Jump to content


Fotografije

Alpina Montana?!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#1 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 27 December 2014 - 11:05 PM

Pozdrav svima

Kao što vidite u gore navedenom naslovu, posedujem Alpina Montana bike :)
Interesuje me da li se isplati sređivati ga za neke veće ture (Bg-Crna Gora) ili kupovati neki polovan?
Nov sam u ovim vodama pa mi zato trebaju saveti iskusnih.. Hvala unapred :)

evo fotke.
889968-500x375.jpg


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 December 2014 - 11:45 PM

Za takve ture deore je neki optimum, generalno gledajuci moze i alivio. Licnog sam misljenja da bicikl koji ti je u posedu nije za to, kao i da je ulaganje u bolju opremu samo veci finansijski izdatak. Bolja je prica da prodas taj i dodas novca i kupis dobar bicikl u dobroj opremi. Ako kupujes drugi bicikl, gledaj da li ima mogucnost montaze korpe jer ce ti trebati za bisage.
Naravno sacekaj da ti i druge kolege daju svoj predlog.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 28 December 2014 - 09:55 AM

За рекреативну вожњу је добар,али ако хоћеш на веће туре,као ту што си написао горе предлажем да купиш нешто друго.Напиши за шта ти конкретно треба бајс,да ли само за туре или понеки излет у комбинацији са рекреативном вожњом?

 

Ево неких добрих чланака о куповини бицикла које ти препоручујем да прочиташ.

 

http://www.nemagresk...povina_bicikla/

http://www.2bike.rs/...upovinu-bicikla

 

 

Ево ти и веома корисни чланци жене која је обишла свет на бициклу о опреми која је потребна за неке веће туре и корисни савети.Она има свој блог и страницу на фејсу,а има је и овде на форуму,тренутно је на некој тури, па можеш и то погледати.Има овде колега који су возили такве туре,па нека ти мало појасне шта и како.

 

http://www.2bike.rs/...-za-cikloturing

http://www.2bike.rs/...loturing-ii-deo

http://www.2bike.rs/...mperska-pravila


  • 0

#4 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 28 December 2014 - 02:16 PM

Grbic, hvala na predlogu. Imaću to u vidu. 

Konkretno mi treba za ture i mini ture (Pančevo-Bela Crkva...)
Hvala na korisnim sajtovima, dosta su mi pomogli.

Svaki savet je dobrodošao. 

 


  • 0

#5 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 29 December 2014 - 11:14 AM

Za 50-70 km ture, je sve to ok, pod uslovom da je ispravno. Ja sam na bajsu takve kategorije, vozio do 60-70 km dnevno, naravno posle odradjenog servisa. Znaci ako su kocnice u redu, tocak nema lufta i ostale komponente sljakaju, moze.

Takodje, postoji ona da boj bije srce u junaka, a ne oruzje, i da su ljudi odlazili sa nekim krsevima na daleke razdaljine, ali ja ne bih rizikovao tako, kad za 250 evra mozes da kupis odlican i pouzdan bajs. 

Dakle, prvo kod nekog pouzdanog servisera, da sve sredi, podmaze, dotegne, zameni sta je potrebno pa onda moze na ture takve vrste. To ne bi trebalo da bude skupo, mozes da sredis takav bajs u dobro stanje za 30 evra.(ja sam tako sredio svoj stari salcano - pedale, pogon, pakne, lezajevi, dotezanje tockova i sve to za malo manje 20 evra)  Za nesto vise, ipak je bolje (citaj bezbednije, komfornije, brze, isplativije) uzeti neki bolji bajs.


  • 0

#6 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 22 January 2015 - 02:31 PM

Trek 4500.. Šta kažete za ovaj bajs? S tim da bih menjao gume, stavio bih uže.
https://greatsouther...4500e_white.jpg
 


  • 0

#7 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 January 2015 - 03:02 PM

Kazem da je belo moja boja... Nego ja ne bi tu isao sa gumama ispod 2.0. Ukoliko si ostao pri varijanti za duze ture onda je ovaj bajs ok jer ima mogucnost za zadnju korpu, a samim ti i dve bisage i torbu za gepek.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2015 - 03:34 PM

Pozdrav svima

Kao što vidite u gore navedenom naslovu, posedujem Alpina Montana bike :)
Interesuje me da li se isplati sređivati ga za neke veće ture (Bg-Crna Gora) ili kupovati neki polovan?
Nov sam u ovim vodama pa mi zato trebaju saveti iskusnih.. Hvala unapred :)

evo fotke.
attachicon.gif889968-500x375.jpg


Proveri samo da li je sve utegnuto (da nema lufta) i podmazano - mislim na ležajeve prvenstveno. Na tom bajsu nema šta da se pokvari, možeš i na kraj sveta njime. To je moje mišljenje. Naravno, bilo bi dobro pregledati bajs uživo.



Evo, ovaj ima još "lošiju" opremu i nema kud nije stigao poslednjih 20 i kusur godina:
 

DSCF5376_zps83e3473e.jpg

 

Uz minimalne izmene:

 

41cy_zpsc7c03078.jpg


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 22 January 2015 - 03:41 PM

Nikola013, on 22 Jan 2015 - 3:31 PM, said: Trek 4500.. Šta kažete za ovaj bajs? S tim da bih menjao gume, stavio bih uže. https://greatsouther...4500e_white.jpg


Визуелно лепо игледа,а и опрема је солидна колико видим на слици.
  • 0

#10 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 22 January 2015 - 04:13 PM

Proveri samo da li je sve utegnuto (da nema lufta) i podmazano - mislim na ležajeve prvenstveno. Na tom bajsu nema šta da se pokvari, možeš i na kraj sveta njime. To je moje mišljenje. Naravno, bilo bi dobro pregledati bajs uživo.
Evo, ovaj ima još "lošiju" opremu i nema kud nije stigao poslednjih 20 i kusur godina:

DSCF5376_zps83e3473e.jpg

Uz minimalne izmene:

41cy_zpsc7c03078.jpg

Интересује ме где си набавио рефлектујуће фолије којима је излепљен бицикл? И да ли је погон Шимано или неки од кинеских клонова?
  • 0

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2015 - 05:23 PM

Folije na najlon pijaci. Na metar. One za kamione, pa isekao i izlepio. 

 

 

Pogon originalni je pretrpeo blizak kontakt sa kamenjem Fruškogorskim, pa je pre par godina zamenjen nekim jeftinim Shimano (klasa ispod Tourney, mislim da ni ne dolazi kao grupa, ako me sećanje služi dobro).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 22 January 2015 - 06:24 PM

Ja nikad nisam imao neko "dobro" biciklo, pa me to nije odvratilo od dugih vožnji :) 

Počeo sam sa NewLine Twister-om, a trenutno vozim Capriolo Anacondu koja je slična toj Alpina Montana biciklu. Tako da je moj savet kao i od FalloutBoy-a, samo ga sredi i teraj :)


  • 0

#13 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 25 January 2015 - 06:21 PM

Bajs mogu da sredim za 30-35 eura što ću i učiniti u narednih nedelju dana, ali svakako planiram da uložim određenu sumu novca za neki bolji, polovni bajs.

Ne bih rizikovao da sa ovim bajsem idem na neke dalje ture, Pančevo-Bela Crkva  je sasvim ok, taman ću da testiram bajs, a do leta ću, nadam se doći do nekog konkretnijeg bajsa 

P.S. Šaljite slobodno oglase, preporuke, koji bi bajs bio ok u rangu od 200-260e. Može ovde, može i na pm.

Hvala 


  • 0

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 January 2015 - 08:05 AM

Bajs mogu da sredim za 30-35 eura što ću i učiniti u narednih nedelju dana, ali svakako planiram da uložim određenu sumu novca za neki bolji, polovni bajs.

Ne bih rizikovao da sa ovim bajsem idem na neke dalje ture, Pančevo-Bela Crkva  je sasvim ok, taman ću da testiram bajs, a do leta ću, nadam se doći do nekog konkretnijeg bajsa 

P.S. Šaljite slobodno oglase, preporuke, koji bi bajs bio ok u rangu od 200-260e. Može ovde, može i na pm.

Hvala 

Šta to rizikuješ sa ovim bajsom na dužim turama?  Na šta sumnjaš da može da se pokvari (što ne može i na drugom polovnom, ili čak novom bajsu)?

 

Jedino što bi za duže ture imalo smisla brinuti je možda ram - da se uzme čelični, koji se lakše vari u slučaju da pukne.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 26 January 2015 - 08:25 AM

Pancevo-Bela Crkva se vozilo par puta prosle godine na kupanje ,i lepo je to verglanje... A za promenu bajsa nema tu pravila,sa jednim bajsem sam se namucio lepo i jednostavno je poceo da me nervira katastrofa toliko da sam vozio vise od caleta onaj jutarnji za hleb nego koji sam bio kupio(navodno nov) 

 

Tako da sredi taj i vozaj se,ili nediraj nista,jer jos 2meseca garant nece biti lepo vremena za voznju,mislim na neke duze voznje. Za to vreme skupi novac i uzmi sta hoces i to je to... Ovako ako ulazes u ovaj ,pa onda skupljanje para za drugi,a ulozene pare tesko da ces povratiti.... :) 


  • 0

#16 johnii

johnii
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationLoznica

Postavljeno 26 January 2015 - 08:38 AM

Lepo kaze FalloutBoy, nema tu sta da se pokvari a da ne mozes da sredis da se dovezes do prvog servisa, jedino ako nekako polomis felnu ili nablu...sto se tice rama, bar ja nikad nisam video celicni ram koji je pukao sam od sebe, a vidjao sam stare i 30-40 godina, dok sam pregrst alu ramova video koji su tek tako pucali.
  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 January 2015 - 08:53 AM

Pucaju i alu i čelični - samo se čelični vare u svakom selu bez problema.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 26 January 2015 - 12:26 PM

Pa upravo to, neki drugi ram, lakši...Videću prvo kako će se pokazati na nekih 70-80 km...
 


  • 0

#19 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 January 2015 - 12:34 PM

Za putovanje ne treba lakši ram, jer je bajs svakako natovaren. Bolje jači, nego lakši. Čelični ram neće biti jači od sadašnjeg, pretpostavljam aluminijumskog, rama.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#20 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 02 February 2015 - 03:04 PM

Sutra teram bajs kod majstora, menja mi zadnju kasetu, lanac, sajle za menjace, monoblok i srednji pogon. Rekao mi je da bi me to kostalo oko 20-30e otprilike (sutra cemo da stavimo sve na papir)...Plus hocu i da mi centrira zadnji tocak i dotegne sta treba..
Treba mi vase misljenje, da li je to realna cena?
Kontam da mu je u interesu da mi stavi neku znj opremu, a naplati boga oca.. 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika