Jump to content


Fotografije

Sta da kupim? :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
143 odgovora na ovu temu

#101 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 26 March 2009 - 11:32 PM

mislis na oglas 655? po cemu on ima bolju opermu od ona dva?
  • 0

#102 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 March 2009 - 11:45 PM

Mozda je to moje subjektivno. Sta znam, tu su negde. Ovaj ima avid kocnice, za razliku od ona dva, sto je malo bolje, magnesium vilu, dt swiss glave. Al opet, ona dva, imaju rapidfire shiftere, a ovaj gripshift. :| Nista to, dok se ne proba. Al eto, lepa mi i ta razlika u ceni. :wink:
  • 0

#103 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 12:06 AM

pa da,ali ona dva imaju prednji menjac Deore,zadnji XT,a ovaj zadnji menjač Alivio, prednji menjač LX a i ne svidja mi se gripshift
  • 0

#104 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 12:16 AM

Pa tu mu kao dodje prosek, mada i nije tako. XT je bolji od Alivia, i to doosta, a LX od Deore-a, ali neznatno. Znaci, ova dva imaju bolje menjace, pa je eto, i opravdano, sto su skuplji. Ali, mislim, da bi 250e, bila konkretnija cena, jer kad te delove vrednosno saberes (polovne), ne moze biti tolika razlika u ceni (200 naspram 280) :-k Opet, pitanje je koja je razlika, kad se provozaju svi. :D
  • 0

#105 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2009 - 07:29 AM

pa da,ali ona dva imaju prednji menjac Deore,zadnji XT,a ovaj zadnji menjač Alivio, prednji menjač LX a i ne svidja mi se gripshift

Shimano Acera i Alivio menjaju na 8-faz kasetama.
Shimano Deore, LX, STX, XT, XTR menjaju na 9-faz kasetama.
sa druge strane ako ugledaš Sram X-7, X-9 i X-0 nemoj oklevati da pazariš.
Sram najčešće dolazi sa gripshift-om, ali zadesi se u oglasima i neki trigger :)
  • 0

#106 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 10:43 AM

Najradje bih ja uzela onaj Genesis Impact nov i da ne razmishljam dal kupujem ukraden bicikl :| pokusacu da skupim pare za taj nov genesis,a i procicu josh par radnji da vidim ima li nesto sa slicnom opremom za te pare.
Evo ovaj polovnjaka prodaje za 350e http://www.serbiaout...bikeponuda.html

Trek 6500
Odlično stanje, 19,5" ram, boja narandžasta kameleon (boja se menja u zavisnosti od osvetljenja). Amortizer Manitou Axcel Elite 80mm, lock-out srednji pogon Shimano 440, točkovi sa Bontrager bandašima i Shimano 475 nablama za disk. Deore šifteri i prednji menjač, zadnji menjač XT

Cena 350e

A onaj Genesis je nov za te pare sa garancijom,papirima kako viewtopic.php?f=35&t=1786

pff ne znam vise ni sama :(
  • 0

#107 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 11:12 AM

Sutra cu okachiti slike Impacta, i reknurti vam kako se ponasha offroad :)

Taj trek- dodje mu slichan dosta... :)

Ne znam, ja sam prelomio za nov pa eto, mislim da nema mnogo greske tu, jedino sto kosta...:)

Znam tesko je odluchiti, uzivaj u tom osecaju, been there, done that :)

Poz
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!

#108 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 12:49 PM

Ma taj Trek je super, ali sta ces sa ramom od 19.5"?! Znaci, sve pada u vodu. :( Plus, kao sto neko rece, trekovi imaju malo duze ramove. Ne mozes se ubediti da ti odgovara taj ram, zato sto je bajsic dobar, a posle da se razvlacis po njemu. :D
  • 0

#109 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 04:19 PM

pa ja imam i duge noge a shodno tome duze ruke,tako da ne verujem da bi mi bio problem ram 19,5 :) sve je to subjektivno,neko je navikao na vece ramove,neko na manje,ja nemam problem s velikim ramovima,mene nerviraju manji ramovi.I ovaj impact ako uzmem uzecu sa nekim ramom 19 oprilike.Videcu uglavnom sta mi odgovara... e sad koliko je taj trek dobar,tj u kakvom je stanju pitanje je,impac je slichan a nov za te pare,a ovaj ko zna dal je maznut
  • 0

#110 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 10:21 PM

Pazi kod Impacta, ja zamalo da se zeznem, uzeo sam prvo 50 ram-19in, i kad sam probao, delovao je ok, ali posle u toku voznje sam skontao da je kratak i mali... Pa sam zamenio za ZADNJI veci ram u inter sportu koji je bio 21in i sad mi je ko zmaj... Obavezno proveri dobro da li Ti odgovara ono sto imaju!

Pa ako uzmesh imamo iste bajkove :)

Za trek ne znam, idi vidi, probaj oba pa odluchi...lepo zvuchi i trekche, samo ako Ti odgovara...

:D Srecno!
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!

#111 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 10:57 PM

pa reci mi koliko si ti visok,koliko su ti dugachke noge otprilike? dobro je da su ti dozvolili da zamenis :D
  • 0

#112 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 29 March 2009 - 04:43 PM

Jes to je super! :)

Visina 182-184 kako kad a noge su oko 85-88 a po tome i onome sto sam, valjada, dobro izracunao, meni je ok izmedju 19 i 21 inch ram.

E sad ima tu i DUZINA rama... ja sam izracunao visinu a sad zbog duzine sam uzeo veci ram!
Najbolje je, po meni, da prorachunash to sve pa da odes i trazis to sto bi po rachunu odgovaralo , i onda probash, jer modeli se razlikuju, a i zavisi koliku su lulu stavili, kakav je volan... pa kopaj, trazi dok ne sednesh na velichinu po meri :)

Meni recimo treba duza lula, sa manjim nagibom pa cu mozda da menjam chim probam neku duzu da stavim :)

poz!
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!

#113 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 March 2009 - 05:53 PM

Ljudi moji.
Kada pričamo o veličini bajka, treba da mislimo na DUŽINU. Visina nije nikada problem. Video sam šticne od pola metra, a takođe sam sedeo na ramu 23" iako mi je već 21" nešto ogromno i nije bio previsok.
Takođe i Ž i M za istu visinu treba skoro isti bajk, samo za Ž za nijansu kraći. Može čak isti ram, samo da se reguliše dužina sa kraćom lulom i centralnom šticnom.
Vanessa vozi ram koji je za 1cm duži od mog, ali smo lepo to regulisali sa 100mm lulom okrenutom u +, centralnom šticnom, pa smo i sedište zakucali napred. Zato ja vozim 120mm lulu okrenutu u -, centralnu šticnu sa sedištem koje je zakucano ka nazad (koliko god podeoci na šinama dozvoljavaju), a uz to je moje sedište nekako duže u nazad, pa sam napravio geometriju koja mi savršeno odgovara.
  • 0

#114 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 30 March 2009 - 06:42 PM

uzela sam na kraju polovan city bike genesis toronto na uscu u servisu i prodavnici bozzaro za 300e,vishe mi se svideo od novog impacta :) covek ce ga odrzavati ako mu nesto zafali naredne dve godine,to su bajsevi koji su stigli iz austrije u Novi Sad pa onda kod njega ,30 komaTa :D medju njima je bio i onaj mistral shto mi se svidjao,medjutim za mene previshe mali ram 17,5 ... probavala sam neki ktm koji je imao za inch veci ram ali ni on mi nije odgovaro.Na kraju sam se odlicila za genesis,jako mi se svideo a vidi se da je u odlichnom stanju,ima neke ogrebotinice najvishe kroz transport se bajsevi oshtete,ali to nishta nije strashno.Imam par slichica,mada su slikane mobilnim sa blicem pa ima odsjaja,bolje ce se videti kad budem slikala po danu.
Od opeme nemam pojma ni sama shta ima,znam da su oba menjacha deore,ima na svakom delu nalepnicu pa cu sutra pogledati tachno.Na netu ne mogu naci taj model,jako chudno...kad kucam genesis bikes on izbacuje samo modele za 2009 O.o svashta...30032009109.jpg

Attached Thumbnails

  • 30032009114.jpg
  • 30032009108.jpg

  • 0

#115 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 March 2009 - 07:02 PM

Sad na njega i cepaj... mani se nalepnica :D .
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#116 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2009 - 07:05 PM

Neka ti je sa srecom, cuvaj ga i da predjes sa njim hiljade km =D> =D> =D> =D> =D>
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#117 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 30 March 2009 - 07:35 PM

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Strava!

Super, sad samo vozi, voziiiii i voziiiiiiiii!

Pozdrav! :) n:bicycle n:bicycle n:bicycle

Imao sam slichan problem kad sam pokusao da nadjem nesto vishe na netu o Genesis firmi, ali mislim da je shto mi ovde kupujememo ima veze sa Genesis firmom samo po nalepnicama :) Al dok je oprema prepoznatljiva i kvalitetna, nalepnica nema veze!

Pozdrav!
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!

#118 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 30 March 2009 - 08:19 PM

Na netu ne mogu naci taj model,jako chudno...

It is a mystery...Kao da je bajs nasao tebe :D
Cestitam i ja, pa da se lepo vozis!
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#119 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 March 2009 - 08:45 PM

Dobra mašina, u zdravlje da je voziš.



Ne znam da li ste primetili, ali nemamo smajli koji nazdravlja
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#120 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 30 March 2009 - 08:49 PM

offt: baci na mail ako imas neki dobar, planiram da osvezim kolekciju smajlija
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika