Jump to content


Fotografije

KAD NENORMALNE STVARI POSTANU NORMALNE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
51 odgovora na ovu temu

#1 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 08 January 2015 - 08:29 PM

Razumem kupce koji su zadovoljni prilikom kupovine, i ja sam jedan od tih, ali pisati o tome kao da se desilo neko cudo malo mi dodje onako... Hvaliti prodavca kako je ispao fer i korektan, pa zar to ne bi trebalo tako i da bude? Ili su nenormalne stvari postale normalne pa onda iz tog razloga uspesne trgovine moraju da se naglase.


  • 2

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 January 2015 - 09:04 PM

Gledaj to kao pozitivnu ocenu dok se ne uvede sistem ocenjicanja na oglasima.
  • 6

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 08 January 2015 - 09:07 PM

Грбићу, добро речено, +1
  • 1

#4 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 08 January 2015 - 10:12 PM

Da nije nepoštenih, ne bi se ni pošteni hvalili...  Ovako bar da ih čovek na neki način istakne...

I ko što napisa grbic, dok se ne uvede neki adekvatan system ocenjivanja...


  • 2

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 08 January 2015 - 10:23 PM

Nema adekvatnog sistema ocenjivanja. Nikada ga nece ni biti jer jednostavno ne postoji ;)


  • 0
.

#6 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 January 2015 - 10:59 PM

Bilo kakav nacin ocenjivanja ce biti adekvatan... Nesto tipa ocena sa kratkim komentarom.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#7 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 09 January 2015 - 01:56 AM

Razumem kupce koji su zadovoljni prilikom kupovine, i ja sam jedan od tih, ali pisati o tome kao da se desilo neko cudo malo mi dodje onako... Hvaliti prodavca kako je ispao fer i korektan, pa zar to ne bi trebalo tako i da bude? Ili su nenormalne stvari postale normalne pa onda iz tog razloga uspesne trgovine moraju da se naglase.

slazem se u onom smeslu ako je trgovina obavljena onako, kako je to dogovoreno.

Ali, ako je uradjeno nesto vise nego li je dogovoreno

kao kad mi je kolega Sveta344 uz torbicu poslao i njenu sadrzinu unutrasnju gumu

(vise se ne secam konkretno ali se secam znaka paznje!!!)

ne mora da bude materijalno tipa popust, poklon i sl

po meni je dovoljan odlazak na pivo umesto slanja kurirom, npr,

smatram da je skroz u redo to naglasiti i pohvaliti

 

Kao u onom ruskom saobracajnom klipu, ne samo da ciroki stao babi na pesackom, nego je ukljucio sva 4, izasao i preveo babu preko ulice. Strava!


  • 3

#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 January 2015 - 06:10 AM

Slažem se. Plus što nema sistema ocenjivanja, pa se ovako može videti pre kupovine, na forumu, kakvu ko ima reputaciju.

 

Uz to, pozitivnu energiju je uvek dobro širiti i ona se, kao i negativna, višestruko vraća.  :)


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 09 January 2015 - 10:15 AM

Slazem se sa Zaretom koji kaze da adekvatnog ocenjivanja nece biti jer ne postoji. 

 

FalloutBoy kaze da da pre kupovine mozes da vidis ko kakvu reputaciju ima. Kakvu reputaciju ima Delboy?


  • 1

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 January 2015 - 10:56 AM

Neki prodavci se spominju isključivo (ili bar pretežno) u pohvalnom, pozitivnom kontekstu. Neki ne.

 

Kakvu po tebi reputaciju ima Delboy? Odluči svako za sebe i bira hoće li trgovati. Kao i za sve ostale trgovce i predmete koji se nude.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 09 January 2015 - 11:32 AM

Za mene je Delboy prodavac kao i svi drugi. Da li ce on ili bilo koji drugi da me prevari to u velikoj meri zavisi od mene. To je ono sto mnogi tesko shvataju i nece da prihvate. Neko moze da te prevari samo onoliko koliko mu to dopustis.


  • 0

#12 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 January 2015 - 12:48 PM

Nije to baš tako. Evo sve tri tvrdnje iz mog (suprotnog :)) ugla:

- Nije prodavac kao i svi drugi.

- Da li će me neko prevariti ne zavisi u velikoj meri od mene već prvenstveno od prodavca

- A neko te neće prevariti čak i ako mu dopustiš

 

E tu u jednačinu uskače sistem ocenjivanja. Možda ne postoji idealan sistem ali svaki je mnogo bolji nego nikakav. Što više informacija imaš to bolje. Čak i ona tema o lukavim prodacima takva kakva je (očajan koncept, više je zabavnog nego ozbiljnog karaktera :mrgreen: ) je bolja nego ništa.


  • 3

#13 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 09 January 2015 - 01:07 PM

Lukav prodavac. Sta to znaci? Lukavi prodavci, citaj "inteligentni" su oni koji imaju najbolju reputaciju jer ne zele sami sebe da zeznu. Ostali su budale jer sami sebi naprave najvecu stetu.


  • -1

#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 09 January 2015 - 04:18 PM

@carobnica:

pitas kakvu reputaciju ima Delboy?

 

msm da nema istu kao pre mesec dana, sta kazes na tu formulaciju?

A da su oni koji se osecaju osteceno cutali imao bi istu kao pre mesec dana.

 

Znaci reputacija zavisi od onoga sto (mozemo da sa-) znamo o nekome

a to kakav je kao covek, zasto se ovo desilo, oceli se ponviti ili nece, to ne moezmo da znamo, samo da predpostavimo :)

 

Ni na eBayu ti ne moras da gledas feedback, nije uslov.

I kad vidis "los" feedback i dlaje mozes da kupujes od njega, ne brani ti niko,

eBay ne brani sumnjivcima da posluju dok sa druge strane neke prodavce koji imaju odlicne ocene nagradjuje boljim uslovima.

Po meni to je sasvim dovoljno.

 

Zato msm da je dobro otravaranje ovakvih tema jer tako kupac na berzi moze da nadje prodavca na forumu, da vidi sta se pise o njemu

sto moze da mu pomogne da donese odluku na osnovu necega, bilo cega, sto je po meni bolje nego na osnovu nicega.

 

Vremenom ce se to iskristalisati

losa reputacija znaci losije se prodaje roba, znaci smanjenje cena,losija zarada a sve zarad nekih sitnih novaca koje misli da je nekoga zavrnuo.

Dobra reputacija znaci da ce kupac da pristane i na 5eur vecu cenu kad zna da nece imati nikakvih problema.

Samo strpljivo, sve dodje na svoje mesto :)


  • 4

#15 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 09 January 2015 - 06:23 PM

Drugim recima ja sam samo hteo da kazem da je svako dobar prodavac dok se ne dokaze suprotno. Mozda ce da zvuci paradoksalno ali kada kupujete trebate da se postavite kao prodavac zeli da vas zavrne. Ocigledan je tvoj primer IgorN i onog Zajecarca. Iz prilozenog sam ukapirao da si pogledao sliku koju je okacio i verovao mu na rec. Po meni nisi iskoristio sva sredstva da se zastitis. Kad sam krenuo vec da pisem ajde.

 

Trazite od prodavca da vam posalje kvalitetne slike iz svih mogucih i nemogucih uglova.

Predmet treba da bude slikan tog dana.

Uz poruke ako ih saljete obavezno da se cujete sa kupcem jer to moze da bude presudno sto se tice kupovine. E sad je to ono sesto culo koje ne mogu da objasnim.

Po meni bi trebali i da se cenjkate jer to je draz takve kupovine.

Ima tu jos dosta toga ali i pored sve opreznosti nikada niste nacisto dok ne otvorite paket. Sto se tice paketa odnosno pakovanja pisacu i otome.


  • 1

#16 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 05:31 PM

Za mene je Delboy prodavac kao i svi drugi. Da li ce on ili bilo koji drugi da me prevari to u velikoj meri zavisi od mene. To je ono sto mnogi tesko shvataju i nece da prihvate. Neko moze da te prevari samo onoliko koliko mu to dopustis.

carobnica dozvoli mi da kažem da je za mene koji sam trgovac 30 godina "uvreda" kada kažeš da su svi trgovci isti. Pa zamisli da su na berzi svi kao Delboy ili Stefanv.  Mi trgovci postojimo da bi bili vama kupcima bili na usluzi da zadovoljite vaše potrebe, a ne da vas varamo onoliko koliko nam to dozvolite. Moja deca žive od novca koji tata zaradi prodjući gospodi kupcima našu robu i zbog toga moramo 100% da ih poštujemo i cenimo. Nikako nije dobro da kupca smatramo kao ovcu za šišanje koju ćemo ošišati onoliko koliko nam dozvoli


  • 3

#17 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 17 April 2015 - 09:08 PM

Jel se smatra prekršajem prodavca i da li ga treba javno obeležiti ako pristane da proda deo za "ubijenu" cenu (cenkanje), i kaže da će sutra poslati i da nema problema, ali oglas ostane aktivan u smilsu da nije obeležen sa PRODATO, a onda sutra dan vas obavesti sms-om da je navodno drug dela koga prodaje odustao i neće mi polsati deo, a sumnjm u stvari da je u međuvremenu neko zvao za prvu ponuđenu cenu i da je naravno prodavac odmah prosledio drugom kupcu. Analgojgia je ta da kada sam tražio da mi se pošalje broj druga kako bih ga kontaktirao (mislio sam da mu ponudim tj pristanem i na cenu koju je ponudio) nisam dobio odgovor. Zaključak, drug ne postoji, deo prodat drugom!


  • 0

#18 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 17 April 2015 - 10:13 PM

Na ovo dosta njih različito gleda. Moje mišljenje je da možeš smatrati prekršajem ukoliko je prodavac pristao na takvu cenu (sniženu) i ti mu odmah prosledio svoje podatke a on ti sutradan ne pošalje predmet jer je našao kupca koji se ne cenka i odgovara mu prvobitna cena. Međutim, ako je prodavac pristao na sniženu cenu a ti rekao da ćeš se javiti sutra, onda je po meni ok da prodavac pristane da predmet proda po redovnoj ceni ukoliko se neko javi pre tvog sutrašnjeg javljanja. Možda sam malo konfuzno ovo napisao ali nadam se da ćete me razumeti.

 

Još jedna stvar, neki kupci imaju više komada jedne iste stvari na lageru (ili će uskoro opet nabaviti) tako da ne stavljaju da je premet prodat već samo obnavljaju isti oglas.

 

Ako nađeš stvar koja ti baš baš odgovara onda je rezerviši i ubedi nekako prodavca da si siguran kupac. U ovom slučaju cenkanje otpada jer je nekako trulo da tražiš i nižu cenu a i da ti prodavac sačuva predmet koji dan. Ovo nije konkretno situacija koja te je zadesila već samo spominjem.


  • 0

#19 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 April 2015 - 10:16 PM

@bocko
To se zove Bezobrazluk.
  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#20 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 17 April 2015 - 10:57 PM

Na ovo dosta njih različito gleda. Moje mišljenje je da možeš smatrati prekršajem ukoliko je prodavac pristao na takvu cenu (sniženu) i ti mu odmah prosledio svoje podatke a on ti sutradan ne pošalje predmet jer je našao kupca koji se ne cenka i odgovara mu prvobitna cena. Međutim, ako je prodavac pristao na sniženu cenu a ti rekao da ćeš se javiti sutra, onda je po meni ok da prodavac pristane da predmet proda po redovnoj ceni ukoliko se neko javi pre tvog sutrašnjeg javljanja. Možda sam malo konfuzno ovo napisao ali nadam se da ćete me razumeti.

 

Još jedna stvar, neki kupci imaju više komada jedne iste stvari na lageru (ili će uskoro opet nabaviti) tako da ne stavljaju da je premet prodat već samo obnavljaju isti oglas.

 

Ako nađeš stvar koja ti baš baš odgovara onda je rezerviši i ubedi nekako prodavca da si siguran kupac. U ovom slučaju cenkanje otpada jer je nekako trulo da tražiš i nižu cenu a i da ti prodavac sačuva predmet koji dan. Ovo nije konkretno situacija koja te je zadesila već samo spominjem.

Odmah sam dao svoju adresu poslao je sms-om i sve je bilo ok. Sutra dan dobijem sms da je drug navodno odustao od prodaje i da neće poslati, izvinjava se u poruci. OK pomislih na prvu loptu, međutim, proradi mi kliker, reko, ma neka rekoh, neka mi pošalje br telefona druga pa se mislim ponudiću mu ja cenu koju je već stavio ako mu je nelagodno da otkaže sa smanjenom cenom. Međutim nema više odgovora sms-om.

 

Ne, nije deo takav da ih ima više na lageru, zapravo je skoro pa nemoguć da budu dva jer je star. Videću sutra, da li će javiti poslaću opet sms, a ako ne, postaviću na crnu listu sa poštenim opisom.

Ne može da se laže i obmanjuje a da se to ne obelodani. Dajte onda da svi varamo i baš nas briga! A to nije u redu. Ako si snizio cenu budi čovek ispoštuj, ili na kraju karjeva pozovi i objasni da imaš kupca za regularnu cenu, ali ako hoćeš ti pošto si prvi se javio za ponuđenu cenu da kupiš ok, ako ne, neka kupi drugi - i to može da bude donekle u redu, ali gruba laž i obmana NE!


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika