Jump to content


Fotografije

Farbach [Drumaš] Pinarello


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
118 odgovora na ovu temu

#101 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 23 November 2016 - 02:36 AM

Au sunce mu njegovo vrh...opet Kinez? Koliko je sada ram jer je skočio dolar dosta od onda? Cinarello bio 300 e koliko me sećanje služi?

Koliko putuje i može koliko vidim da se naruči samo jedan?


  • 0

#102 farbach

farbach
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 23 November 2016 - 06:39 AM

Skuplje je, a  i carinska azdaja je gladnija. Sada uz cenu bicikla dodaju i transport, iako je free shipping, pa na zbir ta dva lupe carinu, pa onda na sve to PDV. Cekao sam oko mesec i po. Obicno je manje, ali posto i taj segment zivota potpada pod Marfijev zakon, sto je manja i besmislenija porudzbina - pre stigne. Do Beograda. A onda jos nedelju dve, dok Cvarkov, Boskic i Torbica ne pregledaju i ocarine.

Chinarello je bio 400e. Presao je, i preziveo 15000 km. Toliko o losem kvalitetu.


  • 0

#103 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 November 2016 - 11:45 AM

Skuplje je, a i carinska azdaja je gladnija. Sada uz cenu bicikla dodaju i transport, iako je free shipping, pa na zbir ta dva lupe carinu, pa onda na sve to PDV. Cekao sam oko mesec i po. Obicno je manje, ali posto i taj segment zivota potpada pod Marfijev zakon, sto je manja i besmislenija porudzbina - pre stigne. Do Beograda. A onda jos nedelju dve, dok Cvarkov, Boskic i Torbica ne pregledaju i ocarine.
Chinarello je bio 400e. Presao je, i preziveo 15000 km. Toliko o losem kvalitetu.

Bas sam gledao te ramove i vidim par kineza koji nude varijantu da se naprave dve transakcije, jedna kao fora za carinu, a druga doplatna za pun iznos, pa onda pisu fakturu na ovu manju i onda imas dokaz i potvrdu za carinu na manji iznos.
Cak hoce da naprave i novu aukciju samo za tebe, zato je pun aliexpres ramova gde je shiping 1200e.
Vrv su to bas te prodaje otvorene sam za nekog sa cenom rama od 100e i onda opaljena nenormalna cena transporta po zavrsetku transakcije da niko ne bi narucivao.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#104 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 November 2016 - 03:40 PM

Pogon je isto kopija?


  • 0

#105 farbach

farbach
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 23 November 2016 - 04:32 PM

Ne. Nisam naisao na kopiju grupe ili pojedinacnih komponenti. Ima da se kupi original i skuplje je nego u Nemackoj.


  • 0

#106 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 23 November 2016 - 07:28 PM

Pogon je isto kopija?

koliko vidim pogon je sram/truvativ gxp

nije specialized


  • 0

#107 farbach

farbach
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 23 November 2016 - 09:03 PM

Nije. 


  • 0

#108 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 23 November 2016 - 09:41 PM

Lep ram, po meni lepši od prethodnog Pinarella (koji su mi uvek izgledali kao da su predugo stajali na suncu pa se istopili :)).


  • 0
Pozdrav

#109 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 03 December 2016 - 05:39 AM

Skuplje je, a  i carinska azdaja je gladnija. Sada uz cenu bicikla dodaju i transport, iako je free shipping, pa na zbir ta dva lupe carinu, pa onda na sve to PDV. Cekao sam oko mesec i po. Obicno je manje, ali posto i taj segment zivota potpada pod Marfijev zakon, sto je manja i besmislenija porudzbina - pre stigne. Do Beograda. A onda jos nedelju dve, dok Cvarkov, Boskic i Torbica ne pregledaju i ocarine.

Chinarello je bio 400e. Presao je, i preziveo 15000 km. Toliko o losem kvalitetu.

Ma šta se buniš čoveče, pa jel ti znaš da smo u suficitu koji nije zabeležen od 2005-te? A tebi smeta neki pdv, carina...sramota! Premijer radi 24 sata da bi takvi kao ti i ja mogli normalno da živimo i sve nam smeta. Lepo je rekao da smo ološ koji neće čak ni da radi ?!?

Ali da se uozbiljim:
Kako izmere cenu transporta kada je free majku im lopovsku?

Pisao si na FB da su dali nekome ne sećam se, nekom timu, Chinarello i Pinarello i da nisu mogli da otkriju razliku!

Gde je sada Chinarello, prodao jel?

 

Jel sa Aliexpresa kupovina?

Dokle god je vođa i kamarila prostaka na delu llupaće nas za sve i svašta! 

 

Zna li neko da li za male delove, tipa lula koja je free ship lupaju ovakve šamare, kakve Farbach opisa?

 


  • 2

#110 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 December 2016 - 05:44 AM

Ali da se uozbiljim:
Kako izmere cenu transporta kada je free majku im lopovsku?

Chinarello si prodao? Pisao si na FB da su dali nekome ne sećam se, nekom timu, Chinarello i Pinarello i da nisu mogli da otkriju razliku!

Gde je sada Chinarello, prodao jel?

 

Jel sa Aliexpresa kupovina?

Dokle god je vođa i kamarila prostaka na delu llupaće nas za sve i svašta! 

 

Zna li neko da li za male delove, tipa lula koja je free ship lupaju ovakve šamare, kakve Farbach opisa?

 

 

Pisano je u ovim temama:

 

http://www.2bike.rs/...eta#entry154103

 

http://www.2bike.rs/...eta#entry135935

 

Ukratko, nekad uvaže račun, nekad misle da je namešten (što se isto masovno radi kod nas, posebno sa trgovinom iz Kine) - pa te oderu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#111 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 03 December 2016 - 11:25 AM

Ukratko, nekad uvaže račun, nekad misle da je namešten (što se isto masovno radi kod nas, posebno sa trgovinom iz Kine) - pa te oderu.

kazu da imaju svoj katalog sa cenama, koji im je glavna vodilja.

(a neko od kolega je pisao na forumu da je bio svedok da carinici gledaju po netu, traze po imenu, slici ili opisu)

 

Ako posiljka sadrzi fakturu onda su duzni da je uvaze i po njoj postupaju +32% zbirno carina i porez

ako ne sadrzi onda idu po katalogu +32% (koliko se secam).

Meni jednom davno nisu hteli da prihvate fakturu jer je bila u onim gacama prilepljenim spolja

u duplom dzepu, u spoljnom je bila adresa a u unutrasnjem faktura.

Objasnjenje: otvorima paket i istresemo na sto, proverimo da li je kutija prazna i to na stolu je sadrzina posiljke. :(

 

Ako se vrednost posiljke (roba + postarina) drasticno razlikuje od kataloske onda je ignorisu i rade po katalogu

iako ne znam da li postoji zakonski osnov za takav postupak,

msm da bi to trebalo automatski da bude carinski prekrsaj, falsifikat fakture i sl...


  • 0

#112 farbach

farbach
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 12 December 2016 - 06:14 PM

Chinarello je kod kuce. Necu da ga poklonim. Bila je jedna ozbiljna musterija i nudila 800e. Svi ostali neke zamene. Ulepsa mi dan kada ga vidim, pa mi sluzi kao antidepresiv. Ne postoji zuta ili napredna vlast, nego vlast. Sistem je kakav je oduvek i bio. Jednopartijski. To sto mi zovemo partije su frakcije istog sistema. U zavadi su samo kada se ne istale dobro. Mi zivimo od obecanja, a oni od taksi, kazni i poreza, i uvek su gladni, koliko god da pojedu. A nemaju sta da jedu, jer su fabrike i zemlju poklonili neprijateljima..


  • 8

#113 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 12 December 2016 - 06:24 PM

... Ulepsa mi dan kada ga vidim, pa mi sluzi kao antidepresiv...

:)


  • 0

#114 farbach

farbach
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 12 December 2016 - 07:03 PM

Venge mogu voziti, ali ima car kao i nova zvaka. Promuljam malo i pljunem. Vec sada vidim da nema te hemije kao sa Pinarellom. 14074522_10211275778232830_1317898360_o.


  • 0

#115 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 December 2016 - 04:47 AM

Meni licno je za rekreaciju Wenge daleko lepsi. Od ovih drecavih boja bajs izgleda kao uskrsnje jaje, dok je za razliku od njega Wenge suptilan, sablastan i prefinjen. No sve je stvar ukusa naravno.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#116 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 13 December 2016 - 04:02 PM

Ma šta se buniš čoveče, pa jel ti znaš da smo u suficitu koji nije zabeležen od 2005-te? A tebi smeta neki pdv, carina...sramota! Premijer radi 24 sata da bi takvi kao ti i ja mogli normalno da živimo i sve nam smeta. Lepo je rekao da smo ološ koji neće čak ni da radi ?!?
Ali da se uozbiljim:
Kako izmere cenu transporta kada je free majku im lopovsku?
Pisao si na FB da su dali nekome ne sećam se, nekom timu, Chinarello i Pinarello i da nisu mogli da otkriju razliku!
Gde je sada Chinarello, prodao jel?
 
Jel sa Aliexpresa kupovina?
Dokle god je vođa i kamarila prostaka na delu llupaće nas za sve i svašta! 
 
Zna li neko da li za male delove, tipa lula koja je free ship lupaju ovakve šamare, kakve Farbach opisa?

. Ja sam ti dao minus.Zbog politike.
  • 1

#117 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 21 December 2016 - 03:14 AM

@pjesak1972 Neka si ;)
 

Chinarello je kod kuce. Necu da ga poklonim. Bila je jedna ozbiljna musterija i nudila 800e. Svi ostali neke zamene. Ulepsa mi dan kada ga vidim, pa mi sluzi kao antidepresiv. Ne postoji zuta ili napredna vlast, nego vlast. Sistem je kakav je oduvek i bio. Jednopartijski. To sto mi zovemo partije su frakcije istog sistema. U zavadi su samo kada se ne istale dobro. Mi zivimo od obecanja, a oni od taksi, kazni i poreza, i uvek su gladni, koliko god da pojedu. A nemaju sta da jedu, jer su fabrike i zemlju poklonili neprijateljima..

 

I nemoj...ja da tako nešto uradim teško bi imao srce da to prodam...sem da uradim još dva ili tri pa da sa četri ne znam kud ću, pa da tako za jedan ili dva razmišljam o prodaji...ovako ne...to što kažeš kad pogledam ozarim se, jer znam šta sam uradio ;) tj šta si uradio.

A da, Wenge je diskretniji, ali ok to je sad u modi, zato Smaher-u se više dopada.

 

Pisano je u ovim temama:

 

http://www.2bike.rs/...eta#entry154103

 

http://www.2bike.rs/...eta#entry135935

 

Ukratko, nekad uvaže račun, nekad misle da je namešten (što se isto masovno radi kod nas, posebno sa trgovinom iz Kine) - pa te oderu.

 

Da, da, videh...ali opisa i IgorN, sve je relativno izgleda...


  • 0

#118 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 21 December 2016 - 08:55 AM

Црвени је на огласима,од пре неки дан,ако сам добро видео.


  • 0

#119 farbach

farbach
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 23 December 2016 - 07:13 AM

Jeste. Vreme je za F8.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika