Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#161 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4413 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2017 - 01:29 PM

Locus nije los ali i on zbog nekih detalja zaostaje iza Orux-a.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#162 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 10 August 2017 - 02:42 PM

Bakara, mislim da sam uspeo da zakljucam, nisam bas nesto preterano vican ali mislim da sam ubo. Sad narednih dana da testiram pa da vidim. Javljam rezultat.
  • 0

#163 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 11 August 2017 - 11:01 PM

Jel nekom otkazala aplikacija Cyclers? To je Strava za WinPhone. Godinu il dve radila mi ok i odjednom neće, non stop me usmerava na login za Stravu. Uradim, ništa. Čak u prodavnici stoji da app nije dostupna za moj fon?! A do sada je bila...nzm. Nije autor ažurirao app...đoslao im meil, ništa. Hm...
  • 0

#164 Trotter

Trotter
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 17 August 2017 - 09:44 AM

Kako da se zakljuca aplikacija? Nisam nasao nista slicno u podesavanjima.


  • 0

#165 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 01:48 PM

E, samo da javim da posle ovog "zakljucavanja" aplikacije (ili kako se vec zove to cackanje u podesavanjima) , sve radi kako treba. Hvala na pomoci n2:drinks


  • 0

#166 Z4RE

Z4RE
  • Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • LocationNiš, Srbija

Postavljeno 05 September 2017 - 06:49 PM

Runtastic MTB Pro - FREE
https://play.google....ountainbike.pro

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
  • 1

#167 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 September 2017 - 12:03 AM

Runtastic MTB Pro - FREE
https://play.google....ountainbike.pro

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

hvala!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#168 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1403 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2017 - 07:23 AM

Vec par puta sam cuo da Strava moze da radi offline - mislim od Bakare i Trottera, izvinjavam se ako gresim - ali ja to nikako ne uspevam da postignem. Reinstalirao sam aplikaciju par puta, za svaki slucaj, medjutim Strava ne da nece da snima kada nema pristup internetu, nego nije u stanju ni da vidi gde sam.

 

Juce sam isao na voznju posle posla, pa sam jos jednom uradio istu stvar - deinstaliraj, instaliraj - onda sam sisao na ulicu, ukljucio Stravu i ... nista. Mapa se uopste ne pojavi, a kamoli moja lokacija. Sacekam nekoliko minuta, jer mozda sve ide sporije, ali uzalud. Sa druge strane, delic sekunde nakon sto ukljucim internet, pojavi se mapa i sa njom i moja lokacija. Prakticno odmah. Ovo sve sam ponovio dva puta - iskljucim Stravu i internet, pa ukljucim Stravu i cekam... jok, nista... ukljucim internet, PUF eto ga.

 

Ima li neko ideju sta se tu desava?


  • 0

#169 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 22 September 2017 - 07:52 AM

Mislim da strava u off line modu samo preko gps-a belezi putanju, ali ne moze da ti pokaze mapu. Kad se zavrsi voznja i konektujes se na net i upload-ujes trebalo bi da je ucita normalno.


  • 2

#170 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1403 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2017 - 08:13 AM

Aha, kapiram... moguce da si u pravu, mada ta varijanta definitivno nije dovoljno dobra da bih je koristio. Hvala.

 

Ja sam u stvari presao na OruxMaps, po preporuci chamade, i to radi odlicno. Jedino sto moja verzija trenutno koristi neke mape koje su uzasno nepregledne, pa rekoh da jos jednom proverim sta od aplikacija zaista radi offline. Po svemu sudeci, jedino OruxMaps radi sve sto treba, samo treba da mu sredim taj izgled mape.


  • 0

#171 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 22 September 2017 - 08:53 AM

Strava radi u offline modu radi samo snimanje rute ali može da ti prikaže samo kesiranu mapu ako je imaš, ne može da prikaže nešto što nema logično...

Uglavnom strava ne može zameniti orux niti on može zameniti stravu jer ne služe za istu stvar.

Evo kako izgleda
6ed4063bd21fa629884c75c51239e5dd.jpg0cfcbb88ea53c0c25bdc636a9c8dd976.jpg



Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 1

#172 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 22 September 2017 - 09:04 AM

Runtastic MTB Pro - FREE
https://play.google....ountainbike.pro

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

 Nije free jbg. Free trial. Radio je lepo, doduše, al' me je grdno iznervirao. U sred prve prave vožnje žene mi i mene, umilni ženski glasić se ljubazno odjavio, i zaključao ekran tako da smo ostali uskraćeni za sve informacije o istoj ... #-o  te je popasao momentalnu deinstalaciju.


  • 0

#173 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1403 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2017 - 10:17 AM

@ Bakara

 

Naravno da si u pravu, nego sam ja (pogresno, naravno) podrazumevao da "radi offline" znaci da makar te osnovne funkcionalnosti, a prikazivanje mape i lokacije to jeste, radi i bez interneta bez neophodnih akrobacija van aplikacije. Posto u samoj Stravi ne postoji nacin da se mapa download-uje (koliko ja znam), mislio sam da ona makar ima mapu oblasti u kojoj sam do tada vozio tj Beograd i neku okolinu. Nije veliki posao dodati to skidanje mapa ali, kao sto kazes, Strava nije ni zamisljena za ono za sta bih ja (i kako bih ja) da je koristim.


  • 0

#174 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 22 September 2017 - 10:26 AM

Strava je vezana za google maps, probaj u njemu da kesiras mape ili downloadujes zonu koja ti je potrebna, mozda moze tako, ja nisam nikad koristio na takav nacin.

 

ne znam da li imas neki mobilni internet, ali potrosnja interneta je vrlo mizerna za tu namenu, radice i na najmanjem protoku i trosice jako malo.


  • 0

#175 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 22 September 2017 - 11:25 AM

Mislim da nije vezana za gmaps, bar je tako kad udjes na sajt Strave.

Ja koristim Here WeGo mape kad ocu da u toku voznje provjerim nešto. Samo moraju da se skinu offline mape i to je to. Ima za svaku drzavu.
  • 0

#176 Z4RE

Z4RE
  • Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • LocationNiš, Srbija

Postavljeno 22 September 2017 - 11:43 AM

Nije free jbg. Free trial. Radio je lepo, doduše, al' me je grdno iznervirao. U sred prve prave vožnje žene mi i mene, umilni ženski glasić se ljubazno odjavio, i zaključao ekran tako da smo ostali uskraćeni za sve informacije o istoj ... #-o te je popasao momentalnu deinstalaciju.

Post sam postavio dok je bio free tog dana, nakon toga su ponovo vratili plaćanje. To što ti se desilo možda ima veze sa telefonom i dozvolama aplikaciji da koristi GPS u pozadini... Mislim da je i mene tako zezao na novijim sistemima dok mi na KitKat uvek lepo radi.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
  • 0

#177 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1403 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2017 - 11:50 AM

Strava je vezana za google maps, probaj u njemu da kesiras mape ili downloadujes zonu koja ti je potrebna, mozda moze tako, ja nisam nikad koristio na takav nacin.

 

ne znam da li imas neki mobilni internet, ali potrosnja interneta je vrlo mizerna za tu namenu, radice i na najmanjem protoku i trosice jako malo.

Nije u pitanju potrosnja interneta, jer toga imam vise nego dovoljno. Problem je kada nestane signal ili sam u romingu, sto se desava jako cesto kada se iole priblizim granici.

Sto kaze clapton, i ja mislim da Strava nije vezana za Google, makar ne na takav nacin da koristi offline guglove mape, jer sam do skoro na telefonu imao celu istocnu i juznu Srbiju ali Strava to nije konstatovala.


  • 0

#178 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 22 September 2017 - 11:56 AM

Meni je strava najnormalnije prikazivala lokaciju, ucrtavala rutu kojom sam prosao i davala sve ostale podatke dok sam bio u romingu (offline). Naravno da ne moze ucitati mapu, ali ne bi trebalo da pravi problem oko GPS parametara, ucitavanja i prikazivanja istih.
  • 0

#179 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1403 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2017 - 02:14 PM

Hteo sam da postavim screenshot sa Strave da bih pokazao kako to kod mene izgleda, pokrenuo Stravu... radi? Wtf??! Proverim internet - iskljucen. Da sam zbunjen - zbunjen sam, totalno. Od juce popodne, kada sam poslednji put pokusao, nisam nista cackao, a nije bilo ni updatea...
Kada kazem da radi, mislim isto kao kad sam online - mapa, lokacija, sve je tu.
Jedino sto je snimanje moguce samo na njihov server, znaci nema snimanja dok se ne nakacis, ali to je vec druga stvar.
  • 0

#180 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4413 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2017 - 04:44 PM

Strava, kao i sporttreker ne moze prikazati mapu.
Orux moze jer je prvrnstveno zamisljen da radi u offline line rezimu.

Boris@ iz oruxa se moze preuzeti vise razlicitih mapa, sto sa izohipsama, sto sa nekim drugim detaljima.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika