Jump to content


Fotografije

Cipele ili ti sprinterice za biciklu!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
235 odgovora na ovu temu

#61 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 09 February 2015 - 10:20 PM

U pitanju su 3mm koje si sam izmerio, ja ne bih rekao da je 3mm za broj vece / manje, cak sta vise ispade po tvom da su shimano manje.   :)

 

@grbic

Izmeri ulozak patika br 43 koje nosis.

nisam nista merio tako pise na njima.Grbicu ove super izgledaju i nisu skupe


  • 0

#62 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 February 2015 - 10:25 PM

Jedino sto specifikacija kaze da su za indoor biking :) odnosi se na spiner bicikle... Uostalom vozicu ih leti tako da ce i hladjenje prijati


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#63 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 February 2015 - 10:39 PM

Ovo me zanima jer sam laik za SPD, ove patike mogu da se nose sa ovako prisarafljenim "chepom" na djonu kao standardna obuca, a kad se pedala odsrafi se "chep-poklopac" pa se u otvor montiraju Plocice (koje se valjda posebno kupuju ?) i onda se kaci na SPD pedalu u voznji, a kada se sjase s bajsa moze u ovim patikama da se hoda jer ta Plocica na njima ostaje u Otvoru na djonu i ne kaci-struze-zapinje pri hodanju po ravnom asfaltu, ako sam sve dobro razumio ?

To fitnes spd patike, ako neces da ih koristis kao patike za pedaliranje sa plocicama onda ne diras cepove. Moja iskustva dosadasnja su sa mtb sprintericom sa kramponima (tvrdi djon) tako da o ovima ne znam nista dok ne probam

 

 

a koliko bi jos kostale odgovarajuce Plocice za njih ?

Plocice su 10-15 evra, mada ih dobijas sa pedala a kad se potrose kupujes kao rezervni deo

 

Jel bas ova patika iz oglasa Shimano SH-FN01 odgovara za ove pedale koje su na Treku 8500 ? > attachicon.gifTrek 02.JPG

 

Odgovara kako tim pedalama, tako i svim sa SPD kacenjem


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#64 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 09 February 2015 - 10:57 PM

na to sam i mislio imaju sto trkaci kazu krupan mehur za ventilaciju leti a kad zahladni neke kamasne i problem resen a sto se tice plocica za spd one traju i traju


  • 0

#65 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 February 2015 - 11:02 PM

na to sam i mislio imaju sto trkaci kazu krupan mehur za ventilaciju leti a kad zahladni neke kamasne i problem resen a sto se tice plocica za spd one traju i traju

Pre ti dosade nego sto se potrose :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#66 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 09 February 2015 - 11:19 PM

To fitnes spd patike, ako neces da ih koristis kao patike za pedaliranje sa plocicama onda ne diras cepove.

Moja iskustva dosadasnja su sa mtb sprintericom sa kramponima (tvrdi djon) tako da o ovima ne znam nista dok ne probam

 

 

Plocice su 10-15 evra, mada ih dobijas sa pedala a kad se potrose kupujes kao rezervni deo

 

 

Jesu li navedenim MTB sprintericama kramponi i tvrdi djon u funkciji oslonca na tlo da ne bi Plocice kacile o tlo, tj. plocice su unutar djona uvucene i zasticene ?

 

Kako tebi djeluje kad pogledas djon na ovim patikama iz oglasa, jel plocice kada se postave ostaju u djonu, u ravni s djonom ili strce izvan djona ? 

(ovo isto i za fitnes spd patike ?)

 

Jesu li svi modeli SPD plocica Standardni za kacenje na ovu patiku iz oglasa i sve odgovaraju za one SPD pedale na Treku ? 

 

Bolje da mi ti jasno objasnis ka stari biciklisticki vuk ove standarde i funkcionalnost, no da gatam il' nabodem nesto naopako, pa mi bude kasno zaoOo,

 

Hvala Majstore !


  • 0

#67 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 February 2015 - 11:30 PM

@Noves
Ovde je prilicno dobro objasnjeno
http://university.tr...lipless-pedals/
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#68 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 10 February 2015 - 01:08 AM

@Noves
Ovde je prilicno dobro objasnjeno
http://university.tr...lipless-pedals/

 

Hvala Majstore, odlicno i slikovito uputstvo !

 

Molim jos za ovo pojasnjenje:

 

Kako tebi djeluje kad pogledas djon na ovim tvojim patikama iz oglasa, jel plocice kada se postave ostaju unutar u djonu, u ravni s djonom ili strce izvan djona ?

Ovo me isto zanima i za fitnes spd patike ? (jer mi samo odgovaraju modeli gdje su plocice uvucene u djon i ne dodiruju tlo, tj. ne struzu asflatom pri hodu) 


  • 0

#69 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 February 2015 - 03:25 PM

I dok ja vodim brigu o broju pametni ljudi kupuju... Tako da sam ostao bez sprinterica za sad...  ](*,)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#70 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 February 2015 - 04:04 PM

Covek brzo uci.

Narucene i stizu za par dana  n2:Beach2

http://www.sportsdir...ng-shoes-144024


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#71 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 10 February 2015 - 10:26 PM

Au bre, pa zar posle ovih > http://www.bikewagon...mens-36-new-nib uze bas ove > http://www.sportsdir...ng-shoes-144024

 

Taman istakoh prefinjen ukus, eleganciju i funkcionalanost, kad ono drugi model koji po izgledu odgovara "za ranu sjetvu krompira i repe" sa MTB-a, marke IMT-a,

pa da mi bre poklone ovo ne bih nosio, jer sam ipak smeker i bez i s oranz prslukom, ali bih svakako po odbijanju naveo da ih tebi poklone i jos bolje da te nesto pride caste sto im reklamiras ovaj surovo-mastovit produkt. n2:party-021

 

Steta bre za one crne, htjedoh uzeti jedno 3 para da imam dok ne pregazim svu evropsku obalu, nako, smekerski, pa ipak mozda i ja uzmem ove za "tesko blato i duboko oranje" pa kad obidjem svijet i nakon toga napustim isti, da me u njima prepariraju i koriste sa nekim bici-traktorom za uzoravanje tesko obradivih lokaliteta na sjeveru CG n:bicycle  

 

Bratstvenice, odjavi ovu porudzbinu kolko danas, pa sacekaj malo da se nesto elegantno ukaze, i zgrabi na vrijeme, a da sam znao za one crne elegantne da ce bit rasprodate, kupio bih sebi i tebi po 2 para, da nam ljetos i jos kusur ljeta, noge disu i lijepo mirisu, a dok elegantno pedalamo lijepe zene za nama uzdisu, ali ako ti sve ovo nista ne znaci, vec si zadovoljan svojim izborom "bici-opanka i obojka" onda za me i ovo sto pisem vazi ona stara... n2:0002trtum3   


  • 0

#72 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 February 2015 - 10:41 PM

@Noves

Sta cu kad nema broja... Dok sam raskrstio koji broj mi treba odose brojevi dok si reko` keks. A bas su mi se svidele, i smesno su kostale.

Nije mi strano da nosim tvrdi djon, takve sam i prodao pre neki dan, imas sliku u trgovina medju kolegama. Ako bi znao podatak da je prenos snage bolji sa tvrdim djonom nego sa mekanim da li bi ih onda nosio osim kad ides u doboko oranje hehehe... Zamisli na turi bolji prenos snage

Ove Muddy Fox imaju krampone ali su gumeni pa moze da se hoda u njema bez proklizavanja, a otkazivanja nema vec je placeno i zamisli zadnji par mog broja heheeh.

 

Off

Imam predlog za tebe. Zasto ne otvoris temu, naslova "Dj Noves Muzika za download" ili nesto slicno, gde ces postavljati muziku onda je sva muzika na jednom mestu a ne rasejana po celom forumu.  Ja sam skinuo one spance i onu etno frulu ili sta li je vec, a verujem da je skinuo jos poneko. Pa kad imas vremena i raspolozive muzike mozes da postavis neku kompilaciju... A? Sta mislis? Ako pravis temu onda je napravi u podforumu smalltalk http://www.2bike.rs/...um/6-smalltalk/


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#73 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 10 February 2015 - 11:30 PM

Ma nek su ti srecne bratstvenice, al ja volem da smo i mi biciklisti osim dobro oznaceni, ujedno i zavodljivo elegantni, tako sirimo popularnost biciklizma ali i zanosne osmjehe zena i jos po nesto...

 

...no kad si ti zadovoljan i ja sam (posebno sto ces ih ti nositi, a ne ja) ali po strani sala, tvrdo je na prenosu a zadnji par tvog broja i nek te samo dobro sluze !

 

Objasni mi za ove shimanove brojeve, jesu li definitivno manji od nasih brojeva, tj. za nas 46 treba da trazim shimano 47 broj ?

 

Mozda onima ostane neki par elegantno-mrezasto-crnih patika sa brojevima 46 ili 47, pa se ja omrsim za male pare i luftiram noge za primorske ture !

 

 

Sto se tice mojih DJ kompilacija, ne poklanjam ih, vec s njima hljeba zaradjujem, ali sam ovdje rado postavio neke raznovrsne da uzvratim i ujedno zahvalim na korisnim savjetima, trudu i uputstvima bici-bratstvenicima, tako da nece biti teme DJ Noves, ali ce isti rado postaviti jos neke svoje kompilacije na tvoje i ostalog zainteresovanog bratsva zadovoljstvo, jer ono sto je Betoven za komponovanje, Akiro Kurosava za reziranje, to sam ja za Muzicko Urednistvo, pa posto mi se cini da si ti postavio video i svoju omiljenu Dzonijevu Azru, a zbog tvog nesebicnog bici-znanja i truda, kao i ostalih bici-bratstvenika, uskoro cu u temi sa muzikom postaviti jednu odgovarajucu YU Rock kompilaciju, pa rockajte drumovima sa mekim il' tvrdim djonovima, dok vas neka zagonetna dama ne obori s tockovima n2:bikegirly  


  • 0

#74 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 February 2015 - 05:38 AM

Sto se broja tice najbolje da izmeris duzinu stopala pa takp potrazi i uporedis sa shimano sizing chart-om, imas gore sam okacio par slika. Generalno ni sam ne znam vidis da sam trazio savet od kolega pa procitaj sta su napisali. Ja sam odlucio za broj vece pa sta bude.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#75 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 11 February 2015 - 03:41 PM

Iskoristih dan bez padavina da okrenem jedan kraći krug kako bih probao sprinterice i pedale a i Nakamura donji deo i iskreno ovo poslednje me je najviše oduševilo. Što se tiče SPD-a ne primećujem neku veliku razliku, očekivao sam više.
  • 0

~be here now~


#76 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 February 2015 - 03:45 PM

Razliku o odnosu na...?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#77 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 11 February 2015 - 03:57 PM

Nisam primetio da za 30% efikasnije pedalam koliko se priča da donosi spd, da se tako izrazim. Možda 10-15%. Jedino primetno je da si sigurniji dok voziš.
  • 0

~be here now~


#78 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 February 2015 - 04:14 PM

Pitanje se odnosilo koje si pedale koristio ranije... platforme sa pinovima?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#79 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 11 February 2015 - 04:16 PM

Pitanje se odnosilo koje si pedale koristio ranije... platforme sa pinovima?

Da, platforme sa pinovima.
  • 0

~be here now~


#80 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 February 2015 - 04:23 PM

Pa generalno trebao bi da primetis efikasnije pedaliranje, jer je prenos snage preko spd sprinterice zbog tvdog djona dosta bolji, za tih 30% iskreno nisam cuo, za 10-15% jesam. 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika