hvala na predlogu rute, ali vožnja do D. Milanovca pa vraćenje nazad u Golubac da bi se ponovo vratili u D. Milanovac nam je previše, a vožnja iz Golubca preko Majdanpeka do D. Milanovca ne ide jer bih propustio pola rezervata Đerdap.

@Noves - U Novom Sadu ćemo obići Sunčani kej, staro jezgro i zatim preći u Petrovaradin i držati se Dunavske biciklističke rute, a Frušku goru nećemo obilaziti jer redovno odlazimo tamo na Fruškogorski maraton koji je zakazan 25. aprila.

IMG_20141009_170618.jpg

 

Kao što sam i rekao na početku, bićete na vreme obavešteni o početku vožnje i čim padne dogovor postaviću vožnju u "Last minute vožnje". Za sad mi ostaje samo da čekam :)


  • 0

#48 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 February 2015 - 10:56 PM

Da se oglasim.. nisam zaboravio za vilu Obrenovića. Moram da svratim lično kod čuvara da ih pitam.. onaj moj prijatelj ne zna tačno da li se može ući ili ne. Otići ću ovih dana.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#49 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 12 February 2015 - 11:12 PM

Malo sam se raspitao o obilasku vile i za sad sam nasao zanimljiv tekst gde se spominje da ce vila biti otvorena za turiste od maja 2015. godine... znaci taman :)

http://www.rts.rs/pa... turistima.html

Voleo bih kad bi mi potvrdio tu pricu, ali bez zurbe, ima jos dosta do maja meseca :) I unapred hvala.
  • 0

#50 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 February 2015 - 08:07 PM

Malo sam se raspitao o obilasku vile i za sad sam nasao zanimljiv tekst gde se spominje da ce vila biti otvorena za turiste od maja 2015. godine... znaci taman :)

http://www.rts.rs/pa... turistima.html

Voleo bih kad bi mi potvrdio tu pricu, ali bez zurbe, ima jos dosta do maja meseca :) I unapred hvala.

Bio sam juče do vile, popričao malo sa čuvarem..

 

Vila Obrenovića biće otvorena za posetioce od 1-og maja i biće dostupna za posetioce naredna 2, eventualno 3 meseca.. dakle, ograničeni period posete. Ko ugrabi u tom periodu videće je iznutra.. ko ne uspe ostade bez utisaka. Posete će biti 2 puta u toku dana i 2 puta nedeljno. Sve u vezi posete vili završava se u muzeju koji se nalazi kod autobuske stanice ispred ulaza u tvrdjavu. Odatle će biti organizovan prevoz do vile i vodič iz muzeja biće zadužen za objašnjavanje svega u vezi vile Obrenovića.

Fotografisanje će biti dozvoljeno u spoljnom okruženju zdanja dok će unutrašnjost biti zabranjena za fotografisanje. Sam plac je veličine oko 35 hektara.. bogme, golemo!!!

Vino... nažalost neće biti mogućnosti da se proba vino od groždja koje se nalazi na ogromnom placu vile.

 

Sve informacije mogu se dobiti na telefone muzeja   http://www.mus.org.rs/kontakt

 

 

MadScientist@ nadam se da sam bio od pomoći.. ja ću u maju otići sa porodicom jer je šteta propustiti posetu za koju teško da ćemo uskoro imati drugu priliku (par slika ispod.. onako, sa kapije).

 

DSC00290.jpg

 

DSC00291.jpg

 

DSC00292.jpg


  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#51 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 16 February 2015 - 08:57 PM

Hvala na informacijama :) Istog sam mišljenja, bilo bi šteta propustiti takvu priliku. 


  • 0

#52 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 February 2015 - 08:06 PM

Hvala na informacijama :) Istog sam mišljenja, bilo bi šteta propustiti takvu priliku. 

Ako budem slobodan rado ću vas provesti kroz SD.. a možda i voziti deo ture. 


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#53 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 17 February 2015 - 09:12 PM


  • 1

#54 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 17 February 2015 - 10:14 PM

@chamade - To bi bilo odlicno, nisam bio vec dugo u Smederevu, secam se samo tvrdjave, autobuske i neke stare igraonice "Wolfenstein" :) @kasalovic - Hvala na linku, vec sam pogledao tu emisiju, ja imam u planu da je napravim na potpuno drugi nacin :)


  • 0

#55 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 18 February 2015 - 12:33 PM

Нема на чему,мислио сам да би било добро ставити тај видео,како би се свако могао упознати шта је то еуровело 6.Наравно чекамо и твој видео.


  • 0

#56 kovach22

kovach22
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 23 February 2015 - 05:31 PM

ako ti treba smestaj u backoj palanci iscimaj me ! https://www.warmshowers.org/user/61903


  • 0

#57 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 23 February 2015 - 06:03 PM

Hvala na ponudi, čućemo se pred polazak :) 


  • 0

#58 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 12:58 PM

Samo malo da osvežim temu :)

Za sad je najverovatnije da će nas biti četvoro koji će preći celu rutu. Polazak je (najverovatnije) 8. maja u 09h iz Bačkog Brega, a odlaganje je moguće samo zbog lošeg vremena ili visokog vodostaja Dunava. Malo sam se potrudio u ova dva meseca i skupio novac za novi MILC foto-aparat Sony ILCE 3000KB sa APS-C senzorom i SEL18-55mm OSS objektivom za max. kvalitet videa i fotografija. Sreća me je poslužila pa sam osvojio 32Gb memorijsku karticu, smeštaj za četiri osobe u jednom usputnom gradu, nakamura biciklističke rukavice i dobio nove Rubena Cobra gume od devojke :)

Mapa.jpg

 

U serdu 1. aprila organizujemo sastanak za dogovor oko putovanja (nije prvoaprilska šala), pa ćemo posle toga objaviti vožnju u "Last Minute vožnje". Uglavnom više manje sve je spremno, samo čekamo malo lepše vreme. Napomena za one koji bi želeli da nam se pridruže pri vožnji je ta da nigde ne žurimo, bicikla će biti natovarena, bisage pune, česta stajanja zbog snimanja... pa čisto da znate da ćemo prosečno voziti oko 20km/h.

Tako da još samo 41 dan, 18 sati i 2 minuta ostaje do polaska :)


  • 1

#59 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14626 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 06:31 PM

Da si pitao ja bih ti predlozio OVAJ za putovanja.


  • 0

#60 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 08:11 PM

Neću ga koristiti samo za putovanja, ali iz mnoooogo razloga verujem da je Sony ILCE 3000KB bolji izbor :) 

1. Cena - Olympus je skuplji za 20.000rsd od Sony-a   n2:doh

2. Senzor - Olympus koristi CCD 1/1.68", dok Sony koristi CMOS APS-C Exmor senzor 
3. Stabilizacija - Sensor Shift protiv optičke stabilizacije (Sony OSS)
4. Objektiv - Kod Sony-a zameniv, mogućnost kačenja filtera, zonerice, adapteri za pentax, minolta... mada E-mount

5. ViewFinder - Sony ima, Olympus nema

6. Movie mode - Sony 1080 50i, Olympus 720p 30fps (zbog CCD senzora), potpuna ručna kontrola ISO, WB, EV.... kod Sony-a

7. ISO - Sony 16.000, Olympus 6.400

8..... 

Sony-A3500-A3000.jpg

Olympus je bolji što je lakši, fotografiše 7fps, ima ugrađen ND filter, f/1.8... i ispravi me ako grešim, ali mislim da je to to, "Savršen" foto-aparat tražim već od novembra, a lista TOP 7 aparata se svela na:

1. Sony NEX-3K
2. Sony ILCE 3000 KB

3. Nikon D3100
4. Nikon D3200
5. Canon 1100d
6. Samsung NX 3000
7. Samsung NX 1100

Kao što se da videti na listi prednjače MILC (mirroless interchangeable-lens camera) koji se ne razlikuju toliko od DSLR aparata, sem po glavnoj stvari :) Ali opet cena je dosta niža zbog nižih cena prozvodnje. Sony sam odabrao jer poseduje potpuno ručno podešavanje parametara pri snimanju videa, može da snima u PAL-u 25fps, 50i i što ima telo DLSR/bridge aparata pa lepše leži u ruci od compact MILC aparata. Uz to sam i prvi put pazario kod naših severnih komšija gde je PDV 27% i time dosta uštedeo.

Da ne odem skroz u offtopic samo ću reći da je Majdanpek ipak izbačen iz priče. Prespavaćemo kod muzeja Lepenskog vira i ujutro nastavljamo ka Donjem Milanovcu i dalje ka Kladovu.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Dunavska biciklistička ruta, Donauradweg Serbia, Danube Route, Eurovelo 6 Serbia

1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika