Jump to content


Fotografije

Danas mi je stiglo, tema za hvalisanje!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3508 odgovora na ovu temu

#1681 saxomofon

saxomofon
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 October 2018 - 01:38 PM

2000 godište kao zmaj, može vožnja tamo od sledeće nedelje.
Motore sam poceo da vozim sa 13 godina tad su mom ćaletu govorili da je rano o da sam mlad, kad sam imao 20 godina bio je fazon paljevina sa 20 godina vozi motore.
Ja spontano prestao sa 20 jer sam stvarno vozio kao nenormalan i bilo je pitanje dana kada ću da poginem.

Sada sa 46 godina imam potpuno drugačiju filozofiju.
Ali jbg izgleda da za motor nikad nije pravo vreme, ili si premlad, ili si prestar, kriza srednjih, mladih, poznih godina....
I za bicikl mi govore da sam opičen, detinjast, blesav, pitaju me šta pokušavaš dokažeš time što prevezeš 150km biciklom??....
Gledam ih blentavo i kažem: "pa ništa"...
Ljudi ne kapiraju da jednostavno volim da vozim bajs.
E isto je i sa motorom, stara ljubav kojoj se polako vraćam. Radim ono što volim i što mi prija a za etikete koje usput zaradim, mnogo i ne marim.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Sto kazu - puno lepih krivina i sigurnog trenja! Trenutno, mog NC-a gledam samo na desktopu, jer nisam u zemlji, a vracam se tek pred zimu, tako da me prolece ceka...osim ako me ne obraduje vreme u decembru :) I puna podrska da se radi ono sto se voli, bez mnogo brige sta ce drugi da kazu! Nikada nije kasno ni za sta!


  • 1

#1682 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 October 2018 - 06:48 PM

 

"Silikonske" rucice iz Kine Rockbros 961 dinara BikeIn 254 dinara isti k.... drugo pakovanje sto bi rek'o narod.
Dimenzije Rockbros duzina 130mm spoljni precnik kada su navucene na volan 31mm.
Dimenzije BikeIn duzina 125mm spoljni precnik isto 31mm kada se navuku na volan.
Lako se stavljaju na volan uz podmazivanje sa medicinskim alkoholom.
Udobne su ali nisu "lepljive" sto ih ne preporucuje za voznju kada su vam mokre ruke ili morate cvrsto da drzite volan (MTB po neravnom terenu).
Ukoliko rekreativno vozite po ravnom putu i zelite udobne rucice za vas ili vasu decu onda svakako probajte ove jeftinije.
 

 A gde ima da se kupe ove Bikeln 125 mm  za 254 dinara,  gledam na cikloberzi nema,svidjaju mi se sto imaju ovaj spoljasnji nepromocivi sloj,a i meke su,samo ne znam gde da ih kupim.


  • 0

#1683 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 30 October 2018 - 07:11 PM

@ mirek200  Rockbros rucice su jos uvek neoguljene iako sam vozio sa rukavicama koje imaju grubu plastiku na rukohvatu, valjda ce izdrzati godinu dana za te pare, za mene dovoljno. Super udobne. Kupio sam ih na Aliexpresu verovatno ce ovi sto narucuju iz Kine pa prodaju ovde uskoro da ih oglase kad vide da se interesujes, u medjuvremenu (link)


  • 0

#1684 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 31 October 2018 - 09:44 AM

@ mirek200  Rockbros rucice su jos uvek neoguljene iako sam vozio sa rukavicama koje imaju grubu plastiku na rukohvatu, valjda ce izdrzati godinu dana za te pare, za mene dovoljno. Super udobne. Kupio sam ih na Aliexpresu verovatno ce ovi sto narucuju iz Kine pa prodaju ovde uskoro da ih oglase kad vide da se interesujes.

 

 

Nemam nameru da nesto sto je placeno 250 din placam 1250din (plus 300 post). a i nije neki kvalitet,onako,zaintrigiralo me,posto ti nisi naglasio gde ima da se kupi. I tako ,sinoc procitah tvoj odgovor i razmisljam kako da se snadjem u kucnoj radinosti,i setim se da imam pojas za makinu neoprenski koji vec 20 god. a i vise ne koristim.Eto napravio sam rucke od pravog neoprena a ne ovo ,svako stavlja u usta neopren prilikom prodaje robe a nemaju pojma sta je neopren,ili lazu,trece nema. Prezadovoljan sam, nema vise tolikog trnjenja sake,da nemogu oestiti gde je prekidac,stare su bile od obicnog sundjera ,vec posle mesec dana su se spljostile na vitalnim mestima.A neopren je i vodootporan.I sve je za dzabe,ako neracunam pojas koji je nekada kostao 30 maraka u Madjarskoj.Evo slika,ko moze da kaze na ne izgledaju kao fabricki?

 

SSA56439.JPG SSA56443.JPG SSA56441.JPG SSA56440.JPG SSA56444.JPG


  • 1

#1685 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 31 October 2018 - 12:53 PM

Izgledaju ali se verovatno okrecu oko volana jer neopren nije predvidjen da se zalepi za volan. I neopren je tanak i mekan pa mora sundjer ispod kao sto si ti uradio. Nekome mozda i smeta sav kojim si spojio neopren. Taj bi verovatno prodao prsluk za 500 ~ 750 dinara i kupio dva tri para silikonskih kineza. Iako mi se svidja kada ljudi znaju i zele da prave stvari nisam siguran da bi mi se rucke od neoprena svidele, i ja volim da radim sam pa znam da si ponosan na ovo sto si uradio ali treba biti i realan kada prodje stvaralacki zanos.

Ako imas amortizer napred mozes od neoprena da napravis stitnike za stapove (link)


  • 1

#1686 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 31 October 2018 - 02:09 PM

Stiglo iz Kine posle 50 dana, kostalo 181 dinar. Nije ih mrzelo da posalju.

 

Levak.jpg


  • 0

#1687 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 31 October 2018 - 03:49 PM

Pa nije bas tanak ovaj neopren 4 mm je dovoljno za rucke,a da sam hteo direktno ne volan mogu zalepiti lepilom pa ce da prijanja i nece se klizati.Sto se tice sava i ne primeti se skoro,pa najskuplji gripovi imaju bas savove,nadam se da ovo nijke stvaralacki zanos jer vec svasta imam na biciklu od "kucne radinosti" U svakom slucaju hteo sam da ti se zahvalim na ideji da napravim i stitnike za stapove,ova stara rebrasta guma vec se stvrdnula. URADJENO.


  • 0

#1688 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 31 October 2018 - 04:41 PM

Plastik - fantastik  :)

az-0676.jpg

 

Konačno su mi i mali prsti na nogama u funkciji, do sad su uglavnom visili sa strane, ko slepi putnici ...  n2:party-021  

 

 

 


  • 0

#1689 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 31 October 2018 - 08:02 PM

Sad samo peglaj brda...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#1690 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 31 October 2018 - 10:56 PM

n2:thumbsup  ... mada, ovde ne može drugačije, sve i da hoćeš ... 


  • 0

#1691 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 01 November 2018 - 10:11 AM

Eh da, zanovio sam i prenos sa mega9 na dyna10 ... 10-0680.jpg 10-0674.jpg 10-0673.jpg

Jes' da su polovni delovi, al' u odličnom su stanju. Jedino mi nije jasno koj' sam krasni menjao prednji menjač, jer kad sam stavio stari i novi jedan pored drugog, sem nalepnice ne videh ama baš nikakvu razliku ... n2:smiley-think005

 

i na kraju, da ne zaboravim, pala i zvučna signalizacija !   n2:cool2  10-0672.jpg


  • 1

#1692 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 November 2018 - 04:58 PM

Ukebana juče u foto-finišu za 190 €

https://www.chainrea...6/rp-prod136306

 

Pacovski kanal potvrdio prispeće

 

r211da934ce7f29da0.jpg

r1.jpg


  • 1

#1693 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 November 2018 - 05:00 PM

Jes' da su polovni delovi, al' u odličnom su stanju.

 

Bogami, te tvoje kočnice koče svim površinama :D :D


  • 2

#1694 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 06 November 2018 - 09:05 PM

Jakako n2:party-021

 

kočnice su ipak bolje prošle od šiftera, zato su i zamenjeni novim. ;)  Šifteri opet bolje od kolena, al' ono se samo regenerisalo, ne mora se menja :D


  • 0

#1695 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2018 - 09:59 PM

Videćemo kako će moja kolena da prođu kada budem učio da vrtim tek pristigle pedale :)32a1262eb4fe6fd819e1edf31741cdc6.jpg
  • 0

#1696 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 November 2018 - 09:13 AM

Meni su daaavno pri kupovini dali savet da vežbam u nekom hodniku, gde mogu da se oslonim rukom na obe strane :D


  • 0

#1697 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2018 - 10:16 AM

Ja sam to kupio 2012 i nisam mogao da verujem kolika se nauka pravi oko toga i uteruje strah početnicima. Okreneš petu ka spolja, jako pa komplikovano..

Podesio prvi put na labavo po preporuci, probao sto metara ispred kuće. Onda zategao na najjače oprugu da zaista čujem i osetim ukopčavanje i iskopčavanje i posle prve vožnje kao da sam se rodio s tim. Od onda posle prvih kombinovanih platforma pedala kupio još dvoje jedne dvostrane spd i jedne drumske look, svuda držim oprugu snažno podešenu. I ne mogu više da zamislim vožnju na običnim pedalama, ne umem više tako da vozim, jedino do prodavnice.

Nikada nisam pao zbog spd-a uvek se noga iščupa u kritičnoj situaciji. Možda zasluga sh56 pločica. Ne znam, ne vidim niti jednu prednost sh51 ni zašto bi iko više rizikovao s njima.


  • 1

#1698 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2018 - 08:04 PM

Hvala mixitron, tvoj savet me spasao ozbiljnog pada u mestu. Jako je glupo ne stegnuti pločice za patiku (a otprilike to piše u uputstvu). Kada sam pokušao da okrenem petu napolje, patika se okrenula ali je pločica ostala. Kad sam stegao pločice, sve je bilo mnogo bolje. Videćemo prekosutra da li ću se vratiti čitav sa vožnje.
Da ne bude baš OT, evo noviteta
9eef2886d16e40cb698f2c83278a9b81.jpg
  • 0

#1699 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 November 2018 - 08:39 PM

Gde si pročitao da ne treba da stegnes pločice?


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#1700 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 November 2018 - 10:11 PM

Nešto ti to nisi shvatio, normalno je da se pločice krvnički ušrafe. A nemoj na pedalama da preterano nategneš oprugu.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika