Jump to content


Fotografije

Pomoc,saveti pri kupovini


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
167 odgovora na ovu temu

#81 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 29 April 2014 - 09:43 AM

Zvao i raspitao se...
Ghost je 800e ali covek nije pored bajsa pa nemoze tacno da kaze podatke samo da je suplji pogon i da je malo izgreban donji deo rama,hidraulicne kocnice i to je to

Price ima bolju opremu ali i cena je veca za skoro 400e,i covek.kaze da je bajs skoro nov,2013-14model,ali pre da je 13-12 jer ram nije kao iz 2014,13

Ako neko zna malo vise o Price kao proizvodjacu neka pise...
  • 0

#82 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 April 2014 - 10:21 AM

Cek price je 1200e a ti hoces da das 500e?
  • 0

#83 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 29 April 2014 - 10:35 AM

Ne ne,nisam pisao izgleda ali novci su dosli na svoje mesto tako da imam vise nego sto sam mogao za trosak,za bajs ;)
Vratio se pozajmljeni novac..
  • 0

#84 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 April 2014 - 10:54 AM

Cestitam na vracenim pozajmicama :D . Srecno, da nadjes neki lep bajk.
  • 0

#85 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 29 April 2014 - 11:05 AM

Uvek se vrate ali samo je pitanje kada,danas i sa rodjacima je tesko :)
Nego da nebude off a ,misljenje za ovaj Price,vredi li davati pare za njega ili uzeti neki bolji hardtail...
  • 0

#86 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 April 2014 - 12:04 PM

Nemam pojma za taj price. Sve sto vidim je da je ovogodisnji model na njihovom sajtu 2200e ili ti 2695 svajcarskih franaka. Moje licni misljenje, puno je 400e za razliku koju verovatno neces ni osetiti. Mada svako ima neki svoj rezon. Tvoji novci kupujes sta je tebi milo :D
  • 0

#87 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 29 April 2014 - 01:52 PM

Po tvom misljenju,koliko vredi ta razlika u novcu,naspram Ghost-ovih 800e,tj koliko bi odprilike bilo realno dodati na tih 800 za ovaj price....
Price je ful -XT-780-786-785-781,kocnice...
Skoro nisam video u toj velicini full suspenziju,retko se pojavljuju na netu na prodaju,i dobar deo njih ode bas brzo
  • 0

#88 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 April 2014 - 02:57 PM

Pazi ovako. Ja sam tip coveka koji voli biciklizam vozi ga rekreativno i uziva u tome. Imam stalan posao od koga zivim a to nije biciklizam. Predpostavljam da se i ti mozes naci u ovome opisu. O mtb biciklima nazalost ne mogu puno da ti pricam posto ih vozim od skoro. Pozajmljivao sam od drugih probao tamo vamo hocu da kupim mtb necu i na kraju uzmem mtb za skromnih 500 tinak evra i zadovoljan sam sa njime. Ja vozim cube atention 2013 god full slx, sem kocnica i glava. Kocnice su one entry lvl shimano hidraulicne a glave na tockovima nemam pojma koje su samo pise simano na njima. Vozao sam i xt i xtr i alivio i razne gluposti koje su mi padale pod ruku kako bi video sta mi odgovara da ja kupim za sebe. (Nisam vozao bajkove jedan krug nego su bili kod mene po par dana). Kada sve saverem i oduzmem nisam video neku drasticnu razliku izmedju grupa od slx na gore. Razlike ima ali mizerne da bi doplacivao duplo vise para za xtr pogon umesto za standard slx. Tako da sam odlucio da mi bajk bude full slx i nemam nikakvih problema sa njim. Da ti napomenem da imam oko 90tak kila. Mtb mi sluzi iskljucivo za sumu. Nisam pravio od njega traker hibrid ili nesto slicno. Moje misljenje je da sve preko slx opreme vozacu-rekreativcu ne daje nista specijalno sem neke licne satisfakcije. Ja nikako ne bih dao jos 400e plus za taj price cak sta vise probao bi i neki drugi ht ili probao da nadjem neki ams pro cube koji su se na berzi nalazili za cenu od nekih 600e 50-100e + -. Mislim da bilo koji bajk od 600e koji budes probao moze da ti pruzi isto zadovoljstvo kao taj od ghost od 800e. Ovo je neko moje razmisljanje o ovim bajkovima. Naravno ako ti se svidja taj ghost onda ga uzmi. Tako sam ja video jednog bianchi drumasa karbonca, svideo mi se bas jako. Naravno kupim ga i prodam posle kratkog vremena posto sam ukapirao da nije toliko razlika izmedju njega i mog cube-a.
  • 0

#89 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 29 April 2014 - 04:40 PM

uhhh bree... Odustajem,bar za sada od ova dva,Ghost zato sto mi je manji,nebi da dam toliko para pa moram da budjim da bi mi odgovarao,a Price necu :)

Na kraju cu jos i odustati od full suspenzije u uzeti opet samo prednju suspenziju :) Samo sta god mi se svidelo,sve je Pozega,Valjevo,NS... od mene preko 130-140km
  • 0

#90 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 April 2014 - 04:51 PM

Folcika imas ti bajs kuci koji vozis? Ako imas teraj njega isprobacaj bajkove ko ima u tvojoj okolini vidi sta ti odgovara i onda kupi sta ti mislis da je ok. Najgora je impulsivna kupovina. Daj sta das, samo da kupim bajk. Ja se tri puta razmislim da li je nesto vredno 300-400-500 vise od necega sto bi mi vec radilo posao. Nisam takmicar da mi treba tih 100gr manje da dobije par stotinki na trci. Da neko ispred mene stavi dva bajka i kaze biraj koji ces. Jedan je full slx i ima ram koji mi se jako svidja, drugi je full xtr koji ima ram koji mi se ne svidja ja bi se odlucio za slx bajk. Ja kada sam kupovao mtb ovde na berzi za te pare su bili mnogo bolji bajkovi (sa boljom opremom) ali ni jedan mi se nije svideo kao kvaj sto sam kupio. Jos je prodavac bio u mom gradu. Mogao sam da dodam jos 50-100 evra da uzmem mnogo bolji bajk ali ovaj mi se svideo i imao je opremu koja mi odgovara. Sta ce mi xt prednji pogon kada i ovaj slx radi posao. Cak mi je ovaj srebrni slx pogon mnogo lepsi od ovog novog xt pogona.
  • 0

#91 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 29 April 2014 - 05:12 PM

Upravo tako,imam sta vozim,ali deluje mi da slicno razmisljamo,prvo izgled pa ostalo :D
  • 0

#92 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 30 April 2014 - 03:02 AM

@Belgarath

BRAVO, cenim tu jednostavnost, koja je sasvim dovoljna za bajkera!
  • 0

#93 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 04 May 2014 - 09:02 AM

Molim malo bolje poznavaoce da mi obljasne ako je moguce,kazu nesto u vezi ova dva bajsa...
oprema je kao sto pise u opisu skoro ista,sem sto jedan ima fox drugi rockshoc vilu,i na oba stoji da je formula kocnice ali kao sto se vidi i na slikama totalno su drugaciji diskovi...
Mozda je do godine,modela te godine... +lepa je razlika u ceni,dali vredi uopste i davati tu razliku..


http://cikloberza.co...w.php?id=145088
http://cikloberza.co...w.php?id=150538

Bio sam prekljuce da pogledam crno beli iz bg,i zaista bajs je kao nov ima malu ogrebotinu koja se zaista i nevidi nije uopste na vidljivom mestu...Dok ovaj plavo crni njega sam zvao i covek mi je poslao sliku gde je zagreban i to bas na gornjem delu rama gde pise gtc nije strasno ali bode oci malo...

Ili preusmeriti misli na ovo,bio je skoro u oglasima,pa pisalo prodato sada je opet ali nemogu da se setim koje je cena bila tada u pitanju,predpostavljam da je ili bila manja cena pa sada cista predpodaja ili nesto nije bas uredu sa bajsem,ima ulaganja,treceg tesko da ima..

http://cikloberza.co...w.php?id=150094

Mislio sam da cu naci nesto dok ne prodam svoj ali nista da se pojavi blize meni,sve preko 150km od mene...a juce prodao svoj i sada pesadija,tj vozim caletom stari tracking :)
  • 0

#94 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 05 May 2014 - 07:37 AM

Moze li bar neko pomoci malo,bar sto se tice vila gore spomenutih... Znam da se na hpa model isla reba ali nisam nasao jos nista za gtc dali je sve isla fox ili ne...
Ja sam mozda malo dosadan ali zaista mi je potrebna pomoc.. sta da radim,zato sluzi forum :)
  • 0

#95 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 05 May 2014 - 07:27 PM

:shock: :shock:

Ti si do sada lamborghini aventador trebao da kupiš a ne bajs...
  • 0

#96 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 05 May 2014 - 07:37 PM

Sto se viljuska tice nemam pojma nisam bas strucan da pricam. Znam da je neko govorio da je fox kod nas zeznuto da se popravlja a da rox popravlja capriolo valjda je on ovlasceni servis. Ovo sam cuo ne kazem da je istina. A sto se tice foxa dq on je isao originalno i to je njegovw originalna viljuska.
  • 0

#97 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 05 May 2014 - 09:02 PM

:shock: :shock:

Ti si do sada lamborghini aventador trebao da kupiš a ne bajs...


Da,moguce,ali kao sto i vidis,koliko se pomoci dobilo,saveta...
Ja predpostavljam da je tebi,vama koji ste dosta upoznati sa svacim,znate dosta,da vam je muka,i dosadno pricati neku pricu mozda nekoliko puta,ali svako ima svoje neke zelje,potrebe....i da ljudi znaju,da nikom nije potrebno misljenje,savet,tada bi postojala samo tema za predstavljanje svojih biciklova...
I nebi bilo vama koji ste upoznati,i u tom svetu muka i dosadno pricati istu pricu ;) Ali ko zna koliko ce jos tema biti pokrenuto sa naslovom "pomoc pri kupovini" i uvek ce biti jaooo opettt :)
Nemam sta da krijem,i da me bude sramota da pitam kada nesto neznam.Nisam znao skoro nista kada sam dosao ali sam naucio nesto u zadnje vreme,ali ceo zivot se uci,i posto sam resio da dam malo vise novca za bajs pitao sam za misljenje,savet,da naucim jos nesto,da se nebi zeznuo ali jbg izgleda da je bolje da sam na auto forum otisao po misljenima :D Bolje je cutati nego pitati :)
  • 0

#98 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 05 May 2014 - 09:44 PM

Gle jednu stvar. Na forumu o mobilnim telefonima imaju baš lepi uslovi i smernice za otvaranje teme...
Ne bi bilo loše ni ovde tako nešto da postoji...

Samo gde su mob zameniš biciklama i ekstra dođe!

Kao dugogodišnji učesnik u radu ovog foruma, dobro sam upoznat sa dešavanjima i mogućim situacijama koje se odvijaju u okviru MS zajednice.
Pošto volim da učestvujem i pomognem ljudima u ovom delu, podforumu "Poređenje modela" i dosta postova ovde ostavljam, kroz nešto duži period zapazio sam jedan mali "problemčić" koji se iz dana u dan ponavlja.
O čemu se radi?
Novi članovi kada postuju svoje dileme, daju premalo informacija, nedorečeni su, kontradiktorni itd. Da bi se pomoglo, članovi veterani su bukvalno primorani da "čupaju" informacije iz njih da bi omogućili adekvatan odgovor i objektivno presudili u korist jednog od modela ili brenda koji su tema rasprave.
To po meni, predstavlja čisto rasipanje resursa, vremena itd.
Neko će reći: "Pa šta, to su samo reči". Istina, ali za pisanje više reči potrebno je više vremena, a ono je baš dragocen resurs. Ja sam uvek bio za efektivnost, pa makar i u priči.
Da se to ne bi ponavljalo, ja se drznuh i dadoh sebi za pravo da napišem par smernica budućim članovima kako da postave tačno pitanje i koje informacije da stave na raspolaganje, da bi dobili kvalitetan odgovor od starijih članova koji hoće da pomognu. Krenimo redom:

CEO TEXT
  • 0

#99 bubac

bubac
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 13 June 2014 - 11:16 AM

Pozdrav svima, Zovem se zoran i potrebna mi je HITNA pomoc pri kupovini bicikla. Ranije sam dosta vozio MTB, medjutim zadnjih godina sam  prestao sa voznjom tako da su i kile pocele da se gomilaju :) Visek sam 185cm  i tezak 105kg pa sam resio da kupim sebi neki kvalitetan polovan bicikl i krenem u akciju spasavanja od viska kilograma i uzivanje u voznji. Bicikl bi se vozio po asfaltu i zemljanim putevima, eventualno po blagim obroncima fruske gore gde i zivim u blizini.

 

  Jako mi se svideo jedan bicikl i ovih dana bi ga mozda uzeo, ali posto sam laik potrebna mi je Vasa pomoc da li ovaj bicikl vredi 650 eura? 

 

https://www.kupujemp...25915-oglas.htm

 

Cenim da je upravo ova velicina od 20" za moju visinu.

 

Dobro dosao je i savet za neki drugi bicikl da ima dobru opremu i da je vizuelno i tehnicki  besprekoran, koliko je to na oko moguce uopste proceniti po oglasima.

 

Hvala unapred na savetima.


  • 0

#100 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 30 July 2014 - 08:32 PM

Opet se nesto razmislja o kupovini,tj slucajno sam video,naleteo na ovo i kada sam ranije trazio to je bas to sto sam zeleo,e sad cena je ozbiljna dosta trazi covek 950e... moozda bi spustio nesto ali tesko. 

Bajs je kaze bukvalno nov,bez ogrebotina,mana.... 

Necije misljenje?


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika