Jump to content


Fotografije

Lezaljka


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
504 odgovora na ovu temu

#401 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 04:28 AM


  • 1

#402 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 09:34 AM

I , u cemu je sada poenta ove bezvezne klipove stavljati na forum, jos neki germanski jezik ?
 
 


  • 0

#403 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 May 2020 - 09:40 AM

I , u cemu je sada poenta ove bezvezne klipove stavljati na forum, jos neki germanski jezik ?
 
 

 

Vezano je za temu - čovek priča na engleskom inače.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#404 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 09:45 AM

Pa jeste vezano,ali ko ne zna engleski?  A ti kada si se vec ubacio ,sto ne objasnis ,u cemu je poenta ovog klipa,u Srbiji nema ni jedan velomobil,tako valjda, da se lude cude.


  • 0

#405 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 May 2020 - 09:47 AM

Pa jeste vezano,ali ko ne zna engleski? 

 

Vođeni tom logikom možemo i prestati pisati, jer ima slabovidih.

 

Uostalom, sam snimak govori dosta. Meni je lepo i samo za gledati ono.  :)


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#406 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 09:59 AM

Meni se smuci kada vidim takve gluposti,a tebi kada je lepo sto ne kupis jedan velomobil,pa neka ti bude  jos lepse,ili volis da paris oci?


  • 0

#407 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 May 2020 - 10:11 AM

Meni se smuci kada vidim takve gluposti,a tebi kada je lepo sto ne kupis jedan velomobil,pa neka ti bude  jos lepse,ili volis da paris oci?

 

Generalno mi recumbenti nisu merak.

Taj što je poput formule takođe.

 

Ali ovo je tema o takvim biciklima. Ne shvatam zašto se "buniš".


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#408 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 28 May 2020 - 01:22 PM

Mirek, spusti loptu. Vezano je za temu, interesantno je, ako si na internetu i mislis da sve informacije treba da budu iskljucivo na srpskom jeziku, onda nemoj da koristis internet. Takodje nema veze sto ih nema u Srbiji (sto realno ne mozemo da znamo), bice svakako interesantno nekome i mozda nekoga motivise na nabavi ovako nesto. Po toj logici Dusan011 nije trebao ni za cruzbike da mi kaci linkove kad sam se raspitivao, jer ih nije do tad bilo u Srbiji (u sta opet ne mogu da budem siguran, sem da niko nije porucivao direktno od proizvodjaca ranije).

Meni je ovo interesantan koncept za lose vreme, po lepom sumnjam da bih ga koristio jer ima tri tocka i manjak vetra u kosi :)

Sto se samog klipa tice, zanimljivo mi je ovo za probleme sa zadnjim menjacem tj sajlom koje je imao, ovo za prednji moze da bude milion sitnica pa ne smatram kao manu.
  • 2

#409 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 May 2020 - 08:49 PM

Ma sazrelo je ovo već za otvaranje kafančeta. Ja pa ja pa ja. Mislim da bi trebalo samo o njemu da se piše i o njegovim biciklima, šta on vozi, kako koliko, šta oblači obuva, i da se klanjamo i divmo, pogotovo kad priveže nešto kanapom i žicom, maestralni izumi i šklopocije. Pronikao je u srž i suštinu bicklizma i šta on kaže to je tačka, mi ostali blage veze nemamo o čemu pričamo. :D

Eh, šta je ovaj forum nekada bio.. pre 10ak godina.


  • 2

#410 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 May 2020 - 11:36 AM

Moje je pravo da  iznesem svoje misljenje o takvim klipovima  znam ja da je vezano za temu,.Ko hoce da gleda ,neka gleda,ali to je moj generalni stav o klipovima bez nekog teksta,koji bi objasnio sta je poenta stavljanja klipa na forum.

 

 @Dule0911-Eto jedno pitanje vezano za temu.,  Prosle godine kupio si  cruzbike Q45 ,sada vec ti ne odgovara ,sklapas drugi ,kao ovaj drugi ce biti bolji,  Rekao si da ti smeta amortizer,i nemas dovoljno prenosa, da na 50km/h ostajes bez njega. rekao si da nepostojanje amortizera te odbilo od Ralicevog rekumbenta,a sa njegovim rekumbentom za puno manje para,bi imao brz bicikl ,i bez amortizera,i sa dovoljnim prenosom,i ispod 10kg mi mogao imati bicikl a mnogo jeftinije. 

 

To ,kritika uzbrdo da teze idu ,bas i ne drzi vodu,jer rekumbenti ne ucestvuju na trkama. Brevet? Sta god da uradis Ralic ce biti brzi od tebe, u to sam siguran,ako ti je to zelja ,da postignes bolje vreme na brevetu., zato te pitam,ne razumem zasto nisi zadovoljan sa tako dobrim i skupim ,mislim 4000E nije malo sa dodacima,biciklom.I sada opet 3000-4000E, razumem da ljubav nema cenu,ali meni se cini da je to preterana investicija.
 


  • 0

#411 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 29 May 2020 - 01:17 PM

Da krenem redom, iako mislim da sam sve vec sazvakao do sada, izvinjavam se svima za stvari koje ponavljam 10x i za roman koji sledi.

Q45 - odgovara mi, ali ne za sve namene, ne secam se da sam igde napisao da nisam zadovoljan. Bas naprotiv, bicikl koji me je ponovo vratio u bici zivot, koji mi je izuzetno nedostajao u petogodisnjoj pauzi koju sam napravio. Tada nisam bio u mogucnosti sebi da priustim isti. Kada sam kupovao bicikl prosle godine bio sam u akutnom bolu, cak sam ne sasvim "saniran" krenuo da vozim. Da nisam imao amortizer siguran sam da mi ne bi bilo udobno, ovako sam mogao da vozim uz gotovo nikakve tegobe. U tom trenutku, krut ram nije dolazio u obzir.
Sada je situacija malo drugacija. Za pocetak, bolje mi je sto se kicme tice. Drugo, znam kako se ponasa ovaj tip bicikla, koja mi pozicija sedenja odgovara itd. Da li ce novi biti bolji ne znam, vreme tj kilometri ce pokazati.

Velomotion ram je odlican generalno za tu koncepciju, samo nisam to trazio, sto ne iskljucuje da nekad necu tako nesto uzeti. Naprotiv, nadam se da ce biti vremena i prostora za jos neki :)
Ralic sam kaze da je MBB bolji za brda. Nevezano za duge voznje/brevete, na koju god stranu da krenem od kuce, imam nagib od 5-6% do 10-12%. Ne znam kako da ti opisem drugacije sem tako, ali to mi je izuzetno bitno (kako se bicikl penje), nebitna je brzina tu, vec osecaj ulozene snage/kretanja bicikla. Dalje, pozicija sedenja je malo niska (lezeca) za moj ukus i moju namenu bajsa. Ovo je moguce korigovati razlicitim nosacima sedista, i sama cinjenica da fabricki vec ima posebnu cev nezavisnu od glavnog rama na koju se srafi naslon sedista mi se ne svidja. S40 ce imati za nijansu ostriju poziciju od trenutno podesene na Q45, ali ne toliko nisku. Pritom je sediste direktno na ramu, bez nekih adaptera i tome slicno. Bas za brda je ovo bitna stvar za prenos snage i jedan od detalja koji na Q45 ne moze drugacije da se (zbog podesavanja ugla naslona i suspenzije). Dodatni bonus sto nema srafova/zglobova itd na S40 - nema sta da kvrcka. Maksimalni prenos sa Q45 mi nije problem vec minimalni. To sto preko 50km/h ostajem bez prenosa nije neka objektivna mana, bar ne sa Q45 jer nije ni namenjen za to. Brzine mogu da promenim kad hocu i na Q45, to nije bio faktor za nabavku novog svakako.

Cilj mi je da uzivam u voznji, nisam u takmicarskom fazonu. Zanimljivo ponekad jeste, ali daleko od toga da mi je to bilo kakav faktor pri kupovini. Da jesam u tom fazonu, krenuo bih na tome da radim u tinejdzerskim godinama a ne sa 30+. Rekumbenti ne ucestvuju na UCI trkama ali ima dosta manifestacija gde su dozvoljeni i cesto najbrzi, ali da ne razvodnjavam sad bespotrebno. Ako se takmicenje sa samim sobom racuna, onda jesam takmicar :)

Kosta koliko kosta zato sto sam bas to zeleo, ne zato sto sam trazio najjeftinije resenje. Novac svako trosi kako zeli, ja sam odavno resio da ne pijem, ne pusim i ne drogiram se, pa pretekne nesto za bajs :) Dosta ljudi ovde ima vise bicikli, ne vidim nista lose u tome jer svaki ima svoju namenu.
  • 0

#412 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 29 May 2020 - 01:50 PM

Sto jest jest ti tvoji bajsevi su malo #pishajsirotinju :)

Mozda to niko glasno ne govori al garant mnogi misle :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#413 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 May 2020 - 03:51 PM

Pa jesu,ali sta ces, bar neko ako moze,neka .

 

 

dule0911-Ti naglasavas te nagibe,covek stekne utisak da zivis u svajcarskim alpima. a ne u u naselju u Bgd. opstini O:) Ali svaka uzbrdica ima i nizbrdicu,ja tu i ne vidim neku veliku razliku i problem za biciklistu. Pa nije ni kosava u ravnici toliko benigna,pa kada duva pogotovo zimi,ne prestaje ni za sekund,ali kada idem sa vetrom ,milina. 


  • 0

#414 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 May 2020 - 04:55 PM

Sto jest jest ti tvoji bajsevi su malo #pishajsirotinju :)
Mozda to niko glasno ne govori al garant mnogi misle :)
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk



Čovek ima pravo da troši svoja sredstva kako on želi. Nije naše da se u to mešamo. Kome smeta ne mora da prati temu.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#415 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 May 2020 - 04:56 PM

dule0911-Ti naglasavas te nagibe,covek stekne utisak da zivis u svajcarskim alpima. a ne u u naselju u Bgd. opstini O:) Ali svaka uzbrdica ima i nizbrdicu,ja tu i ne vidim neku veliku razliku i problem za biciklistu.

 

Pa ne vidiš kada ne voziš :D zato i ne znaš šta je uspon, šta je bitno za uspone i zašto su uspravni bicikli dominantni


  • 0

#416 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 29 May 2020 - 04:56 PM

Meni ne smeta sigurno, al poznavajuci nas narod sigurno da nekima smeta, ja samo kazem :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#417 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 May 2020 - 05:03 PM

Kome može da smeta leba ti? Ovde smo svi ljubitelji biciklizma, tehnologije i svih vrsta bicikla, volimo sve što je na dva točka, od retro do najmodernijih i najskupljih mašina.

 

Ja recimo se često zajebavam na raznim temama neko bi pomislio da mi ništa osim drumaša ne valja, ali ja da imam keša i prostor gde da držim imao bih i rekumbent low racer i velomobil, i treking i dva drumaša, i mtb naravno. Da imam mtb išao bih recimo na akcije poput ove skorašnje divčibarske avanture. (Btw onaj Capriolo što imam ne računam u mtb :D može da ima dobru mehaniku koliko hoće kad su ram i točkovi kršina a vila čelična :D)


  • 0

#418 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 29 May 2020 - 05:26 PM

Pocno svercati stalke kao @rhythmking pa se obogati na brzinu :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#419 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 May 2020 - 06:11 PM

Čovek ima pravo da troši svoja sredstva kako on želi. Nije naše da se u to mešamo. Kome smeta ne mora da prati temu.

 

Bogu hvala na normalnom i zdravom razmišljanju.

 

Inače Dule, iz tvog pisanja sam do sada skontao da si ti jedan izuzetno promišljen, strpljiv i elokventan čovek, čim imaš volje i živaca da nekome ko te veorvatno u životu nije video a pritom zaviruje u tvoj novčanik i ispituje tvoje motive, objašnjavaš svoje razloge za kupovinu ovakvog ili onakvog bicikla ili dela za isti.

 

Nisam želeo da se mešam, ali su mi prsti, priznajem često brži od pameti.

 

Ljudi, gledajmo u svoj tanjir. Manimo se komšije....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#420 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 May 2020 - 06:56 PM

Pa ne vidiš kada ne voziš :D zato i ne znaš šta je uspon, šta je bitno za uspone i zašto su uspravni bicikli dominantni

Ne lupaj,biciklista da ne zna sta je uspon, pa nije meni Fruska gora preko belog sveta, Lupas tamo, spominjes neke kanape,kuke i motike, POgledaj malo ovu temu unazad pa ces videti ko je doprineo ozivljavanju iste,godinama je bila zapostavljena zagusena nekim klipovima,bez komunikacije. Hvala dezurnim hvatacima zjala,na ozivljavanju teme,a samo nas dvoje ima rekumbente ,sta bi bilo da nas ima vise? Doduse samo ja imam bent zbog meraka.I mogu da ti kazem da je dominantan u odnosu na uspravni bicikl,a znas zasto? E to ces saznati kada ga budes vozio.Treba nesto imati pa davati svoj sud,ovo sto ti govoris,to nista nije relevantno,ti cak i ne znas voziti bent,da ti ga dam da probas,pao bi i razbio bi se kao dinja,nije ti to drumas :grin:


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika