Jump to content


Fotografije

Paklociklizam


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 July 2008 - 10:07 PM

Nisam siguran gde da stavim ovu temu, pa neka je ovde za početak. Kakve su preporuke za duže vožnje po ovom paklenom vremenu? Dugi rukavi ili kreme? Litri ili hektolitri vode? Pauze? Kad ne izaći napolje..?
  • 0

#2 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 12 July 2008 - 10:14 PM

E stvarno si ubo temu =D> =D> =D> =D> =D> Ova tema moze biti upotrebljiva ... ne znam ja po paklenom vremenu (2:00-5:00) samo odem do druga ili do grada... jedino posle 6 moze da se izadje na neku duzu voznju.....



ps:svaka chast
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 July 2008 - 10:25 PM

Tema je odlična ali mislim da odgovora ima milion.Kapiram da svako zna šta mu najviše odgovara. Ja sam recimo preključe posle neke četvoročasovne vožnje došao kući, jeo odgledao malo TV i legao da spavam. Probudim se oko 2 ujutru i izađem na terasu, bože lepog vremena. I sit ti se ja navozam noću :D . Ulice prazne, vazduh prijatno hladan, jedino ako te blam da ne pomisle da si poludeo što voziš u to doba :mrgreen: . Ja sam izgubio osećaj za to šta drugi misle o tome što stalno iznosim neke delove i različite bicikle kao da imam radionicu kući (KAO :mrgreen: ), što se okrećem za biciklima na ulici više nego za kolima, što kad idem sa devojkom bez blama se okrenem za bajsom sa prelepom bajkerkom (imam opravdanje he he :D ) etc.

Evo sad je pola jedan, iziđi der malo napolje na prozor ili terasu pa udahni vazduh.....ako smeš :) :) :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#4 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 12 July 2008 - 10:31 PM

Ja planiram sutra ( nedelja ) negdje oko 15h, da izadjem na nekih 45 - 50 km. Javicu utiske, sutra ili kada/ako izadjem iz bolnice.
Pozdrav
  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 July 2008 - 10:31 PM

Nadam se da će iskusni vuci da podele iskustva s nama, a svačja anegdotica je dobrodošla.

Noćne vožnje su zanimljive, ima šmeka kad voziš pustim gradom, ali to znači da sutra krnjaučeš do podne (ili si šlogiran na poslu). Varijante kad se izbegava podnevno prženje su ok, ali ne znam kako se to slaže sa ikakvom turom većom od 60 km ako nisi manijak koji ne silazi ispod 30.

Anegdota: jul 2006, vozio preko 100 km, susret s ekipom iz Knjaževca. Po slobodnom proračunu, popio preko pet litara vode od jutra do popodneva. Otakanja - 0! Sve izašlo na pore...

Savet - kaciga! Ta dva prsta stiropora nisu loša kad zvezda upre u teme.
  • 0

#6 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 July 2008 - 10:37 PM

Noćne vožnje su zanimljive, ima šmeka kad voziš pustim gradom, ali to znači da sutra krnjaučeš do podne (ili si šlogiran na poslu).


E ne mož' i jare i pare pa to ti je... :D
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#7 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 12 July 2008 - 10:40 PM

Batalite vožnju po ovom vremenu. Prvo vreo vazduh jako brzo suši usta, a od vode iz bidona nema vajde jer se greje i vrlo brzo postaje odvratna. Jedno od rešenja je otići negde gde ste koliko toliko zaštićeni od sunca, avalska šuma ili Košutnjak su što se BGD-a tiče ok, ali se svejedno na 36C treba dovući, a ako niste primetili vreo asfalt (koji je usput kad je napolju 36 i kusur, na direktnom suncu zagrejan i preko 60C - posebno kad je nov i crn) ljušti pneumatike samo tako.. Ako vam se već vozi moja je preporuka ustajanje u 5 ujutru, ili popodne oko 18-19h...
  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 July 2008 - 10:47 PM

Slična linija razmišljanja - ili zdravo uraniti pa se do 10 navozati, ili u šumu. E sad, šume u Beogradu... prvo treba proći kroz to užareno parče go... grada. Neki dan sam se ispalio i krenuo oko pola pet na Avalu, NIKAD VIŠE, udavio sam se, a prilično sam neosetljiv na izduvne gasove... bilo 5 crta preko skale #-o

Rodne šume se smeškaju, kao i logor negde pod stoletnom bukvom :D
  • 0

#9 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2008 - 09:54 AM

Negde u julu prošle godine kupim bajs i posle par početnih avalskih vožnjica,rešim
tako zelen da se vatreno krstim jednom "dužom" turom,i zapucam iz BGD za NS :D
Krenem rano ujutru,grad prazan,temperatura idealna,čak pri nekim većim brzinama
osetih i jezu na ručnim dlakama od jutarnje svežine.Elem,vreme prolazi,stari NSadski
put se odmotava i temperatura raste...i raste...i ispostavi se da je taj dan bio
najtopliji u poslednjih ne znam ni ja koliko godina, jer je već oko podneva bilo 44 ili
45C :!: A mozak (ako ga uopšte i imam), kuva ispod kacige ... Taman mislim da je
sve gotovo, pređem i Iriški venac i sve muke (kamionske auspuhe koji vam dodatno
podignu telesnu temp. za par stepeni) i ostade mi samo da se sjurim u NS, kad
na jednom delu puta putari rade asfalt, sve se puši :!: :!: :!: Ljudi samo u gaćama
i sa lopatama u rukama razvlače onu vrelu smešu :D Već sam pomislio da sam počeo
da haluciniram od vrućine :D Prođem nekako i taj toplotni talas,sjurim se u gl.grad
ravnice i u Dunavskom parku se bukvalno okupam na česmi, mrzelo me da se vučem
do Štranda :D Kasnije sam osetio posledice lakše sunčanice,ali sve se - na sreću -
dobro završilo :D Od tada vodim računa o prognozi :D

Inače,ovo leto,iako temperature nisu exxxtremne,preferiram da sačekam 18.30 ili 19h,
pa na pedalanje,mnogo je prijatnije nego pržiti se tokom dana :mrgreen: A ni noć u
gradu nije loša, mnogo je manje saobraćaja, a posebno je dobro voziti po nekim sporednim
uličicama,tu tek nema nigde nikoga ... Osim možda pokojeg moderno ošišanog mladunca od
30ak kilograma na besnom sportskom motoru, jer je to vrsta koja danju spava ](*,)
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#10 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 13 July 2008 - 11:16 AM

Osim možda pokojeg moderno ošišanog mladunca od
30ak kilograma na besnom sportskom motoru, jer je to vrsta koja danju spava ](*,)

Ha,ha,ha, nisam se skoro ovako slatko nasmejao!! =D> =D> =D> Stvarno si legenda.ali si skroz u pravu!!
Kada vozim,pokusavam da to bude sto ranije ujutru,i zbog manje vrucine a i zbog jednog vrlo bitnog razloga a to je da je ujutru na pr.oko 8 sati broj pijanih,drogiranih...vozaca na putevima IZUZETNO NIZAK...Ujutru su vozaci odmorniji,veca je koncentracija...
Imam brata koji radi u Saobracajnoj Policiji pa mi je to ispricao.Najgore je voziti se popodne bas zbog ovih stvari...Je.. ga,da smo normalna zemlja pa da se ne brinemo,ovako treba se cuvati od raznih ludaka na drumovima...
MOj savet : ustanite ranije i vozite ujutru!!!! =D> =D>
  • 0
Passo di Gavia

#11 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2008 - 11:46 AM

:D Hvala Durango,ali samo sam napisao onako kako jeste, čak nisam ni pokušavao
da budem duhovit :D Muka mi je od te zujeće dečurlije na skuterima,motorima i
drugim zagađivačima okoline :x Ne poštuju nikakve propise,voze kud god požele,
nabije ih se po troje na motor od jedva 50ak kubikčića i onda se provlače između
svega što se kreće drumovima i bezdrumljima.A narodna milicija zaustavlja mog
druga i pita ga šta nosi u rancu :!: :?: :!: :?: Za to vreme:
motori na biciklističkim stazama,
pešaci na biciklističkim stazama,
dečija kolica na biciklističkim stazama,
džipovi na biciklističim stazama,
kolica sa malterom na biciklističkim stazama,
kučići-mačići-prasići na stazama,
i kuda onda proći biciklom kad si u gradu ?
Trotoari - pešacima.
Ulice - automobilima.
Šine - tramvajima.
Parkovi - kučećem izmetu.
Fabrike - radnicima !
A biciklistima ... da ne kažem šta ... ipak sam ja lepo vaspitan :D

I ko je tu lud ? Evo, zaklinjem se nad pedalom i kormanom, jednoga dana, kupiću ФАП ili КАМАЗ, popiti kilo ili dva "Rubinovog" vinjaka, okačiti peškir oko vrata, izaći na drum i osvetiti sve pale
drugove bajkere :twisted:

Elem,odlutah od teme.Skroz podržavam rano-jutarnju ili pred-večernjo-noćnu vožnju tokom ovih
toplih dana :D :mrgreen:
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#12 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2008 - 02:02 PM

Danas je bilo kao u paklu. Podrzavam samo vecernje voznje.


Photo-0024.jpg
  • 0

#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 July 2008 - 03:22 PM

Ja sam danas prao kola. U 14č. Na golom suncu. Kupio novo crevo i pištolj.
Bilo odlično. Litra autu - litra meni.
  • 0

#14 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 13 July 2008 - 05:15 PM

Kao sto obecah, odvozah turu. Krenuo u 15:45, 51km. Nazalost, nista pametno da kazem posto je sunce cijelo vrijeme bilo iza oblaka. Vise sparno nego vruce. Potrosnja: dvije bonzite i oko 2-2.5l vode, kombinacija obicne i negazirane mineralne.
Pozdrav
  • 0

#15 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 13 July 2008 - 05:30 PM

Ah mi smo danas po paklenom vremenu od nekih 40 stepeni gurali bajkove po planini i vozili spust. Vozili smo od 11-16 po najvrucem vremenu. Ali zato sada se odmaram sa hladnim sokom od kajsije koji je napravila moja keva
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#16 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2008 - 09:13 PM

Posto je meni asvalt mrzak i po normalnom vremenu, po ovakvom vremenu pogotovu - samo u sumu. Dalje, koristim kreme za suncanje, dugi rukavi bi me dotukli sa vrucincinom! Na glavu marama-kapa fazon, pokvasena glava i dosta tecnosti...
Danas sam u Vrscu vozio po brdima i bilo je pakleno, iako je duvao solidno jak vetar, ali je i on bio vruc...
Znaci, ko moze rano ujutru ili kasno popodne...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#17 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 13 July 2008 - 09:46 PM

imas one rukave za leto koji navodno hlade i stite od sunca, nemogu trenutno da nadjem link
  • 0

#18 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 July 2008 - 09:05 AM

Do vikenda će biti dobrih dana za vožnju,najavljuju prom.oblačno vreme i niže temp.,
samo da ne rokne kiša :D Svi na biciklove :mrgreen:
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#19 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 July 2008 - 09:59 AM

Ja imam srece da mi je Fruska gora na 45 min od kuce tako da ne idem mnogo po suncu jedno 30 min, a posle je suma i skoro stalno hlad :mrgreen:
  • 0

#20 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 July 2008 - 10:12 AM

Ja imam srece da mi je Fruska gora na 45 min od kuce tako da ne idem mnogo po suncu jedno 30 min, a posle je suma i skoro stalno hlad :mrgreen:


Al' me jednom ufati olujčina usred Gore Fruške,sjurio sam se do Kamenice kao munja :D
  • 0
supertheoryofsupereverything:)




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika