Jump to content


Fotografije

Pomoc,saveti pri kupovini


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
167 odgovora na ovu temu

#141 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 07:07 PM

Zdravo i tebi.Valjda ce se javiti neko ko zna vise od mene.Ja mislim da sa tim budzetom novo mozes da kupis samo u Capriolo i Planetbike-u.Vise sam uzeo da napisem zbog toga da ljudi nauce da kupuju nove bicikle(a i polovne)u zimskim mjesecima.Tada obicno imaju neke popuste.Mislim da je pocetak sezone najnepovoljniji period za kupovinu bicikla.Zelim ti da kupis nesto sto ce zadovoljiti tvoja ocekivanja.
  • 0

#142 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 27 March 2015 - 07:13 PM

Od treking bicikala definitivno giant. Mtb su svi isti razlika je u ramu. Da li placas marku ili ne.

Off topic. Ala je ovaj polar usrao modele. Ih kada se setim mirage pro crvenog. Koja je to masina bila za male pare. A vidi ih sada dizajn nula oprema katastrofa
  • 0

#143 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 07:29 PM

Ako uspes da nadjes neki Giant Escape ram da ti odgovara velicina, preporucujem. Bas univerzalan ram moze da bude za putovanja ima rupe za paktregere napred i pozadi, blatobrane, moze da bude kros kantri bicikl ram prihvata vrlo siroke gume a moze da bude i neki drumski hibrid jer mu je BB nisko postavljen.


  • 0

#144 dexbiciklO

dexbiciklO
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 07:47 PM

@pjesak1972

 

Pa...stvarno ne znam koliki budžet bi trebalo da imam za kupovinu prvog, entry level bicikla... voleo bih i ja da imam 'iljadu evara, ali nemam... :D

Ali da, u pravu si što se tiče sezone kupovine...šta da radim, nikad u životu nisam prošao jevtinije, pa neću verovatno ni sad... :)

 

@Belgarath

 

Da, Gianti stvarno izgledaju dobro...

 

@Dusan011

 

Hvala mnogo! Ovo su baš korisne informacije... :)

 

Da, ovaj Escape što sam postavio je M, cenim da će mi trebati L... ali probaću svakako.

 

Ovaj ima L - http://www.markonisp...2-l-wht-blk-sil

A ovaj mi je baš baš na granici budžeta... :) - http://www.markonisp...m-4-sil-gry-wht


  • 0

#145 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 07:51 PM

taj http://www.markonisp...2-l-wht-blk-sil


  • 1

#146 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 March 2015 - 08:03 PM

@pjesak1972

 

Pa...stvarno ne znam koliki budžet bi trebalo da imam za kupovinu prvog, entry level bicikla... voleo bih i ja da imam 'iljadu evara, ali nemam... :D

Ali da, u pravu si što se tiče sezone kupovine...šta da radim, nikad u životu nisam prošao jevtinije, pa neću verovatno ni sad... :)

 

 

Kao i kod računara: 500 evra. Za manje od toga se dobije manje za uložen novac, a i bajs nije dovoljno kvalitetan i pouzdan da se može dosta voziti, uz redovno, prolećno servisiranje. Jeftiniji bajs (pričamo o novom) će tražiti češće servisiranje, štelovanje, možda čak i bržu zamenu delova. 

 

Strani bicikli, tih poznatijih marki su još skuplji, jer se tu plaća ime. Verovatno ne vredi gledati ispod 600 - 700 evra. Kažem, ako se vozi dosta i ako se želi samo redovan servis.

 

Ja vodim statistiku svega što menjam na bajsu. Skuplji bajs je jeftiniji na duži rok - barem ako ga ne ukradu. Zato se jeftiniji isplati za po gradu, obavljanje poslova i slično.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#147 dexbiciklO

dexbiciklO
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 08:10 PM

Ja vodim statistiku svega što menjam na bajsu. Skuplji bajs je jeftiniji na duži rok - barem ako ga ne ukradu. Zato se jeftiniji isplati za po gradu, obavljanje poslova i slično.

 

Naravno... kol'ko para, tol'ko muzike - uvek bilo...  Ali pošto meni više treba za boldovani deo (a i nemam 500-700 evra :D ), cenim da ću izdržati češće servisiranje/štelovanje itd... :)


  • 0

#148 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 March 2015 - 08:18 PM

Naravno... kol'ko para, tol'ko muzike - uvek bilo...  Ali pošto meni više treba za boldovani deo (a i nemam 500-700 evra :D ), cenim da ću izdržati češće servisiranje/štelovanje itd... :)

Onda polovan matori MTB za 50 evra. I Bog da te vidi!  Ja tako nešto teram po gradu. Skoro kumu iskopao na berzi ovde, iscenjkali se za 5000. Jedna nova guma je sve  od ulaganja za sad.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#149 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 28 March 2015 - 08:37 AM

^ potpisujem
  • 0

Live before you die!


#150 Nes

Nes
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 19 June 2015 - 01:34 AM

poz, jedno pitanje da li je ova pumpa ok? https://akorddms.blo...61f098c05b7.jpg 700 din je cena


  • 0

#151 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 June 2015 - 05:59 AM

Ne bih znao reći - ne obećava na oko. Dobre kućne sa manometrom koštaju više. Oko 4000, ako se dobro sećam. Trebalo bi da traju 20 godina, ali nema za manje od 1000.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#152 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 19 June 2015 - 11:23 AM

Zavisi na koji pritisak duvaš, imam takvu pumpu i meni je sasvim ok za 2-4bara, preko toga je nisam testirao. Ono što može da se desi, jeste da ti pukne to crevo od čestog savijanja, međutim ima da se kupi na pijaci tih creva i onih metalnih "šelni" (valjda se tako zovu) za zatezanje, pa se taj problem lako reši.


  • 0

#153 Nes

Nes
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 19 June 2015 - 02:11 PM

^^ to sam i mislio reko da li neko ima iskustva koliko ce da traje da se ne raspadne jako brzo. Ima nekih od 1300-1600 ne znam koliko bi bile bolje za te pare al to je duplo vise.


  • 0

#154 Astrica

Astrica
  • Members
  • Pip
  • 18 posts
  • LocationBelgrade

Postavljeno 19 June 2015 - 03:29 PM

Pozdrav,da ne otvaram novu temu.Planiram da kupim polovan bicikl i ovaj mi je zapao za oko:

 

http://www.2bike.rs/...-1#.VYQyRfntmko

 

Sta mislite kakav je ovaj bicikl za rekreativnu voznju ? Kakve su ove  Hayes Ryde kocnice ?


  • 0

#155 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 19 June 2015 - 05:24 PM

Evo neka moja zapažanja.

Ja lično obilazim kupce koji oskudno opišu oglas jer ako hoćeš da zaradiš 300+ evra, onda brate izdvoj bar 2 minuta da opišeš šta sve nudi taj bicikl. Kada neko lock-on opciju amortizera računa kao prioritet u odnosu na to koji je model (vidi se jedva na slici da je neki Suntour) onda se taj i ne razume nešto naročito u bicikle i njegovo mišljenje da je mehanika dobra bih uzeo sa rezervom. Takođe, naveo je da je oprema Deore, ali šta je konkretno Deore osim šiftera što se može videti na slici? Da li je možda i pogon i zadnji menjač? Zašto nije uslikao bajs sa vozne strane?

Sve u svemu, ono što je napisao, ne govori gotovo ništa o biciklu.

I zašto bi iko na onaj način napisao broj telefona?? :)


  • 1

#156 Astrica

Astrica
  • Members
  • Pip
  • 18 posts
  • LocationBelgrade

Postavljeno 19 June 2015 - 05:32 PM

Nikola slazem se sa tobom.Uspeo sam da nadjem specifikacije ovog bicikla na internetu,ali na ruskom xD.Uglavom sam preveo i prepoznao sve.Pretpostavljam da je sve isto ali bih mogao da proverim.Inace sta mislite o ovom modelu i ovim specifikacijama istog ?

http://www.2010.cube...attention_2010/


  • 0

#157 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 19 June 2015 - 09:29 PM

Mozda moze da se nadje neka malo bolja oprema za 350 evra.

Ali i ova je za rekreativca, cak i naprednog odlicna.


  • 0

#158 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 28 June 2015 - 10:57 AM

Sve to ima da sluzi,ja kada sam kupovao bajs razmisljao sam samo o slx,xt... I kupio sam bajs jace klase ali posle pada sam prodao njega i uzeo bajs sa alivio opremom i vozio i skoro po 200km na dan,od pocetka godine do sada 2000km sigurno i vise i veruj mi da nista nisam takao,ni menjao... Sve je to lepo itd ali za neke osnovne potrebe tesko da nekome treba preko deore opreme...
Bolje uzeti malo bolju opremu za sebe nego bajs a kaciga nosa za decu da bude ;)
  • 0

#159 freebiker

freebiker
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 04 July 2015 - 02:40 PM

Zdravo svima. Nov sam na forumu i nemam iskustva sa biciklima koji su u prodaji poslednjih nekoliko godina. Nekada kao srednjoškoloc sam dugo godina vozio rogovog desetobrzinca kojeg više nemam, a veoma volim bicikle. Dugo godina nisam vozio nikakav bicikl, ali bih sad da ga kupim i da se aktiviram rekreativno. 

Kupio bih drumski bicikl za nekih 300-350 eur, pa me interesuje šta u našim prodavnicama mogu najbolje da kupim za ove pare. Kupio bih nov bicikl jer nisam baš toliko upućen da bih "rizikovao" kod kupovine polovnog bicikla. Hvala unapred ako neko može da mi da dobar savet.


  • 0

#160 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 04 July 2015 - 03:23 PM

Moj savjet ti je da,posto je sezona pri kraju,sacekas kraj godine i kupis bicikl po povoljnijim uslovima.U mrtvoj sezoni daju popuste i prodaju na rate bez kamate.Ako ne zelis da cekas obidji sto vise prodavnica i odaberi nesto sto ti se svidja.Ja sam se bio zagrijao za capriolov drumas,firebird ali sam odustao.On mi se svidja.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika