Jump to content


Fotografije
- - - - -

Zanimljivi tekstovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1134 odgovora na ovu temu

#701 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 April 2018 - 12:34 PM

Najbolje je imati jednu tehniku kocenja za sve brzine i uvezbati je do instikta nego razmisljati prilikom kocenja. Ako analiziras ovo sto ti predlazes je potpuno suprotna tehnika od one prilikom iznenadnog i snaznog kocenja gde zelis da teziste bude sto vise nazad a i prilikom takvog kocenja na kraju ti zelis da spustis noge na tlo. Ne znam kako mislis nekog da ucis da ako ide ovom brzinom koci ovako a ako ide onom brzinom koci onako...


ovde je rec o silasku s bajsa kad je kocenje zavrseno.
prikazano je usporeno. stavicu napomenu da je najbolje podizanje sa sedla obaviti sto jasnije, za slucaj da jos neko izvede zakljucak koji si ti izveo.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#702 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14624 posts

Postavljeno 17 April 2018 - 12:59 PM

Samo da moderatori ne prebace ovo u neku posebnu temu :)

 


  • 2

#703 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2018 - 06:56 PM

gurni bajs za koji ti nije zao da, po gubitku brzine, padne.
za sad samo tutorijal za kretanje:https://youtu.be/eoKvXZy9nRk
Poslato sa sokocala mobilnoga



Relja, nemoj da se ljutis ali ovo sa klipa je.. kako god ga nazvao bezvezno je.
Kako mislis da neko izvede ovo sa spd-om?
Na prvom primeru si cak na kratko izgubio ravnotezu.
Na drugom primeru ako noga promasi pedalu neizbezno je nasaditi medjunozje na cev rama ili vrh sedista. A to nije nimalo bezazlena povreda.
Najgore jd sto ce neki klinac videti ovaj klip pa ce ovo demonstrirati te moze pasti i unakaziti se. Mozda bi i bilo najpametnije da uklonis ovaj klip.. nek svako pokrece bicikl kako zeli i kako je naucio.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#704 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 April 2018 - 07:28 PM

Relja, nemoj da se ljutis ali ovo sa klipa je.. kako god ga nazvao bezvezno je.
Kako mislis da neko izvede ovo sa spd-om?
Na prvom primeru si cak na kratko izgubio ravnotezu.
Na drugom primeru ako noga promasi pedalu neizbezno je nasaditi medjunozje na cev rama ili vrh sedista. A to nije nimalo bezazlena povreda.
Najgore jd sto ce neki klinac videti ovaj klip pa ce ovo demonstrirati te moze pasti i unakaziti se. Mozda bi i bilo najpametnije da uklonis ovaj klip.. nek svako pokrece bicikl kako zeli i kako je naucio.


nema sta da se ljutim. super mi je cuti kritike - od tapsanja po ramenu nema napretka. s tim sto klip na koji mislim da mislis :) upravo pokazuje koliko je sumanut zobs-ov propis. cak i kazem na klipu “ne pokusavajte ovo”.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#705 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2018 - 08:32 PM

nema sta da se ljutim. super mi je cuti kritike - od tapsanja po ramenu nema napretka. s tim sto klip na koji mislim da mislis :) upravo pokazuje koliko je sumanut zobs-ov propis. cak i kazem na klipu “ne pokusavajte ovo”.
Poslato sa sokocala mobilnoga



Pa kad malo bolje razmislim u pravu si.. zapravo taj clan ZOBS-a nije pravilno definisan. Verovatno taj koji ga je pisao nije ni seo na bicikl.
E sad, da je samo taj clan.. nazalost ima toga vise.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#706 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2018 - 08:37 PM

Imam jos jedno pitanjce, delimicno vezano za klip, i to u vezi pokusaja br 2.
Koliku silu kurble i osovina pogona trpe prilikom skakanja sa zemlje na pedale?
Tj, ako se to stalno radi da li nekad moze doci do popustanja ili slabljenja spoja kurble i osovine?
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#707 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 April 2018 - 08:47 PM

Imam jos jedno pitanjce, delimicno vezano za klip, i to u vezi pokusaja br 2.
Koliku silu kurble i osovina pogona trpe prilikom skakanja sa zemlje na pedale?
Tj, ako se to stalno radi da li nekad moze doci do popustanja ili slabljenja spoja kurble i osovine?

 

Pri ovom skoku, sila nije puno veća od one koju kurble trpe pri doskoku bajsom sa više bankine. Više sam težak kao čovek, ne ovako... :)

 

Pri tom, same sile nisu toliko kritične, koliko ciklično ponavljanje napora - to je ono što ubija. Četvrtka je loše rešena po tom pitanju: puca usled zamora naglo, bez najave, a pukotina se začne između kurble i osovine, tako da se ne može uočiti na vreme. Kod Hollowtech II pogona je lakše vršiti redovan pregled stanja osovine, a, barem ne-superlake serije nisu sa previše skinutog materijala pa da lako dođe do pucanja. Ipak, kod Hollowtech patrone je kritičan deo spoj osovine i ležaja. Nema (dovoljno) predopterećenja (i nije konusno), tako da kad ležaj zariba, hoće da ošteti osovinu, koja potom može da pukne - osovina se tad vrti dok ležaj stoji. Kod Octalinka je problematičan spoj kurbli i osovine - može doći do odvijanja šrafa koji drži kurble. Ko će to proveravati moment ključem svake nedelje?  :)

 

Još nisu napravili (ne da ja znam) patent za pogon koji je (dovoljno) otporan na zamor materijala i bez konstrukcionih mana & problema. Hollowtech, uprkos kraćoj trajnosti ležajeva, je, po meni, najmanje zlo.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#708 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 April 2018 - 08:49 PM

Moram da priznam da se borim sa apsurdnošću snimanja klipa o pravilnom kretanju i zaustavljanju bicikla, znači potpuno spontanih i refleksnih radnji, bez obzira što sam u tom snimanju učestvovao :)

 

Potpuno neprecizna i debilna zakonska odredba naterala nas je da u životu praktično nemoguće situacije (npr. da te pandur kazni zato što ti je noga bila pola sekunde u vazduhu, a da to možeš da izbegneš tako što ćeš skakati na pedale, što je Relja doveo do krajnosti :) ), razrađujemo u sitna crevca.

 

I sad, da me stvarno ne jure, pomislio bih da je zavera i paranoja :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#709 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 April 2018 - 08:53 PM

Moram da priznam da se borim sa apsurdnošću snimanja klipa o pravilnom kretanju i zaustavljanju bicikla, znači potpuno spontanih i refleksnih radnji, bez obzira što sam u tom snimanju učestvovao :)

 

 

Gledaj po gradu, na semaforima, ljude, pogotovo žene.  :)

Ima ljudi koji nikad nisu naučili krenuti bajsom bez da pre toga guza stoji na sicu.

Kao i onih koji se penju "kaubojski" - prvo kontra noga, pa se odgurnu, pa drugu prebace (sam tako najčešće krećem) - što može biti nezgodno kada to izvodi neko u godinama i izgubi ravnotežu (majka kolege je skoro tako fasovala - isto ne zna drugačije da se popne na bajs).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#710 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 17 April 2018 - 08:54 PM

Meni je klip skroz ok i podseća me na Đurine kućne čarolije

Ako ga neko ozbiljno shvati, onda je do njega, a ne do Fboy-a


  • 2

#711 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2018 - 05:42 AM

Relja je trebao da snimi klip sa nekom zenskom u dugackoj suknji koja pokusava da krene na prvi ili drugi nacin. Verujem da bi bilo zanimljivo videti tako nesto :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#712 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 April 2018 - 07:35 AM

Relja je trebao da snimi klip sa nekom zenskom u dugackoj suknji koja pokusava da krene na prvi ili drugi nacin. Verujem da bi bilo zanimljivo videti tako nesto :D


bilo bi zabavnije u kracoj :)


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#713 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 April 2018 - 11:30 AM

Meni je klip skroz ok i podseća me na Đurine kućne čarolije

Zamišljam Đuru, tj. Relju, kako bicikl baca iza leđa, preko garaža, i kaže: Jebo vas ZOBS :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#714 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 April 2018 - 12:22 PM

Zamišljam Đuru, tj. Relju, kako bicikl baca iza leđa, preko garaža, i kaže: Jebo vas ZOBS :)


za ovaj eksperiment nam neće trebati karbonac, pa ćemo ga zato bačiti! :)


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#715 fudimenti

fudimenti
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 18 April 2018 - 04:59 PM

Đuro kao Oglo Ćulibrk i izvlačenje putem milovanja obrva. Priceless

Sent from my Le X820 using Tapatalk
  • 0

#716 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 April 2018 - 08:18 PM

Pokretna meta

Klik


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#717 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 02 May 2018 - 01:15 PM

Ne može da se linkuje, mora ovakob02f7388ca25a9465dc5c24a18ec4782.jpg

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
  • 0

#718 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 02 May 2018 - 02:14 PM

Ima i gorih od nas. Mi smo opljackali samo jednog Japanca.


  • 1
.

#719 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 02 May 2018 - 02:33 PM

Ne može da se linkuje, mora ovakob02f7388ca25a9465dc5c24a18ec4782.jpg
Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

Како се ствари развијају на планети, то има са буде сасвим уобичајена појава. Нажалост.
  • 0

#720 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5459 posts

Postavljeno 03 May 2018 - 08:37 PM

danasnji Blic.rs

 

SRBIN NA INTERPOLOVOJ POTERNICI

 

Italijani uhapsili Kraljevčana zbog krađe bicikla, a onda su saznali KO JE ON

 

Goran Pavlović (50) iz Kraljeva uhapšen je u Italiji, u mestu Riva del Garda, u blizini Trentina, kada je pokušao da ukrade bicikl vredan oko 4.000 evra.
Pavlović je obučen kao biciklista došao na "Bike festival" koji je se održavao u ovom mestu, i isekao lanac na biciklu koji je bio vezan za ogradu. Karabinjeri su ga opazili i uhapsili. Kako prenose italijanski mediji, proverom se pokazalo da je Goran Pavlović na Interpolovoj poternici zbog posedovanja oružja sa KiM.
 
Italijanska policija je bila iznenađena kada je nakon hapšenja Pavlovića, saznala da je da je lopov, ustvari međunarodni begunac.
Za Goranom Pavlovićem (50) je 2007. godine raspisan međunarodni nalog za hapšenje koje je izdao sud u Kraljevu, zbog osude iz 2007. godine za posedovanje ratnog oružja.
 
Pavlović je uhapšen u subotu 28. aprila, tokom svečanog otvaranja "Bike festivala", tradicionalnog događaja starog 25 godina, kojem prisustvuju biciklisti ​​iz cele Evrope. Pavlović je bez obzira na prisustvo hiljada ljudi, obučen kao biciklista, isekao lanac bicikla koji je vezan za ogradu, a čija je vrednost 4.000 evra. Međutim, karabinjeri su ga primetili u uhapsili.
 
Kada su ga priveli u policijsku stanicu, pretresena je njegova torba, a policajaci su u njoj pronašli profesionalnu opremu za provale. Osim što je uhapšen zbog teške krađe, Pavloviću su na teret stavljene još neke krađe, ali i pljačke koje su se dogodile u Italiji.
 
Pavlović je pritvoren u zatvoru Đardolo di Trento i očekuje se da će srpske vlasti tražiti njegovu ekstradiciju. To znači da bi italijanske vlasti dozvolile da Pavlović odleži kaznu u Srbiji. Do tada, sud u Roveretu je Pavlovića osudio na dve godine zatvora bez odlaganja kazne.
 
link:
 

  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika