Jump to content


Fotografije

Alpina Montana?!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#41 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 17 February 2015 - 07:05 PM

Trenutno su mi na bajsu te dimenzije, pa zato pitam. Hvala za predloge :)
Obavezno čuvam račun i pregledam gumu, znam da umeju da uvale neki škart ili onu koja dobro izgleda dok se ne montira.. Hvala :)

Koliko bi vredeo ovaj bajs skroz sređen? planiram da ga prodam u skorije vreme...

 

Па ако мењаш онда стави да буду истих димензија,кад надуваш гуму одмах је прегледај и после једно недељу/две дана опет преглед.Мој савет ти је да погледаш како се крећу огласи,Нађеш неки бајс приближно сличан твом,опрема...предност твог јесте што је сређен и то је добро,плус са новим гумама је то лепа понуда,али се не надај неким великим парама.


  • 0

#42 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 17 February 2015 - 07:06 PM

Trenutno su mi na bajsu te dimenzije, pa zato pitam. Hvala za predloge :)
Obavezno čuvam račun i pregledam gumu, znam da umeju da uvale neki škart ili onu koja dobro izgleda dok se ne montira.. Hvala :)

Koliko bi vredeo ovaj bajs skroz sređen? planiram da ga prodam u skorije vreme...

 

Па ако мењаш онда стави да буду истих димензија,кад надуваш гуму одмах је прегледај и после једно недељу/две дана опет преглед.Мој савет ти је да погледаш како се крећу огласи,Нађеш неки бајс приближно сличан твом,опрема...предност твог јесте што је сређен и то је добро,плус са новим гумама је то лепа понуда,али се не надај неким великим парама.

 

Није намерно,зезао ме нешто нет  :)


  • 0

#43 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 February 2015 - 07:27 PM

Ne moraju gume biti istih dimenzija - nikakav problem za bajs.

 

Posebno što ista dimenzija unutrašnje ide za te dve što su u opticaju.

 

 

Sređen bajs se teško naplati u prodaji - obično ljudi porede sa cenama na tržištu, a one su obično za one gde je sve pred menjanje. Jedino nekom prijatelju koji te zna i veruje ti da je sve to zamenjeno. Mislim da je 100 evra maksimum koji možeš očekivati da dobiješ.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#44 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 17 February 2015 - 07:45 PM

Slažem se sa Fallout-om da se sređen bajs teško naplati u prodaji... No, videću, za sad će me lepo služiti, nadam se :) 
[-o<


  • 0

#45 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 23 February 2015 - 01:15 PM

Forumaši, samo da javim da sam prodao Alpinu, tek što sam je sredio i počeo da vozim, javio se kupac. :( :)
 Čim kupim novu (polovnu) maKinu, saznaćete. :D
Hvala svima na savetima :)


  • 0

#46 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 23 February 2015 - 02:02 PM

Лепо,да ли си успео да добијеш колико си мислио?


  • 0

#47 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 24 February 2015 - 08:39 PM

Jesam. zadovoljan sam.


  • 0

#48 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 01 April 2015 - 05:24 PM

Evo mene opet. Treba mi savet :)

http://www.2bike.rs/...-4#.VRwnhfmUffI
Naleteo sam na ovaj bajs skoro, zapao mi je za oko jer ima ok opremu i na slici izgleda kao da je lepo očuvan (to ostaje da se vidi na licu mesta i isproba sve)

U opisu oglasa stoji "Jedina mana je što ne radi štelovanje tvrdoće, pa može korekcija cene"..interesuje me vredi li bajs toliko i po vašem mišljenju, koja bi bila realna cena? hvala :D
 


  • 0

#49 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 02 April 2015 - 03:57 PM

Neko da se javi ? :) 


  • 0

#50 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 02 April 2015 - 04:19 PM

Mislim da je ovo sasvim pristojno za tu cenu i ja bih kupio da sam na tvom mestu. Ako vila dobro radi a ne radi samo lock-out možda to možeš da popraviš, samo ne znam koliko bi koštalo. U krajnjem slučaju možeš kupiti drugu Suntour vilu za 20-40 evra, one bar nisu skupe a prodavca pitaj da ti spusti cenu za 20-30 evra kad se već sam ponudio :)

 

Sačekaj još nečije mišljenje.


  • 0

#51 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 April 2015 - 04:19 PM

Evo ja ću se javiti i reći da cene ne komentarišem iz principa. Jeftiniji je od novog svakako. 

 

Amortizer je težak i košta. Ali čini vožnju udobnijom. Poluispravan amortizer opet nema nikakvu funkciju, sem što smeta. Dobar amort mislim da nema ispod 100 evra da se kupi, nov. Neka me isprave iskusniji, ne pratim cene već duže vreme.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#52 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 02 April 2015 - 05:02 PM

Zavisi koliko je spreman da koriguje cenu.Za ove pare ja ga ne bih kupio.Sama pomisao da nesto nije ispravno mene odbija,a i trazi dodatni trosak.


  • 0

#53 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 02 April 2015 - 05:23 PM

Evo ja ću se javiti i reći da cene ne komentarišem iz principa. Jeftiniji je od novog svakako. 

 

Amortizer je težak i košta. Ali čini vožnju udobnijom. Poluispravan amortizer opet nema nikakvu funkciju, sem što smeta. Dobar amort mislim da nema ispod 100 evra da se kupi, nov. Neka me isprave iskusniji, ne pratim cene već duže vreme.

 

Ja predložih da kupi ukoliko bi vozio treking tj po asfaltu i ravnoj podlozi ili gradsku vožnju jer mi se čini da su SR Suntour za takve stvari prihvatljivi s obzirom da su neka srednja klasa. Svakako bolje nego da uzme neki nov Capriolo ili Polar po istoj ceni. Naravno za off-road vožnju ni ja ne preporučujem kupovinu bajsa bez kvalitetnog amortizera. Ispravi me ako grešim, nisam još toliko iskusan :)


  • 0

#54 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 24 April 2015 - 06:03 PM

Kupio sam TREK 6000 pre nekoliko dana. Sredio ga, provozao i zadovoljan sam. :)
Od opreme ima..
Šifteri : Deore,
Menjači : prednji Alivio, zadnji Deore.
Pogon : Deore hollowtech.
Kočnice : Magura Julie.
Gume: Merida 26x2.10, točkovi rigida zac 2000. 
Evo fotke bajsa čim je kupljen.
 fotografija0300.jpg

Planiram da pređem na malo uže gume tipa 1.90 ili 1.75, ali za sad ću da guram sa 2.10 :)


  • 0

#55 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 April 2015 - 08:14 PM

Lep Trekic nema sta ;-) sto se tice guma ja sam sa Continental mountain king 2.25 presao na Schwalbe land cruiser 1.75,i nisam osetio neku bitniju razliku na asfaltu..samo sam "pokvario" izgled bajsa,sa ovim gumama izgleda nekako mrsavo,one 2.25ce su mu ekstra stajale :-) . Ako uzmes 1.75 slik varijantu onda bi trebao svakako da osetis poboljsanje :-)
  • 0

#56 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 24 April 2015 - 08:18 PM

Da se lepo navozaš ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#57 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 25 April 2015 - 06:58 AM

Леп бајс,честитам на куповини.


  • 0

#58 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 25 April 2015 - 06:59 PM

Slatko da ga voziš, i što pre da budeš u situaciji da zameniš za još bolji :)
  • 0

Live before you die!


#59 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 25 April 2015 - 08:24 PM

Hvala svima. :) 
Allex, što se estetike tiče, nije mi bitno toliko kako će izgledati bajk sa užim gumama,  već mi je bitno kako će se ponašati na drumu :)


  • 0

#60 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 25 April 2015 - 08:28 PM

Lepo izgleda :) Mogao bi ubaciti i par spejsera ispod lule čisto da malo rasteretiš ruke.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika