Jump to content


Fotografije

Milan Nikolic iz Nisa, ima li neko iskustva?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#21 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 February 2014 - 09:20 AM

Imam i ja isti takav, skidam i račne i kasete s njim. Nema problema već par godina, ali ima taj malecki luft kad se ubaci u lockring. Kad mi se budu davale pare uzeću namenski baš za kasetu i to onaj zgodniji sa onom centralnom vođicom.
  • 0

#22 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 07 February 2014 - 09:54 AM

Uvek ima izbora :)
http://www.parktool....ewheel-cassette
  • 0

ಠ_ಠ


#23 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 07 February 2014 - 11:03 AM

Da skratim muke coveku ako jos nije kupio alat. Skoro svaki vikend dolazim u Ns pa ti ga mogu doneti. Kod nas je taj alat nov u radnji 280 dinara :) Trenutno ga i ja koristim u servisu ali samo za racne, za kasete imam shimanov alat, pa cemo videti koliko ce da prezivi :)
  • 0

#24 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 07 February 2014 - 02:41 PM

Bobale, siguran sam da postoji za svaki deo bajsa I njegove opravke zaeban kljuc ili alat ili nesto sto bi ti izmamilo pare.

:)

Ja svoj mali crni kljucic ima vec 4 godine iako moza s njim nisam skinuo 20ak kaseta, znam da sam preko 20 puta skidao kasete (kako na navoj tako I obicne) I Centerlok rotore (kakve imam na oba bajsa) I iskreno da ti kazem, evo sada sam otisao I pogledao.

Postavljena slika

I nista mu ne fali. :) Moze da tera jos toliko ako ne I vise. Jer ipak ja samo servisiram bajseve za sebe a en radim u servisu. :) |A da radim u servisu I da mi taj alat donosi leba na sto, sigurno ne bi kupio najjeftiniji koji ce da crkne posle 20ak kaseta ;)

Sve u svemu, ne bacaj 3 puta vise para na "oficijelni" alat I ovaj najjeftiniji ce da ti posluzi za onoliko koliko ce da ti treba :)


Video sam ja da to ljudi rade i papagajkama
ali sam ja shvatio da je ovo mesto za neke druge bolje,
pa nekad (ako mora, tj ako je moralno) cak i oficijelne varijante.

A sto se tice ovog tvog alata, on i jeste "ni tamo - ni vamo". :)

U kom smislu? Evo kako sam mislio:
Shimanov alat za lock ring koji ide na snop lancanika na slaganje (kasetu) i CL rotore
ima suvise kratke zube da bi mogao da prenese dovoljno veliku silu
kojom je zavrnut (poneki zapekli) snop lancanika na navoj (račna)
koja ima mnogo duze zube (u dubinu) i znatno duzi navoj veceg precnika od lock-ringova.
Shimanov alat koji sluzi za racnu ima suvise dugacke zube
i tesko se stabilno postavlja u lock ring za kasetu i CL rotor
jer cesto udara "unutri" u konus ili prasinar kuglicnog lezaja tocka.
Postoji i mala razlika u profilu zuba tako da nisu svi ovi alati potpuno izmenjivi.

Tvoj je, kao sto rekoh...nesto izmedju, ali bih da se ispravim ono na pocetku,
posto tebi tvoj alat radi posao on je zapravo "i tamo i vamo" :)
  • 0

#25 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 February 2014 - 06:44 PM

Da skratim muke coveku ako jos nije kupio alat. Skoro svaki vikend dolazim u Ns pa ti ga mogu doneti. Kod nas je taj alat nov u radnji 280 dinara :) Trenutno ga i ja koristim u servisu ali samo za racne, za kasete imam shimanov alat, pa cemo videti koliko ce da prezivi :)

Skratio bi mi muke i jurcanje po radnjama. Saljem pp da se dogovorimo. Hvala svima na pomoci :D
  • 0

#26 stgeorge

stgeorge
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 26 February 2015 - 09:49 AM

kad je poslao ocigledno namerno pogresan deo,ponudim se da platim obe postarine da mi vrati novac,ne,natezanje,kaze nemam pare,kako nemas kad ti moje stizu 

 

 

/* - Izmenjeno - vređanje i pretnje (makar indirektne) ne treba da budu na biciklističkom forumu. 

- Moderacija */


  • 0

#27 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 26 February 2015 - 10:08 AM

Bio skoro do njega da vidim šta ima od delova. Dečko ima dosta toga ali pretežno za starije i low budget blbicikle. Recimo za KMC X8 nije čuo, za niner-e ne poručuje gume i delove, a kad sam pitao da li ima kamašne pitao me je šta ti je to?

Tako da ima dosta delova, što nema može da poruči ali sve je to za neki nivo do prodavnice.
  • 0

~be here now~


#28 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 February 2015 - 10:19 AM

Sa milanom sam imao ok saradnju u nekoliko navrata, sad sto ne poznaje materiju to je druga prica.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#29 stgeorge

stgeorge
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 26 February 2015 - 10:25 AM

Sa milanom sam imao ok saradnju u nekoliko navrata, sad sto ne poznaje materiju to je druga prica.

pa ajde pokusaj da mu vratis krajeve buzira kocnica a trazio si za krajeve menjaca,jer sta ce jadan ne razume se,evo mozda procita pa se raspita kod nekog za razliku


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika