Jump to content


Fotografije

Pomoc oko kupovine spd pedala i plocica. Hvala unapred


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#1 marendica

marendica
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts

Postavljeno 14 June 2014 - 09:56 PM

Zdravo svima , do sada sam vozio na obicnim pedalama i patikama drumski bicikl, ali eto sad resih da promenim. Kupio sam polovne patike cytec, ali mi fale plocice i pedale. Na najlonu sam nasao ,mislim da su shimano m505 nove za 20e, ali su mi bile malo sumnjive. Ako biste mogli da mi kazete gde u Novom Sadu mogu da se nadju ? I na koje da obratim paznju ?Mogu i polovne samo da su ispravne.

Hvala.


  • 0

#2 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 June 2014 - 07:39 AM

Pa imas novo po bici radnjama, ali nisu jeftine. :) Imas ovde po cikloberzi da kupis polovno... Same plocice se krecu oko 20 eura nove (koliko se secam), a pedale imas raznih cena. :D


  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#3 marendica

marendica
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts

Postavljeno 15 June 2014 - 03:18 PM

Pa uzeo bih polovne . Ali ne vidim da neko prodaje na berzi iz novog sada. :)


  • 0

#4 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 15 June 2014 - 08:04 PM

Ako su nove m505 pedale 20e, ne znam sta se razmisljas?

 

Nove pedale idu sa plocicama, tako da se isplati uzeti, pre nego polovne koje nisu ispod 20e i to bez plocica.

 

jedino nisi objasnio sto su ti sumnjive?


  • 0

#5 marendica

marendica
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts

Postavljeno 15 June 2014 - 08:27 PM

Ove nisu imale plocice. A i tesko se okretale . Sta mislite o shimano m520 ? 


  • 0

#6 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 June 2014 - 09:11 PM

Aj od pocetka... Koje patike si kupio, za mtb ili road? To znas razliku sta i kako ide? :D Ja sam sebi uzeo m520, ja sam skroz zadovoljan. Cuo sam puno pozitivnih komentara za njih, dosta vise nego za 505, mada sluzice te i jedne i druge sasvim ok. :) To sto su se tesko okretale ne znaci nista, ne okrecu se nijedne (koliko znam) spd/spd-sl onako kao sto se okrecu obicne pedale (da ih zavrtis i da se one vrte i vrte i vrte) :D


  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#7 marendica

marendica
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts

Postavljeno 15 June 2014 - 09:45 PM

Ovako kupio sam patike za mtb marke cytec polovne . Pa mozda sam trebao da ih uzmem ali sad je kasno :/. Narucio sam ovde sa berze shimano m520 srebrne za 1300din. Covek kaze da su kao nove . Mozete ih videti. Sad samo jos plocice da nabavim. Rade znas mozda nekog ko prodaje polovne , jer sam prilicno otanjio sa bidzetom? A tek treba i semestar da prijavim :D


  • 0

#8 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 June 2014 - 10:47 PM

Ok, reko cisto da proverim da ne kupis pedale za jedno, a imas patike za drugo. :D Ne znam, nesto se ni ne secam da je neko prodavao polovne mtb plocice. Uglavnom idu nove sa pedalama ili polovne sa patikama. Mada mislim da su nove oko 1500 dinara, za mtb su jeftinije. :)


  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#9 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 17 June 2014 - 12:06 PM

Ovako kupio sam patike za mtb marke cytec polovne . Pa mozda sam trebao da ih uzmem ali sad je kasno :/. Narucio sam ovde sa berze shimano m520 srebrne za 1300din. Covek kaze da su kao nove . Mozete ih videti. Sad samo jos plocice da nabavim. Rade znas mozda nekog ko prodaje polovne , jer sam prilicno otanjio sa bidzetom? A tek treba i semestar da prijavim :D


1200 din polovne pedale i 1500din da kupis plocice to je 2700din. Pedale mogu na izgled biti kao nove a da imaju lufta. Da si dodao jos 800din i da si uzeo nove pedale sa plocicama, plus dobijas one plasticne adaptere za obicne cipele koje vidim ovde da prodaju za po 500din
  • 0

#10 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 June 2014 - 12:29 PM

Realno, ako nemaš ispravne pločice od nekih prethodnih pedala, više se isplati kupiti nove pedale nego polovne.


  • 0

#11 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 June 2014 - 07:48 PM

^^ upravo tako, na kraju ce kostati sve ko da je odmah kupio nove pedale sa plocicama.


  • 0

#12 mustain

mustain
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 17 June 2014 - 08:17 PM

Jeste tuga ta prica sa SPD sistem na budžetu. Ja sam se prošle godine konačno kompletirao pa cu malo da pojasnim moj slučaj. Bile su na Cikloberzi Diadora Patike jeftino i ja kupim jedne za 10 evra+ postarina. Jedan moj druga koji je iskusniji biciklista od mene mi je prodao svoje stare ali očuvane 520 za 10 evra. Sve je to bilo pretprosle godine. Onda sam cele zime tražio pločice koje ne bi bile skuplje od 10 e, poželjno nove ali su takve retko nailazile Ajoš brze se prodavale na cikloberzi. Pa sam na proleće prošle godine kupio nenosene shimano patike sa pločicama za 30 evra, uzeo pločice a patike prodao za 25. Znaci, ako ti se ne žuri može da se prodje jeftinije ali treba biti strpljiv. Ja volim da pratim oglase i kad mi nista ne treba. Tako i naučim ponešto. A kada jednom skupis ceo sistem sedni na biciklo i isprobavaj kopčanje i raskopcavanje u mjestu jedno pola sata da smanjis broj padanja sa bicikla na minimum. Ja još koristim platforme po gradu a kopcam se na otvorenom putu. Srecno kolega!
  • 0

#13 marendica

marendica
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts

Postavljeno 18 June 2014 - 03:35 PM

Pre svega hvala svima na odgovorima. Danas su mi stigle pedale i shimano m520 srebrne . Pedale su nove , znaci i ona mala papirna nalepnica nije ni taknuta mozda jednom vozene. Zatim sam otiso do planet bike i tamo sam imao dve vrste plocica jedne od 1350din shimano spd sm -sh56 i neke crne od 1750din. Ja uzeo ove od 1350 din :D. Sutra ih namestam , pa cu videti kako ce biti. Samo jos da vas pitam , da li ce odgovarati ove plocice na moje pedale???? Covek u radnji kaze da  sve spd plocice odgovaraju na sve spd pedale sto je meni sumnjivo.


  • 0

#14 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 18 June 2014 - 05:49 PM

Ne brini, odgovaraju sve plocice. Ima razlike u smerovima u kojima mogu da se otkopcaju ali to ovako napamet ne bih znao da ti kazem koja oznaka ima koji smer. 


  • 0
.

#15 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2014 - 06:57 PM

Te sh56 su ti dobar izbor za početak, ja imam iste. One se otkopčavaju u više smerova pa ti se neće dešavati da padaš i razbijaš se bespotrebno (kao mnogi :mrgreen:)

Samo ih podesi na neku srednju nategnutost da otkopčavanje ne ide preteško ali i da ukopčavanje ne ide prelako, znači da trebaš malo da pritisneš i da jasno i glasno čuješ klik. Desiće ti se sigurno pre ili kasnije da se zamisliš i zaboraviš da iskopčaš ili imaš naglo kočenje kada ni ne stigneš da misliš o tome. I kad kreneš da padaš tada je (bar u mom slučaju) refleksni trzaj noge uvek na gore i ukoso što dovodi do iskopčavanja. Nekoliko situacija je bilo i svaki put se iščupala noga i nisam pao.za evo dve godine.

Jedina mana koja im se pripisuje je što je veća mogućnost da se slučajno iskopča noga u vožnji, i meni je nekad frka kad gazim sprint van sedišta ali rekao bih neopravdano. Više je to ono razmišljanje "šta ako ipak nekako..." nego što je realno... Direkt na gore nisam uspeo da iščupam ma koliko jako vukao (preventivno testiranje) a za ostalo ipak treba solidno zarotirati stopalo što se u vožnji ne dešava. Često sprintam svom snagom van sedla (~55 km/h) i snažno vučem pedale na gore i nije do sad  bilo neželjenog iskopčavanja. Rekao bih da su inženjeri uradili dobar posao u ovom slučaju.

Verovatno ću i ubuduće koristiti isti model ako sve ostane nepromenjeno. Mislio sam se da pređem na sigurnije sh51 ali stvarno ne bih voleo da padnem i ugruvam se ili povredim/polomim nešto, izgrebem se/iscepam, izbalmiram... ne treba mi to. A rekao bih da je pad s njima neminovnost.


  • 0

#16 Anakin

Anakin
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 August 2014 - 07:26 AM

Da li svi ostali imaju isto misljenje o sh51 plocicama kao sto je ovo iz prethodnog posta da je padanje sa njima neminovnost? Pitam da bih znao da li ove moje da ostavim na polici, gde su sada, ili mogu i sa njima da udjem u pricu.

 

Hvala.


  • 0

#17 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 15 August 2014 - 08:41 AM

Montiraj ih i vozi. Naravno na pocetku malo predostroznosti i razmisljaj. Probaj da se drzis za nesto vidi koja ti jacina odgovara za otkopcavanje i za par dana kada se budes naivkao neces vise ni razmisljati da vozis spd
  • 0

#18 Anakin

Anakin
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 August 2014 - 09:42 AM

Hvala.


  • 0

#19 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 15 August 2014 - 12:46 PM

Da li svi ostali imaju isto misljenje o sh51 plocicama kao sto je ovo iz prethodnog posta da je padanje sa njima neminovnost?

U početku će verovatno biti par padova, najčešće pri zaustavljanju. Takvi padovi su spori, mala je verovatnoća neke povrede. Posle nekog vremena postaje navika da se bez razmišljanja iskopčavaš čistim okretom noge u stranu čak i u kritičnim situacijama (na primer naglo kočenje), čak i ako si već izgubio ravnotežu, tako da padova više nema ništa više nego sa običnim pedalama.


  • 0

#20 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 18 August 2014 - 11:22 AM

Ja od skora vozim na spd-u. Evo, nema ni puna godina. Imao sam jedan pad, prilikom zaustavljanja. Bilo je to baš bezveze... Od tada nisam više padao, a vožnja sa spd je postala nešto sasvim normalno i prirodno. Nisam imao problema da se naviknem, niti je period privikavanja trajao dugo. Ono, prvi dan, sjedoh na bajs i klik... i od tada samo vrtim pedale. Ja sam kupio upravo te pedale m-520, doduše nove, ali po iskustvima drugih to su dobre pedale. Nešto su teže, ali po toj cijeni prava kupovina. Moje su koštale nove 25 evra.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika