Jump to content


Fotografije

Milan Nikolic iz Nisa, ima li neko iskustva?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#1 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 February 2014 - 08:59 PM

Ima li neko iskustva sa Milanom iz Nisa? http://www.cikloberz...member_Id=15537
Mene interesuju srafovi za disk : http://www.cikloberz...w.php?id=138079
I alat za skidanje shimano kasete 8 faza: http://www.cikloberz...w.php?id=136588
Ne mogu da ih nadjem u ns, pa bi uzeo od njega. Najjeftinije mi je da mi ih posalje preporucenim pismom, ali bi trebalo unapred da uplatim novac... ako neko ima iskustva molim za pomoc.
  • 0

#2 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 02 February 2014 - 10:50 AM

Nemam iskustva s dečkom, ali ovo na oglasu je alat za začne, nije za kasete, da ne kupiš pogrešan.
  • 0

#3 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 February 2014 - 10:58 AM

E to je i mene bunilo, u oglasu pise da je za racne, ali sam negde nasao da je i za cl rotore i kasete, znaci nije... sad ne znam kako izgleda taj sto meni treba.... na cb ima samo ovaj nema za kasete, a u planet bike-u nemaju na stanju.
  • 0

#4 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 02 February 2014 - 11:23 AM

Sa tim alatom za kasete mogu da se skidaju/stavljaju i cl rotori.
  • 0

#5 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 February 2014 - 11:39 AM

E sad mi nista nije jasno, moze li taj alat da se koristi za shimano kasete ili ne?
  • 0

#6 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 02 February 2014 - 11:57 AM

Ovako izgleda alat za kasete i Center Lock diskove:

Postavljena slika
Obrati pažnju na zube, tanki i plitki su, a neki imaju i šipkicu u sredini, koja služi kao vođica.

Alat sa oglasa služi samo za račne koje se navijaju direktno na glavu, znači 6 i 7-fazne zupčanike.
  • 0

#7 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 February 2014 - 12:14 PM

A da li znas gde bi mogao da ga nadjem? Posto u pb nemaju a i na oglasima ne mogu da nadjem. Meni je potreban da skinem kasetu sa starog i postavim je na na novi tocak...
  • 0

#8 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 February 2014 - 09:42 PM

Rekao bih ti capriolo, ali posto si iz NSa onda ne znam...
  • 0

#9 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 February 2014 - 10:11 PM

Hvala, probacu u capriolu u Petrovaradinu, a od pomenutog kupca sa cb cu sutra naruciti srafove za disk.
  • 0

#10 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 03 February 2014 - 08:57 AM

Nemam iskustva s dečkom, ali ovo na oglasu je alat za začne, nije za kasete, da ne kupiš pogrešan.

Greska,ja sa ovim alatom skidam cl diskove i 8,9,10 fazne kasete http://www.cikloberz...w.php?id=136588 upravo iz ovog oglasa.
  • 0

#11 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 03 February 2014 - 10:47 AM

Ovako izgleda alat za kasete i Center Lock diskove:

Postavljena slika
Obrati pažnju na zube, tanki i plitki su, a neki imaju i šipkicu u sredini, koja služi kao vođica.

Alat sa oglasa služi samo za račne koje se navijaju direktno na glavu, znači 6 i 7-fazne zupčanike.



Diskovi, kasete I kasete na navojs se sve skidaju istim alatom I to je taj alat koji je u oglasu.

Stim sto se 8+ fazne kasete skidaju I uz pomoc lanca.
  • 0

ಠ_ಠ


#12 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 03 February 2014 - 11:25 AM

Upravo tako =D> =D> :D :D
  • 0

#13 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 03 February 2014 - 12:22 PM

Upravo tako =D> =D> :D :D


Video sam kasnije da si I ti isto napisao :P

I kolko se ja secam. Mene je izaso negde smesno u prodavnici (300 din ili tako nekako) I naravno savetovali su me da nece pasovati I da moram da za CL rotore kupim shimanov koji je za to namenjen... I koji kosta boga oca naravno... :P
  • 0

ಠ_ಠ


#14 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 February 2014 - 02:50 PM

Hvala vam :D meni ja taj alat za kasetu potreban samo za jednu upotrebu ( mozda vremenom kad se zaprlja kaseta da je ocistim pa bi i tad koristio) zato bi ovaj najjeftiniji, i ne bi da kupim pogresan i bacim pare bez veze. Kontaktirao sam capriolo oni me upucuju na neku radnju Iva n ns, valjda cu ga naci...
  • 0

#15 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 February 2014 - 06:23 PM

Danas sam bio u capriolu na pretrovaradinu, nemaju alat za kasetu a i radnja u koju su me uputilu iva nema. Da li moze taj alat oupste da se nadje u prodaji ?
  • 0

#16 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 04 February 2014 - 06:37 PM

Ovako nesto http://www.cikloberz...ow.php?id=83597
  • 0

#17 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 February 2014 - 08:15 PM

Vidim da u ns tesko da mogu naci, moram uzeti jedan od ova dva sa berze. Sa prodavcem iz Subotice imam super iskustvo, ali verovatno cu uzeti alat zajedno sa srafovima za disk mozda i disk od coveka iz Nisa. Vidim na slici da su alati isti ali opisi im se razlikuju, nadam se da necu pogresiti...
  • 0

#18 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 04 February 2014 - 09:47 PM

Ja se izvinjavam Mijatu, nisam lepo pogledao sliku, ali dok nisu oba ključa jedan pored drugog može da se omaši :).

Diskovi, kasete I kasete na navojs se sve skidaju istim alatom I to je taj alat koji je u oglasu.

To što može ne znači da treba :). Zupčanici na navoj se skidaju jednim ključem, sve ostalo nabrojano drugim. Da ne bude više zabune slikaću oba ključa. Tek kad se stave jedan pored drugog vidi se razlika u dubini i širini zuba.

Postavljena slika
Drako, slobodno pokušaj da odšrafiš 20-ak račni desnim ključem, da vidiš šta će da ostane od njega :D.
  • 0

#19 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 February 2014 - 10:52 PM

Hvala vam drustvo. Jos sam u potrazi za tim alatom i skoro sam siguran da ga je nemoguce naci u radnjama u ns.
  • 0

#20 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 06 February 2014 - 11:19 PM

Bobale, siguran sam da postoji za svaki deo bajsa I njegove opravke zaeban kljuc ili alat ili nesto sto bi ti izmamilo pare.

:)

Ja svoj mali crni kljucic ima vec 4 godine iako moza s njim nisam skinuo 20ak kaseta, znam da sam preko 20 puta skidao kasete (kako na navoj tako I obicne) I Centerlok rotore (kakve imam na oba bajsa) I iskreno da ti kazem, evo sada sam otisao I pogledao.

Postavljena slika

I nista mu ne fali. :) Moze da tera jos toliko ako ne I vise. Jer ipak ja samo servisiram bajseve za sebe a en radim u servisu. :) |A da radim u servisu I da mi taj alat donosi leba na sto, sigurno ne bi kupio najjeftiniji koji ce da crkne posle 20ak kaseta ;)

Sve u svemu, ne bacaj 3 puta vise para na "oficijelni" alat I ovaj najjeftiniji ce da ti posluzi za onoliko koliko ce da ti treba :)
  • 0

ಠ_ಠ





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika