Jump to content


Fotografije

Stefan iz Šapca, tj. okoline. Negativna ocena


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
54 odgovora na ovu temu

#41 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 12 February 2015 - 10:57 PM

@vladimirvuk

Moja prava na forumu su mi jasna, a ista su kao tvoja.

Ok podelio si negativno iskustvo. Koliko se shvata iz tvog negativnog iskustva nisi bio prevaren zar ne, jer si odustao od kupovine. Treba li da se sad dize pobuna na forumu zbog toga. Tvoje citiranje mi smeta zato sto si citirao moju recenicu, bez da znas u kom kontekstu i zasto je napisana ta citirana recenica. Na forumu sam, kao i vecina clanova, zbog druzenja i dobre atmosfere, da pomognem ako znam i da naucim nesto novo. Takodje te pozivam da cesce posecujes forum, da malo ucestvujes u pozitvnim diskusijama, a ne samo kad imas negativna iskustva. Broj postova ne znaci nista, vaznije je koliko je ljudi naslo resenje za svoj problem u njima. Moze se napisati 10000 postova a da nijedan nema znacenja, a moze se napisati i 10 a da budu sadrzajni i sa nekom porukom.

Zelim ti da budes pozitivniji, takodje ti zelim vise uspeha u trgovini pa da vidimo jedan post da pohvalis nekog.

Do tad te pozdravljam


  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#42 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 12 February 2015 - 11:30 PM

@vladimirvuk

Moja prava na forumu su mi jasna, a ista su kao tvoja.

Ok podelio si negativno iskustvo. Koliko se shvata iz tvog negativnog iskustva nisi bio prevaren zar ne, jer si odustao od kupovine. Treba li da se sad dize pobuna na forumu zbog toga. Tvoje citiranje mi smeta zato sto si citirao moju recenicu, bez da znas u kom kontekstu i zasto je napisana ta citirana recenica. Na forumu sam, kao i vecina clanova, zbog druzenja i dobre atmosfere, da pomognem ako znam i da naucim nesto novo. Takodje te pozivam da cesce posecujes forum, da malo ucestvujes u pozitvnim diskusijama, a ne samo kad imas negativna iskustva. Broj postova ne znaci nista, vaznije je koliko je ljudi naslo resenje za svoj problem u njima. Moze se napisati 10000 postova a da nijedan nema znacenja, a moze se napisati i 10 a da budu sadrzajni i sa nekom porukom.

Zelim ti da budes pozitivniji, takodje ti zelim vise uspeha u trgovini pa da vidimo jedan post da pohvalis nekog.

Do tad te pozdravljam

Pa kada su ti naša prava poznata reci mi molim te šta ti je smetalo u mojim komentarima bez da znaš u kom kontekstu sam ih napisao

Ne nisam ja odustao od kupovine (kako kažu cenkam se ko cigan ali plaćam ko gospodin), u pismenoj komunikaciji mi je potvrdjeno da je cena bicikla 800Eur i da pošaljem adresu. Potvrdio sam da se slažem i odmah poslao adresu i zamolio da kada pošalje bike da mi pošalje broj pošiljke. Dva dana me je lagao i tražio od 850 do 1000 Eur za bicikl, a ja sam samo insistirao na dogovorenom.

Da rezimiram nisam odustao od kupovine ali ne mogu da dam 200Eur više od dogovorenog i kada se dogovorim nemogu kojkavi prevaranti da me ucenjuju ili misliš možda drukčije.

Ti si u velikoj zabludi ja ne tražim niti od tebe niti od čitalaca foruma ništa i baš učestvujem u njemu radi dobre atmosfere da pomognem da saznate da su medju nama na CB i prevaranti i nebih želeo da vas oštete i pokvare vaše raspoloženje. A ja lično se ne bojim sitnih prevaranata koji bi tatu svoga prodali za 50Eur.

Moram biti iskren da ne učestvujem često na forumu jer ima vas maladjih koji imate puno trenutnih biciklističkih lepih iskustava, a ja kao stariji samo ukazujem na prevarante i ništa ne tražim ni od prevaranata, niti od tebe niti od foruma.

Zahvaljujem ti na lepim željama, zvanično sam 31 godinu trgovac a nezvanično od rodjenja (nisam trgovac biciklova) tako da u trgovini još malo treba nešto da naučim.

Žao mi je što ne pratiš aktivno forum a daješ paušalne ocene. Do sada sam ocenio dva prevaranta pod imenom Delboy i Stefanv.

 

Ali sam isto tako pohavlio dva izuzetna trgovca koji su pod imenom Lajoš i BudimirVladimir a iskoristiću priliku da spomenem još dvojicu sa kojima imam nekoliko pozitivnih iskustava Nikola - komatko i Stanko iz Loznice. Možeš da pronadješ to.

Želim ti sve naj bolje i nadam se da nećeš biti zlonameran jer ti nisam dao povod za to.

Sve naj bolje


  • 0

#43 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 12:19 AM

Lažov i prevarant.

moze odgovor na ovo pitanje:

 

Ja i dalje ne kapiram sta tera ljude da kupuju kod potvrdjenih prevaranata, a procitali su na forumu misljenja o njima...

si znao za ovu temu pre nego sto si kontaktirao prodavca?


  • 0

#44 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 01:09 AM

moze odgovor na ovo pitanje:

 

si znao za ovu temu pre nego sto si kontaktirao prodavca?

Na prvo pitanje nisam razumeo odgovor.

 

Na drugo pitanje sa konkretnim prodavcem sam kontaktirao na Kupujemprodajem gde je pod imenom Jelena a ne Stefanv mnogo kasnije sam video njegov oglas i na CB za isti bicikl. Ja sam kao trgovac naučen da verujem onom ko mi prodaje jer po logici stvari da bi bili uspešni trgovci moramo biti 100% korektni i čak i malo više. Kada je dotični pokazao i svoju drugu stranu na izuzetno fin i korektan način sam mu skrenuo pažnju da je takav način skroz neispravan i da kada isopoštuje dogovor sa kupcem uvek dobije a u suprotnom gubi( Postoji verovatnoća da sam stariji i od njegovog oca). Dva dana sam imao strpljenja, ali pošto je on na insistirao svojim ponašanjem da bude prevarant i lažov meni nije ostalo ništa drugo nego da ga pustim da svoju nameru ostvari. Ako te interesuje vrlo rado mogu da ti pošaljem delove opširne komunikacije da vidiš


  • 1

#45 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 13 February 2015 - 10:22 AM

Prodavac "stefanv" kojeg spominjete je predpostavljam ovaj: http://www.2bike.rs/...glasi/u/stefanv

Malo je komplikovano naci prodavca po njegovom imenu, ili ja ne znam gde se to tacno na 2Bike trazi,
ali svakako u google pretrazi oma iskoci stranica prodavca.

Link ka profilu prodavca iz mog originalnog posta je jos sa Cikloberze,
pa se trag putem linka tog gubi, jer je to fakticki obrisano, i prebaceno na novu stranu.

Broj telefona je drugi, te ja sad ne mogu reci 100% da je to isti lik.
Ali po izgledu i opisu oglasa, rekao bih da je ili on, ili njegov brat blizanac ;)

Idealni primer: oglas za svetla, i opsiran opis: "5e komad"
I sad se ti ponadas kako ce ti recimo taj B&M Fly dati za 5e, umesto za 10 ili 15 koliko bi se mogao prodati pojedinacno,
a u paketu dobijes prednji far od ponike iz '68.  Sa neispravnom sijalicom, i bez drżaca. :D
http://www.2bike.rs/...-4#.VN3OQizLImw


  • 2

#46 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 13 February 2015 - 10:48 AM

Да би пронашао продавца по имену копирај ово  www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/u/

у адрес-бар свог интернет прегледача и у продужетку (одмах иза косе црте) додај име продавца...


  • 0

#47 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 04:08 PM

 

Na prvo pitanje nisam razumeo odgovor.

 

Na drugo pitanje sa konkretnim prodavcem sam kontaktirao na Kupujemprodajem gde je pod imenom Jelena...

 

sve sam to "zamislio" kao jedno pitanje, ne bas previse spretno, nazalost.

Zaista mi je zao sto nisi imao bolju srecu pa za tako kratko vreme naletis na 2 crna bisera nase berze :(

Sva srece da sem vremena, zivaca i troska komunikacije nije bilo ozbiljnije stete. Zelim ti vise srece sledeci put. :)


  • 0

#48 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 04:58 PM

 

 

 

sve sam to "zamislio" kao jedno pitanje, ne bas previse spretno, nazalost.

Zaista mi je zao sto nisi imao bolju srecu pa za tako kratko vreme naletis na 2 crna bisera nase berze :(

Sva srece da sem vremena, zivaca i troska komunikacije nije bilo ozbiljnije stete. Zelim ti vise srece sledeci put. :)

 

IgorN zahvaljujem se na razumevanju. Ja sam do sada mnogo stvari kupio preko CB  i normalno nastaviću na isti način verujući prodavcima da su korektni i čestiti dok mi ne pokažu suprotno. U krajnjem ishodu oni su gubitnici a ne ja. Ja sam saradjivao manje ili više sa dvadeset izuzetnih prodavaca  tako da ova dvojica su beznačajni u svakom pogledu.

Meni je zadovoljstvo da svi oni koji su na pravi način razumeli moj post biće vrlo obazrivi u eventualnoj saradnji sa dotičnima.

Sve naj bolje

Ali pod uslovom da imaju sreću da su pročitali diskusije, jer one su nam jedini način zaštite od prevaranata.


  • 0

#49 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 06:15 PM

Evo vidim da n forumu ima još nezadovoljnih http://www.2bike.rs/...arant-iz-sabca/


  • 0

#50 besko

besko
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 10:17 PM

Znam da je tema od prosle godine,prevario je on mene pre nego je tema otvorena :)
  • 1

#51 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 10:25 PM

Znam da je tema od prosle godine,prevario je on mene pre nego je tema otvorena :)

Besko ova tema je davno počela, ali nove i nove priče se pišu, pisac je nesebično aktivan


  • 0

#52 jokaca

jokaca
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 11:13 PM

Cinjenica je da mali broj kupaca sa berze zalazi u ovaj deo sajta, t.j forum pa i dalje kupuje od prevaranata poput Stefana iz Majura

 

 

Bilo bi lepo da se konacno uradi sistem ocenjivanja prodavaca i kupaca kao i da se registracija clanova potvrdjuje skeniranom licnom kartom i pozivom na telefon kao sto je to uradjeno na Limundu, sada zavisi koliki su i resursi sajta kako u ljudstvu tako i u finansijama da se ovako nesto izvede.

 

Ili da "crna lista" stoji na pocetnoj stranici sajta  kao baner sa strane. Naravno, pomoglo bi i to donekle.


  • 1

#53 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 February 2015 - 11:35 PM

@jokaca
Da ne idemo vise u off u ovoj temi sve predloge, utiske i sugestije mozes da napises u podforumu
http://www.2bike.rs/...knjiga-utisaka/
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#54 kaki

kaki
  • Members
  • 5 posts
  • LocationSonta

Postavljeno 25 February 2015 - 03:22 PM

Ja sam pazario dva puta sa Stefanom , i sve dobro proslo.

Ne razumem samo ako kupujes polovni deo, da mislis da je novo... To ne kupujes zena,kupujes udovica


  • 0

#55 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 25 February 2015 - 04:32 PM

Па сад, и други продају половне ствари па немају привилегију да у овом подфоруму имају сопствену тему (на три стране) са одредницом - негативна оцена! Како год, мени је драго да се појавио неко са позитивним искуством у трговини са овим продавцем...
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika