Jump to content


Fotografije

Danas mi je stiglo, tema za hvalisanje!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3511 odgovora na ovu temu

#3281 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 02 April 2023 - 01:35 PM

Jedno pitanje...


Da li si pritisak u gumama spustio tek sad kad si prešao na karbonske obruče ili si sa 6 bara vozio i na alu klinčerima?

Ako već nisi, obavezno kupi pakne kočnica za karbon. Biće nežniji prema felnama i duže će trajati a moguće da će i cviljenje da nestane.

Nego jesi primetio da karbonski obruči slabije koče od alu?

Samo mali updejt - upravo me uhvatio pljusak, sav mokar i kaljav sedim u nekom kafiću i sušim se.

Karbon paknovi na karbon felgama ne koče, nego samo usporavaju. Moraš da planiraš zaustavljanje unapred.
Što se udobnosti tiče, jeste i do nižeg pritiska u gumama ali definitivno je karbonski točak udobniji od alu točka.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#3282 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 02 April 2023 - 02:18 PM

Privikavaš točkove na ovu klimu, samo polako da ne dožive stres
  • 0

#3283 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 02 April 2023 - 02:53 PM

Samo mali updejt - upravo me uhvatio pljusak, sav mokar i kaljav sedim u nekom kafiću i sušim se.

Karbon paknovi na karbon felgama ne koče, nego samo usporavaju. Moraš da planiraš zaustavljanje unapred.
Što se udobnosti tiče, jeste i do nižeg pritiska u gumama ali definitivno je karbonski točak udobniji od alu točka.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Samo da razjasnim da sam mislio na kočenje po kiši. Po suvom je odlično

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#3284 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 April 2023 - 03:28 PM

Po meni karbonski točkovi imaju smisla samo i isključivo kada je bicikl sa diskovima. Kad točkovi koštaju 1000 i kusur eura previše je šteta trošiti njihove kočione površine na kaliperima.

Drugo... Pre neku godini sam gledao na yt trening nekog Pro tima, dok još diskovi nisu bili toliko popularizovani. Iznenadio sam se kada sam primetio da veliki broj vozača koristi aluminijumske klinčere. I sa takvim točkovima oni na treningu voze brzinama o kojima prosečni amatar može samo da sanja. Tad sam rekao sebi da ako su ti točkovi dovoljno dobri za trening profesionalaca (nivo koji ni u snovima ne mogu dostići), onda za mene ne postoji apsolutno nikakva potreba ikad preći na karbonski točak, bar ne uz kaliper kočnice...
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3285 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 04 April 2023 - 05:37 AM



Po meni karbonski točkovi imaju smisla samo i isključivo kada je bicikl sa diskovima. Kad točkovi koštaju 1000 i kusur eura previše je šteta trošiti njihove kočione površine na kaliperima.


Mogu jako dugo da traju i karbon tabulari. Trajanje takvih delova dosta zavisi od težine vozača i vremenskih uslova (to u suštini važi za sve devove).

Drugo... Pre neku godini sam gledao na yt trening nekog Pro tima, dok još diskovi nisu bili toliko popularizovani. Iznenadio sam se kada sam primetio da veliki broj vozača koristi aluminijumske klinčere. I sa takvim točkovima oni na treningu voze brzinama o kojima prosečni amatar može samo da sanja. Tad sam rekao sebi da ako su ti točkovi dovoljno dobri za trening profesionalaca (nivo koji ni u snovima ne mogu dostići), onda za mene ne postoji apsolutno nikakva potreba ikad preći na karbonski točak, bar ne uz kaliper kočnice...


Timovi imaju (većina) ograničen fond novca za sezonu zato se vozi aluminijum na treningu a i na trkama (vođe timova najčešće imaju najbolje bicikle pa onda nizbrdo, po rangu vozača u timu).

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#3286 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2023 - 08:46 AM

Normalno da će da voze aluminijumske na treninzima, zašto bi trošili i akali skupu opremu. I njihovi treninzi nisu kratki i dva tri puta nedeljno ko rekreativcima nego se to eksploatiše jako puno.

I ja treniram na najlošijiim točkovima koje imam, zašto bih akao zimi dobre, skupe kad mi prolazna vremena i proseci nisu bitni ič. Što ne znači da razlika između točkova koje imam nije bitna, naprotiv nebo i zemlja je.


  • 1

#3287 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 05 April 2023 - 07:08 PM

Pogon (36/26) još od nove godine polovan ali jako dobra cena (130e). Čekam da STAGES završi montiranje power-metra na levu kurblu.

Stalak za centriranje točkova. Nov i lepo radi. Treba da uzmem alat za centriranje stalka.

Novo stari prednji i zadnji menjači (polovno isto). Zadnji je možda prešao oko 200km a prednji manje. 5fe49ec97e389885cbc3d71096b635ce.jpgb44e85ef1abb10fd0d7971b960104c68.jpg5ba105ea431ac056d124441266f1fb6d.jpg9f80a0f229f7b96e8314e667e48b315b.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 3

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#3288 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 07 April 2023 - 11:33 AM

Мали рифреш за з бајса 39ae5fdff82f7739e97a83f743186608.jpg
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#3289 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 17 April 2023 - 02:20 PM

Ne znam da li je prava tema. 6h rsd na Bubanj potoku, moj broj, 3x8, v brake itd itd. Sređen koliko može, nema više zaključavanje na poslu, ako se nekom svidi, neka ga. Do tamo i nazad će poslužiti (mislim) . Ako sam se zeznuo, ide pravo u selo, poklon za prijatelja, znam da će ga poslužitia31f9f942f8e1a45a640425dbdffdbf7.jpg5bd74904a4d3a3bf682b0c8896ca4784.jpgefe9da2921fcebde8afc23ac7649377b.jpg903e15a9ce20bcf89aa7ffd967773552.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 3

#3290 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 17 April 2023 - 04:20 PM

Zeznuo si se, teraj to prijatelju u selo. A i seljaci sve redje voze bicikle, lakse im sa traktorom valjda drzava deli dzabe dizel...


  • 3

#3291 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2023 - 05:33 PM

Nesoni, ako ti odgovara položaj, super si stvar uradio. Ipak ga vezuj, jer za takav a vezan bajs niko neće ulaziti u rizik, pa nećeš morati ponovo u Bubanj Potok.
  • 1

#3292 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 17 April 2023 - 06:27 PM

Mislim da će ići u selo na poklon. Stvarno je težak prema mom Canyonu (minimum duplo teži). Ok mi je položaj ali je razlika u vožnji tipa iz audija u peglicu. Teraću nedelju, dve pa ako ne bude bilo radosti u vožnji do posla, uzeću nešto bolje. Ne znam da li da idem u pravcu jeftinog MTBa - (prednji amortizer) ili trekkinga....
Uglavnom, biće 2x nešto

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#3293 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 April 2023 - 06:47 PM

Nije taj bajs tako loš, pogotovo s obzirom na to koliko je plaćen. Međutim, na takvom bajku retko kad nema ulaganja i to ne kozmetičke nego tehničke prirode. Moje iskustvo u kupovini jako jeftinih bajseva je takvo da im u startu treba promeniti lanac i kasetu ili račnu jer je to dobro pojedeno pošto većina misli da se to ne menja dok ne počnu pedale da preskaču. Zatim zamena svih sajla i bužira, verovatno pakne, gume, podmazati ležajeve kormana ako imaš sreće da ih ne treba menjati, točkove ako imaš sreće biče dobri, ako ne i njih da menjaš. Ako već menjaš točkove, to je odlična prilika da staviš prednji točak sa nablom za dinamo, pa uz to neka jača led svetla napred i pozadi... I kad sve sabereš i oduzmeš da ga dovedeš u pristojno mehaničko stanje koštaće te uz ukupnu nabavnu cenu bez malo 200 eura.

Većina bi rekli da treba da si lud da toliko uložiš u starudiju ali ima tu jedna prednost. Uz sve navedeno dobija se mehanički dobar bajs sa novim potrošnim delovima koji ne izgleda wow i ne deluje primamljivo za lopove a vozi se skoro kao novi bajs i delovi su mu jeftini. Što bi se reklo peri-deri.
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3294 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 April 2023 - 03:57 AM

Mislim da će ići u selo na poklon. Stvarno je težak prema mom Canyonu (minimum duplo teži). Ok mi je položaj ali je razlika u vožnji tipa iz audija u peglicu. Teraću nedelju, dve pa ako ne bude bilo radosti u vožnji do posla, uzeću nešto bolje. Ne znam da li da idem u pravcu jeftinog MTBa - (prednji amortizer) ili trekkinga....
Uglavnom, biće 2x nešto

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Ma jok ovo je prava stvar za tu namenu, stvarno ne treba bacati lovu na bicikl koji stoji na ulici i služi za prevoz do posla.
Niti treba nešto menjati i popravljati dok je u voznom stanju.
Odeš u Holandiju i da vidiš kakve krntije voze a puni su love, ovo tvoje je super stanje za holandske prilike i ne bi se postideo da ga teram do posla.
Samo cepaj i uživaj.
A i komplet lanac i kaseta su 3000 din boli te uvo. Voziš jedno 20000km pa zameniš sve sa šajbnom pogona za 4000 din i opet imaš nov bajs narednih 20000 km. Milina.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 3

#3295 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2023 - 06:41 AM

A i komplet lanac i kaseta su 3000 din boli te uvo. Voziš jedno 20000km pa zameniš sve sa šajbnom pogona za 4000 din i opet imaš nov bajs narednih 20000 km. Milina.
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Ja već nekoliko godina vozim mtb 3x9 na koji stavljam korišćene lance, lasete i pogon.. bukvalno je sa njim DŽ vožnja.
  • 4
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#3296 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 22 April 2023 - 01:04 PM

Rucni aparat za spajanje 18650 baterija tackastim zavarivanjem, poruceno sa aliexpresa, brzo stiglo, u paketu je i valjda metar lima za spajanje. Stiglo sa potpuno praznom baterijom ali su to i napisali na stranici odakle sam porucio, po spajanju na punjenje preko USB, baterija je pocela da se puni sa malom strujom 0.18A a kada se napon u bateriji podigao iznad 2V nastavio je punjenje strujom 0.8A. Posle punjenja izgleda da baterija drzi napon, pretpostavljam da ce biti sve u redu. Nisam stigao jos da probam ali sa punom baterijom uredjaj se ponasa kako bi trebalo, moze da se ukljuci, podesi jacina. Baterija je valjda kapacitera 5000mA, kablovi i bakarni vrhovi su lepo spojeni, ploca sa elektronikom izgleda uredno sastavljena, na oko izgleda pristojno uradjeno za tu cenu. Kuciste je od neke mekse plastike, ipak dovoljno cvrsto i izgleda pristojno kad je sve sastavljeno za cenu od 28 evra. Nema ekrana, jednostavno je podesavanje moda u sest jacina, zvucno se oglasi po pritisku na taster a onda dioda oko dugmeta za paljenje trepce sve vreme u kome je modu, jednom za najslabije, sest puta za najjace.

 

pinkt01.jpg

punkt03.jpg


  • 4

#3297 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 April 2023 - 01:06 PM

Kad nemaš pojma da lemiš pa kupuješ te gluposti, lemilica i bakarna žica je zakon!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 4

#3298 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 22 April 2023 - 04:46 PM

Evo probao malo, radi ali jedva, spoji lim i bateriju a prilikom cupanja lima ostanu rupe u njemu ali nije da je potrebna neka velika sila prilikom cupanja. Posluzice za prvu pomoc, u mom slucaju sto kaze nas narod od koga je dobro je za koga je jos je i bolje :) Ko hoce bolje mora da ide na one od pedeset evra i vise, glavna bojazan mi je da nece uspeti da spoji lim preko lima na bateriju.

 

proba.jpg


  • 0

#3299 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 22 April 2023 - 05:09 PM

Ma zeznuo si se kao i ja za onaj bajs od 100 kila. Što bi rekao pokojni Dragan Nikolić "idemo dalje deco"

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#3300 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 April 2023 - 07:40 PM

Evo probao malo, radi ali jedva, spoji lim i bateriju a prilikom cupanja lima ostanu rupe u njemu ali nije da je potrebna neka velika sila prilikom cupanja. Posluzice za prvu pomoc, u mom slucaju sto kaze nas narod od koga je dobro je za koga je jos je i bolje :) Ko hoce bolje mora da ide na one od pedeset evra i vise, glavna bojazan mi je da nece uspeti da spoji lim preko lima na bateriju.

attachicon.gifproba.jpg

Možda treba malo prakse oko podešavanja jačine i tehnike

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika