Jump to content


Fotografije

Danas mi je stiglo, tema za hvalisanje!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3508 odgovora na ovu temu

#3161 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 November 2022 - 11:25 AM

Ako je zbog zdravlja onda OK. Bolje i struja nego nikako. Samo... Ko jednom sa asistencijom počne da vozi, uglavnom se na bicikl više ne vraća...

Pa jeste, znaš kako, 50+ godina, zdravlje narušeno, nema se vremena za trening.
A u ovim godinama ni trening nije efikasan kao kad sam imao 30 takođe i veliki napori nisu više za ove godine.
Okilavilo se.
Organizam se buni, opominje, treba ga poslušati.

Ja sam uvek govorio da je ebike za kilave, jedino što sam planirao da okilavim za jedno 7-8 godina a desilo mi se sada.

Neću sebi više da uskraćujem zadovoljstvo odlaska u prirodu zbog hendikepa sa zdravljem, hvala bogu ima se dovoljno za ebike i ja opet uživam u vožnjama i offroadu.

A apstinirao sam baš dugo od bilo kakvog napora, vožnji itd. Preko godinu dana.
Uopšte mi nije prijalo zbog bola u grudima za koji još ne mogu da utvrde da li je problem sa srcem ili plućima.
Svi pregledi ukazuju na to da mi nije ništa i da sam potpuno zdrav, ali mene boli grudna kost čak i prilikom najobičnije šetnje.
Poslednja vožnja, negde u novembru prošle godine mi je presela.
Mislio sam da ću da se rastanem sa životom, gurao sam više nego što sam vozio, duša u nosu. Nekako sam dokotrljao tih 40ak km offroada okačio mtb o klin i od tada nisam seo na njega.
Pakao.

Pokušao sam sa treningom i nije mi prijalo ali sam bio uporan iako se organizam bunio.
Rekoh sebi treniraj da se vratiš u formu, budi istrajan, mora da boli ali ko ga šiša, sto puta je bolelo pa šta, sportista sam bio, navikao na bol i patnju ceo život, to mi nikada nije smetalo, jer kad najviše boli, tada najviše napreduješ.
I tako na kraju završio na sred puta na usponu u Moštanici, pao sa bajsa i probudio se u urgentnom na aparatima.
Konjina nije shvatila na vreme neke stvari, nisam više mladić iako se tako osećam.

Zato sad laganica, drumaš po asfaltu, bez mnogo uspona, polagano, preko zime vrtim trenažer.

Na off od sad samo emtb, za bisage i touring već nemam ni vremena, a imam baš vrhunski bicikl za tu namenu. Obožavam tu Konu i nikad je neću prodati, sa njom se provozam po gradu, odem do ade, neka stoji, uživam da je gledam, lepotica, menjao bi je jedino za neki Surly ako naleti.

Hardtail i fullsus mtb idu na oglase.
Era vožnje običnog mtb-a je za mene prošlost, jbg za to moraš da si baš u formi da bi uživao, ako si nespreman, vožnja je mučenje i agonija.
I tako, živeo Bosch, živela baterija, meni je to sada jedini način da zađem biciklom po vukojebinama.




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 11

#3162 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 10:45 AM

Ne bih ti znao ništa reći pametno a da ti to već ne znaš, osim, ne daj se brate Vidače! 


  • 0

#3163 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 11:20 AM

Pa jeste, znaš kako, 50+ godina, zdravlje narušeno, nema se vremena za trening.
A u ovim godinama ni trening nije efikasan kao kad sam imao 30 takođe i veliki napori nisu više za ove godine.
Okilavilo se.
Organizam se buni, opominje, treba ga poslušati.
Ja sam uvek govorio da je ebike za kilave, jedino što sam planirao da okilavim za jedno 7-8 godina a desilo mi se sada.
Neću sebi više da uskraćujem zadovoljstvo odlaska u prirodu zbog hendikepa sa zdravljem, hvala bogu ima se dovoljno za ebike i ja opet uživam u vožnjama i offroadu.
A apstinirao sam baš dugo od bilo kakvog napora, vožnji itd. Preko godinu dana.
Uopšte mi nije prijalo zbog bola u grudima za koji još ne mogu da utvrde da li je problem sa srcem ili plućima.
Svi pregledi ukazuju na to da mi nije ništa i da sam potpuno zdrav, ali mene boli grudna kost čak i prilikom najobičnije šetnje.
Poslednja vožnja, negde u novembru prošle godine mi je presela.
Mislio sam da ću da se rastanem sa životom, gurao sam više nego što sam vozio, duša u nosu. Nekako sam dokotrljao tih 40ak km offroada okačio mtb o klin i od tada nisam seo na njega.
Pakao.
Pokušao sam sa treningom i nije mi prijalo ali sam bio uporan iako se organizam bunio.
Rekoh sebi treniraj da se vratiš u formu, budi istrajan, mora da boli ali ko ga šiša, sto puta je bolelo pa šta, sportista sam bio, navikao na bol i patnju ceo život, to mi nikada nije smetalo, jer kad najviše boli, tada najviše napreduješ.
I tako na kraju završio na sred puta na usponu u Moštanici, pao sa bajsa i probudio se u urgentnom na aparatima.
Konjina nije shvatila na vreme neke stvari, nisam više mladić iako se tako osećam.
Zato sad laganica, drumaš po asfaltu, bez mnogo uspona, polagano, preko zime vrtim trenažer.
Na off od sad samo emtb, za bisage i touring već nemam ni vremena, a imam baš vrhunski bicikl za tu namenu. Obožavam tu Konu i nikad je neću prodati, sa njom se provozam po gradu, odem do ade, neka stoji, uživam da je gledam, lepotica, menjao bi je jedino za neki Surly ako naleti.
Hardtail i fullsus mtb idu na oglase.
Era vožnje običnog mtb-a je za mene prošlost, jbg za to moraš da si baš u formi da bi uživao, ako si nespreman, vožnja je mučenje i agonija.
I tako, živeo Bosch, živela baterija, meni je to sada jedini način da zađem biciklom po vukojebinama.
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Тек нас измештање у другу перспективу учи неким животним стварима. Лепо је кад то измештање можемо сами да учинимо, али нам чешће то приреди сам живот. Све може да се промени у секунди и човек тек тада може да увиди разлике између важних и неважних ствари. У само једном трену времена постају неважни сви километри, страве, просеци, ултегра или кларис, лаки или тешки точкови (да само останемо у бициклистичком аспекту живота)...
Компромиси са телом и његовим ограничењима су неминовност, не увек лако прихватљива, али ипак неминовност.
Важно је да си пронашао начин да радиш оно што ти и даље значи нешто.
Можда те више разумем од млађих, још ми годину и по фали до почетка седме деценије. Сваки нови почетак у овом добу је нека друга прича у односу на младе дане.
Све јасно, само напред :)
  • 4

#3164 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 11:25 AM

Ako je zbog zdravlja onda OK. Bolje i struja nego nikako. Samo... Ko jednom sa asistencijom počne da vozi, uglavnom se na bicikl više ne vraća...

Evo ima nas :)
Imao sam nekoliko ebike, nikada nisam ostao bez obicnog, sada samo klasican.
Svako ko uziva u voznji, treba da uziva na svoj nacin, nebitan bicikl.
  • 1

#3165 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 November 2022 - 11:29 AM

Можда те више разумем од млађих, још ми годину и по фали до почетка седме деценије. Сваки нови почетак у овом добу је нека друга прича у односу на младе дане.
Све јасно, само напред :)



Vidak pre 2 meseca bio kod mene.. imao sam utisak da može volu rep iščupati.
A i kod Omege sam skoro bio.. nije mi izgledao da ima godinu i kusur do početka 7-me decenije.

Naravno, godine i ritam života polako uzimaju svoje, nekom pre, nekom kasnije. Ali uvek ima i rešenja poput Ebike, bitna je samo volja.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#3166 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 11:38 AM

Тек нас измештање у другу перспективу учи неким животним стварима. Лепо је кад то измештање можемо сами да учинимо, али нам чешће то приреди сам живот. Све може да се промени у секунди и човек тек тада може да увиди разлике између важних и неважних ствари. У само једном трену времена постају неважни сви километри, страве, просеци, ултегра или кларис, лаки или тешки точкови (да само останемо у бициклистичком аспекту живота)...
Компромиси са телом и његовим ограничењима су неминовност, не увек лако прихватљива, али ипак неминовност.
Важно је да си пронашао начин да радиш оно што ти и даље значи нешто.
Можда те више разумем од млађих, још ми годину и по фали до почетка седме деценије. Сваки нови почетак у овом добу је нека друга прича у односу на младе дане.
Све јасно, само напред :)

Lepo rečeno, kao i vi ostali.
Nekada sam se bavio body buildingom i pre nekih 10 godina učinio samo jedan pogrešan pokret, došlo do pomeranja velog tereta u visini iznad glave... i sada kako vreme prolazi počeo sam da osećam to mesto na kičmi, upravo mi ono govori to što si ti napisao.

Oboženje je jedini izlaz iz svega teškog...
i nada da se "negde sutra" svi osećamo dobro kao na bajsu ovde i sada.
  • 1

#3167 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 12:55 PM

"Saranište" čoveka pre vremena . On je započeo ovu temu 2014, dođe izgleda vreme da je zatvorimo sa Čorbinom "Ravnodušan prema plaču"
Vidak je ceo život koliko vidim iz profila bio jako fizički aktivan. Sada se žešće izbedačio jer oporavak ide sporije nego što se očekuje a nije navikao da oseća fizička ograničenja. Pa svoj bedak leči motorom, strujom na bajsu itd (zdravlje je savršeno opravdanje za ženu, by the way )
Još je on mlad za penziju, ima još da guli brda i guta kilometre i to bez struje (žalim slučaj) . Ova godina mu je kilava ali naredne će se vratiti na staro.
Ne može još penzija, nemaš mladiću godina za to, ti si na trećoj flaši... 16b6cc6f8a8565929cc675b3b5d9ae42.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 2

#3168 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 November 2022 - 01:43 PM

Još je on mlad za penziju, ima još da guli brda i guta kilometre i to bez struje (žalim slučaj) . Ova godina mu je kilava ali naredne će se vratiti na staro.
Ne može još penzija, nemaš mladiću godina za to, ti si na trećoj flaši... 16b6cc6f8a8565929cc675b3b5d9ae42.jpg
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk



Napisao sam ja iznad da mi on još deluje čvrsto.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#3169 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 01:57 PM

Razumem u potpunosti i vidaka i omegu i ja verovatno sledece godine prelazim na elektriku, s tim da cu uporedo jos voziti i MTB. 

Imam i ja nekih problema sa disanjem, pa kada dodje zima sve mi se to pogorsa i voznje mi neki put predstavljaju mucenje. Ovako ce mi el, bajk pomoci bas na najvecim uzbrdicama, a posle je lakse. Jos jedan razlog, kada je zima i hladno, nema sanse uzbrdo da se ne oznojim i to dobro, onda dodje obicno dobra nizbrdica, koja me produva sta god obukao.

 

Kod nas u KG je nazalost u proteklih 2 godine umrlo na biciklu troje ljudi koje ja znam, svi bili aktivni, jedan bivsi reprezentativac SFRJ. Jednostavno godine stizu i treba da budemo svesni toga, mi koji smo u tim godinama.


  • 1

#3170 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 02:50 PM

Razumem u potpunosti i vidaka i omegu i ja verovatno sledece godine prelazim na elektriku, s tim da cu uporedo jos voziti i MTB. 

Не верујем да ћу возити електро (ај да кажем да су мање шансе да ћу возити) пре свега из финансијских разлога, осим ако те ствари не појефтине драстично. Највероватније ћу престати да возим ако ми буде причињавали неки здравствени проблем.
 

Kod nas u KG je nazalost u proteklih 2 godine umrlo na biciklu troje ljudi koje ja znam, svi bili aktivni, jedan bivsi reprezentativac SFRJ. Jednostavno godine stizu i treba da budemo svesni toga, mi koji smo u tim godinama.

Ово заслужује и неку посебну тему, приметио сам и код себе тенденцију да не обратим увек пажњу на своје године.
  • 0

#3171 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 November 2022 - 03:01 PM

Kod nas u KG je nazalost u proteklih 2 godine umrlo na biciklu troje ljudi koje ja znam, svi bili aktivni, jedan bivsi reprezentativac SFRJ. Jednostavno godine stizu i treba da budemo svesni toga, mi koji smo u tim godinama.



Mislim da to i nema neke veze sa godinama. Znam dosta ljudi koji su u TOP formi a gaze uveliko šestu deceniju.
Braca iz Kragujevca sa preko 70 godina vozi žešće od mnogih mladjih vozača.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#3172 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 03:38 PM

Mislim da to i nema neke veze sa godinama. Znam dosta ljudi koji su u TOP formi a gaze uveliko šestu deceniju.
Braca iz Kragujevca sa preko 70 godina vozi žešće od mnogih mladjih vozača.

Svi su imali preko sezdeset godina. Tako da ima i te kako veze. A Braca je jedan jedini, vozili smo dosta puta zajedno. On je vise izuzetak nego pravilo.


  • 0

#3173 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 November 2022 - 03:46 PM

Braca je munja.
Da se izrazim tačnije.. ima i do godina ali i do toga kako je svaki pojedinac čuvao svoj organizam tokom života. I to zavisi od raznih okolnosti.. šta je radio, čime se bavio u životu..
Svakako, čim se oseti promena treba usporiti i prilagoditi ritam.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#3174 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 03:48 PM

Da predjemo na ovu temu sto je omega otvorio?


  • 0

#3175 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1060 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 21 November 2022 - 05:24 AM

Wahoo kickr v6. Od pre neki dan ga vozim. Još uvek sam pun utisaka, fenomenalna sprava. Pisaću recenziju u nekom trenutku. aee9f4f6513b1ddcf09d3ebdf7053a6d.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 2

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#3176 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 November 2022 - 09:33 PM

Odlican, cx4 i 625wh su vise nego odlicna varijanta, od drugara koji voze 750wh prenose iskustvo da bukvalno nema razlike u autonomiji u odnosu na 625wh.
Mislim da ces puno vise preci u odnosu na cx3 i 500wh.
Srecno.

Upravo se vratio od majstora koji ima Bosch fabričku dijagnostiku, uradio je update firmware-a baterije i motora.
Motor sada ima 85nm sa predhodnim je imao 75nm.
Proverio je i bateriju na dijagnostici, komp kaže 1,9 ciklusa punjenja, od toga sam je ja napunio 0,9 puta, znači praktično nova.
Imala je 1 ciklus punjenja pre nego što je bajs stigao u moje ruke!
Sreća, sreća radost!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#3177 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 23 November 2022 - 09:46 PM

Znaci bicikl je brzo je dobio noge, takoreci iz radnje :)


  • 1

#3178 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 November 2022 - 09:53 PM

Znaci bicikl je brzo je dobio noge, takoreci iz radnje :)

Pa nije bicikl nov, prešao je 2200km a baterija je nova stavljena, a sad zbog čega pojma nemam.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#3179 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 23 November 2022 - 10:30 PM

Sta, bivsi vlasnik mislio da je nemoguce odvesti bicikl bez baterije :)


  • 1

#3180 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 November 2022 - 10:34 PM

Ma promenio čovek, stavio novu bateriju pre prodaje, švaba je to, stavio i nove gume da se ne sramoti kad prodaje.
Moje je samo da odem do popa da ga okadi i osvešta i da stavim beli luk u šticnu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika