Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
925 odgovora na ovu temu

#21 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 September 2008 - 03:51 PM

Nešto se razmishljam u poslednje vreme da stavim nazad "silento" a napred "little albert"

To ti je ok jedino ako vozis asfalt...
ja vozim vec par meseci Geax Saguaro 2.0 i kontam da bolju gumu nisam u zivotu vozio 8)


Pa do grebena kako god okreneš ima jedno 15-20 km asfalta, a za spust može da se bira... jel..
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#22 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 September 2008 - 10:46 AM

istina, ali ako si fan offroad-a kao ja, mozes poci eventualno na Grgeteg maratonskim putem (nabacali su neki sljunak i asfalt) i na vrdnik (pre maratonske staze skretanje sa grebena levo) imas makadamsli put...
  • 0

#23 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 23 September 2008 - 01:31 PM

Samo imam jedno pitanje.Naime lik me jedan ubedjuje da je za zimu bolje imati sto tanje gume,a ja sam ubedjen da je negde oko 2.0 prava mera za zimu.No,nebitno samo da kazem da napred vozim 1.95 Michelin a nazad ,mozda i previse, Hutchinson 2.10 U pocetku je bio problem ali sad je opusteno.Ipak je ,po meni, kad se pogleda sve skupa Hucth. najbolja guma. :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 September 2008 - 01:51 PM

Samo imam jedno pitanje.Naime lik me jedan ubedjuje da je za zimu bolje imati sto tanje gume


Potapšeš ga po ramenu, kažeš 'jeeeste, jeeeste' i pustiš ga da vozi za Katangu... Da neće možda da akvaplanira biciklom? :roll:
  • 0

#25 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 23 September 2008 - 02:39 PM

Samo imam jedno pitanje.Naime lik me jedan ubedjuje da je za zimu bolje imati sto tanje gume


Potapšeš ga po ramenu, kažeš 'jeeeste, jeeeste' i pustiš ga da vozi za Katangu... Da neće možda da akvaplanira biciklom? :roll:


:mrgreen: :mrgreen: Kakav si kralj.Pa realno i meni je bilo cudno,jos je imao neki razlog.Ne secam se ali mi sve bilo glupo.Ja sam proslu zimu vozio 2.00 sa malo manji pritisom,i o.k. je sve bilo.Pozz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#26 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2008 - 06:23 PM

Naime lik me jedan ubedjuje da je za zimu bolje imati sto tanje gume


Hehe, ti mu sledeci put reci da si prevazisao voznju sa tankim gumama po zimi i da si vozio celu zimu samo na felnama - seku sneg i led ko lude, cak ti je i deda mraz pozavideo 8) 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#27 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 September 2008 - 12:03 AM

Kakve su "schwalbe smart sam light"?? Jel neko vozi/o sa istim gumama??? (stigle na novom bajsu, pa me zanima .. . . .) :)
  • 0

#28 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 24 September 2008 - 01:31 PM

Na MTBima sam od 'mešanja' probao ćelave/polutane, polutane/krampone (dodati i različite obime guma), tjah, ništa što nije očigledno (kramponi fulaju na asfaltu a ostale na terenu) nisam uočio. Jedino je pitanje da li ti je važnije da ne gubiš potisak (krampon pozadi) ili kontrolu (krampon napred) - ovde se podrazumeva da je kramponka namenjena za tip terena koji najčešće voziš.
Najbolje i najskuplje rešenje je nekoliko pari guma (točkova :D ), pa po potrebi :)


Neko prefinjeniji/iskusniji?


Nesto kapiram nesto ne,jel mozes da pojasnis molim te.Imam krampone i napred i nazad.E sad imam bolju kontrolu zato sto je napred,a gubim potisak zato sto je nazad ili ne? Nisam te skroz ukapirao
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#29 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2008 - 07:30 PM

Najbolje i najskuplje rešenje je nekoliko pari guma (točkova :D ), pa po potrebi :)


Ili bicikala...hehehe :D :D :D
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#30 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 24 September 2008 - 08:50 PM

Samo imam jedno pitanje.Naime lik me jedan ubedjuje da je za zimu bolje imati sto tanje gume,a ja sam ubedjen da je negde oko 2.0 prava mera za zimu.No,nebitno samo da kazem da napred vozim 1.95 Michelin a nazad ,mozda i previse, Hutchinson 2.10 U pocetku je bio problem ali sad je opusteno.Ipak je ,po meni, kad se pogleda sve skupa Hucth. najbolja guma. :wink:


Neznam dali si ikada probao Maxxis gume. Ako nisi nemozes da kazes da je Hutchinson najbolja guma. Mozda ja nisam razumeo lepo poruku u koji ti objasnjavas da je Hutchinson bolja od Michelina. Kako stvari stoje u svetu guma za bicikl. Prvak je Maxxis a srebrna medalja je Kenda. Sve druge kompanije su mnogo slabije od ove dve. Za mene treci favorit je Schwalbe
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#31 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 24 September 2008 - 10:34 PM

Samo imam jedno pitanje.Naime lik me jedan ubedjuje da je za zimu bolje imati sto tanje gume,a ja sam ubedjen da je negde oko 2.0 prava mera za zimu.No,nebitno samo da kazem da napred vozim 1.95 Michelin a nazad ,mozda i previse, Hutchinson 2.10 U pocetku je bio problem ali sad je opusteno.Ipak je ,po meni, kad se pogleda sve skupa Hucth. najbolja guma. :wink:


Neznam dali si ikada probao Maxxis gume. Ako nisi nemozes da kazes da je Hutchinson najbolja guma. Mozda ja nisam razumeo lepo poruku u koji ti objasnjavas da je Hutchinson bolja od Michelina. Kako stvari stoje u svetu guma za bicikl. Prvak je Maxxis a srebrna medalja je Kenda. Sve druge kompanije su mnogo slabije od ove dve. Za mene treci favorit je Schwalbe



Nisam probao Maxxis ali ni ne mogu sve zive gume da probam.Ne bi se slozio sa tobom ni najmanje,ali dobro to je forum.Svi kazu sta misle,a ako su ljudi prihvatice tudje i uvazice.O.k. ti mislis tako ja mislim ovako i jbg.Pozz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#32 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 24 September 2008 - 10:37 PM

POzz i tebi :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#33 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 25 September 2008 - 12:53 AM

Eto mozemo i lepo.Jbg pusti sad ono DH i ja sto volim MTB XC.Razliciti ukusi.Pozdrav :wink: :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#34 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 25 September 2008 - 11:20 AM

vec par godina vozim kendu i definitivno su za moje potrebe najbolje zato i uzimam samo njih jer odnos cena kvalitet je ok!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#35 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 October 2008 - 09:05 AM

Je li imao neko iskustva sa gumama Kenda Small Block Eight? Planiram da ih kupim. Prica se po netu da izuzetno leze na podlogu i mali otpor pri kotrljanju na ravnom terenu. I nisu uopste skupe, 1500 kinti kom. :wink: A i bas mi deluju da su ono sto mi treba, malo on malo off road. :)
  • 0

#36 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 04 October 2008 - 10:48 AM

Mnogo sitnih krampona sto je cini i "univerzalnom"evo slika pa da vidimo sta kazu ostali :D[attachment=0]07sb8.jpg[/attachment]
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#37 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 October 2008 - 11:40 AM

Gotovo, ja ih vec kupio. Uzeo sam 26x2.1. Izuzeetno laka montaza, malte ne se upakuju rukama na tockove. Wow, koja je to razlika u odnosu na 1.5 sleek. :mrgreen: S onim sam imao utisak da cu na svaki kamencin na koji naletim, da sletim sa bajsa. Preko bilo cega da predjem, ne osecam, sto ce mi dobro doci za vozikanje pokraj Dunava. :D
Jedino, imam mali problemcic...Kad napumpam gume, malkice krivudaju kad se rotira tocak. Kako to da resim? Probao da izduvam malo, pa je rukom izdrmam levo-desno, pa naduvam, pa tako u krug. Smanjilo se krivudanje dosta, u odnosu na prvi put kad sam ih stavio, ali bilo bi lepo da ga nema uopste. Pa molim za neki savet, prijatelji. :? I cuje se ono woo-woo-wooo kad se zaletim. Jel to zbog onih "treplji" koje ima guma, s'obzirom da nije izakana, tj. nova? :-({|= :P
I da, gume leze na put kao lepak, sto se tice suvog! E sad, za vlaznije uslove ne znam, probace se. :arrow:
  • 0

#38 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 05 October 2008 - 11:50 AM

kad su gume nove onda hoce da krivudaju kad ih namestis. Tako je bilo i sa mojim Schwalbe Nobby Nick koje iance kostaju boga oca.

Hari je razvio specijalne metode za resavanje problema. :)
DSC00042s.jpg
  • 0

#39 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 October 2008 - 12:05 PM

idi na pumpu i napumpaj je na 5-6 bara... ako ne pukne onda će ti lepo leći :D ... meni pomoglo prošli put.... uglavnom tzreba samo jako da je napumpaš da legne
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#40 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 October 2008 - 12:32 PM

@Ciklo - Baci tu sliku u velikom formatu, ovako nista ne vidim. Pretpostavljam da je u pitanju tehnika 'la deterdzent? :) I sta je tu caka, celu je tako premazati?
@Cat - Jbg, ove mogu samo do 4 bara, ali mi je frka bila vec i na 3. :wink:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika