Jump to content


Fotografije

Pomoc oko kupovine spd pedala i plocica. Hvala unapred


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#21 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2014 - 11:53 AM

Ja i dalje imam isti stav, evo baš sinoć opet ista stvar, da sam imao sh51 ubeđen sam da bih pao. Vraćam se kući vidim čovek gura drumaša, tačnije trči s njim lagano. Guma otišla, pada mrak a ima 8 km do sledećeg sela gde stanuje. Usporim tu s njim, nudim da lepimo (meni točak 26" pa rezervna ne odgovara) zapričam se zaboravi se na pedale... i kad nas je obilazio auto hteo da stanem i skinem nogu... uglavnom već samo što nisam pao ali noga se iščupala, kao i uvek.

Anyway, malo se premišljao ali nije hteo da lepimo kao ma pretrčaće :) ako je stvarno pretrčao big respect, meni je kardio doza 5km svaki drugi-treći dan, ali imam 31 god. a on bar duplo više :). Ali verovatno ga je neko pokupio, frekventno je dosta i svi se tu znaju.

A za pedale kad krene padanje refleks je da se noga diže i sklanja/podmeće u stranu, smatram da se to učenjem i vežbanjem nikako ne može zameniti za zakretanje pete...


  • 0

#22 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 August 2014 - 02:35 PM

Iz ličnog iskustva, refleks vrlo može da se izgradi. Dešavali su mi su se ti momenti gde ravnoteža već odlazi i uspešno sam se iskopčavao. Nije ovo ništa protiv SH51, nemam s njima nikakvog iskustva, nego samo prenosim kako funkcioniše sa sistemima gde je iskopčavanje isključivo na rotaciju.
  • 0

#23 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2014 - 03:06 PM

Ali to je kontradiktorno sa definicijom refleksa :) jer je to nekontrolisana radnja. Kao kad padaš na nos i instant pružiš ruke da se dočekaš i slične situacije, nema tu vremena za planski pokret. Već mi se dosta puta desila ista situacija vozim ovo više od dve godine i zapamtio sam osećaj, scenario je uvek identičan i uvek je bilo prekasno za normalnu reakciju, skontam šta se desilo tek kad se noga nasilno iščupa i kad je bezbedno spustim. Kao ono posle pada kad se ne sećaš kako se odigralo, nekako u tren oka si na zemlji i nisi stigao ništa da preduzmeš.

Na semaforima kočim, šaltam u niži prenos istovremeno i iskopčavam u poslednjem momentu ali to je sve planski, a kad se zaboravi onda je skroz drugačije, jednostavno mozak prekasno dobije povratnu informaciju da je noga zaglavljena i usledi pravi refleksni snažan trzaj na gore i u stranu. Trenutak nakon toga uvek mi je jasno da nisam to voljno uradio i da mi ne bi pomogla nikakva vežba. Nije pokret petom ništa sporiji ali nemam vremena za voljnu reakciju, tj da "pošaljem komandu" nozi :). Takva su moja iskustva


  • 0

#24 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 August 2014 - 02:45 PM

http://www.bbc.co.uk...tionsrev3.shtml


  • 0

#25 Anakin

Anakin
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2014 - 11:26 PM

A za pedale kad krene padanje refleks je da se noga diže i sklanja/podmeće u stranu, smatram da se to učenjem i vežbanjem nikako ne može zameniti za zakretanje pete...

 

Nevezano samo za ovu temu, da bi ti pokret usao u motoriku treba ga ponoviti oko 20000 puta. Deci malo manje i brze, sa godinama ide sporije ali ide. Kako za sve drugo tako i za izvlacenje noge...


  • 0

#26 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 September 2014 - 05:38 AM

Moje iskustvo je da dok si ukpčan, kad prsti ne mogu ići napolje zbog kopče, krenuće barem peta, pa se otkopčaš. Samo postaviti na laganije to zakopčavanje u početku. Da kucnem o drvo - nisam ni jednom još pao zbog toga - jednom sam krenuo padati, ali je peta sam krenula napolje, kako sam opisao.  

 

Najopasnije je kad se navikneš posle nekog vremena. Onda malo manje paziš i onda se desi da ipak zaboraviš otkopčati nogu.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#27 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 20 September 2014 - 07:05 PM

Nevezano samo za ovu temu, da bi ti pokret usao u motoriku treba ga ponoviti oko 20000 puta. Deci malo manje i brze, sa godinama ide sporije ali ide. Kako za sve drugo tako i za izvlacenje noge...


Interesantna brojka, ali ne baš sasvim tačna.

http://www.forcenece...-how-many-reps/
  • 0

#28 Anakin

Anakin
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 September 2014 - 04:10 PM

Interesantna brojka, ali ne baš sasvim tačna.

http://www.forcenece...-how-many-reps/

 

Ako profesor Leon Lukman kaze da je 20000 ponavljanja ja cu se drzati te cifre.


  • 0

#29 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 September 2014 - 05:22 PM

A ja ću se držati multi release pločica pošto i ne vidim neku bitnu prednost sa single release, a padanje i razbijanje tokom par godina privikavanja i "učenja refleksa" ću prepustiti drugima :mrgreen:


  • 0

#30 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 22 September 2014 - 12:43 PM

Ako profesor Leon Lukman kaze da je 20000 ponavljanja ja cu se drzati te cifre.


Da li bi me uputio na istraživanja koja je uvaženi profesor Lukman vršio kako bi utvrdio broj ponavljanja koji je neophodan za uvežbavanje i usavršavanje nekog pokreta, i kojima je došao do broja od 20000 koji važi za sve pokrete, bez obzira na njihovu kompleksnost?


  • 0

#31 Anakin

Anakin
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2014 - 12:59 PM

Da li bi me uputio na istraživanja koja je uvaženi profesor Lukman vršio kako bi utvrdio broj ponavljanja koji je neophodan za uvežbavanje i usavršavanje nekog pokreta, i kojima je došao do broja od 20000 koji važi za sve pokrete, bez obzira na njihovu kompleksnost?

 

Nema potrebe za tendencioznim komentarima kao što je onaj koji si obrisao iz nekog razloga a i ovaj. Ne proveravam reference i istraživanja svega to mi je neko rekao u životu. Naročito ne stručnjaka. Činjenica je da su pokreti o kojima smo razgovarali bili kompleksniji od iskopčavanja. U svakom slučaju odlutali smo od teme pa ću ja ovde završiti.


  • 0

#32 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 24 September 2014 - 07:11 PM

Vidiš, ja nemam običaj da bez proveravanja prihvatam kao svetu istinu sve što mi bilo kaže u životu, naročito kada zvuči preterano ili ako je u suprotnosti sa onime što sam o tome već ranije imao prilike da saznam. Nekako mi se to više dopada od dogmatskog "Ako taj-i-taj to kaže, za mene je to jedina istina."


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika