Jump to content


Fotografije

Danas mi je stiglo, tema za hvalisanje!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3511 odgovora na ovu temu

#3041 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 932 posts

Postavljeno 29 June 2022 - 08:45 PM

A jel smemo da se hvalimo ako nije vezano za biciklizam? Možda zapravo i jeste vezano, s obzirom da meri vreme, a bez vremena nema ni okretanja pedala.

U svakom slučaju, pređoh malo i na Titanijum. :)

Eco drive, quarc, solar, kinetic itd su mehanizmi koji pripadaju kvarcnim mehanizmima . Pravi ljubitelj sata mora imati mehanički (na navijanje) ili automatski mehanizam (radi na pokret ruke) . Za mene je jedno od najvećih dostignuća ljudskog roda mehanizam mehaničkog sata. Nešto sićušno, sastavljeno od preko 130 delova, samo pravilnim podmazivanjem i čišćenjem, ima neograničeni radni vek, uvek će kuckati, okretati se i pokazivati tačno vreme, dugo pošto i nas ne bude.
Citizen satovi su odlični a njihovi kinetic mehanizmi fantastični - bilo koji izvor svetlosti ga puni i čini da može da radi narednih par meseci u mraku. Još ako ima safirno staklo (najčvršći materijal posle dijamanta - neogrebivo), onda je to premija.
Sa druge strane, titanium je lagan, ne prenosi temperaturu (kao čelik), ali se lakše grebe i titanijum se ne može polirati. Tvoj sat je pravi tool i služi će te dobro.
Kupio si fantastičan poster Mona Lise. Ali prava slika Mona Lise, njen doživljaj i osećaj - to je mehanički sat/mehanizam (neki Valjoux 7750, ETA 2893, Miyota 9039 ili neki drugi in house mehanizam npr).
Nadam se da imaš dovoljno širok zglob da izneseš tu veličinu sata (mislim da je 43 ili 44 mm širina sata a preko 51mm L2L)
Deo moje kolekcije (stara slika, neki su otišli, drugi došli) d3ab93590814a602667250fa32c2e082.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#3042 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 June 2022 - 08:58 PM

Pocetnicka greska, kupis sat na kome se tesko ocitava vreme... Ovo je dobronameran savet, ne zelim da ti kvarim veselje.




Srećom pa mi ovo nije prvi sat koji sam kupio te sam svakako znao šta da izaberem. Ako neko na ovom satu ne može da očita vreme, plašim se da nije problem u ručnom satu nego nažalost u čulu vida onoga ko to pokušava.
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3043 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 29 June 2022 - 09:37 PM

Moze svaki casovnik da se ocita, neki za delic sekunde neki za par sekundi a bas to cini razliku da li ces zeleti da nosis sat na ruci ili si bacio pare. Takodje pametan izbor je manji i tanji casovnik koji lako prodje kroz manzetnu kosulje. To vam delim savete iz iskustva da ne bude posle da ste dzaba krecili. To jest' ako zelite da nosite sat na ruci i ocitavate vreme, ako zelite da vam sat bude statusni simbol onda je to druga prica.


  • 1

#3044 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 932 posts

Postavljeno 29 June 2022 - 09:54 PM

Moze svaki casovnik da se ocita, neki za delic sekunde neki za par sekundi a bas to cini razliku da li ces zeleti da nosis sat na ruci ili si bacio pare. Takodje pametan izbor je manji i tanji casovnik koji lako prodje kroz manzetnu kosulje. To vam delim savete iz iskustva da ne bude posle da ste dzaba krecili. To jest' ako zelite da nosite sat na ruci i ocitavate vreme, ako zelite da vam sat bude statusni simbol onda je to druga prica.

Moj ćale ima stari sovjetski sat - Raketa Big Zero. Treba da vidite kolike su oznake na njemu (nemam sliku na žalost). Cifer tog sata bi trebalo da ima natpis "Dušan approved".



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#3045 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 29 June 2022 - 10:01 PM

Dusan uglavnom nosi 30-tak godina staru Slavu quartz (valjda japanski mehanizam ili ruska kopija), baterija traje preko dve godine a manju u zivotu nisam video. A za sest meseci tek koji sekund promasi. Ne svidja mi se Raketa Big Zero.


  • 1

#3046 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 June 2022 - 10:03 PM

Sliku sam maznuo sa neta jer sam zaboravio da uslikam pre montaže.
Karbonska šticna sa setbackom. 27,2 x 350 mm, 152g sa šrafovima. Made in PRC.
Edit: glup sistem za podešavanje nagiba, ako sedište nema rupu.

eec11650285dc82c26b1539af9071933.jpg
  • 0

#3047 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 29 June 2022 - 10:14 PM

@flocus    Mozes taj prednji INBUS sraf da zamenis sa nekim koji ima sestougaonu glavu pa onda mozes prici viljuskastim kljucem sa strane.

Nadam se da nece puci tu gde je prednji valjak za sraf u sticni, proveri s vremena na vreme. A i to je karbon ne sme da se previse zateze.


  • 0

#3048 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 30 June 2022 - 04:06 AM

Eco drive, quarc, solar, kinetic itd su mehanizmi koji pripadaju kvarcnim mehanizmima . Pravi ljubitelj sata mora imati mehanički (na navijanje) ili automatski mehanizam (radi na pokret ruke) . Za mene je jedno od najvećih dostignuća ljudskog roda mehanizam mehaničkog sata. Nešto sićušno, sastavljeno od preko 130 delova, samo pravilnim podmazivanjem i čišćenjem, ima neograničeni radni vek, uvek će kuckati, okretati se i pokazivati tačno vreme, dugo pošto i nas ne bude.
Citizen satovi su odlični a njihovi kinetic mehanizmi fantastični - bilo koji izvor svetlosti ga puni i čini da može da radi narednih par meseci u mraku. Još ako ima safirno staklo (najčvršći materijal posle dijamanta - neogrebivo), onda je to premija.
Sa druge strane, titanium je lagan, ne prenosi temperaturu (kao čelik), ali se lakše grebe i titanijum se ne može polirati. Tvoj sat je pravi tool i služi će te dobro.
Kupio si fantastičan poster Mona Lise. Ali prava slika Mona Lise, njen doživljaj i osećaj - to je mehanički sat/mehanizam (neki Valjoux 7750, ETA 2893, Miyota 9039 ili neki drugi in house mehanizam npr).
Nadam se da imaš dovoljno širok zglob da izneseš tu veličinu sata (mislim da je 43 ili 44 mm širina sata a preko 51mm L2L)
Deo moje kolekcije (stara slika, neki su otišli, drugi došli) d3ab93590814a602667250fa32c2e082.jpg
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk



Sećam se kad sam bio dete da je moj deda imao neki džepni sat na navijanje koji bi navijao svako veče tik pre 20 časova,pre početka tv dnevnika. Ja sam nekako siguran da bih zaboravio da ga navijam svaki dan, više bi mi stajale kazaljke nego što bi se okretale. :)

Automatski sat je super stvar za nekoga ko sat nosi svaki dan, jer naravno pokret održava njegov rad i. Mora se nositi. No takvi satovi mi više idu uz gospodu i ljude u lepim odelima što rade u kancelarijama. Za ovakve kao ja što se u toku radnog dana penju na merdevine i često zavlače po duplim plafonima, nije to baš praktična igračka. Nije zapravo ni ovaj Citizen sto je stigao juče ali to mi svakako nije sat koji ću nositi na posao. Međutim, najbolja stvar kod tog sata je upravo to što si napisao, dakle Ecodrive tehnologija. To znači da mogu da ga nosim tek povremeno, treba da bude u sobi u kojoj ima bilo kakvog svetla i baterija me neće izdati. To mi se kod tog sata najviše sviđa.

Inače, kućište je 42mm, dakle standardna dimenzija i nije prevelik, staklo je safirno, ima sekunde, datum, hronograf, 10ATM vodootporan, luminozne kazaljke i markere. Pošto je kućište i narukvica od titanijuma, poprilično je lagan i udoban za nošenje, deluje kao da je od plastike. Uz sve to sam ga nahvatao na popustu od 30%.

Citizen po meni pravi jedne od najboljih satova na svetu jer je njihov odnos cene i kvaliteta nenadyebiv. Ono što oni ponude u satu kod jednog Seika na primer košta skoro duplo više, ostale da ni ne pominjem.


@Dusan


Nije taj sat nikakav statusni simbol, po ceni spada svakako u jeftinije, početničke satove.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3049 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 07 July 2022 - 07:43 AM

Nije danas, ali ionako nisam ni stigao da odem u dužu vožnju, što će se ispraviti ovih dana...

 

Prvi drumaš koga vozim

 

IMG-20220707-065610.jpg


  • 4

#3050 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 July 2022 - 07:52 AM

Super je. Po izvučenosti šticne bih rekao da ti veličina rama odgovara. Ako nemaš nekih hroničnih problema sa leđima, metni tu lulu kako Bog zapoveda. Greota je da stoji ovako naopako. :)
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3051 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 07 July 2022 - 08:21 AM

nije toliko greota koliko je ružno :D

 

malo još samo, koja vožnja da prođe pa ću je obrnuti.


  • 0

#3052 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 08 July 2022 - 07:32 PM

Odličan bicikl, samo skini onaj dork disk da te ne bi uhapsila modna policija :).


  • 1
Pozdrav

#3053 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 08 July 2022 - 08:01 PM

Nije to dork disk, to je usmerivac vazduha, posto su kasete postale ogromne imaju los uticaj na aerodinamiku zadnjeg tocka.


  • 0

#3054 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 09 July 2022 - 07:30 AM

Odličan bicikl, samo skini onaj dork disk da te ne bi uhapsila modna policija :).


Nema veze, neka ga, slagaće se sa blatobranima i nožicom :)
  • 1

#3055 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 July 2022 - 01:42 PM

A zvonce?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3056 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 July 2022 - 03:37 PM

A paktreger?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#3057 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 09 July 2022 - 04:15 PM

Ogledalo je prvo sto treba da nabavi.


  • 0

#3058 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 09 July 2022 - 06:06 PM

I na kraju korpicu napred.


  • 0
Pozdrav

#3059 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 09 July 2022 - 06:21 PM

Pedale i cipele.


  • 0

#3060 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 10 July 2022 - 05:52 PM

20220710-120344.jpg
 
20220710-121629.jpg


  • 0

MCWkdP0.gif





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika