Jump to content


Fotografije

Podmazivanje Patrone ili kako ublaziti uticaj skripanja na psihu bicikliste

patrona

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
256 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 May 2015 - 08:11 PM

Cela patrona je oko 1000?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 May 2015 - 08:17 PM

cetvrtka ili...


  • 0
puno znoja,malo krvi

#23 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 May 2015 - 08:25 PM

650 din u Zrenjaninu neke svapske


  • 0
puno znoja,malo krvi

#24 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 20 May 2015 - 08:48 PM

Mnogi od tih lezajeva samo lice na standardne, uvek su manji ili veci za 1mm tek toliko da ne mozes da ih nadjes u komercijalnoj varijanti. Dosta njih i odgovara, za mnoge prednje nable mogu se naci skf lezajevi. Patrone su posebna prica na tange ne ide standardan lezaj ili bar ja nisam uspeo da ga nadjem (meni bliska osoba se bavi lezajevima), za ht patronu je specifican lezaj za kojim sam trenutno u potrazi u nekoj komercijalnoj prici. Obicna patrona na cetvrtku nema inustrijski lezaj vec surogat plasticni kavez kuglice (otvoreni lezaj) koji se sticajem okolnosti i nacina izrade da podmazati pa mu produziti vek. Industrijski lezajevi koji kao zastitu od spoljnih uticaja koriste semering (metalni prsten sa gumicom) omogucuju podmazivanje i to nije neka tajna, jer se semering moze skinuti bez ostecenja i kao takav i vratiti.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#25 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 20 May 2015 - 08:49 PM

Cela patrona je oko 1000?

 

650 din u Zrenjaninu neke svapske

Cetvrtka u osnovnoj Shimano varijanti je oko 1000 i neki dinar preko, pored njih ima i Thun koji obavlja isti posao ali je kratkotrajniji (bar je moje iskustvo takvo)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#26 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 May 2015 - 09:00 PM

thun,kineks i ostale patrone sa plasticnom caurom koje sam ja ugradjivao drugarima imaju masinske lezaje.Kinex jer po meni trajnija od shimana low budget,a za thun nisam siguran.ali zeni traje vec trecu sezonu za po gradu.


  • 0
puno znoja,malo krvi

#27 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 May 2015 - 09:04 PM

Znam ženu kojoj je jeftin originalni fabrički lanac već 10 i kusur godina na bajsu. Neistegnut. Pravi 20 km godišnje. :) Tako da ostajem skeptičan dok se lično ne uverim. Do tada, samo Shimano. :)
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#28 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 May 2015 - 09:11 PM

ja sam sa kinex patronom presao skoro 20000 i skinuta je zbog prelaska na ht2 pogon.Lezaji bili odlicni.


  • 0
puno znoja,malo krvi

#29 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 May 2015 - 09:53 PM

Ja sam sa Shimano un26 nekih 8000, možda malo jače prevalio i cakće mi nešto 1-2x po okretu kurble, izluđuje me, ne znam dal je već vrisnula ili je iz nable. Pedale sam isto servisirao bespotrebno. Prosto ne verujem ni da je patrona, na prazno se vrti ko luda a i kad skinem lanac i navalim se svom težinom na pogon i vrtim ništa ne krcka.

Sad se upravo dvoumim da li noćas da rasturam nablu, poludeću već.


  • 0

#30 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 May 2015 - 10:00 PM

mozda krcka na spoju kurble i osovine


  • 0
puno znoja,malo krvi

#31 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 May 2015 - 11:16 PM

Nije, to sam već nedavno bespotrebno izgubio vreme skidajući pogon, podmazao vratio, čak sam i šajbne skidao, podmazao šrafove i krvnički zategao.

 

Evo sad sam upravo i nablu upropastio, e sad joj nije ništa, neće da krcka sigurno. Tačnije ležaj u freehabu ali to je isto što i cela nabla...

Sad ništa od Divčibara niti bilo kakve vožnje do daljnjeg. Bar ću da se naspavam ko čovek a ne da mi zvoni u 6... nije ovaj sport za mene.

Pametnije je jutro od večeri, sutra ću izbiti taj ležaj makar izašao u fronclama, samo da nađem veći čekić tj macolu nisam ga sad našao po mrakači.

Uh al sam se iznervirao ... n:mad0090


  • 0

#32 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 May 2015 - 01:24 AM

mobu ti nabavim nablu po vp ceni ako hoces takvu istu.Javi sta si uradio


  • 1
puno znoja,malo krvi

#33 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2015 - 09:37 AM

Hvala na ponudi, videću ovih dana još nešto da probam, samo da nađem nekog strugara, ako osovina nije suviše tvrda za obradu ne razumem se u to.


  • 0

#34 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 May 2015 - 09:40 AM

a sta je sa osovinom


  • 0
puno znoja,malo krvi

#35 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2015 - 10:32 AM

Ništa :) osim što je promer takav da na nju idu colovni ležajevi R8 koji se skoro nigde ne mogu naći a i ako se nađu par košta više nego nova nabla. Dimenzije 0.5  1.125  0.3125 u inčima. Iliti 12.7  28.575  7.9375 u milimetrima. Što znači da treba zguliti osovinu za 0.7 mm da bi na nju naišao standardan ležaj 6001RS koji košta 50 dinara. Samo mi dva problema stoje na putu, da li je to izvodljivo na strugu i prvo da izbijem sadašnje ležajeve. Ne znam zašto je sad ovako kad sam to već radio i ne sećam se da sam se nešto namučio prvi put.

 

Imaš li možda da mi preporučiš nekog strugara u ZR ako ne nađem ovde nekog na selu?


  • 0

#36 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 May 2015 - 10:51 AM

imam dobrog,meni je svasta radio.E sad neznam koliko hitno moze to da uradi


  • 1
puno znoja,malo krvi

#37 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2015 - 11:25 AM

Pa i ja ne znam kad će to biti, kad ću ići za ZR... (kad imam bajs onda mogu kad hoću :)), aj baci mi njegov broj telefona na pm ili ovde pa ću da vidim s njim dal je u gužvi i kad bi mogao da radi. A možda i nađem ovde neko rešenje u međuvremenu.


  • 0

#38 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 May 2015 - 11:27 AM

aj javim ti posto nem u imeniku


  • 0
puno znoja,malo krvi

#39 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 21 May 2015 - 01:30 PM

ispod 300 nemas komad

 

Ја сам купио у Зрењанину за мислим 250 по комаду за собни бицикл,тамо у Пашићевој.


  • 0

#40 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 21 May 2015 - 02:49 PM

Ti ležajevi ("industrijski") bi trebalo da su standardni. Ima radnji koje prodaju, ako se zna dimenzija (unutrašnji, spoljni prečnik, debljina). Je li probao neko da montira "aftermarket" ležajeve? Ja sam to menjao na veš mašini - isto ovako izgledaju, spakovani.

za "spoljne" lezaje kao sto su Shimano HT2, SRAM-TRUVATIV GXP, RaceFace  X-TYPE, FSA MegaExo i slicni sistemi skoro svi sad koriste standardni  lezaj  6805/61805 ili 37/25x7mm sa napomenom da GXP koristi svoj "deblji (siri)" lezaj pa je potrebno ubaciti podlosku i levi (non-drive-side) ima manju rupu 22/20mm. Lezajevi su zamenljivi bez vecih problema. Meni je najveci problem sacuvati neostecenu plastiku koja redukuje promer rupe lezaja sa 25mm na precnik vratila (osovine) pogona od 24mm.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: patrona

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika