Jump to content


Fotografije

Kaciga-DA ili NE?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
369 odgovora na ovu temu

#221 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2022 - 05:36 PM

Tako da ako se još uvek neko razmišlja kaciga da ili ne, od mene veliko DA!

Obično nema razmišljanja. Ili hoćeš jer si oprezan (čitaj tresnuo si) ili nećeš jer još nisi tresnuo... Ja sam u prvih godinu dana na drumašu imao blaži pad pri kočenju na ravnom, raskrvario arkadu i odmah kupio kacigu.
  • 1
The sea, the sea

#222 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 04 April 2022 - 05:48 PM

То је једини комад опреме који може да сачува главу буквално. Треба је без дилеме имати.
@Видак главно је да си читав остао.
  • 2

#223 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 04 April 2022 - 06:40 PM

auuu, dobro se završilo
  • 1

#224 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 04 April 2022 - 08:24 PM

Vidače druže, ne daj se. Zaebana je bilo koja povreda tokom rekreacije, a najgora je ona kojoj ne znaš uzrok. Nadam se da ćeš uskoro provaliti šta je bio razlog nesvestice i da se više neće ponoviti....


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#225 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 04 April 2022 - 08:34 PM

Ne daj se :)
  • 1

#226 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 April 2022 - 08:47 PM

Hvala svima na rečima podrške, znači mi puno!
Biće to sve ok!
Šetamo po lekarima, držimo dijete, pijemo lekiće i nosimo kacige!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#227 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 04 April 2022 - 08:50 PM

Off-topic

... Pretpostavka prva je tumor na glavi ili neki krvni sud u glavi ili slično u glavi ili vezano za glavu.
Tu sam varijantu eliminisao pregledom glave na magnetnoj rezonanci, živ nisam bio dok nisam dobio rezultate.

Druga pretpostavka je srce ili neki krvni sud vrata ili slično. Malo je verovatan taj scenario jer sam 4 dana pre pada uradio kompletan kardiološki pregled, ultrazvuk i dopler srca i krvnih sudova vrata, sve pod konac, pritisak 120/80.
Sutra idem ponovo kod kardiologa na pregled, da otklonimo sve sumnje.

Treća varijanta je da mi je trenutno pao šećer, mislim da je i najverovatniji scenario.
Naime zbog loših laboratorijskih rezultata - visokog holesterola, triglicerida i šećera inicijalno sam i otišao na kardiološke preglede, a endokrinolog mi je prepisao novu terapiju za dijabetes pa se možda nisam adaptirao na novi lek.

Uglavnom, eliminišem stavku po stavku, lečim rebra, leđa i ostale ugruvane organe.
Hvala bogu, išao sam uzbrdo i pao sam ili sa male brzine ili u mestu, nema preloma, oguljotina, nosio sam kacigu pa ni glava nije stradala.
Čak i na bajsu nema ožiljaka osim pokidane vezice koja je držala Garmin na volanu.
Super sam prošao!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Da li ima šanse da te je neko udario nečim po glavi? Da nisi zakačio neku granu ili nešto što je moglo da te obori sa bicikla? Tako nagli pad šećera da doživiš bez ikakvih drugih simptoma (ili ih nisi naveo u prethodnom pisanju) mi je mnogo čudno. Šta uzimaš od lekova (ako ti nije problem da pišeš ovde o tome)? Kakav ti je EKG, da li je rađen posle pada? Problem nije morao da postoji (kao aktivan problem) kod kardiologa. Da li su ti šake/dlanovi isto neogrebani i/ili rukavice neogrebane? Koji delovi tela si ugruvao pored glave?

Želim ti brz i potpun oporavak

P. S. Znam da sam morbidan ali me intrigira šta ti se desilo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#228 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 April 2022 - 08:54 PM

Brz oporavak i povratak u sedlo.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#229 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 April 2022 - 08:55 PM

Off-topic


Da li ima šanse da te je neko udario nečim po glavi. Tako nagli pad šećera da doživiš bez ikakvih drugih simptoma (ili ih nisi naveo u prethodnom pisanju) mi je mnogo čudno. Šta uzimaš od lekova (ako ti nije problem da pišeš ovde o tome)? Kakav ti je EKG, da li je rađen posle pada? Problem nije morao da postoji (kao aktivan problem) kod kardiologa. Da li su ti šake/dlanovi isto neogrebani i/ili rukavice neogrebane?

Želim ti brz i potpun oporavak

P. S. Znam da sam morbidan ali me intrigira šta ti se desilo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

I meni je neverovatan scenario sa padom šećera jer imam dijabetes već 20 godina i umem da prepoznam hipoglikemiju.

Opet, moguće je da zbog promene leka par dana pre pada, nagle promene režima ishrane čitaj dijete, nisam uspeo na vreme da registrujem pad šećera.

Uglavnom sutra idem ponovo kod kardiologa na pregled da vidim šta je sa srčkom.




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#230 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 04 April 2022 - 09:36 PM

Želim brz oporavak kolegi koji je uvek tu kad treba pomoć.
Što pre da pročitamo da si opet na bajsu i da je sve u redu, od srca želim dobri naš.
  • 1

#231 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 April 2022 - 11:01 AM

U mom slučaju, kad padne šećer pada i organizam, kreće strašna potreba za spavanjem.. ruke i noge usporene, mozak radi usporeno. Jedna obična krem bananica za 2-3 minuta vrati sve u normalu.
Vidak je naglo podigao puls na uzbrdici tako da je velika verovatnoća da je pad šećera izazvao trenutni kolaps i zbog toga se srušio sa bicikla. Ako je to u pitanju, ništa strašno. Imao je i sreću pri padu te je nastradala samo kaciga koja mu je spasla glavu.
Spasila je i meni pre 7 godina kod Kladova.. sličan slučaj kao kod Vidaka. Pad šećera izazvan premorom od celodnevne vožnje.
I Smasheru je kaciga spasila glavu.. tad sam lično bio svedok.
Dakle, ko je pametan staviće je na glavu dok vozi.
Vidače, brz oporavak i povratak na točkove želim.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#232 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 05 April 2022 - 12:14 PM

Brz oporavak.
  • 1

#233 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 05 April 2022 - 12:46 PM

Takođe, brz oporavak želim.


  • 1
Pozdrav

#234 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 April 2022 - 01:02 PM

Evo upravo stigoh sa ponovljenog kardiološkog pregleda koji uključuje ultrazvuk srca i EKG.
Rezultati uredni, nema nikakvog znaka da je bilo srčanog udara ili bilo čega što je u vezi sa srcem i krvnim sudovima srca i vrata.
Malo mi je niži pritisak 110/80 ali to je u normalnim granicama, obzirom da sam na strogoj dijeti.

Pošto su mozak i krvni sudovi glave ok, srce i krvni sudovi vrata ok, ostaje jedino kao uzrok svega hipoglikemija, koju nisam osetio na vreme.
Time ću se pozabaviti u narednom periodu.

Hvala svima na lepim željama za brz oporavak, iz vaših usta u božije uši, vidimo se uskoro negde na dva točka!

P.S. Nosite kacige!!!



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 6

#235 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 05 April 2022 - 06:55 PM

Brz oporavak zelim, kao i vise cokolade :))

Nista gore od zdravstvenih problema i povreda, ostalo se uvek lakse resi.
  • 1

#236 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 May 2022 - 06:49 PM

Evo upravo stigoh sa ponovljenog kardiološkog pregleda koji uključuje ultrazvuk srca i EKG.
Rezultati uredni, nema nikakvog znaka da je bilo srčanog udara ili bilo čega što je u vezi sa srcem i krvnim sudovima srca i vrata.
Malo mi je niži pritisak 110/80 ali to je u normalnim granicama, obzirom da sam na strogoj dijeti.

Pošto su mozak i krvni sudovi glave ok, srce i krvni sudovi vrata ok, ostaje jedino kao uzrok svega hipoglikemija, koju nisam osetio na vreme.
Time ću se pozabaviti u narednom periodu.

Hvala svima na lepim željama za brz oporavak, iz vaših usta u božije uši, vidimo se uskoro negde na dva točka!

P.S. Nosite kacige!!!



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Da se nadovežem na temu, posle nošenja holtera 24h i urađenog testa opterećenja, preliminarni rezultati su izgleda ok.
Sledeće nedelje će kardiolog detaljno pogledati sve parametre i doneti konačan zaključak, mada letimičnim pregledom utvrđeno je da nema nikakvih anomalija u radu srca.
Eto mene već sutra na bajsu, kupim novu kacigu i laganim ritmom jedno 50km.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 3

#237 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 May 2022 - 08:24 PM

Moja tašta pre 2 meseca nosila holter. Sutradan po skidanju kod privatnika ispade da će morati pejsmeker, te neki silnu lekovi. Odveli smo je kod drugog 10 dana kasnije, nosila holter i sutradan ispade da je sve u redu
A inače se osećala sasvim ok. Ako se ti osećaš dobro mislim da ne treba previše da se oslanjaš na lekare.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#238 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 May 2022 - 08:29 PM

Moja tašta pre 2 meseca nosila holter. Sutradan po skidanju kod privatnika ispade da će morati pejsmeker, te neki silnu lekovi. Odveli smo je kod drugog 10 dana kasnije, nosila holter i sutradan ispade da je sve u redu
A inače se osećala sasvim ok. Ako se ti osećaš dobro mislim da ne treba previše da se oslanjaš na lekare.

Sutra proba, puls 130-140, ravnica, laganica bez brda.
Taman da probam i nov Garmin kako radi.
Biće u temi "danas mi je stiglo"...


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#239 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 June 2022 - 05:14 AM

Ponovo glas u korist kacige.. zahvaljujući njoj glava je ostala netaknuta.

IMG_20220619_132219~3.jpg
  • 5
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#240 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 24 June 2022 - 09:49 AM

A koji su argumenti protiv kacige?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika