Jump to content


Fotografije

Ponovo sam naučio da vozim :)

Mirage pro Trek 7.2

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 30 June 2014 - 08:48 PM

Pozz, ljudi. Posle mnogo godina bez bicikla neplanirano sam počeo ponovo da vozim bicikli. Ali kupovina bicikla nije ni blizu toliko laka koliko sam mislio :)

Treba mi pomoć da odlučim.

 

Imam 183 cm, 80 kg, cenim da mi treba L veličina rama. Vozio bih uglavnom po asfaltu, recimo 100-njak km nedeljno. Povremeno bih i sišao sa asfalta, ali značajno manje nego asfalt. Deonice od po 1-2 sata uz penjanje na Frušku predstavlja prioritet, kao i vožnja oko NS.

 

Budžet je do 500 evra, kupujem isključivo novi bicikli. Molim vas da ne ulazimo u priču "novi Yugo stari VW", imam svoje razloge.

 

Mislio sam da uzmem Trek 7.2 ili nešto slično, ali nije za silazak sa asfalta. Onda sam gledao MTB ali sa lock opcijom na amortizeru. Nekako se za sada izdvojio Polar Mirage Pro 29".

 

http://planetbike.rs...CRNO-SIVI/9808/

 

Skinuo bih kramponke i čuvao ih za neki off-road a stavio neke uže gume za asfalt. Već sam mislio da sam odlučio, ali sam čitajući forum naleteo na info da možda ne može da se stavi uža guma jer onda V-kočnica ne hvata. Da li je to tačno?

 

Da li biste predložili neki drugi model u tom cenovnom rangu.

 

Pomagajte, sluđen sam već danima. Previše informacija :)

 

Hvala


  • 0

#2 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 30 June 2014 - 09:04 PM

Moze uza guma naravno.. Problem nastaje kada promenis tocak (stavis manji/veci), pa se felna odmakne od pinova za v-brake.

Samo napred, super izgleda bajs :D


  • 0

#3 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 30 June 2014 - 09:12 PM

Ako gledas modele 29er http://www.totalbike.../cube-aim-sl-29. Sto se tice menjaca slicni su neces videti neku veliku ralziku. Plus za cube-a je taj sto sitni delovi poput lule sticne... Su fsa a ne zoom i samim tim olaksavaju bajs. Ako je verovati specifikacijama za sajta skoro 2 kile... Trece cube ima bolje kocnice. Tacnije ima hidraulicne disk kocnice koje su dobre. Ako nekada budes hteo da na polar stavis disk izaci ce te mnogo para. Trebaces da menjas glave i da pletes tockove opet plus kocnice da se kupe. Cetvrta stavka koja tebe najverovatnije nece interesovati ali ajde da je pomenem je ta sto je cube ram kao sam ram mnogo bolji za dalji upg bajsa. Lakse ces uvek prodati cube-a nego polara, i mnogo manje ces para izgubiti na razlici u odnosu na novog.
Mali info ako kojim slucajem nisi znao cube je nemacka marka polar srpska.
Poz
  • 0

#4 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 30 June 2014 - 09:24 PM

@nesh_pa

 

Hvala za objašenjenje, jbg noob  :)

 

@Belgarath

 

Hvala za preporuku. Očigledno da taj Cube ima svojih prednosti. Ali je i skuplji 15-tak hiljada, što nije zanemarljivo. Za razliku mogu da kupim još nešto od opreme.

 

Znam da je Polar domaći i to je kod mene plus jer veoma cenim kada neko u ovom poslovnom ludilu uspeva da napravi nešto iole kvalitetno. Jeste da je to skapanje delova ali i to je uspeh u Srbiji.


  • 0

#5 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 30 June 2014 - 09:31 PM

Stavio si 500e pa sam zato stavio primer cube-a uklapa se u cenu. Srecno u potrazi.
  • 0

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14626 posts

Postavljeno 01 July 2014 - 12:11 AM

Ja bih zbog izbora spoljnih guma se zadrzao na standardnim velicinama tockova 26" za MTB i 28" za treking

http://www.capriolo....d-crna-27-speed

http://shop.jankovic...vado-4-0-detail


  • 0

#7 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 01 July 2014 - 08:18 AM

Ja sam nedavno kupio Lizarda,predstavio sam ga na forumu,lepši je uživo nego tu na slici,imaš i slika u toj temi.Za sada sam sa njim prešao oko 500km i zadovoljan sam,povrh svega cena/popust je jako primamljiva i uklapa ti se u buđet koji si naveo.Pogledaj pa ako te nešto zanima u vezi sa Lizadom pitaj.Što se tiče prodaje isti je slučaj kao i kod Polara,što meni ne predstavlja problem,ne znam za tebe.


  • 0

#8 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 01 July 2014 - 07:27 PM

Taj Lizard ima deluje odlično za te pare.

Kako se vozi po asfaltu? Ja bih ipak da malo produžim svoje deonice a nisam siguran da je on baš za to.


  • 0

#9 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 01 July 2014 - 07:42 PM

Ја сам га купио пре две недеље и већину ове километраже сам прешао по асфалту.Вила се закључава има полугица и на корману,тако да се вила закључа при вожњи по асфалту.Рам је алуминијумски,бицикл има 14кг,тако да је са те стране погодан за асфалт.За сада се код мене добро показао удобан ми је за вожњу,кочнице су добре.Мој предлог ти је да одеш и да га погледаш,седнеш па и пробаш ако ти дозволе бар ту мало по продавници,мислим да је за те паре ово добра куповина из тих разлога сам га и ја купио.Што се тиче седишта мени одговара,а ти види када будеш ишао да га видиш,седи,пробај,не знам какав си пре имао.Ако те још нешто занима питај.Шта мислиш под тим да није за дуже туре,колико би ти возио?


  • 0

#10 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 01 July 2014 - 08:03 PM

Ni sam ne znam, ali kontam da bih produžio ture sa sadašnjih 30-tak na nekih 50-tak km, možda ponekad još duže, ali retko


  • 0

#11 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 01 July 2014 - 08:12 PM

Ја возим исто 25-30км,некад 40-50км и завршава ми посао,а може и више,По мени Лизард је бољи од оног Полара,лакши је од њега има солидне диск кочнице...са друге стране Полар има 29 точкове.Наравно ово је мој савет,одлука је на теби,опет кажем иди погледај,седи,пробај,па преломи ,за те паре по мени ово је добар нови бајс.Колико би ти тачно издвојио новца за бајс?


  • 0

#12 RRD

RRD
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 July 2014 - 05:16 PM

Ako vec hoces 29er,onda bolje uzmi , http://planetbike.rs...B bicikli/9812/  .


  • 0

#13 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 02 July 2014 - 09:12 PM

A šta mislite o ovome?

 

http://www.biciklibi...i/grip-927/1030

 

Danas sam probao jedan ovakav Cross. Bar mislim da jesam jer sam ubeđen da mu je zadnji menjač Deore


  • 0

#14 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 03 July 2014 - 04:08 AM

Za km koju planiras nedeljno da vozis, 100 km, svi ovi bicikli su dobri.

Samo ti je bitno da kupis odgovarajucu velicinu rama.

Da li si razmisljao o trekking bajsu?

Kazes da ces povremeno silaziti sa asfalta...

Srecno, i javi sta si uradio.


  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 July 2014 - 11:13 AM

Deluje dosta dobro za te novce:

 

http://shop.jankovic...city-2014-01-29


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 16 July 2014 - 12:46 AM

Kupio sam Mirage Pro 29 pre dva meseca, stigao sa njim da pređem tek oko 200km i doživeo povredu, prelom, mojom nepažnjom. Sad ga već mesec dana samo posmatram a nakupovao sam svašta od opreme za ovih mesec dana koliko ne vozim. Za par nedelja ako sve bude kako treba sedam ponovo na bajs.

Inače, za ovo što si spomenuo bike je više nego dobar. Nazad ti je Alivio ali menja odlično. Napred možda nećeš moći da nasteluješ menjač a da ne kači kavez u nekoj varijanti ali ako koristiš one "normale" brzine, menjaće dobro. Točkovi su najveći plus, vrlo stabilan osećaj prilikom vožnje, bolje prelazi neravnine, malo je robusniji, možda teži za neke brze manevre. Gume će te usporavati po asfaltu, za off road dobre ali generalno ne preterano kvalitetne, preporuka menjaj. Ono što se meni sviđa je čvrstina bike, ništa ne puca, škripi, sve utegnuto.

Ja sam pad imao ovim bajkom preleteo i ja njega i on mene sa nekih 25km/h i prošao sa jednom minijaturnom ogrebotinom na volanu. Do tada mi je jedina mana bio ram koji nije odavao utisak kvaliteta, sada povlačim i to. :-)

Imaš mogućnost da ubaciš diskove ali kao sto neko rece treba menjati prednju glavu, plesti žice,... tako da ako već hoces diskove, kupi odmah bike sa diskovima. Što se tiče kočnica na njemu, koče odlično, ako ne vozis po pljusku i blatu nemas potrebe za diskovima. Možda da staviš mekše paknove ali i ne moraš.

To su ti informacije iz prve ruke, za taj novac odličan bike.
Moja dilema je bio Capriolo Lizard vs Polar Mirage Pro 29 i Capriolo i pored Deore opreme ne deluje utegnuto i ne ostavlja neki utisak kvaliteta.

Malo opširniji opis. Srecna kupovina. :-)
  • 0

~be here now~






Also tagged with one or more of these keywords: Mirage pro, Trek 7.2

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika