Jump to content


Fotografije

Cipele ili ti sprinterice za biciklu!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
235 odgovora na ovu temu

#21 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 18 September 2014 - 06:38 AM

To da nece hodati bas i ne verujem :). Malo ko od nas samo sedne i vozi bajs i vrati se kuci. Bar stanes da kupis vodu, malo se odmoris proteglis noge. Ej na kraju krajeva videce i sam. Malo je samo bezveze sto ovde covek trazi savet svi mu kazu jedno on uradi kontra, to ne mogu da razumem :). Na metalne spd ploce stavljati drumsku patiku sa karbonskim djonom da bi se vozio mtb :D. Na kraju krajeva kada izgubi kontrolu negde na nekom blagom off roudu, zaglavi se prednji tocak u blato, uleti u pesak... Kada bude hteo da se doceka sa nogom velika verovatnoca je da ce noga skliznutni posto je djon ravan skroz.

Jedini, ali jedini plus sl sistema i tih patika je meni taj sto na duzim turama od po vise dana i 500+km malo su mi noge opustenije, iz razloga sto na sl modelu povrsina na koju sprinterica naleze na pedalu je mnogo veca od povrsine na koju naleze obican spd sistem, ma mi se pritisak koji vrsim na pedalu ravnomernije rasporedjuje a ne samo u jednu tacku sto je slucaj kod spd sistema. A kupovati tu vrstu patika i staviti spd metalnu plocicu mi je malo nelogicno i ne vidim poentu. Jedino bi mi bilo razumljivo da mi neko pokloni patike pa u slucaju da nemam koje da vozim koristim te.
  • 0

#22 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 18 September 2014 - 07:08 AM

Slažem se da ta kombinacija nije najsrećniji izbor što se tiče hodanja ili kritičnih situacija, samo sam rekao da nema razloga da ne traju dugo. Posle par godina đon će izgledati izgrebano i krampon na peti (koji može da se menja) će se možda trošiti, ali 10ak metara tamo-vamo dok ne sedneš, siđeš ili kupiš nešto neće škoditi mnogo.


  • 0
Pozdrav

#23 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 18 September 2014 - 07:12 AM

Videcemo kako ce se pokazati. Moja celokupna poenta je da smo razglabali o ovome podosta pisali na razne strane sada pisali i u ovoj temi, covek udje u temu pita za savet i kupi najgoru mogucu kombinaciju koja moze da se kupi. Onda postavim pitanje da li neko uopste cita sta ovde ljudi pricaju ili smo mogli ovde da ragovaramo o kopackama i rukavicama za golmane:D
  • 0

#24 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 18 September 2014 - 07:16 AM

Da ne ulazim u konkretno čovekov izbor, ali ono što primećujem na raznim forumima je da ljudi dodju

postave pitanje, ali odgovor u glavi već znaju. Pa samo čekaju da neko potvrdi to što su zamislli... Sve

druge komentare i sugestije možda svesno, a možda i podsvesno ignorišu...

 

Da ne bude da kritikujem, znam i po sebi. Svidi mi se nešto i moram uzeti ( u koliko sam u finansijskoj mogućnosti) pa nek je i pogrešno. Koliko god da mi neko priča da ne valja, ja ću uzeti jer mi se svidelo i u glavi sam već konstruisao da je to to...


  • 1

#25 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 18 September 2014 - 07:48 AM

To je u redu ali onda ne pitas druge za misljenje ako si vec u svojoj glavi smislio sta zelis da kupis.
  • 0

#26 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 18 September 2014 - 07:58 AM

To svakako....


  • 0

#27 Anakin

Anakin
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2014 - 07:53 AM

Belgarath, kada se vec pozivas na to da ljudi ne citaju sta se pise, u ovom slucaju ja, nadji, molim te, gde sam ja to napisao da vozim MTB? Offroad, blato, bare, rupe i sl? Imam hibrida sa SPD pedalama. Sprinterice obujem u garazi, popnem se na bajk, izadjem na ulicu i pipnem asfalt nogom jedino na semaforu. Sa asfalta ne silazim niti imam nameru. Jako cenim tvoje savete i zelju da pomognes ovde bilo kome ali ne kapiram da me prozivas za nesto sto i ti ocigledno nisi uradio, bar u mom slucaju. Na stranu sto u celom Beogradu je u mom broju, 46/47, bilo 4-5 modela u radnjama u kojima sam gledao. Jedne zimske, sa goretexom, i ostale u cenovnom razredu u koji nisam hteo da ulazim. To je jednim delom i uticalo na izbor.


  • 0

#28 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 19 September 2014 - 08:21 AM

Koliko si platio one sprinterice?
  • 0

#29 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 19 September 2014 - 08:21 AM

Pod navodima da ne citas, konkretno mislim na cinjenicu da je u ovoj temi pricano o patikama a ima bar jos 3 teme kojih se ja secam da je pricano o tome. Od svega sto je napisano ti si izabrao najgoru kombinaciju drumske patike i spd metalne plocice. Ne prozivam te niti imam nameru za nicim slicnim. Samo sam konstatovao da pored cele price o patikama i plocicama ti si izabrao ne bas najsrecniju. Ok je to nije bilo broja/neki modeli su skupi ali cemu onda cela prica kada kod nas i ovako sto se tice izbora nema skoro nista. Pre bilo koje kupovine (odnosi se na sve clanove ne konkretno na tebe) ljudi postavljaju hiljadu pitanja, od tockova uporedjivnja kaseta prenosa, geometrije rama, cvrstoce rama i na kraju kupe nesto sasvim trece sto nema bas neke logike. Mnogo ljudi se ovde uvredi kada im ja kazem kupi bilo koji bicikl. A postave pitanje "ej treba mi bicikl da odem do radnje da kupim hleb, koji da kupim". Isto tako i ovde cak si pitao i o cvrstoci sprinterice. A na kraju odes i kupis ono sto ima TOG TRENUTKA u radnji. Cemu onda cela prica ako ce se kupiti prvo na sta se naidje.
Opet kazem ovo je samo moje razmisljanje i ne mora biti tacno, mozda ja gledam pogresno na stvari. Samo mi je bitno da znas da niti nesto lose mislim o tebi niti da imam nesto protiv tebe.
Pozdrav.
  • 0

#30 Anakin

Anakin
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2014 - 09:30 AM

Ma sve je u redu, nisam ni imao nameru da krecem u neko prepucavanje niti pomislio nesto lose. Citao sam sve zivo sto me zanima i taj podatak da karbon djon i spd plocica nisu najsrecnija kombinacija sam ocigledno prevideo. Videcemo sada na sta ce to izaci. Za cvrstocu sprinterice jesam pitao ali sam dobio odgovor da me to ne zanima pa tvrdoci neki znacaj nisam ni pridao. U svakom slucaju, hvala jos jednom na pomoci a iskustva sa sprintericama cu javiti. 

 

P.S. Rodio sam mecku dok sam ubacio onaj deo na koji se srafe plocice.


  • 0

#31 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 19 September 2014 - 09:40 AM

Jos nesto posto su ti prve patike tog tipa. Gledaj da tu plocicu lepo namestis da ti odgovara. Imas malu korekciju gore dole po cipeli pa cidi gde ti najvise odgovara da ti ne bi trnuli prsti (mali domali) na nozi.
  • 0

#32 Anakin

Anakin
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2014 - 09:42 AM

Hvala. Razmisljao sam o tome. Zato sam je trenutno namestio tacno u sredinu. Sutra idem zvanicno na prvu voznju pa cu vremenom doterati polozaj.


  • 0

#33 HolisticMonk

HolisticMonk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 22 September 2014 - 01:08 PM

Ja sam skoro bio u sličnoj dilemi, već imao ultegra 6700 pedale na bajsu, ali sam rešio da da probam obe kombinacije pa makar morao da kupim i SPD pedale.

 

Upravo zbog izdržljivosti, dao sam prednost MTB kombinaciji ali je ipak presudila udobnost. To je verovatno od noge do noge tj. cipele do cipele. 

 

Probah dosta MTB obuće, sve što trenutno ima u Planetu ali ni jedne mi nisu legle kao Shimano R315. Jedino što me interesuje je udobnost, a ovo cipela je kao da si na oblacima. 

 

To su mi prve cipele pa ćemo da vidimo koliko će da traju, koje su negativne strane i slično.


  • 0

#34 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 23 September 2014 - 07:30 AM

Moze da se sve vozi ali najbrza je lagana sa cvrstim djonom.Niko nije pisao gde treba da stoji plocica, da li treba na sredinu pa sta bude ili ima neko pravilo?Kojim delom stopala se stiska pedala i vuce na gore, kako se ponasaju kolena, tetive stopala itd. ako su pomerene na sredinu i vise napred?


  • 0

#35 Anakin

Anakin
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2014 - 11:49 AM

Presao sam prvih 50 km sa sprintericama. Po savetu, opustio sam pedale najvise moguce tako da mi noga izlazi skoro pa bez otpora a kada guram i vucem sve je kako treba. Utisak o sprintericama je sjajan. Nikakvi bolovi u stopalima, ne trnu mi prsti i sve je kako treba. Plocice cu ostaviti tu gde jesu, po obe ose tacno u sredini jer mi tako odgovara. Za tih 50 km u voznji sam iskopcao sprinterice jednom sto je dobro iz perspektive voznje ali bas nije sto se tice vezbanja iskopcavanja.


  • 0

#36 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 September 2014 - 08:47 PM

Moze da se sve vozi ali najbrza je lagana sa cvrstim djonom.Niko nije pisao gde treba da stoji plocica, da li treba na sredinu pa sta bude ili ima neko pravilo?Kojim delom stopala se stiska pedala i vuce na gore, kako se ponasaju kolena, tetive stopala itd. ako su pomerene na sredinu i vise napred?

Od nekog 16,  17. minuta objašnjava o podešavanju cipela, kopči i tako dalje:

 


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#37 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 October 2014 - 09:49 PM

Da ne ulazim u konkretno čovekov izbor, ali ono što primećujem na raznim forumima je da ljudi dodju

postave pitanje, ali odgovor u glavi već znaju. Pa samo čekaju da neko potvrdi to što su zamislli... Sve

druge komentare i sugestije možda svesno, a možda i podsvesno ignorišu...

 

Da ne bude da kritikujem, znam i po sebi. Svidi mi se nešto i moram uzeti ( u koliko sam u finansijskoj mogućnosti) pa nek je i pogrešno. Koliko god da mi neko priča da ne valja, ja ću uzeti jer mi se svidelo i u glavi sam već konstruisao da je to to...

 

Pls nemojte da pljujete coveka. Vozio mu se SPD, svidele mu se cipele i kupio za svoj hard earned cache.

 

Samo vi pisite. Ima ko cita :)

 

Evo nakon citanja ovog threada odlucih se najzad da prestelujem svoje SPD MTB cipele. U radnji su mi ih namestili bez da su mi pogledali (krive) noge pa me ponekad boli desno koleno. Inace desnu nogu uvek moram malo da uvrnem ne bi li se zakljucala pedala. Sad sam video da je to jasni znak da moram da prilagodim ugao. Videcemo uskoro hoce li bol nestati...


  • 0

#38 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 October 2014 - 05:10 PM

Od nekog 16,  17. minuta objašnjava o podešavanju cipela, kopči i tako dalje:

 

 

da, dobro ga objasnjava. Evo ja ga poslusao i bol u kolenu je prestao :)

 

naravoucenije: ako morate malo da iskrivite nogu ne bi li klipser lepo zakljucao, obavezno prestelujte metal na cipelama kako bi izbegli bolove u kolenu


  • 0

#39 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 February 2015 - 03:06 PM

Potreban odgovor od korisnike shimano sprinterica

 

Hocu da porucim shimano mtb sprinterice. Dilema je zbog broja. Nalazim na forumima da se shimano kupuje za 1 broj vise zbog kalupa. Ja nosim standardan broj 43 sa duzinom sropala 27.5... Shimano sizing chart je zbunjujuc poprilicno jer po njemu spadam u 44 sa duzinom stopala 27.8, dok je 43 kod njih 27.2. Cak su im zbunjujuci is US brojevi 44 je 9.7... Nista im nije na okrugao broj ili pola broja.

 

Pitanje glasi da li neko ima i koristi shimano sprinterice, koji standardan broj koristi za obucu a koji za shimano?

Hvala 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#40 Whatever

Whatever
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 09 February 2015 - 03:17 PM

Patike 46 (US 12), Shimano MT44 spd 47 / Shimano R088 spd-sl 48E (wide)


  • 1




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika