Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1104 odgovora na ovu temu

#541 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 December 2013 - 07:51 AM

Jel ima neko iz Novog Sada da je nesto primio iz Kine ovih dana?? Koliko je trebalo da dodje paket od ulaska u Srbiju?
Cekam 2 paketa vec skoro 2 meseca, ni traga ni glasa... Za jedan paket mi je prodavac rekao da su mu kazali da je paket stigao pre malo vise od nedelju dana u Srbiju. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#542 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 December 2013 - 04:09 PM

Juče mi je stigao paket iz Kine koji je poručen 29.06.2013.
Putovao je skoro 6 meseci, pa sam i zaboravio na njega, jer mi je prodavac refundirao pare još pre 4 meseca.....
Naravno bio je sa besplatnom poštarinom, bez mogućnosti praćenja pošiljke.

Poučen ovim, a i predhodnim iskustvima, više se ne usuđujem da naručujem pakete sa besplatnom poštarinom, već isključivo sa plaćenim troškovima, jer na taj način paketi stižu mnogo brže i nema nerviranja, može da se prati na netu, a doplata je samo par dolara ili evra, što je odprilike cena kao kod domaćeg post ekspresa ili aks-a...
Poslednje naručeno sa plaćenom poštarinom iz Kine je stiglo za 7 dana do mog stana....
  • 0

#543 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 12 December 2013 - 08:24 PM

Veruj mi, nije puno bolja situacija ni kad platiš isporuku, ok ne putuje 6 meseci ali evo ja imam nekoliko paketa kojima je prošlo 50 dana, svi imaju plaćenu isporuku, broj za praćenje koji se "zaglavio" tamo negde... to što ti je zadnji paket stigao za 7 dana je bila čista sreća sem ako nije putovao DHL-om ili slično, FedEX-om :)
  • 0

profilepic.gif


#544 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 25 December 2013 - 09:22 AM

Juče mi je stigao set buržira sa Tajvana. Poštarina je bila besplatna i postojalo je praćenje paketa, ali nije radilo. Tajvanska pošta nije umrežena sa ostatkom sveta pa naša pošta nema podatke o paketu sve dok ne uđe u zemlju. Međutim ovaj put se paket uopšte nije pojavljivao u sistemu naše pošte. Proveravao sam svakodnevno poslednjih dana.
Paket se nije pojavljivao ni na track-trase.com na kome ga je inače moguće pratiti. Tamo je postojao samo podatak da je 6.12. letom tim i tim krenuo za Nemačku, ali se nikada nije pojavio podatak da je stigao u Nemačku, a kamo li da je krenuo put Srbije.

Najlepše od svega naši mi nisu ništa naplatili. :D

Čudna je situacija i sa paketom sa CRC-a. Naša pošta ga i dalje vodi pod "otprema", a podatak je od 19.12. Do sada bi morao da je stigao u Srbiju.
  • 0

#545 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 December 2013 - 02:37 PM

Juče mi je stigao set buržira sa Tajvana. Poštarina je bila besplatna i postojalo je praćenje paketa, ali nije radilo. Tajvanska pošta nije umrežena sa ostatkom sveta pa naša pošta nema podatke o paketu sve dok ne uđe u zemlju. Međutim ovaj put se paket uopšte nije pojavljivao u sistemu naše pošte. Proveravao sam svakodnevno poslednjih dana.
Paket se nije pojavljivao ni na track-trase.com na kome ga je inače moguće pratiti. Tamo je postojao samo podatak da je 6.12. letom tim i tim krenuo za Nemačku, ali se nikada nije pojavio podatak da je stigao u Nemačku, a kamo li da je krenuo put Srbije.

Najlepše od svega naši mi nisu ništa naplatili. :D

Čudna je situacija i sa paketom sa CRC-a. Naša pošta ga i dalje vodi pod "otprema", a podatak je od 19.12. Do sada bi morao da je stigao u Srbiju.


Ako nisi do sad, probaj sa ovim sajtom da pretražiš http://www.17track.net/index_en.shtml
  • 0

#546 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 25 December 2013 - 03:36 PM

pozdrav,koja kartica iz banke mi je potrebna da bih mogao nešto pazariti iz kine?...
  • 0

#547 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 December 2013 - 03:42 PM

pozdrav,koja kartica iz banke mi je potrebna da bih mogao nešto pazariti iz kine?...

bilo koja sa kojom može da se plaća na internetu :D
odeš u banku i kažeš:
"Dobar dan, ja bi želeo karticu sa kojom bi mogao da vršim plaćanja tj. kupovinu preko interneta."
i dalje će ti sve objasniti u banci...
  • 0

profilepic.gif


#548 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 25 December 2013 - 04:01 PM

Visa iz Intese.
  • 0
.

#549 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 25 December 2013 - 04:49 PM

pozdrav,koja kartica iz banke mi je potrebna da bih mogao nešto pazariti iz kine?...

bilo koja sa kojom može da se plaća na internetu :D
odeš u banku i kažeš:
"Dobar dan, ja bi želeo karticu sa kojom bi mogao da vršim plaćanja tj. kupovinu preko interneta."
i dalje će ti sve objasniti u banci...

hvala...šta se plaća sem vrednosti robe?...ukratko,ako je roba oko 40 dolara onda plus ovo plus ono...
  • 0

#550 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 December 2013 - 04:54 PM

pozdrav,koja kartica iz banke mi je potrebna da bih mogao nešto pazariti iz kine?...

bilo koja sa kojom može da se plaća na internetu :D
odeš u banku i kažeš:
"Dobar dan, ja bi želeo karticu sa kojom bi mogao da vršim plaćanja tj. kupovinu preko interneta."
i dalje će ti sve objasniti u banci...

hvala...šta se plaća sem vrednosti robe?...ukratko,ako je roba oko 40 dolara onda plus ovo plus ono...


roba + troškovi isporuke (ako nisu uračunati u cenu robe) + PDV (ako carinik ubode baš tvoj paket) + Carina (ako carinik ubode baš tvoj paket i proceni ga na više od 50€) + koji dinar za PTT (pod uslovom da je paket/roba carinjena) + sitna bankarska provizija koja nastaje usled konverzije valuta...
  • 0

profilepic.gif


#551 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 25 December 2013 - 05:27 PM

+Nerviranje kada ti pošiljku podele na dva dela,pa drugi deo,na još dva dela,pa ti taj drugi deo nikad ne stigne...
  • 0

#552 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 25 December 2013 - 05:31 PM

Ako nisi do sad, probaj sa ovim sajtom da pretražiš http://www.17track.net/index_en.shtml


Hvala. I po ovima je paket i dalje u Britaniji. Novogodišnji haos.
  • 0

#553 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 December 2013 - 07:59 PM

@robhood Imaš klasične kreditne kartice kojima može da se plaća na netu (Visa, Master, AmEx, itd), a imaš i kartice koje su namenjene baš za net, npr Visa Electron. One nisu kreditne, nego debitne, što znači da plaćanje prolazi samo u slučaju da u trenutku kupovine na računu imaš potreban iznos. Dakle, prvo uplatiš pare u banci (ili prebaciš na karticu preko online servisa), pa onda ide plaćanje. Ti vidi šta nudi tvoja banka i šta tebi više odgovara. Sa kreditnom ne razmišljaš, izabereš sve što ti odgovara i plaćaš, ali je problem ako ti neko ukrade podatke. Sa debitnom si generalno sigurniji, ali ako si na karticu stavio suviše malo para, možda ćeš morati da čekaš sledeći radni dan da uplatiš još para.

Za dostavu je najbolje da štikliraš da ti nipošto ne dele pošiljku, ako takva opcija postoji. Inače može da se desi da ti za ostatak tek za 7-10 dana jave da ne mogu da nabave ili da se čeka 60 dana. Mene je Tmart tako prevario.

Za troškove ti na sajtu napišu koja je cena + isporuka. Po zakonu, na to (ukupno) obavezno plaćaš PDV 20 %, a ako je roba + isporuka preko 50 evra (ili tako carinik proceni), plaćaš i carinu 10 %. Takođe, može da se desi da ti naplate i nešto sitno za "otvaraninu" paketa. Takođe, imaj u vidu da carina nema obavezu da prihvati cenu koju pošiljalac napiše, nego da odokativno lupe i daleko veću. Pa onda na tako odokativnu cenu udare i carinu i PDV. Zato je bolje kupovati samo sitnice. Istini za volju, Kinezi uvek napišu daleko manju vrednost od one koju si platio (carina ti ne prihvata ni račun iz banke kao dokaz stvarnog iznosa). Ali to nije opravdanje za carinu da se ponaša mafijaški. Uglavnom, za male pošiljke se nekada desi da ti naši ne naplate ni otvaraninu, ni PDV. Ali to je čista lutrija. Inače, ozbiljne firme (sa Zapada), ne samo što napišu tačan iznos, nego i prilože fakturu, pa uglavnom nema problema i procena.
  • 0

#554 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 25 December 2013 - 09:26 PM

joj hvala momci za odgovore...dugo nisam bio na forumu ali vidim da grešim u tome... :oops:
čim naručim nešto javljam šta se dešava
  • 0

#555 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 10 January 2014 - 07:30 PM

Možda je malo off topic. Jel imate iskustva kada Vam prijatelj šalje na primer neki deo iz amerike.
Kakva je tu procedura, platim poštarinu, ili on tamo, ajd to je manje bitno, ali na primer, on mi kupi menjač, pa ga lepo pošalje bez ikakvih oznaka, privatni paket, kako se tada carini. i da li se lupa pdv. Verovatno opet zavisi od raspoloženja carinika.

Primer, hoću da kupim šamaraljke od 70 dolara koje kupac neće da šalje u srb, to kupi moj drug u americi, i onda uzme neku kutiju i stavi ih i pošalje.

Kako ovi sada na carini kada to dođe procenjuju vrednost, da li je više od 50evra i da li ce da lupe pdv. :?:
  • 0

#556 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 10 January 2014 - 08:37 PM

Osnovno i uvek važeće pravilo na našoj carini je da nema precizno definisanih pravila oko carinjenja robe.

Ono što je poznato jeste da naša carina polazi od predpostavke da svaka roba ima neku vrednost i s obzirom na to može da se izvrši naplata poreza i carine.
Druga fixna stvar: porez može da se naplati na svaku robu bez obzira na njenu vrednost.
Da li će zaista porez (i carina) biti naplaćeni zavisi od mnogih faktora koji ne mogu da se kvantifikuju tj. predstavljaju nepoznate (u sistemu jednačina :mrgreen: )

E sad, kad se roba šalje u inostranstvo ona mora da ima carinsku deklaraciju tj. CN22 obrazac na kojoj se mora naznačiti šta je u paketu i koja je vrednost (tačna ili bzvz, nebitno je, može biti i 0.00$/€/din), ne znam da li je u svim poštama tako ali ja kad sam slao za inostranstvo morao sam paket da donesem u poštu otvoren, po/kažem šta šaljem i popunim taj CN22 obrazac a znaš i sam kako su ameri osetljivi na pakete koji idu na aerodrom u avion, verovatno svi prolaze kroz rentgen!!!

Ukratko, ne može da pošalje paket "bez ikakvih oznaka", mora nešto da napiše a u to nešto naši carinici onda mogu da poveruju ili ne moraju, ako mu i kojim slučajem dozvole da paket ode samo sa adresom (primaoca (tvoja) i pošiljaoca) to će našim carinicima biti sumnjiviji...

Najbolje rešenje je da drugar navede kako je vrednost paketa recimo 25$-30$ znači nije ni sića a nije ni nešto preterano da bi platio veliki PDV, taman toliko da carinicima bude/izgleda OK a pošto če biti u paket, ne u pismu, to su veće šanse da će otvarati paket i proveravati sadržaj.
+ ako uzimaš novi proizvod u kutiji sa papirima isl. onda je savet da drugar sve to izvadi i pošalje ti samo šamaraljke u kesi, bez papira i bez originalne kutije jer onda to izgleda kao polovna roba dakle jeftinija nego novo-iz radnje...
  • 0

profilepic.gif


#557 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 10 January 2014 - 09:59 PM

Ukratko, ne može da pošalje paket "bez ikakvih oznaka", mora nešto da napiše a u to nešto naši carinici onda mogu da poveruju ili ne moraju, ako mu i kojim slučajem dozvole da paket ode samo sa adresom (primaoca (tvoja) i pošiljaoca) to će našim carinicima biti sumnjiviji...


Moze. Par puta sam primio pakete iz EU bez ikakvih oznaka (osim moje adrese). :D
  • 0

#558 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 10 January 2014 - 10:09 PM

OK, hvala Sirius9, hvala Stole.

Sirius, tako i ja razmišljam, da kada to budem radio, da stavi lepo u onoj koverti sa onim najlonom i to je to a ne u kutiji i da stavi CN22 30dolara pa šta bude.

Stole kako si prošao s pdv-om, carinom, kada si dobio poslednji?
  • 0

#559 Eli

Eli
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 15 January 2014 - 06:04 PM

Pokušao sam da kupim neke sitnice sa dx.com ali kada probam da naručim prijavljuje mi:

0x80042024 : There was an error in the Shipping Address Country field.

Za Country: sam izabrao Serbia a za State/Province/Region: uneo isto Serbia, pošto mora nešto. Uneo sam naravno i ostale potrebne podatke, ali mi stalno prijavljuje istu grešku.

Da li neko zna kako da ovo prevaziđem?
  • 0

#560 tragac

tragac
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 28 January 2014 - 05:41 PM

Jel neko možda naručivao ovakve torbice:
http://www.ebay.com/... ... 4ac8cf0f00
Ovde su mnogo skuplje, na kupindu koštaju 1200, 1300... a na dx.com idu od 8 dolara
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika